Identifikacia choroby



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Hora » 19 Okt 2016 20:17 pm

esha 2000 je v prípade núdze dobrý výrobok a je na viac než 18 chorôb,takže záber má široký a je nepravdepodobné,že nepodchytí nejakú plieseň,infekciu,parazita.Ja som ju neskúšal ale môj kolega o tom básni,takže zaberá určite.
Z letáku:
Ako spoznáte, KEDY POUŽIŤ eSHa 2000?

Diagnóza choroby je prvým krokom k jej úspešnému a odstránenie.
Väčšina chorôb rýb je vysoko nákazlivá a rýchlo sa šíri, takže okamžitá diagnóza a odstránenie sú žiaduce.
Existujú určité prevládajúce "skoré varovné signály", na ktoré musíme dávať pozor, pretože môžu znamenať nástup choroby.
Koža: Koža predstavuje prvú obrannú líniu a ako taká často prvý ukazuje známky napadnutia infekcie.
Na každú zmenu farby a vzhľadu kože by sme mali dávať pozorne pozor.
Plutvy: Pozorujte plutvy svojich rybiek.
Drží ak je ryba tesne pri tele, môže to signalizovať ochorenie, najmä u živorodých rýb.
Správanie pri plávaní: Neobvykle pomalé plávanie môže znamenať nástup choroby.

KTORÉ RYBY MÔŽEM liečiť PRÍPRAVKOM eSHa 2000?

Tropické ryby: áno
Ryby studených vôd: áno
Morské ryby: nie
eSHa 2000 nepredstavuje žiadnu hrozbu pre ryby, rastliny a filtre.

CO LIEČIA TENTO PRÍPRAVOK?

eSHa 2000 lieči primárnej a sekundárnej plesňové infekcie, bakteriálne kožné infekcie a účinkuje tiež proti parazitom kože a žiabier.
Navyše má schopnosť pomáhať hojenie rán a chrániť kožné vrstvu.
Nižšie uvedená tabuľka uvádza špecifické choroboplodné organizmy a podmienky, ktoré eSHa 2000 liečia.
Široké spektrum účinnosti prípravku eSHa 2000 znamená, že nebezpečenstvo voľby zlého druhu liečby je prakticky vylúčené.

