Problem s rastlinkami



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Problem s rastlinkami

Odoslaťod Michaela1310 » 17 Mar 2016 12:24 pm

Nové rastliny som tam už pridala. Toto je najaktuálnejšia foto ale je to fotené pred týždňom.
gallery/image_page.php?album_id=1&image_id=47462
Michaela1310
 
Príspevky: 75
Obrázky: 20
Založený: 08 Feb 2016 20:12 pm
Bydlisko: Malacky

Reklama

Re: Problem s rastlinkami

Odoslaťod Michaela1310 » 18 Mar 2016 09:25 am

ešte doplním fotky, kde je vidieť ako mi zo spodu odhnili a odpadali listy.
gallery/rastliny-a3/img-20160317-175320-p47464.html

a tu je ešte vidieť ako mám ešte pozostatky z rias na horných listoch:
gallery/rastliny-a3/img-20160317-175633-p47465.html

A teraz teda neviem či začať viac svietiť aby sa rastline darilo alebo ich vymeniť za iný druh aby sa mi opäť pod väčším svetlom nezačali viac rozširovať riasy..

Ešte doplním nejaké info k akvarku:

Má toto akvarium https://shopakva.sk/11269-akvarium-star ... ierne.html a je tam LED svetlo 2 x 7,2 W
Filter je Claro 600l/h ale doplnila som do neho ešte navyše molitán, lebo tam bol až príliž silný prúd aj keď to bolo nastavené na minimum.

Ako substrát mám sera Floredepot a nepridávam zatiaľ žiadne hnojivo.

Ak som niečo dôležité zabudla napísať kludne doplním.

Ďakujem
Michaela1310
 
Príspevky: 75
Obrázky: 20
Založený: 08 Feb 2016 20:12 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Problem s rastlinkami

Odoslaťod Fan_Tomas » 01 Máj 2016 12:49 pm

Zdravím čo môže chýbať týmto echinodorom ? NO3 10 mg/l , pH 7,5 , kH 8 , svietim 9 hodin denne, 0,35 W/l, hnojivo je v dne - aquabasic plus od dennerle a jbl hnojivove guličky. V prílohe pridavam foto. Vdaka za konstruktivne rady.
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Problem s rastlinkami

Odoslaťod Fan_Tomas » 01 Máj 2016 12:49 pm

Foto
Prílohy
rps20160501_124837.jpg
rps20160501_124813.jpg
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Problem s rastlinkami

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Máj 2016 22:52 pm

Pridaj NO3 na 20-25mg/L a pomeraj fosfor
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Problem s rastlinkami

Odoslaťod c44 » 17 Nov 2016 15:57 pm

ahoj, chcel by som sa opytat, ci cryptocoryne parva, hemianthus callitrichoides a eleocharis parvulus potrebuju v akva substrat alebo ci im staci len strk. mam doma kongo k4. mohli by mat aj to? dik za odpoved.
c44
 
Príspevky: 219
Založený: 27 Nov 2013 23:59 pm
Bydlisko: jedine Trenčín :)

Re: Problem s rastlinkami

Odoslaťod I.P. Pavlov » 17 Nov 2016 21:15 pm

To je veľmi obšírna otázka. Určite substrátom nič nepokazíš. Kým sa v štrku nahromadia živiny, mohli by rastliny živoriť
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Problem s rastlinkami

Odoslaťod c44 » 19 Nov 2016 08:52 am

kongo k4 je vlastne substrat alebo strk? niekde je pisane tak, inde onak. uz som to mal v jednom akva a moje skusenosti su rozpacite. zle sa to odkaluje, lebo odkalovacom uteka okrem kalu aj samotne kongo. ked to robim cez gazu, tak sa rychlo upcha. aj rastliny sa tam problematicky sadia. niekde som cital, ze sa to moze kombinovat s hrubsim strkom.
c44
 
Príspevky: 219
Založený: 27 Nov 2013 23:59 pm
Bydlisko: jedine Trenčín :)

Re: Problem s rastlinkami

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Nov 2016 19:35 pm

Tak ho nedávaj. Pozri sa cez uja googla na Teramol, alebo Liapor. Kongo není obohatený o živiny. Niekedy stačí do dna vložiť ílové guličky
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Problem s rastlinkami

