Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod MicPid123 » 18 Dec 2016 16:03 pm

Michellebebe planujes aj nejake damy k nemu? :)
MicPid123
 
Príspevky: 95
Obrázky: 0
Založený: 19 Aug 2013 11:59 am

Reklama

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 18 Dec 2016 16:23 pm

Máš svetlo,ktoré sa už považuje za svetlo silnejšie (0,45W/l) a pri takom svetle je už vhodné pridávať aj CO2 a samozrejme živiny.
Ty chceš ľahké,nenáročné akvárium aspoň prvých pár mesiacov a teda neznižovať silu svetla o jednu trubicu a nechať svietiť obe.
:idea: Preto je tam Ceratophylum,ktoré stiahne intenzitu svetla,ktorá prechádza až na rastliny pod ním aby ich nevysiľovalo rýchlejšou fotosyntézou bez CO2,ktoré je dôležité ale nie nutné.Nastavíš rastliny na živiny od korienkov,svetlo sa zníži plávajúcou rastlinou.
Ja som používal skôr Sera florenete A tablety,polámal na polovičky,pichol k rastlinám a aj keď nedostane káždá zvlášť ale korene si vedia nájsť miesto so živinami,kde sa potom ťahajú.Vo výživných tabletách je všetko potrebné (mikro,makro).Teraz kupujem tobolky z akvazáhrady a neviem,či lepšie ako od Sery tie tablety,no problémy nevidno.
V mojom akváriu bez CO2,so svetlom 0,25W/l a živinami len v substráte nehovorím,že nie sú riasy ale minimálne a k takému ,,úspechu"mi pomáhajú aj rybky(14ks) výkalmi,CO2.Len musím povedať,že rozdiel medzi akváriami s hnojeným (PPS pro),CO2 dodávam cez pH controler na pH 6,7-6,8 a svetlom 0,49W-0,7/l je rast(husté prírastky),vzhľad,kondícia,rýchlosť rastlín neporovnateľne lepšia(fotosyntézu vygraduješ :o )
Tod toľko CO2 nevyprodukuje aby stačilo rastlinám a aj keby si dala tých pár samíc.
S hnojivom ak myslíš tekutým je to jednoznačne menej=viac.Už som Ti písal,že nevyužité prvky vo vode môžu a myslím,že aj využijú riasy podľa údržby/menenia.

V prvom som raz používal Florenu,no riasová katastrofa,ale priznám,že som dávkoval viac oproti návodu v snahe dosiahnúť pekné rastliny a veľa urobilo aj cočkovanie nestabilné burčiakom+prerybnené akva,vnútorný slabý filter,trubice Poland a strašnežltej farby a aj počet a druhy rastlín boli podľa :arrow: tá sa mi páči,tu chcem.
Jednoducho začiatky pokus-omyl.

Snáď tu poradia chlapci,čo používajú tekutý uhlík,Tropicu,lebo ja o tomto nemám šajnu,nikdy som to neskúsil.
Tekutý uhlík nikdy nenahradí plynové CO2.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 18 Dec 2016 18:18 pm

Ešte mi prezraď jednu vec.
Väčšina a to brutálna nielen začiatočníkov je náchylná na prerybnenie akvárii.Ty chceš jednu Bojovnicu samca a 2-3samice do tvojho objemu.Prečo?
Akvárium je priestorovo výborné na začiatky a kľudne by si si mohla dovoliť ešte nejaké menšie odolné rybky,húfik,ktorý by oživil ,,prázdnotu“ s tromi bojovnicami.Aj na dno 5-6 malých zberačov krmiva.
Taká primeraná osádka má viacero výhod.Získaš pre rastliny ako živiny,tak nejaké CO2 z rybiek.Nastavíš svetlo s poobednou pauzou dvoch hodín a zase sa naakumuluje niečo z CO2 vyprodukované rybami pre rastliny.Nebude to bohviečo,no dá sa takto jednoducho fungovať bez drahšej techniky a chémie.