PRÍZNAKY CHOROBY MENO CHOROBY

1: Vaše ryby plávajú neohrabane sa zovretými plutvami a charakteristickým valivým a hojdavým spôsobom. Často postihuje živorodky a najmä Molly. Bakteriálne aj plesňové ochorenia.
2: zbavená farby miesta na koži, matné plutvy, belavý povlak na povrchu kože. Bežné sú sekundárne plesňové a bakteriálne infekcie. "Prozoálnych paraziti" - Široký okruh ochorenie často spôsobovaných niektorým z radu mikroskopických vonkajších protozoálnych parazitov.
3: Biele alebo slabo našedlé "páperie" na plutvách alebo na tele rýb. Často sa vyskytuje okolo rán alebo porušenej kože. Klasická sekundárnej infekcie. "Pleseň" - najčastejšie, sú druhy plesní Saprolegnia a Achyla.
4: Ryby sebou začínajú trhať a trú sa o rastliny, dekorácie a kamienky v akváriu. Javí sa nervózny a ľakavý. "Prozoálnych paraziti" - (Viď obr 2). Pravdepodobne bakteriálne infekcie. Ak sa vyskytujú sprievodné malé biele škvrny na plutvách a tele rýb, potom ide o "bielu škvrnitosť" (Použite eSHa Spot-Stop s eSHa 2000).
5: Otvorené rany alebo červenkasté škvrny kože pozdĺž tela rýb. "Vredy alebo rany" - utrpené pri usilovnom kŕmení / chovu. Je pravdepodobnosť sekundárnej infekcie "plesní", ak sa ponechajú bez liečby.
6: Okraj ústneho otvoru rýb sa najprv odfarbí a potom pokryje páperím, ktoré sťažuje až znemožní kŕmenie. "Ústne pleseň" - obvyklý názov pre baktériu zvanú Flexibacter.
7: Vaše ryby sa zdajú opuchnuté a majú plutvy odstouplé od kože. Často sú vidieť červená ohniská na základni zdvihnutých šupín. Na základni plutiev a okolo ritného otvoru sa objavuje červené sfarbenie alebo podliatina. Oči môžu byť vystúpené z tela ("vyvalené oči"). "Dropsy" - všeobecné pomenovanie pre kombinovanú vírusovú a bakteriálnu infekciu.
8: Ryby javí rýchle pohyby žiabre a majú tendenciu zotrvávať pri hladine vody alebo v blízkosti zavzdušňovacieho zdroja. Napriek rýchlemu dýchanie zostávajú ryby apatické a letargické. "Žiabrové problémy" - môže ísť o symptómy infekcie istými plesňami alebo červami, alebo je to dôsledok zlej kvality vody (eSHa 2000 nedokáže naprávať kvalitu vody).
9: Plutvy vašich rýb sa javí rozorvané a boľavé. Majú na kraji zreteľné červené alebo biele "lemy". "Hniloba plutiev" - spôsobená usilovným kŕmením / chovom. Ak sa nelieči, je pravdepodobnosť sekundárnej infekcie napr. "plesní".
10: Vaša neónky sa zdajú bledé, prejavujú neobvyklé správanie pri plávaní, trpí možno hnilobou plutiev a zdajú sa veľmi tenké. Odfarbenie sa prejavuje v tvare sedla pozdĺž chrbta rýb hneď za chrbtovou plutvou. Symptómy sa zhoršujú až celá ryba stráca svoju farbu. "Choroba neonek" - Aj keď je bežná u týchto môže táto choroba postihnúť aj iné druhy rýb, najmä "barbusovité a dania". Ryba môže hostiť parazita a pritom sa neinfikovat. Prípravok eSHa 2000 blokuje túto chorobu rýb.
Prípravok eSHa 2000 lieči všetky špecifikované choroboplodné organizmy ako aj široké spektrum infekcií charakterizovaných vyššie uvedenými symptómami.
Tieto infekcie sú často veľmi nákazlivé a môžu sa ľahko rozšíriť na zdravé ryby.
Čím skôr liečite svoje ryby, tým lepšie je ich šanca na zotavenie.
Pre liečbu proti týmto choroboplodným organizmom a podmienkam popísaným v predchádzajúcej tabuľke sa používajú štandardne 3 denné dávky eSHa 2000.
Viacdenné dávkovanie vedie k výnimočným výsledkom bez pôsobilo znateľný stres rybám.
1. Vypočítajte objem vášho akvária.
Počítajte pritom len priestor vyplnený vodou.


MÁ eSHa 2000 NEJAKÁ ĎALŠIE POUŽITIE?

Áno! Prípravok eSHa 2000 má niekoľko ďalších použití:
1.Slouží ako dezinfekčný prostriedok pre ryby, rastliny a zariadenie pred nasadením do akvária.Přidejte do celého akvária celú štandardnú dávku (25 kvapiek na 100 litrov) po zavedení nových rýb a rastlín. (Poznámka: Očividne choré ryby treba pred nasadením ponechať v karanténe.)
2.Pomáhá prí vývoji ikier a vyvedenie poteru. Štandardná dávka eSHa 2000 na tri dni pomáha ikrám, aby ich nenapadla pleseň a chráni poter po vyliahnutí. Zvyšuje sa tak miera úspešnosti chovu.
3.Pro liečenie následné infekcie. Prípravok eSHa 2000 možno použiť opakovane, ak sa ryby nakazia inou infekciou po zotavení z predchádzajúcej choroby. Následná infekcia môže znamenať aj iné problémy, napr zlú kvalitu vody. Bežne sa ryby nakazia chorobou "biela škvrnitosť", ktorá nastupuje následkom oslabenia imunitného systému.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Hora » 19 Okt 2016 20:28 pm

