Kalimatan Creek



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod Jozef I. » 24 Jan 2017 23:40 pm

Vymeníš flexy kábel a máš dva :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod hooopy » 24 Jan 2017 23:52 pm

akva super, paci sa mi. ( plus ta mala reklama na fotografa "p.Megisa" :-)) a ak to tak nebolo myslene, teraz to uz reklama bude. haha.

v akva sa mi pacia kontrasty, cely ten hnedy ton a v nom zeleny bod, atraktivny , tahajuci oci. Nayvse linie dreva, inak velmi vyrazne, moj dojem nerusia.

az si najdes cas, napisat nejake blizsie info ( vlastne skusenosti a poznatky) k tomuto skimmeru, budem len rad.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod chuanvaldes » 25 Jan 2017 23:35 pm

@Michelle, máš pravdu a to tom ta akvaristika je. Každé je iné a vždy niečim zaujímavé... Som zvedavý ako bude Azia fungovať, jak tvoja tak moja... 8)

@Jožko, rozmýšľal som nad tím. Možno že ten druhý šupnem do vačšieho akvária. Prijde mi ďaleko šikovnejší ako ten Eheim. Časom napíšem nejakú mini recenziu na forum... :pivo:

@Hooopy ďakujem... :pivo: No ako reklama to myslené nie je... :mrgreen: Už dlho nemám čas sa tomuto koníčku venovať. Po pravde ani neviem či som vôbec bol minulý rok fotit v Prahe... :( A hlavne ani reklamu nepotrebujem, až na niekoľko výnimiek som nefotil za peniaze a ani za nejaké naturálie. Bol to iba koníček a aj tak som to bral. Ukecali ma iba na fotienie MS vo vodnom slalome, kde sme boli s kolegom ako jediný oficiální fotografovia majstrovstiev. Potom pre strýka vo továrni nejaké prezentačné fotky a produktovky. No a dve svatby, ale to bolo len taká reportáž... :D No a spať k akváriu, pozerám na to úplne rovnako. Už si ani niesom istý či tam chcem aj nejaké ďalšie vetvičky. Asi zostanem u tej džungle. :angel: Časom určite nejakú mini recenziu napíšem, neboj. Aspoň budem mať možnosť porovnať s Eheimom. :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod chuanvaldes » 02 Feb 2017 23:19 pm

Dneska som bol nakupit nejaké veci v Hornbachu, tak som samozrejme zavítal aj do oddelenia akvaristiky... 8) No a dokúpil som ešte jednu Cryptocorynu, a to Affinis. No a jak som si tak pozeral aké majú rybičky, tak som objavil Razborky škvrnochvostové. Tak som zobral 14, no a v sáčku nakoniec bolo 18... :D Že vraj bonus, pretože klučina jich nebyl schopný spočítat... :pivo:

Rybky sú to vcelku zaujímavé. Plavú po celej nádrži, buď v húfe, alebo jak sa im chce. Stále niečo skúmajú o objavujú. :angel:

Najprv hlavná fotka, dnes sú presne 4 týždne od založenia...

Obrázok

Trochu detailu, už sa začíná objavovať na kameňoch bordel, konečne to začíná mať trochu iný než sterilný look... 8)

Obrázok

Obrázok

Nová Cryptocoryna ešte s emerznými listami

Obrázok

Aklimatizácia...

Obrázok

No a teraz už krasavice. Je pravda, že Bornejky by asi vyzerali lepšie, lenže nedokázal som ich zohnať. U týchto Razboriek sa mi páči ich prírodný vzhľad a vyzerajú fakt skvelo... :angel:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod robogym » 03 Feb 2017 08:19 am

Paradicka, gratulujem k osadenstvu 8) Ked som kupoval tie brigittae tak som tiez dostal bonus, lebo ich nevedeli spocitat :lol:
Rybky su super aj akvarko. Velmi sa mi paci ta pistia, ma to smrnc. A ako velmi uz vyrastla, riadne korene. A akvarko ma peknu cajovu farbu, je tam ta raselina?
robogym
 
