Závesné akvárium...



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Závesné akvárium...

Odoslaťod Nouvelle » 10 Jan 2017 11:39 am

Ahojte. Neviete mi prosím Vás niekto poradiť ohľadom závesného akvária na stenu. Vlastníte niekto také? Oplatí sa doň investovať, bude fungovať dlhodobo. Je vhodné pre malé rybky aj pre rastlinky? Aké osvetlenie aj aká filtrácia by bola doň vhodná ak nechcem Co2?
Nouvelle
 
Príspevky: 9
Obrázky: 0
Založený: 15 Sep 2016 10:14 am

Reklama

Re: Závesné akvárium...

Odoslaťod astro » 10 Jan 2017 12:52 pm

Záleží od toho čo si pod pojmom "závesné akvárium" predstavuješ. Pokiaľ komerčný "akvaobraz", sa dá kúpiť na rôznych eshopoch ako dekorácia do izby so šírkou do 10 cm tak je to zlo. Ale ak chceš "normálne", bežné akvárium zavesiť na stenu tak to samozrejme možné je. Nádrži je v podstate jedno či spočinie na skrinke, ktorá stojí na zemi alebo visí na stene, dôležité len je aby z tej steny nespadla. Rybkám, rastlinám a iným obyvateľom je to tiež úplne jedno a fungovať môže rovnako dlhý čas ako akvárium na skrinke. Pár realizácií som už videl (nie na vlastné oči) a z jednej mám uložené takéto uchytenie na stenu pomocou masívnych konzol. Ak si spomeniem a nájdem ho dám sem aj príslušný link.
Prílohy
XFG_nosnik_s203.jpg
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Závesné akvárium...

Odoslaťod astro » 10 Jan 2017 14:31 pm

Pridávam link - http://www.horacovoakvarium.cz/moje_akvarium_nadrz.htm
Z tohto sa dajú vyčítať nejaké pokusy a omyly.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Závesné akvárium...

Odoslaťod I.P. Pavlov » 10 Jan 2017 22:55 pm

Mám taký pocit, že sa jedná o ten akva-obraz :(
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.