Ja myslím,že s Limnophilou nebudeš spokojná :( .Zo všetkých rastlín na nej bude najviac vidno absenciu CO2,bodaj by som sa mýlil,hoci sa udrží aj takto ale bude menej vzhľadná,s tenšími stonkami,riedšimi novými poschodiami -vyťahaná.
Nechcem aby si to chápala,že Ťa smerujem k cočkovaniu,naopak by som chcel nech máš čo najmenej problémov,výdajov,jednoduchosť údržby a radosť z akvária.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 19 Dec 2016 14:21 pm

Plánujem samčeka a cca 3 samičky preto, lebo by som nechcela mať prerybnené akva. Teda uznávam že to bude ďaleko od prerybneného akva. Ale uvažovala som aj o iných živočíchoch. Páčia sa mi neocaridiny red cherry/sakura. Ale to neviem či by ich bojovnice nepovažovali za večeru. A razborky klínové (ktoré by mohli ísť k bojovniciam), ale to som si povedala že to je budúcnosť a najskôr si zaobstarám bojovnice (samčeka aj samičky) a potom uvidím.
To že bude limnophila vyťahaná mi až tak nevadí, len nechcem aby mi odumrela. Asi skúsim trošku prihnojiť. Merala som dnes NO3, aby som vedela či výmena tretiny vody v piatok sa nejako odzrkadlila a vyšlo mi NO3 1.
Dnes si už konečne založím malé akva. A asi spravím k nemu osobitnú tému vo vaše akvaria. Viem že má byť malé akva v prípade potreby, ale tak som sa rozhodla že aj tak ho budem zariaďovať a venovať mu čas :) Celkom ma baví starať sa o rastlinky :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod MajoX » 19 Dec 2016 14:46 pm

Fesak Tod ;) ja mam velmi podobneho doma

Moja bojovnica nema problem s krevetami, vobec sa nemusia schovavat, plavaju veselo okolo neho, mnozia sa, cize nebal by som sa.. a ja to mam v 30ke, ty mas 125.. Ale napr. s gupami problem mal, hlavne ked videl tie ich krasne chvosty..

Teraz som si zaobstaral jedno rozbehnute akva, silne svetlo, svietenie 13-14hodin, chlapik tam daval celkom velke davky tekuteho uhlika a profito, rybky ziju, krevety sa mnozia a rastliny su uplne nadherne (a rastu ako sialene, predtym ako som to vzal ich ostrihal a po tyzdni vyzeraju ze by chceli zas)..prekvapilo ma ze po testovani bolo NO3 0. Pokracujem v tom jeho nastaveni (vravel ze mu trvalo 2 roky nastavit) tak uvidim ako to pojde,je to pre mna vsetko nove..
vsetko zavisi ake rastliny zvolis, ak nenarocne mas pokoj (taka sagittaria mi rastie v akvariach uplne v pohode, roztahuje sa vsademozne, netreba jej skoro nic), ak narocne tak musis svietit, hnojit atd..
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 20 Dec 2016 11:36 am

Foto Toda v jeho akva :)
Obrázok
Ale mám problém, že na ľavej strane akva vidí svoj odraz a stále sa tam naparuje (neviem či na to existuje oficiálny názov). Nechcem aby bol vystresovaný z toho že tam stále vidí nepriateľa. A neviem čo spraviť aby sa mu tá stena tak neodrážala. Asi by pomohlo kebyže sa rozrastú tie vallisnerie na tej strane, lenže to potrvá nejakú dobu kým sa úplne rozrastú.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 20 Dec 2016 12:08 pm

michellebebe napísal:Ale mám problém, že na ľavej strane akva vidí svoj odraz a stále sa tam naparuje (neviem či na to existuje oficiálny názov). Nechcem aby bol vystresovaný z toho že tam stále vidí nepriateľa.

niekto dáva schválne do vody/zvonku na sklo zrkadlo a tým podporuje(vytvoriť dojem konkurenta) rozprestieranie plutiev,ich rast (chovatelia),prejde ho po čase,

Valisnériu si zastrihla?Odhnívajú konce.To sa musíš trápiť postupne najdlhší listok po lístku od koreňov odtrhovať,ale pozor nech nevytiahneš aj s korienkami celú rastlinu.Chce to rýchlejšie škubnutie a ide to dobre.Mne to zaberie pri výmenách najviac času.Keď som to strihal podobne,tak niektoré dorástli,no väčšina ostala tak a odhnívala postupne.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 20 Dec 2016 12:13 pm

Ja som je nezastrihla, ale prišla mi poštou, a počas prepravy sa jej polámali najdlhšie listy.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 21 Dec 2016 11:46 am

Tod mi včera večer pózoval a tak sa mi podarila jedna fotka :)
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 22 Dec 2016 11:11 am