ešte určovanie chorôb ale musíš skopírovať odkaz a na novej stránke vložiť a otvoriť,lebo takto sa nechce otvoriť
http://www..akvaobchod.sk/clanky/esha-ch ... ch-ryb.pdf
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Erika11 » 19 Okt 2016 21:05 pm

dakujem ti za tieto prispevky, ten link otvorit ide, len za www mas dve bodky, preto to nejde. Ta neonka uz umrela, trochu som ju prezrela a ten biely flak na chrbte sa rychlo zvacsoval, rano to bolo male, ked som sa vratila z prace to mala po celom chrbte, rytny otvor mala zacervenany takze diagnoza je jasna a pricina, preco sa to stalo mi je tiez jasna. Liecivo vo vode je druhy den podla instrukcii v letaku, ale asi im to uz nepomoze, stale sa to siri. Je to fakt smutny pohlad do toho akva a strasne ma mrzi, ze to uz najskor asi nezachranim, ale tak ucime sa na vlastnych chybach a vsetko zle je na nieco dobre
Erika11
 
Príspevky: 12
Založený: 23 Feb 2012 19:22 pm

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod newsted » 19 Okt 2016 21:24 pm

Podla tych dalsich fotiek maju tvoje tetry ´neon tetra disease´ alebo Pleistophora Hyphessobryconis. Je neliecitelna. Ak by si tych neoniek mala 100 tak sa daju ostatne neonky zachranit tym, ze tie infikovane vyberies a utratis. Parazit sa totiz siri z mrtveho tela a z vylucovacej sustavy. Betta ma inu chorobu. Pisem este raz, ze su to druhotne priznaky nekvalitnej/znecistenej vody.
Neber to osobne, ale vela akvaristov usudzuje, ze cas chovania ryb=vedomosti. Nie je to tak. Az ked zacnes citat literaturu, pripadne navstevovat forum, tvoje vedomosti budu rast exponencialne.
Esha je naozaj dobry pripravok, ale tvoj problem nevyriesi.
Ak chces vediet co sa deje s tvojim akvarkom, nechaj si otestovat vodu alebo si kup testy a otestuj ju sama. Nie papierove testy. Amoniak, NO2, NO3.
Vela stastia.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod I.P. Pavlov » 19 Okt 2016 21:30 pm

Fúúúú, aké dlhé litánie. Ja to nepíšem stručne a jasne. Nanovo založené akvárium je nevhodné prostredie pre život. To nevhodné prostredie úplne "zrušilo" akúkoľvek imunitu rýb. No a choroby nenechali na seba dlho čakať a napadli rybky. Akú chorobu majú je nepodstatné, ak by to nebola táto, tak by bola iná. Rybky šetrne zmraziť utratiť a začať odznova. Ver mi, je mi ich ľúto, doplatili na tvoju nevedomosť. A že bojovnice sa neznášajú s krevetkami? Vo vhodnom prostredí to ide

Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Hora » 19 Okt 2016 21:55 pm

newsted napísal:Podla tych dalsich fotiek maju tvoje tetry ´neon tetra disease´ alebo Pleistophora Hyphessobryconis.

Neonka červená je voči tomu imúnna.

http://zvieratka.pravda.sk/magazin/zake ... lanok.html
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Erika11 » 19 Okt 2016 22:20 pm

Samozrejme to neberiem osobne, som vdacna za kazdu radu, poucenie, ale nie za poucenia typu hlupana, nastuduj si zaklady akvaristiky a neotravuj, predsa forum je o diskusii a radach, mam problem, s ktorym som sa este nestretla, tak sa pytam. Ano spravila som to, dala som svoje ryby do nestabilneho novo zalozeneho akva, ale prislo mi to ako lepsia volba nez ich nechat vo vedre so spinavou vodou z akva celu noc napr. Nemala som ich kam inam dat. Co sa bojovnice a kreviet tyka, tak som ten masaker videla na vlastne oci. Nieje asi bojovnica ako bojovnica. Ak je henta krmena ako prasa v zite viac krat za den, tak sa jej do kreviet asi nechce ale kto vie :)
Erika11
 
