Rybka mi lezi na dne



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod spid3r » 31 Okt 2014 22:03 pm

Len lezia nic viac? Priznaky choroby ziadne? http://rybicky.net/nemoc/ vodu si menil po akom case? Resp ako casto a ake mnozstvo?
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Reklama

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod albin8451 » 31 Okt 2014 23:31 pm

sedia na dnes a vôbec sa nehýbu
vodu som im zo začiatku menil raz týždeň
a potom každý druhý deň 1/3 a po výmene vody im to vydrží asi tak do večera že sú aktívne ale ráno ich zase nájdem schované v tieni na dne bez pohybu niekedy sa vyvrátia na bok a potom sa znova rozplávu ale potravu prijímajú normálne

abba.jpg

abaa.jpg

aba.jpg
albin8451
 
Príspevky: 5
Založený: 29 Okt 2014 23:23 pm

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod Hryzo » 01 Nov 2014 10:37 am

akvarijne-ryby-choroby-ako-postupovat-ke-chcem-radu-t14331.html

par bodov ked splnis a das ludom viac informacii budu vediet lepsie poradit ... pricin moze byt mnoho a kazdy z informacii tebou dodanych moze nasmerovat odpoved k pravdivejsiemu zaveru
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod Maja » 01 Nov 2014 17:42 pm

Z fotiek je jasné, ze akvárium je vycistené a vsetko tam ziari prerábkou. Ja osobne by som prestala menit vodu a nechala nech sa akvárium zabehne, osídli fajn baktériami. Maximálne by som tam hodila pár opadaných listov naj z dubu, alebo buku, brezy, liesky, jelse- aj tie z vonku, len nie moc pri ceste a predtým ich opláchni. Keby bolo nieco zle, tak ruka v ruke ide doslova okamzite napr. rozpad plutiev, alebo zaplesnenie, ci vychudnutie, apatia... uhynuté kusy hned odlov, hynúce tiez a milosrdne im to skrát´. Postupne si akvárium nájde svoju rovnováhu. Som odporca menenia vody ked sa v akva nieco deje, podla mna sa tým len rozhasí mikro rovnováha. Pekne pozvolna, v pohode. Maximálne tomu dopomoz naliatím zakupeného pripravku s nitrifikacnými baktériami. Ak nie sú peniazky, pomoze voda, filter, cast filtr. náplne z uz pekne zabehnutého akvária- kludne aj susedovho :).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod martin_s » 01 Nov 2014 22:12 pm

Maja napísal:Som odporca menenia vody ked sa v akva nieco deje, podla mna sa tým len rozhasí mikro rovnováha.
Casto je prave pricina toho ze sa nieco v akvariu deje (v negativnom zmysle) v zlej kvalite vody a v tom ze prislo k naruseniu rovnovahy. Cize vymenou vody tomu uskodit rozhodne nemozes.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod TomasXXG » 02 Jan 2015 11:08 am

Zdravim. Mam samceka Platy skvrnitej, ktory poslednu dobu lezi na dne alebo sa skryva v jaskynke. Vsimol som si, ze ma na bursku ako keby odreninu vid foto. Obcas sa ide najest pri krmeni ale dnes sa mu uz moc nechcelo.

Akvárium mam asi 3 mesiace. Ryby som nasadil cca po 3 tyzdnoch. Najskôr 4 samcekov gupiek a asi za dalsie 2 tyzdne parik plat. Vsetky rybky su pekne sfarbene, velke a dari sa im. Dokonca samicka porodila 2 krat a mam asi 9 malých plat, ktore rastu a tiez nemaju ziadny problem. Vodu menim kazde tyzden cca 20 -30%. Teplota vody je 24 stupnov. Akvárium je pomerne dost zarastene mam cca 7 nenarocnych rastlin. Akvárium som kupil ako set 54l.
Prílohy
plata.jpg
TomasXXG
 
Príspevky: 2
Založený: 02 Jan 2015 10:42 am

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod Alemiz » 24 Apr 2017 14:22 pm

Ahojte preco mi plata skvrnita cely den lezi na dne aka ? Moje akva ma 2 tyzne po zabehu a mam tam 2 gupky, 5 neoniek, 2 platy skvrnite. (45 l) Mam tam aj rastliny, odkalujem 2 krat tyzdenne a filter cistim raz do tyzdna. Prosim odpiste cim skor.
Alemiz
 