Dnes som merala vodu, keďže budem dnes meniť vodu. Lebo cez víkend tu nebudem. A vyšlo mi:
PH 7,6 ... takže listy trochu pomohli znížiť PH, ale ešte pridám ďalšie
NO2 do 0,01 - 0,025 ... chcela som zistiť, že či kŕmením sa nejako zmení NO2 a NO3 ale nezmenilo sa. A vôbec nevidím na tej výsledkovej tabuľke farebný rozdiel medzi do0,01 a 0,025.
NO3 1 ... myslela som že keď som pridala trochu hnojiva a kŕmim Toda, tak sa NO3 trocha zvýši, ale ostalo rovnaké. :( Hnojiva som pridala len polovicu dávky, lebo som nevedela že ako veľmi sa to prejaví, tak skúsim dať plnú dávku na moje akva. A asi jedna rybka nespraví nejaký závratný rozdiel v NO3. A teda keď som pridala tú polovicu dávky hnojiva a NO3 ostalo rovnaké, tak to znamená že všetko hnojivo čo som pridala bolo spotrebované rastlinkami, nie?
No a Tod zje toho menej ako som čakala. Keď mu dávam jesť, tak vždy niečo spadne na rastliny a ostane to tam. A to sa mu snažím dávať malé porcie. Nezjedená potrava by sa mala z akva vybrať, nie? Skúšala som pinzetov, ale vôbec sa to nedalo. Dnes keď budem odkalovať, tak to skúsim tým. No ale aby som každý deň odkalovala aby som vybrala nezjedené zvyšky mi príde ako blbosť.
A snívam o krevetkách neocaridinách. Tie by mali byť menej náročné, ale neviem čo by na ne povedal Tod a potom aj ďalšie bojovnice. A tak som premýšľala že by som skúsila dať do akva nejakých 5 krevetiek a uvidela by som či by neskončili ako potrava a ak nie, tak by som pridala ďalšie. Neviem či je to dobrý nápad.
Podľa informácii na rybicky net by sa mali dávať neocaridiny do akva najskôr po dvoch mesiacoch, čo bude cca už budúci víkend. Teda neviem, že či sa tým myslí dva mesiace od založenia akva, alebo dva mesiace od konca zábehu akva.
edit: ešte raz som pozrela dávkovanie na tom hnojive a zistila som že som si to zle pozrela a tú polovicu hnojiva čo som pridala bola polovica dávky na deň a ja som ju dala na týždeň :lol:
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 22 Dec 2016 12:19 pm

michellebebe napísal:Dnes som merala vodu, keďže budem dnes meniť vodu. Lebo cez víkend tu nebudem. A vyšlo mi:
PH 7,6 ... takže listy trochu pomohli znížiť PH, ale ešte pridám ďalšie
NO2 do 0,01 - 0,025 ... chcela som zistiť, že či kŕmením sa nejako zmení NO2 a NO3 ale nezmenilo sa. A vôbec nevidím na tej výsledkovej tabuľke farebný rozdiel medzi do0,01 a 0,025.

:? už zase 0,01 alebo 0,025,keby bolo aj 0,5 tak ešte nie je dôvod na paniku.
Čistú 0 nenameráš a už som písal,že aj keď 0,025 je ako nič.
michellebebe napísal: Hnojiva som pridala len polovicu dávky, lebo som nevedela že ako veľmi sa to prejaví, tak skúsim dať plnú dávku na moje akva. A asi jedna rybka nespraví nejaký závratný rozdiel v NO3. A teda keď som pridala tú polovicu dávky hnojiva a NO3 ostalo rovnaké, tak to znamená že všetko hnojivo čo som pridala bolo spotrebované rastlinkami, nie?


Dolej max.ml hnojiva na deň a odmeraj NO3 po pár min. či ho vôbec zvýši,lebo tiež musím dohnojovať naviac KNO3 a Fe oproti doporučovaným dávkam,len ich mám každé zvlášť je výhoda 8)
Chceš zvýšiť nateraz len NO3 a ideš do plnej dávky ale čo tam ešte leješ naviac vieš obsah?Napíš aké hnojivo.
michellebebe napísal: Nezjedená potrava by sa mala z akva vybrať, nie? Skúšala som pinzetov, ale vôbec sa to nedalo. Dnes keď budem odkalovať, tak to skúsim tým. No ale aby som každý deň odkalovala aby som vybrala nezjedené zvyšky mi príde ako blbosť.