Príspevky: 12
Založený: 23 Feb 2012 19:22 pm

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod newsted » 19 Okt 2016 22:46 pm

Hora, nie nie je imunna. Je to mytus. Viem to potvrdit aj zo svojich skusenosti.
Edit: len doplnim. Je odolnejsia, ale nie imunna.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Apofis » 31 Dec 2016 13:51 pm

Zdravim Mrenka dostala nejaku chorobu krupicka to podla mna neni je to plesen? Skusam uz 3 liecivo a nezabera to.

Dakujem za rady.

Obrázok




Re: Mrenka ce to plesen?

Odoslaťod Hora » 31 Dec 2016 12:36 pm
považuješ za nutnosť založiť tému :?: :x ktorá je zbytočná,lebo roky funguje podobná,ktorú ak by si prešiel možno by si mal aj odpoveď.
Nepovažuješ za nutnosť povedať o podmienkách v akváriu,neporadí Ti nikto naprázdno a tie ryby zabiješ skôr Ty s chémiou ako choroba,pokračuj v :arrow:
post320604.html?hilit=identifikacia#p320604
a napíš základy akvária,snáď nie je neskoro po tvojich pokusoch :wink:

Obrázok používateľa
Hora

Príspevky: 1058
Obrázky: 8
Založený: 25 Feb 2013 21:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Hore

Re: Mrenka ce to plesen?

Odoslaťod Apofis » 31 Dec 2016 12:46 pm
Sorry. Akva 250l, niekolko rokov zalozene po pridani novych rybiek karaskov sa to prejavilo. Liecil som malach. zelenou, teraz po vymene 50perct. vody som pridal mykopur na plesne.Externy filter som vypol dal som iba okyslicovac. a zdvihol teplotu o 3st. na 28st.

Mrenka je najdlshie v mojom akva chcem ju zachranit. Prisavnikovi neni nic sumcekom tiez. karasov som odstranil.

Dakujem a nehnevaj sa.
Obrázok používateľa
Apofis
 
Príspevky: 40
Obrázky: 37
Založený: 27 Okt 2007 14:01 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Apofis » 31 Dec 2016 13:52 pm

Obrázok
Obrázok používateľa
Apofis
 
Príspevky: 40
Obrázky: 37
Založený: 27 Okt 2007 14:01 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Hora » 31 Dec 2016 13:56 pm

ja som sa nehneval nikdy,len dnes som zmenil postoj na novozaložené témy a tvoja bola ako prvá :mrgreen:
teraz tu išlo o podobný problém,len prečítaj poriadne
prisavniky-t16894.html
a tiež si myslím,že tvoje odskakuje od tohto 70l len väčším objemom ale stále ide o špinavú vodu,kde ryby reagujú takto.
Ako sme spomínali,malachitová zeleň je pre tvoje ryby(hlavne žijúce na dne) a nitrifikačné baktérie zabiják.Všetko v akváriu si rozhádžeš liečivom a vydezinfikuješ živé organizmy.Prečítaj a posúď svojou hlavou.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Hora » 31 Dec 2016 14:03 pm

Prečo vylučuješ krupičku?Veď to vyzerá práve tak. S celou fotkou akvária popíš filter,ryby(aj počet karasov a ako dlho si mal),rastliny,vybavenie,výmeny koľko ako kedy.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Apofis » 31 Dec 2016 14:16 pm

Krupicku som mal prebiehalo to cele inak male bodky rozoznam toto su ako flaky az teraz to preslo do bodiek.