Príspevky: 295
Obrázky: 2
Založený: 21 Sep 2014 11:47 am

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod robogym » 03 Feb 2017 09:59 am

Inak zaujimalo by ma ako ich vedia tak namnozit a vychovat a aby ich vedeli predavat za 0.3eur. a na tom ma ten hornbach este aj vlastnu marzu ;)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
robogym
 
Príspevky: 295
Obrázky: 2
Založený: 21 Sep 2014 11:47 am

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod chuanvaldes » 03 Feb 2017 11:10 am

Ahoj Robo, díky... Som rad že sa páči. ;) Škoda, že tie fotky nedokážu preniesť celú atmosféru akvária. Včera som strávil hodinu pozeraním ako to tam žije...

To zafarbenie je z nových listov a šišiek. Pred tým nech ich dám do akvária ich zalejem vriacou vodou a nechám úplne vychladnúť. Rašelinu kupujem už 2 týždne ale stále na to zabudnem keď som v akvaristike... :D Lebo takto zafarbená vydrží iba páru dní. Filter to na moje prekvapenie veľmi rýchlo vyčistí...

No a tá cena, tiež nechápem... Keby že bolo 17,- tak OK, stále to je lacné. Pritom množenie Razboriek nie je žiadna sranda...

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod michellebebe » 03 Feb 2017 13:43 pm

Vidím že akvárku sa darí :) Razborky vyzerajú super. Aj keď bornejské by boli výraznejšie, tak aj tieto majú svoje čaro :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod chuanvaldes » 21 Feb 2017 00:29 am

Tak asi začnem smutnou zprávou... Postupně jsem přišel již o 5 Borarasek. Bohužiaľ to nie je hodnotami vody alebo chorobou... Vždy sa nejaká šprajcne za filter. :dead: Budem musieť vymyslieť ako tomu zabrániť. Napadlo ma nalepiť na zadnú časť nejaké jemné prúžky čierneho molitanu alebo podložky pod akvárium...

Musím to poriešiť, pretože ako sa postupne znižuje počet Borarasiek, tam sa začínajú schovávať medzi rastlinkami. A už nie sú tak nebojácne...

Zatiaľ stále mením vodu 1x týždne, cca. 50-60% postupne začnem predlžovať interval na 1x 2 týždne.

Inak sa už týždeň snažím zohnať nejakých slimákov, ktorý sa rýchlo rozmnožujú. Prešiel som vsetky akvaristiky čo mám tak nejak po ceste a nikde nič. Buď sú od slimákov alebo ich majú na kŕmenie a nedajú a nepredajú. Mám tam 2 Levatky ale tie nie a nie rozmnožiť sa. Nikdy som Levatky v akváriu nemal a nechápem ako može byť tak kurevsky rýchla... :shock:

Obrázok

Potom tam je niekoľko Člunic, ale stále málo na to aby som dokupil Emila...

Toto je Emil... 8) Už sa na neho teším...

ObrázokTétraodon nain by Franck Vanloot, on Flickr

Tak nejako sa mi ten koreň zdal nejaký prázdny a nudný, tak som o trochu upgradoval Jávským machom... :angel:

Obrázok

Ešte premýšľam že na neho naviažem Bucepheladru. Máte niekto skúsenosť s lepením Bucek na kořen sekunďákem? Viem že sa štandardne lepia machy, ale bojím sa aby to Buce neodniesla...

Ostatné rastlinky tak nejako rastú. Valisneria už má niekoľko nových odnoží, Microsorium pomalú tiež rastie. Cryptocoryne Wendtii odhnivaju vsetky "staré" listy. Myslím tie čo vyrástli v starej nádrží. Nové sú v pohode, netuším či to je zmenou parametrov vody. Affinis už má niekoľko malých subemerzných lístkov... Pistia je hrozná burina, pri poslednej výmene vody som väčšinu vyhodil. Fakt tienia ostatným rastlinkam, budem sa snažiť ju držať na uzde. Zbaviť sa jej ale úplne nechcem, lebo ma strašne bavia jej korene a tak nejako sa aj do nádrže hodí.