čítaš Ty vôbec,čo tu píšeme alebo to len letmo prebehneš :twisted: :?: má to cenu venovať Ti čas :?: :x
Hora napísal:Keď Tod a jeho hárem počistí krmivo a minimum spadne na dno netreba mať strach o zvýšenie dusitanov v takom málo zarybnenom akváriu a je aj prijateľné,aby sa niečo rozložilo na dne pre rastliny.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod MajoX » 22 Dec 2016 12:37 pm

Hora napísal:čítaš Ty vôbec,čo tu píšeme alebo to len letmo prebehneš :twisted: :?: má to cenu venovať Ti čas :?: :x


@michellebebe
par prispevkov vyssie som Ti pisal ze mam bojovnicu (samca) v 30l akvarku s krevetkami a ze tam pekne prosperuju, mnozia sa a samec na ne neutoci.. citaj si co Ti tu ludia pisu..
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 22 Dec 2016 12:55 pm

Čítam, len neviem že či keď tebe MajoX sa podarilo mať bojovnicu krevetkami spolu, tak že či si mal šťastie, a nemusí sa to vždy podariť, alebo vo väčšine prípadov môžu spolu žiť bojovnice s krevetkami.
Hora, ja mám strach aby sa mi nezvýšilo NO2 a neublížila potom Todovy a Helenke. Čítala som tie hororové témy čo tu niektorí ľudia mali v diskusii o chorobách, kde písali aké mali ich rybky problémy (alebo zomreli) a mali v akva zvýšené NO2, a nechcela by som aby moje rybky tak skončili. Asi to s tým preháňam, ale keď je to zodpovednosť starať sa o živých tvorov. Chcem aby sa mali čo najlepšie.
Hnojivo som dala len tekuté hnojivo Tropica plant drowth specialized fertilizer. Dávala som len raz pred pár dňami, a to som dala vtedy polovicu dennej dávky. Večer keď budem meniť vodu tak dám teda celú dennú dávku a odmerám.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Jirka Scobak » 22 Dec 2016 13:02 pm

Mám z ní už nějakou dobu pocit, že je to takový ten typ ženy, který upře na člověka velké krásné nechápavé oči, že je v problémech a člověk jde a vytáhne ji. Dokola a dokola a dokola. Proto jsem už před časem přestal komunikovat. Nechce se mi opakovat znova a znova.
Na druhou stranu se holka snaží a rybičky mnohých akvaristů jsou na tom hůř.

Michellebebe: Dá rozum, že když betákovi popadá žrádlo na dno a on ho nesežere, nebudeš před akváriem poskakovat a volat: "Co teď?" (nebo vypisovat sem) Vezmeš hadičku od vzduchování (nebo podobně malou) a odkalíš to do kýble.
Jsi slušná akvaristka, ale používej hlavu, prosím. Nechovej se jako zdegenerovaný potomek divokého kura bankivského :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 22 Dec 2016 13:08 pm

michellebebe napísal:Hnojivo som dala len tekuté hnojivo Tropica plant drowth specialized fertilizer. Dávala som len raz pred pár dňami, a to som dala vtedy polovicu dennej dávky. Večer keď budem meniť vodu tak dám teda celú dennú dávku a odmerám.

daj aj teraz kedy bude využité :arrow: svetlo=fotosyntéza,večer je tam na nič,hnojiť radšej ráno,lebo cez noc niečo hnojiva môže zdegradovať filtrácia
Jirka Scobak napísal:Na druhou stranu se holka snaží a rybičky mnohých akvaristů jsou na tom hůř.

jej šťastie :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod MajoX » 22 Dec 2016 13:30 pm

Na tomto fore som si vsimol ze vacsinou na otazku odpovie 1 clovek. Ak s tym iny nesuhlasi, napise, inak nie. Ludia sa tu neradi opakuju.
Mne obcas tiez ujde ruka prave v tom akva kde je iba bojovnica (ale na to tam mam krevetky a slimaky aby to zjedli) - a ziadne riasy tam nemam.
A hladna ryba si vzdy rada pochuti na krevetke alebo slimakovi. Ja ked zbadam v akva mrtvu krevetku, automaticky prestavam krmit kym ju tam vidim.. vacsinou ju rychlo zjedia.. nasledne krmim dalej.. zo zaciatku mi ich bolo luto ale vsimol som si ze sa mnozia ovela rychlejsie ako umieraju a su pre ryby naozaj vhodnym doplnkom stravy.. napriek tomu ze to takto robim som si nevsimol ze by ryby utocili do zivych kreviet, vzdy jedia iba taku co uz lezi bokom na dne..
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 22 Dec 2016 14:27 pm

Okej, budem sa snažiť viac používať hlavu, neriešiť to isté čo už tu bolo napísané a nemať prehnané obavy.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 22 Dec 2016 17:00 pm

Hora napísal:už zase 0,01 alebo 0,025,keby bolo aj 0,5 tak ešte nie je dôvod na paniku.

Ups nulka tam chyba :oops: 0,05-tretie policko meranej stupnice JBL.
michellebebe napísal:Okej, budem sa snažiť nemať prehnané obavy.