Vacsinu rastlin som vybral kvoli liecivu. Karase boli 4 ako som pisal uz v akva niesu. Cele akva bezi 3 roky bez problemov.
Obrázok
Obrázok používateľa
Apofis
 
Príspevky: 40
Obrázky: 37
Založený: 27 Okt 2007 14:01 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Apofis » 31 Dec 2016 14:47 pm

pises ze chemiu nie tak co mam robit? nechat to tak ci s z toho dostane?
Obrázok používateľa
Apofis
 
Príspevky: 40
Obrázky: 37
Založený: 27 Okt 2007 14:01 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Hora » 31 Dec 2016 15:02 pm

Hora napísal:popíš filter,ryby(aj počet karasov a ako dlho si mal),rastliny,vybavenie,výmeny koľko ako kedy.

Apofis napísal:Karase boli 4 ako som pisal uz v akva niesu. Cele akva bezi 3 roky bez problemov.

teraz sa nehnevaj Ty ale postupne treba ťahať ako z chlpatej deky :?: a to ma nebaví 8)

Apofis napísal:pises ze chemiu nie tak co mam robit? nechat to tak ci s z toho dostane?

nehovorím chémiu nie,ale u týchto druhoch musíš byť opatrný na množstvo liečiva,lebo napr. spomínanú malachitovú zeleň pancierníky,prísavníci,pangiá,niektoré mrenky znášajú horšie ako ostatné ryby.
Naozaj presne podľa návodu!!! a pri tvojej bezmocnosti s tretím liečivom je pravdepodobnosť jemného pridania naviac na zlepšenie podmienok a to by bolo zle.
Pre viditeľné bodky myslím krupička a keď chytila mrenka,bude otázkou času a prejde na ostatné,osolenie vody 1pl lyžicu na 50l vody ale postupne,nie ako osolenie polievky.
Soĺ pomôže a dvihne osmotický tlak,ryby vylúčia ochranný povlak,ktorý ich chráni ale rastliny by som vybral von,lebo solená voda ich zruší úplne.
Teplotu si dvihol ale dal by som až na 30,vzduchovanie ide,tak len čakať.Neviem v akom štádiu je imunita rýb po dávkovaní 3 druhov liečiv ale snáď prežijú takéto 4dňové podmienky.
Ale ešte počkaj,nech potvrdia krupičku(biele bodky) viacerí alebo ešte daj jednu inú fotku tej mrenky.
Zarastenie na 3 roky je slabé,Dropschecker máš,tak CO2 Ti nebude cudzie ale tie rastliny nevyzerajú na doping kysličníkom.
Ten filtrík by som dal až ku dnu,nech dole voda nestojí a lepšie sa premiešava celý objem.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Hora » 31 Dec 2016 15:18 pm

až teraz som si všimol,že tá mrenka už leží na boku pri ľavom koreni,neviem,či nie je neskoro :(
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Apofis » 31 Dec 2016 16:16 pm

Neni ona tak obcas lezi. teraz je malatna neche jest. V akva je prisavnik a sumec., ostatne som dal prec pred chorobou.

Rastliny som pisal vacsinu som vubral prec, aby mi vsetky neskapali. tie som tam nechal aby neboli ryby v strese.

Mne sa nepacia tie chumaciky na plutvach. Ked som krupicku nemali taketo nieco. Co2 mam teraz cez chorobu vypnute.

Sol som dal tiez.

Obrázok
Obrázok používateľa
Apofis
 
Príspevky: 40
Obrázky: 37
Založený: 27 Okt 2007 14:01 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Hora » 31 Dec 2016 16:44 pm

Apofis napísal:Sol som dal tiez.

