Pomoc s identifikaciou ochorenia prisavnika



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Pomoc s identifikaciou ochorenia prisavnika

Odoslaťod Košičan » 10 Dec 2016 23:16 pm

Dobry vecer.
Chcel by som Vas odbornikov velmi pekne poprosit o radu.
Zachranil som z ruk nezodpovednych ludi tohto 30cm prisavnika.Bol dlhsiu dobu ponechany napospas osudu v akvariu s desatstupnovou vodou,v byte bez kurenia.Mam ho v malom karantennom akvariu.
Prosim o indentifikaciu choroby a navrh vhodneho postupu pri liecbe.Ryba je uplne apaticka,nehybe sa,nezerie.Raz za cas zmeni svoju poziciu.Na tele ma na viacerych miestach belave chumaciky a vsimol som si cervene,akoby krvave sfarbenie na bruchu,v papuli a okolo ritneho otvoru.Rad by som ho vyliecil a potom podaroval do dobrych ruk.
Prílohy
IMG_5169.JPG
IMG_5167.JPG
IMG_5166.JPG
Košičan
 
Príspevky: 1
Založený: 10 Dec 2016 22:37 pm

Reklama

Re: Pomoc s identifikaciou ochorenia prisavnika

Odoslaťod I.P. Pavlov » 11 Dec 2016 22:31 pm

Ak by si mal karanténne akvárium aspoň 250-300L tak by bola liečba na mieste. V tomto malom priestore stres pridáva na zhoršovaní stavu. Volil by som..... pomôcť mu inak, žiaľ je mi ľúto
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Pomoc s identifikaciou ochorenia prisavnika

Odoslaťod newsted » 11 Dec 2016 23:46 pm

Akvarium je male a nevidno filter, ale ak je umerny akvariu tak je tiez prilis maly. Ak je karantenne akva zabehnute, tak maly filter aj tak nebude stihat a pravdepodobne budes mat spicky NO2.
Zatien akva, pridaj samorast (driftwood) a kup liecivo (pimafix napr).
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.