Čo sa týka hnojenia, tak raz do týždňa pridávam po 2ml od Profiplants Complete, K plus, N plus a 1ml FE plus. Ale aj tak mám pocit že to je málo a že všetko vyžerie Pistia... Je pravda, že som mal v pláne nepřidávat Vela hnojenia ale vidím že tam tie živiny chýbajú. Tak trochu aj dúfam, že sa objaví trochu nejakej riasy, no zatiaľ nič.

Trochu som aj pridal na svetle, takže momentálne je nastavené na 3/8 výkonu. Včera som objednal na skúšku tento regulátor (http://www.ebay.com/itm/331892362961) z eBaye, keď budem spokojný, dokupim aj do väčšieho... 8)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod chuanvaldes » 25 Feb 2017 11:47 am

Tak zase malá zmena, jak som tak pozeral do nádrže, tak som si hovoril, že to je nejaké prázdne…


No a tak som tam pridal Bucephelandru a Eleocharis z väčšej nádrže. ;) Už len počkať kým to zarastie…


A aby toho nebolo málo, tak som tam šupol aj 5 Red Cherryn na skúšku. Som zvedavý či sa im podarí prežiť a hlavne množiť keď tam bude Štvorzubec. Myslím, že nejaký populačný boom tam čakať nemôžem. Ak by predsa len na malé neútočil (čomu neverím) tak by som Red Cherryni vyměnil za nejaký fajnovejší druh. Strašne by sa mi páčili “ghost shrimps” ale tie sú nedostupné v týchto našich končinách. Takže jedine potom jedine “Krystalky” ideálně čierne. Nejaké extra barevné varianty by sa mi to asi nepáčili…


Podarilo sa mi na rybičkach vymeniť Red Cherryni za slimáky, keď to vyjde časovo, tak by som ich snáď cez týždeň mohol mať doma. Ouujjjeeee… Takže do dvoch týždňov by mal byť Emil doma!

Večer prihodim fotku...

Pěkný víkend prajem

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod lev_ica » 25 Feb 2017 11:52 am

No, môj štvorzubec si krevety nevšíma, ani tie úplne maličké. Zato asi po dvoch týždňoch spolunažívania začal naháňať bojovníka a za štyri dni mu obkúsal plutvy na tretinu. Normálne ho ide uštvať. Takže štvorzubec ide 'z domu'. :twisted:
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod chuanvaldes » 25 Feb 2017 17:30 pm

Tak uvidíme, vôbec by mi nevadilo, kebyže tie malé sem tam zobol. Aspoň by udržal populáciu na rozumnej hranici... ;)

No, keď som sa o Stvorzubcoch bavil s Daňovou v Zoo Branik, tak hovorila že sú to bezproblémové rybky. Jedine čo ich strašne láka sú dlhé plutvy ako majú Betty, Pavie očká a podobne...

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod chuanvaldes » 06 Mar 2017 00:27 am

Zdravím všetkých!

Takže v priebehu týždna som zohnal slimákov. Nejaké levatky a okružáky. Takže hurá v piatok do ZOO Braník na nákupy... :angel:

Najprv som mal v pláne že kúpim iba jedneho štvorzubca, no minulý týždeň George Farmer uverejnil video na Youtube, kde robil pre nich nádrž. Použil rovnako veľkú kostku ako mám já a dal ich tam 4. Osobne si myslím, že už to je veľa... :roll: Prví deň boli ty moji nerozlučná dvojka, až som si myslel, že to je párik. No dnes už naplno začali hájiť svoje teritorium. Jeden má pravú a druhý ľavú stranu... :lol:

Každopádne sú úžasný! Fakt je zážitok ich pozorovať ako sondujú každý kúsok akvária. A majú neuveriteľný apetít. Dúfam, že do mesiaca nezlikvidujú celú populácia slimákov... :shock: :?