Odoslaťod c44 » 23 Nov 2016 22:21 pm

a kebyze dam na dno vyzivny substrat (napr. tetra plant alebo jbl aquabasis) a prekryjem ho kongom?
c44
 
Príspevky: 219
Založený: 27 Nov 2013 23:59 pm
Bydlisko: jedine Trenčín :)

Re: Problem s rastlinkami

Odoslaťod I.P. Pavlov » 23 Nov 2016 23:31 pm

Myslím, že toto je vhodná kombinácia
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

rast rastlin

Odoslaťod iva162 » 29 Dec 2016 21:28 pm

Dobry vecer, akvarium mam uz rozbehnute rok (350L, 108w), ale rastliny v nom su mizerne. Na dno som dala hrubu vrstvu bieleho piesku a vlastne ani neviem preco som nedala ziadnu vrstvu substratu. Takze teraz neviem ci ho mam cely rozryt a predsa potrapit seba a rybky a vybrat uz zakorenene rastlinky a pridat substrat alebo to nechat tak a radsej pridat este osvetlenie. Dakujem za odpovede.
iva162
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Založený: 29 Dec 2016 21:12 pm

Re: rast rastlin

Odoslaťod I.P. Pavlov » 29 Dec 2016 23:10 pm

To chce foto
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: rast rastlin

Odoslaťod Loki12 » 29 Dec 2016 23:19 pm

Nie, toto chce aby ludia dodrziavali pravidla fora.
akvarijne-ryby-choroby-ako-postupovat-ke-chcem-radu-t14331.html
Prosim nepodporujme tento "punksterizmus"

Ivu urcite vitame na akva.sk. Je evidetne, ze co to uz zazila s akvarkom. Minimalne rok. A urcite vie, za na toto magicke rady neexistuju. Minimalne by mala zacat citat nieco zakladani akvaria, vrtani sa v dne, zalozit si vlastnu temu, odprezentovat, popisat stav a tam sa uz budeme zabavat a posuvat sa dalej.

Vitaj Iva.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: rast rastlin

Odoslaťod I.P. Pavlov » 29 Dec 2016 23:25 pm

Ja s tebou súhlasím
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: rast rastlin

Odoslaťod Loki12 » 29 Dec 2016 23:33 pm

I.P. Pavlov napísal:Ja s tebou súhlasím

:pivo:
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: rast rastlin

Odoslaťod iva162 » 30 Dec 2016 01:24 am

no ano suhlasim s vami ze kazdy sa pyta na nieco na co ste uz minimalne 100x odpovedali, ja uz som stravila dost casu vyhladavanim ako zalozit akvarium ale na otazku ci je substrat az tak strasne potrebny k rastu rastlin alebo to ide aj bez neho som nikde nenasla. Nie som zastanca chemie, preto verim ze akvarium by malo fungovat bez nejakeho dodatku vyzivovych doplnkov, vysledky testov vody su v norme, v akvariu som nemala od zaciatku ziadne velke problemy az na nejaku infekciu dovezenu s novymi rybami, teplota vody 25, vonkajsi filter eheim. 50percent vody vymienat urcite nebudem, to by bola samovrazda. 170 l vody ani nemam kde nechat odstat. A velke vymeny vody mojim rybkam nerobi dobre.
Prílohy
uprava3.jpg
uprava2.jpg
uprava1.jpg
iva162
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Založený: 29 Dec 2016 21:12 pm

Re: rast rastlin

Odoslaťod Dzumigar » 30 Dec 2016 19:34 pm

Tak, treba začať trocha ináč. Ak to akvárium má rok. Vidno, že často odkazuješ lebo filtračný kremičití piesok je biely. To je dobré. Ďalšia vec áno tento piesok keďže je veľmi jemný ma tendenciu už od hrúbky 3cm zlahnúť. Čiže k korienkom rastlín ma problém preniknúť čerstvá voda.
Preto navrhujem vymeniť dno za riečny štrk okolo 3 až 8mm frakcia. Alebo niečo podobné. Alebo dat substrát z paleneho ílu. (kermazit, akadama, liapor, mándo a pododnem) Tam sa voda krásne dostane, o teba okolo korienkov. Tým pádom ti i dno slúži ako filter. Jj a počkať aspoň pol roka nech sa zabehne.
Dno a svetlo je alfa a omega úspechu.