Ak to je krupička a mne tak príde napriek tým chumáčom ale dodrž množstvo soli rozpustené dobre vo vode.Chyba je len teplota.Stiahni si časopis posledné Akvárium č.34 a dobrý článok o krupičke.
Toľko hodnôt na teplotu vody lieta netom,že človek si nevie vybrať ale určite pridaj na min. 30*C ako som písal vyššie.Osolenú vodu môžeš ma´t celý rok a nepomôže,to musí byť v súlade s vyššou teplotou aby zabralo.Najlepšia by bola karanténa a nestresovať ostatné ryby ak zatiaľ nevidno nič na nich vonkajšie.
To že nechce jesť a poleháva/obtiera sa je tiež jedným príznakom krupičky ale nepochopím,že tie liečivá čo si dal doposiaľ ju nepotlačili alebo si nedotiahol liečenie dokonca a skončil pri náznaku vyliečenia.
Chce to ale v budúcnu rozumný výber rýb a zloženie neagresívnych druhov,žiadne šialené kombinácie,dodržovať údržbu,výmeny,nestresovať ryby zmenami teploty pri výmenách,hlukom,silným svetlom,jednodruhovou potravou,častým premiestňovaním dekorácii v akváriu a je veľa dôvodov na vyvolanie stresu a prepuknutie chorôb,ktoré v akváriu máš a čakajú na podnet.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Hora » 31 Dec 2016 16:54 pm

Hora napísal: tie liečivá čo si dal doposiaľ ju nepotlačili alebo si nedotiahol liečenie dokonca a skončil pri náznaku vyliečenia.

tak to som zle napísal,lebo ty si skúšal a nič nezabralo,
ale aj v budúcnu zhodou okolností hore prvý príspevok na tejto stránke som dal leták z esha 2000,menej agresívne liečivo a viem(nie osobná skúsenosť),že funguje výborne.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod newsted » 31 Dec 2016 19:34 pm

Najpr by bolo potrebne zistit preco ochorela..
1. Ako casto menis vodu?
2. Kolko % / L vymienas?
3. Ako a ako casto cistis filter?
4. Co sa stalo bezprostredne pred tym ako ti ryba ochorela?

Chromobotia macracanthus su ryby, ktore dostanu krupicku aj pri poklese teploty vody pri vymene alebo strese. Stav tej mrenky naznacuje, ze neskapina na krupicku, ale od niecoho ineho (typujem amoniak, to akvarko vyzera ako po velkom cisteni). Ohrievac si daj blizsie k dnu a teplomer na druhu stranu.
Inak citaj to co pise Hora
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Hryzo » 31 Dec 2016 22:45 pm

ja len tak okrajovo ...

- u nikoho som si nevsimol, ze by zareagoval na informaciu, ze apofis povytahoval a presunul rastliny, aby mu nezdochli ... WTF ... rozvirene dno, menej "pracantov" na odstranenie latok z vody .... to nikomu nevadi?

- liecil uz 3 roznymi liecivami a spomenute rastliny isli prec ... vsak musi mat rozhadzane akvarium ako fras

- v akvariu vidim co2 dropchecker .. naco? pridava co2? zaroven pridava bublinky vzduchu cez filter?

... mozno to zacalo krupickou, ale po lieceniach a vytiahnuti rastlin sa voda musela tak pokazit, ze sa mrenka priotravila a chytilo ju nieco dalsie (bakteria, plesen alebo neviem co) ... nemyslim, ze mrenka, co polyhava na dne, nezerie a ma priznaky minimalne 2 chorob to este zvladne
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Hora » 01 Jan 2017 03:15 am

Hryzo napísal:ja len tak okrajovo ...

- u nikoho som si nevsimol, ze by zareagoval na informaciu, ze apofis povytahoval a presunul rastliny, aby mu nezdochli ... WTF ... rozvirene dno, menej "pracantov" na odstranenie latok z vody .... to nikomu nevadi?

- liecil uz 3 roznymi liecivami a spomenute rastliny isli prec ... vsak musi mat rozhadzane akvarium ako fras

- v akvariu vidim co2 dropchecker .. naco? pridava co2? zaroven pridava bublinky vzduchu cez filter?