No nebudem toľko sa vykecávať... Hneď idem na fotky... 8)

Začneme klasikou, celé akvárium a potom detail. Prihodil som zase nejaké listie naviac a tiež pridaný Eleocharis a Bucephalandra... :pivo:

Obrázok

Obrázok

Nie je nad poriadne pretiahnutie pred tréninkom... :lol:

Obrázok

Dnes som prihodil slimákom aby nestrádali a množili sa. Ako inak, hneď sa do toho pustili aj Borarasky... :pivo:

Obrázok

Obrázok

A to najlepšie na koniec... Je to láska na prvý pohľad... :angel:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Konec hlásenia... :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod robogym » 07 Mar 2017 13:10 pm

Super fotky a paradne rybicky. Vyzeraju velmi zaujimavo, kolko zjedia asi tych slimakov za den/tyzden?
Neplanujes spravit aj volake video?
robogym
 
Príspevky: 295
Obrázky: 2
Založený: 21 Sep 2014 11:47 am

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod chuanvaldes » 09 Mar 2017 00:20 am

Robo vieš že ani neviem... Mám v nádrži nějaké levatky a okružaky. Na veľkých slimákov si netrúfajú. Su to prckovia. Nemajú ani 2cm 8) Člunky už skoro nevidím a malé levatky zobú pekne. Tie úplne malé ich ale nezaujímajú.

Každý druhý deň im dávam mražené patentky a živé podľa toho čo majú v ZOO Braník. Dnes som kupil živé artémie a po nich su ako divé. Zkusím natočit nejaké video zajtra. :) Paradoxne ale Razborky tie artémie absolútne nezaujímajú. Patentky do seba tlačia o 106 pritom sú tak 3x väčšie... :lol:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod j » 10 Mar 2017 07:53 am

Inšpiratívne akvárko, dobre sa na to pozerá. Jednoduché, prirodzené. Takto to mám rád. Tie razborky sú tak isto krásne. Čím kŕmiš tieto minirybky?
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod hooopy » 11 Mar 2017 01:39 am

T.travancoricus..to je parada. mal som ich, ale v jednodruhovej nadrzi. v 80ke... tri kusy. nadherna rybka, clovem ma az pocit, ze dokonca premysla.
btw... imitujes na fotkach vinetaciu? z niektorych mam taky pocit. teda zo vsetkych , kde je travancoricus..
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod chuanvaldes » 12 Mar 2017 15:24 pm

@j ďakujem. Som rád že sa páči. Krmím tak rôzne. Každý druhý utorok sa cestou z práce zastavujem v ZOO Braník u nás v Prahe. Pravideľne cez týždeň im vozia živé krmivo a vždy niečo zoberiem. Ideálne Artemie, tie milujú tak isto ako Štvrozubci. Alebo patentky. Inak mrazené patentky, cyklop, nauplie. Zo suchého potom Hikari MicroPellets a slimákom hádžem tabletky a to si tiež zobnú.

@hooopy vieš že som si koľko krát myslel to isté keď som ich pozoroval... Škoda, že im nevidím do hlavy, fakt by ma zaujímalo čo si "myslia"... :shock:

A máš pravdu, používam aj vinetáciu. Ale hlavne lokálne stmavenie pomocou štetca v Adobe Lightroom. A to celkom často, je to takové "maľovanie svetlom". Mám to takto rád, je to moj štýl úprav fotiek a nie iba fotiek akvária. Je to za účelom "vypíchnutia" objektu.