Ostane treba celkovú foto akva. A zároveň aj popis.
Popis je aký filter, aké rozmery akva aké svetlo typ wataz, nebodaj lumeny.,rastlinky názvy ak sa nevie foto. A osadka rýb.
Zvyšok je o vyladeni.

Ps:Akva je vodný bonsaj. Ja viem,dnes sú umelci čo to robia za behu a fakt pekne.
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: rast rastlin

Odoslaťod Dzumigar » 30 Dec 2016 19:45 pm

IMG_20161230_183610.jpg


Odoslané z HUAWEI P7-L10 pomocou Tapatalku
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: rast rastlin

Odoslaťod Dzumigar » 30 Dec 2016 19:46 pm

Ospravedlňujem sa za zlú kvalitu. Ale ukážem ti substrát kde žijú skalare. Ako vyzerá po roku. Keby administratívne nemali nezmyselné obmedzenia na veľkosť foto. Lebo s telefón robiť katastrofa. Tak by som capol foto akva
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: rast rastlin

Odoslaťod I.P. Pavlov » 30 Dec 2016 23:42 pm

iva162
Pridám sa k @Dzumigar a súhlasím s ním, že piesok-substrát je zľahnutý a tlačí na korienky rastlín. Daj vedieť ako sa rozhodneš. Svetlo vyzerá byť "silné" ku pomeru živín. Ak je svetlo "silné" a nie sú živiny, tak rastlinky trpia. Nepíšeš ako dlho svietiš. Rozhodne by som dobu svietenia skrátil.
Je pomerne dosť dôležité, aby si povyberala tie "dekorácie". Okrem toho, že sú gýčové, možu vylučovať do vody sajrajt, ľudovo povedané. Môže to byť naozaj niečo chemický závadné. Ak namiesto toho vložíš do akvária prírodný koreň, suché dubové listy, tak pomôžeš vode, rastlinám.
S výmenou vody je to ťažké, viem a chápem. Raz za čas by si však mohla. Možno ťa navnadím ak ti napíšem, že vodovodná voda obsahuje dusík, kremík a iné minerály, ktoré rastlinky baštia a boli by ti vďačné i za to málo. Výmenou časti vody pomáhaš rastlinám, ničíš riasu a hlavne! (napíšem to opäť ľudovo) rybkám vyvetráš. Však sa nám lepšie dýcha a lepšie spí vo vyvetranej miestnosti?
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: rast rastlin

Odoslaťod Jirka Scobak » 31 Dec 2016 00:55 am

Tohle fórum by se mělo přejmenovat na "Jemný, kremičitý piesok".
Jinak, je to zajímavé. Ještě jsem takto jemný substrát v delší dobu fungujícím akváriu neviděl.

P.S. Být tebou, nechám 7 mm tohoto substrátu a překryju ho pár centimetry standardního akvaristického substrátu. Neměnit úplně, protože ti v tom starém zůstanou bakterie a necelý centimetr škodu neudělá.
Můžeš to dělat postupně, nenásilně, že budeš starý substrát průběžně odkalovat a doplňovat nový.
Můj standardní substrát, do kterého nechávám zapadat detrit: https://rybicky.net/fotogalerie.php?sek ... sl=0&vse=0
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rast rastlin

Odoslaťod Hora » 31 Dec 2016 12:06 pm

Loki12 napísal:Nie, toto chce aby ludia dodrziavali pravidla fora.
Prosim nepodporujme tento "punksterizmus"

snaha bola to nájsť,no slovník je zaostalý a nepozná taký odborný výraz :o alebo je tvoj osobný :?:

Oco,čo je to destrofičná esteriálna introfómoza?
Uf synu a to si kde čítal?
Syn hrdo odpovie:
,,To som nečítal,to som teraz vymyslel" :mrgreen:

Loki mier.
Kým nie je zamknuté,máš pravdu,aj mne vadí každá nová,zbytočná,duplicitná a niekedy aj logicky zle položená otázka a ešte aj v zlej téme.
Chcelo by to viac razantných pucovačov tvojho kalibru na lenivých ako ,,nechce sa mi čítať toľko toho je alebo presne toto som nenašiel" akvaristov.Ale palica má dve strany a hneď prvá ostrejšia reakcia,zamknutie témy na otázku čerstvého užívateľa a tak ho preľakneš :shock: ,že tu už nepríde.
Osobne s tým nemám problém a súhlasím,lebo každy potvrdzuje dodržiavanie pravidiel,takto podporujeme spomínanú lenivosť,pohodlnosť,možno aj nevedomosť a kopia sa hlúpe novozaložené témy.

:!: Týmto Ti sľubujem,že posledná moja reakcia na takúto otázku položenú bez rozmyslu a hľadania. :!:

Chcelo by to ale viac ľudí pridať sa a skončiť s podporou podobných začiatočníckých tém a neodpovedať na ne,nech sa jedná o čokoľvek banálne a rýchlo riešiteľné. :pivo:


iva162 napísal:ja uz som stravila dost casu vyhladavanim ako zalozit akvarium ale na otazku ci je substrat az tak strasne potrebny k rastu rastlin alebo to ide aj bez neho som nikde nenasla

no schválne google-založenie akvária
v každom linku sa píše o dôležitosti substrátu a informácii je veľmi veľmi veľa o zložení dna.

Piesok som nikdy neskúšal a niekomu možno rastú rastliny aj v ňom,možno stačí prihnojiť tabletami a pôjdu.Ak dno nepúšťa bublinky(nehnije bez prístupu kyslíka),korene rastlín sú v poriadku,svetlo 0,3W/l akurát,svietenie 8-10hod.max. deň,no ani do zrnitosti 3-8mm by som neišiel,to tak na tie Anubiasy.
Podľa farby piesku si na svetlejšie dno,tak ak sa rozhodneš na radikálnu zmenu skús Hagen 1-3mm,pre korene ideálny.
Mimochodom to akvárium má nejaké iné rozmery oproti štandardu? Hlbka je nejako úzka oproti výške podľa fotky.
Nasávací kôš pridvihni o 5-6cm hore,lebo takto Ti to nasáva piesok a keď už nepoškodí filter ale určite zanáša náplne v ňom.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: rast rastlin

Odoslaťod Loki12 » 31 Dec 2016 19:22 pm

[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
Punksterizmus
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=punk

Je to taka (možno len moja skomolenina) zo slov:
Punk - myslím tým nie hudbu ale postoj
Ster - to sa používa v angličtine ked sa označujú mladý ľudia, skrátenina od "youngster", co je vlastne skomolenina od "young"-mladý a "gangster"(toto netreba prekladať)
Izmus - toto sa nežne pouziva, to poznáš. Názorový smer, komunizmus, imperializmus, ficizmus, vegatarianizmus, reznizmus, akvarizmus[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Proste mi to ignorovanie pravidiel (punk) novacikmi (youngster) uz pripomína normálne hnutie (izmus) a nemali by sme to tu podporovať.
Aj ked vždy uväzujem ako reagovať. Kedze toto je skôr moderátorova a majitelova starosť, tak casto držím prsty a nepisem. Ale niekdy mi nedá a opacim ako mladina zareaguje. Pri prejaveni človečiny, pokračujem vždy radou. Ak vidím reakciu môjho staršieho syna, tak bud ingoracia lebo môj cas je vzácny alebo este raz pripomeniem pravidla a dam este šancu na napravu chyby, lebo kazdy z nas nejako začínal.

Mne na akva.sk záleží a úprimne niekedy mi tu chybaju martin_s - ove nekompromisne odpovede a zrkadlo. Zmakli sme. On ma tu vychoval a aj ked sme občas skrizili slova a nazory, tak som ho ako "sefa" co to musí držať na uzde rešpektoval. Ja nechcem zastavat jeho rolu, to sa nedá, ale nechať to tu tak a pozerať sa ako sa z akva.sk stáva bordel duplicit nedokážem.
Malo by nas byt viac co to tu budeme "cistit" a "udzovat"
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.