Nieco je dobre nechat odhnit v akvariu.Najradsej by si Todovi vytvorila sterilne prostredie :?

http://www.aquamaster.cz/index.php?opti ... &Itemid=64
Uvidis,ako nameras NO3,ak bude stale okolo 1mg/l napichal by som tablety preventivne,kym sa rozlozia trochu trva,ale ak by vyskocila nebodaj riasa a budes musiet obmedzit,stopnut davkovanie do vodneho stlpca,budu ziviny stale dostupne korenmi.Len minimum vytahovania rastlin zo substratu,je tam aj pisane ako to robit a preco.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Jirka Scobak » 23 Dec 2016 02:12 am

michellebebe napísal:Okej, budem sa snažiť viac používať hlavu, neriešiť to isté čo už tu bolo napísané a nemať prehnané obavy.

Oceňuji.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 23 Dec 2016 07:28 am

No chcem vytvoriť Todovi dobré prostredie a nejak som si to spojila so, ako si nazval, sterilným prostredím. Ale už nebudem usilovať o to sterilné prostredie.
Včera som dala tú dennú dávku hnojiva a NO3 sa zvýšilo z 1 na 5. Takže zatiaľ v tom budem pokračovať. Článok som si prečítala a teda nebudem presádzať rastliny zo štrku.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 27 Dec 2016 13:33 pm

Update akva:
Obrázok
Novej vallisnerii asiatice sa veľmi nedarí, tak som na ľavú stranu kde odhnila pridala odstrižky limnophili. Teraz som niekoľko dní nebola doma, tak som vôbec neskúšala hnojiť, tak teraz spravím druhý pokus s vallisneriou asiaticou. Na vallisnerii spiralis mi odhnívajú najdlhšie listy, ale uvidím čo spraví hnojenie. A v akva sa mi začalo dariť kotúľkam, asi kŕmim Toda viac ako som si myslela :lol: A to som si myslela, že chudák musí byť hladný.
V piatok idem do akvaristiky pozrieť drevo do druhého akva a plánujem si doniesť aj pár neocaridím do tohto akva :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Jirka Scobak » 27 Dec 2016 17:48 pm

Nevypadá to zle.

Jinak - nedávno jsem zjistil, že kotulky fakt efektivně likvidují řasy. Jen jich musí být hodně a nesmí být výrazněji přikrmovány.
Když jsem to popisoval na jednom akvaristickém fóru, jeden člověk mě zdrbal, že u mě šneci trpí hlady (nemnožili se, ale vůbec). Tak jsem mu slíbil, že to změním a už se zase začaly množit :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 28 Dec 2016 11:52 am

michellebebe napísal:Na vallisnerii spiralis mi odhnívajú najdlhšie listy, ale uvidím čo spraví hnojenie.

Už by mala mať niekoľko nových listov,ktoré vyšli po presadení v tvojom akváriu a tie budú v poriadku.To odhnívanie som Ti spomínal,že zničený vrcholový koniec nebude(prevažne) rásť ďalej.
Keď zoberiem celkovo Valisnérie,tak naozaj nízka náročnosť na pestovanie a aj mne sa napr.V.torta nechcela udržať.
Nechci dohnať s hnojením,čo si vymeškala.Dennú dávku neprekračuj a hnoj ráno,pred rozsvietením ak sa dá.

Keď prebehnem tému od začiatku,pozerám na tvoje zarastené akvárium,urobila si riadny krok.Keby to robila väčšina takto,no stále prevláda viac nových akvárii založených bez prípravy,vedomostí,nezodpovedne,rýchlo,hlúpo,s malým objemom,nevhodným zložením rýb a dekorácie.Obdivujem to,že si mohla mať viac rybiek od polovice decembra a tebe stačí zatiaľ jedna Bojovnica,ja by som nevydržal :mrgreen:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 29 Dec 2016 20:30 pm

Mne kotúľky občas likvidujú hnedú riasu zo skla, ale väčšinu času sa zdržiavajú v ceratophylle. Tod sa pokúsil jednu kotúľku zjesť, ale keď zistil že mu to nejde, tak im dal pokoj :lol: Teraz sa mi v akva rozmnožujú červíčky a zopár nezmarov a tak si Tod pochutnáva na živej strave :) Nezmara som ho nevidela jesť, ale červíčky mu veľmi chutia.
Obrázok
Hnojiva dávam dennú dávku podľa návodu. Z rastliniek ma teraz tešia cryptocoryny wendtii green. Tie sa zahusťujú a sú krásne zelené. Tým sa veľmi darí :)
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.