Prihodím aj jedno nakuknutie do mojej "kuchyne". Ako možeš vidieť, tak vlastne pridám iba "atmosféru". Barevne je to defakto rovnaké ako originál. Stačí sa mrknúť na Štvorzubca, rozdiel je minimálný... 8)

P.S. Nejde mi nahrať na moj web, tak dám ako prílohu sem.
Prílohy
kalimantan_creek_170305_0049_comparison.jpg
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod chuanvaldes » 16 Mar 2017 23:34 pm

Tak dnes dorazil LED Programmable Timer Controller z eBaye. A poviem Vám, že nádhera! Som neuveriteľne nadšený! :angel: Fakt pecka. Nastavenie cez aplikáciu v PC a prenos cez USB kabel. Zapojenie úplne easy a nastavenie keď človek vie anglicky, tak tiež pohoda... 8)

Obrázok

Intenzita osvetlenia sa mení po 1% :shock: a funguje skvele. Majú to fakt vychytané. V 8:00 sa mi zapne Controller a do 9:00 postupne pridáva po 1% aby v 9:00 bola intenzita osvetlenia 10%. A takto to postupuje až do 22:30 kedy sa vypne. Možete vidieť na fotke.

Ak by náhodou niekto rozmýšľal tak kupoval som ho na eBayi tuto: http://www.ebay.com/itm/331892362961 k tomu potom ešte predlžovačku na svetla Chihiros https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... -kabel-1-m. Tuto fičúrinku mozem iba doporučit, budem si ju kupovať i pre druhé akvárium... :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod matus.galan » 17 Mar 2017 00:01 am

Uz som to videl a ano je super len ja ho zial pouzit neviem :( ale pekne ze nemsusis riesit intenzitu ani vypinanie pocas dna. Jednoducho nastavis od do a cas a mozes svietit kludne cely den bez toho aby to malo dopad na rastliny alebo riasu :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod chuanvaldes » 19 Mar 2017 11:58 am

Matúš, to je škoda. A není nějaký iný regulátor který by šel použít? Já se v tom teda moc nevyznám. Co se týče světla, tak máš pravdu, je hodně bílé. Už jsem i přemýšlel, jak bych to oteplil... :)

Čím dlhšie mám štvorzubce, tým ich viac milujem... 8) je fakt strašná prdel je sledovať. Momentálne si zase posunuly teritoria, jeden má pravú stranu, druhý ľavú... :lol:

Pri poslednej výmene som vymenil obsah filtru. Pred 3 týždňami som postupne vymenil BioMedium za molitan. Myslel som, že mi dlhšie vydrží zfarbenie vody, ale bolo ešte horšie a s molitanom zabarvenie vydržalo asi tak 2 dni. Tak som molitan zase vymenil za BioSubstrát... Pridal aj nejaké baktérie ale asi málo, pretože sa objavila Vorticella...

Obrázok

Budem musieť počkať než sa ztratí... Mech sa konečne začal pekne rozťahovať. Ani nevyzerá ako obyčajný Jávský. 8)

Obrázok

Včera som večer pozoroval jedneho štvorzubca ako sa snaží uloviť Clintona. No samozrejme bez šance, ale bol vytrvalý. :o Krúžil okolo neho skoro pol hodinu a hľadal kde može kusiť... :mrgreen:

Obrázok

Obrázok

A ešte jeden portrétik... :angel:

Obrázok
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod matus.galan » 19 Mar 2017 14:21 pm

Nieco je na ukrajine kedze to svetlo robi ukrajinska spolocnost a chalani tam na forach nieco vyrobili ale tak kaslem na to. Pokukavam po novom svetle od kessilu a80 co je pre moje akva uplne super a aj o cosi vacsie tak uvidime kedy pride na slovensko.

Inac akva mas super :) fotky krasne a ta riasa zasa pojde prec.
Clintoni su super. Ja ich zboznujem, ziadne vajicka po akva a vsetko paradne cistia.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod michellebebe » 20 Mar 2017 10:46 am

Mach vyzerá super :) A ako sa darí krevetkám?
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Kalimatan Creek

Odoslaťod chuanvaldes » 28 Mar 2017 23:01 pm

Ahoj Michelle,

nestíhal som odpisať, tak píšem až teraz... No, veľkým krevetkám sa darí. Jedna nosila vajíčka, no malé som zatiaľ nevidel. A myslím že ani neuvidím. Ale to nevadí, aspoň budu mať štvorzubce pestrejší jedálniček... :)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.