Založenie 120L akvaria



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Založenie 120L akvaria

Odoslaťod Robo-15 » 28 Sep 2016 00:15 am

Ahojte. Po dlhšej dobe sa chcem začať venovať opäť akvaristike. Moje skúsenosti sú také nijaké. rybyčky boli rastliny tiež ale nebolo to zladene.
Na úvod: akvárium ma objem cca 120L. Nejaký koreň štrk ostal ešte z prvého akvária. Chcel by som si spraviť vlastné pozadie z bridlice. Rybyčky by mali byt cichlidy. Uvažujem nad tanganikou - Julidochromis, Lamprologus, Neolamprologus, Apistogramma, ale páčia sa mi aj ostriežiky purpurové. V akváriu nechcem mat takmer žiadne rastliny - možno nejaký anubias. Moje otázky sú:
1. Nevadí uvedeným rybkám že nemajú rastliny?
2. Môžu sa kombinovať uvedené rybky?
3. Aký vhodný filter použiť? externý interný? Značku by som chcel Eheim
Robo-15
 
Príspevky: 4
Založený: 04 Nov 2013 23:06 pm

Reklama

Re: Založenie 120L akvaria

Odoslaťod hooopy » 30 Sep 2016 12:13 pm

robo,
tvoje optazky mi naznacuju, ze si nestudoval dostatocne.
O cichlidach asi vela nevies, navrhujem si najprv nieco nastudovat o nich. Tem o cichlidach je tu dost. Pripadne sa poobzeraj po inych serveroch tykajucich sa cichlid.

tym ze su tvoje otazky kladene tak, ze si vyzaduju cely elaborat odpovedi, nenasiel sa nikto kto by ti odpovedal. nie je mozne odpovedat jednym prispevkom a naucit ta vsetko co potrebujes. snaha musi ist z teba a zaciat studiom. podla registracie si tu uz 3roky. , co je dlha doba aby si vedel , ako to tu chodi. mnohi radi poradia, ale za ruku nikoho viest nebudu.

otazky k rybkam patri do kategorie akvarijne rybicky. filter k cichlidam ries v technike. Samozrejme pred tym pouzi vyhladavanie, ci sa tam uz taka nenachadza. tuto temu zamkynam.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.