... mozno to zacalo krupickou, ale po lieceniach a vytiahnuti rastlin sa voda musela tak pokazit, ze sa mrenka priotravila a chytilo ju nieco dalsie (bakteria, plesen alebo neviem co) ... nemyslim, ze mrenka, co polyhava na dne, nezerie a ma priznaky minimalne 2 chorob to este zvladne

možno to začalo krupičkou?
Nie ja myslím,že krupička je následok vygradovaného stresu,oslabenie imunity u ryby po liečivách a čo bolo predtým a čo sposobilo nutnosť dávkovať tri druhy,netuším.
Nechcel som surovo napísať,že mrenka s ťažkosťami prežije ale mám podobný názor.Je na sile jej odolnosti,či vydrží ,,ešte" ďalšie experimentovanie s osolením vody a zdvihnutím teploty,či sa dokáže vyrovnať osmotickému tlaku a prežije niekoľko dní v tej nevhodnej vode.
Krupička nie je závažné ochorenie a dá sa úspešne potlačiť v štádiu prepuknutia,prvých príznakov aj bez liečiv,čo som čítal rozne postupy,niekedy stačilo len zvýšiť teplotu a netrebalo ani zaťažovať akvárium soľou.
S vybratím rastlín to máš nejednoznačné.Či by ich nechal alebo nie,myslím,že postupne by schradli a odumreli tak alebo onak a o nejaké stabilizovanie po troch dezinfekciách=útokom na nitrifikačné baktérie rastliny nie sú všemocné.Uvidíš za tri dni výzor tých,ktoré ostali.
CO2 ak si nečítal v tomto čase odpojil,čo je dobré,vonkajší filter vymenil za ten vnútorný s nasávaním vzduchu a plní účel vzduchovania,čo je podobne dobré.
Rozhádzané akvárium,no to bude a riadne a bez výsledkov testov neostáva veľa len dúfať,že nejaké baktérie prežili a meniť teraz pri zvýšenej teplote a osolenej vode denne 50l rovnako teplej vody s doplnením PL soli na vymenený objem po dobu 4 dní.Potom vymeniť 50% vody a dať do von.filta aktívne uhlie na stiahnutie zbytkov liečiv na niekoĺko dní.

Newsted,keď je narušená nitrifikácia bude aj NH3/NO2 vysoko.
Apofis,ak nedoplníš ostatné info sám od seba,zbytočne tu strácame čas.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Hora » 01 Jan 2017 04:29 am

Apofis,teoreticky a logicky je lepšie sa zbavovať tých liečiv hneď a na liečenie soľou nemá uhlie žiadnu reakciu.
Preto čím skor tým lepšie nasadiť do filtra aktívne uhlie a vyťahovať liečivá z vody.Nasaď spať vonkajší filter s uhlím,náplne z neho vyber a premy v save,poriadne v čistej vode a vysuš,nechaj pripravené po týždni na vloženie.
Uhlie je dobré pred vložením namáčať pár hodín vo vode ale myslím,že ak ho aj vložíš hneď suché,nič sa nestane ak máš doma.
Ten vnútorný filtrík nechaj vzduchovať kým je teplota zdvihnutá.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Identifikacia choroby

Odoslaťod Hora » 01 Jan 2017 04:44 am

sorry chlapci nenaháňam počet príspevkov ale mi došlo,že si Apofis z BA a tam je dobrý samaritán Jirko Ščobák,ktorý určite ochotne poskytne niekoľko živých litrov plných nitrifikačných baktérii,ktoré Ty potrebuješ paradoxne ako soľ po náprave.
Jozef I. sa bude možno uškrňať,lebo dva dni dozadu tu bola debata o nosení bandasiek s vodou po meste a nám to pripadalo trošku čudné :roll: ,no toto je situácia,kde takáto pomoc veľmi pomože s obnovením rovnováhy v akváriu po tých zásahoch.
Ja by som skúsil ss a verím,že Jirko neodmietne dať z jeho zdravých akvárii s gupkami a kvalitným detritom pár desiatok :mrgreen: litrov koktejlu.Toto by v tvojej situácii neskutočne pomohlo po vyťahaní liečiv z vody,namočiť vyčistené náplne vo vode s baktériami od niekoho a zbytok šupnúť do akvária.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 3 hostí.