Príspevky: 6
Založený: 17 Apr 2017 19:51 pm

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod matus.galan » 24 Apr 2017 15:46 pm

Alemiz napísal:Ahojte preco mi plata skvrnita cely den lezi na dne aka ? Moje akva ma 2 tyzne po zabehu a mam tam 2 gupky, 5 neoniek, 2 platy skvrnite. (45 l) Mam tam aj rastliny, odkalujem 2 krat tyzdenne a filter cistim raz do tyzdna. Prosim odpiste cim skor.



Tvoj prvy a zasadny problem je NEZABEHNUTE AKVA! 2 tyzdne je malo.

Taktiez kolko vody odkalujes? Preco 2x tyzdenne? Filter aky? Bezi 24hod? Ako ho cistis? Teplota vody je kolko? Svietis kolko? Pri vymene davas aku vodu? Pridavas nieco do vody? Fotku akva celeho treba pridat.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod Alemiz » 26 Apr 2017 17:59 pm

Odakalujem okolo 8 l. Filter s vykonom 4 wat, ide 2č hod. Cistim tak, ze vyberiem molitan a preplacham. Teplota vody je 24,5. Svietim 12 hodin. Davam vodu odstatu 2 hod, ale aj tak mame skoro nechlorovanu vodu. Pripravky nedavam. Fotku pridam coskoro :roll:
Alemiz
 
Príspevky: 6
Založený: 17 Apr 2017 19:51 pm

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod matus.galan » 26 Apr 2017 19:56 pm

Ako som pisal hore fotka pomoze ale rybu a ryby si si poskodil sam ako som uz pisal takze nikto ti riesenie nenapise lebo si ich tam dal skoro a tym padom si im poskodil.

To je to iste ako keby tebe dal niekto nedovarene surove jedlo. Co sa stane? Bud ti bude len zle, bud dostanes otravu alebo mozes dopadnut este horsie takze asi tak jednoducho povedane je na tom tvoja ryba pripadne dalsie.

Odporucam castejsie vymeny mensieho mnzostva vody, napr aj kazdy druhy den zopar litrov a postupne to predlzovat na kazdy 3ti.
Filter netreba cistit kazdy tyzden pokial nie je upchaty. Taktiez ho treba cistit vo vode z akva nie z vodovodu.

12hod svietenie mi pride vela, podla mna to mozes skratit na max 10hod ale to uz vies ty.
tajtiez tam mas nevhodne ryby do takeho akva to je dalsi problem.

Odporucam prestat robyt v akva velke zmeny naraz, robit vymenu vody, znizit trosku osvetlenie, neprekrmovat (nic sa nestane ak im nedas raz za tyzden jeden den jedlo, taktiez krm menej a radsej castejsie)

Sleduj ako sa bude spravat ryba. Mozno sa z toho dostane a mozno nie.
Do buducna ak by nahodou neprezila odporucam nekupovat to co sa ti paci alebo to co v tom tvojom akva dokaze v tych podmienkach (mnozstvo vody, rastlinstvo, teplota) prezit.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod I.P. Pavlov » 26 Apr 2017 21:22 pm

Dva týždne po zábehu? Hmmmm....To je koľko? 6 týždňov, 4? Tak popis je chabý. Treba opísať filter, typ, značka... Filter ide nonstop? Vypínaš ho?
Dovolím si tvrdiť, že akvárium je založené dva týždne a príčina je potom jasná. Najlepšie je dať foto. Ako sa hovorí, lepšie raz vidieť ako 100x počuť (čítať)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod Srdo » 10 Mar 2019 16:49 pm

Ahojte!
Dnes som si doniesol z akvatery párik apistogramma cacatuoides 1 hodinu som ich aklimatizoval. Sámček je v poriadku, pláva a preskúmava akvárium, ale samička od začiatku leží na dne, hýbe sa minimálne iba sa občas o kúsok odplazí, akoby nevedela plávať. Akvárium(125l) je založené vyše troch rokov, ph 6,8, tvrdosť 10-15, v akváriu mám aj 10 Otocinclus affinis, 12 razbor espeho, 8 molinézii (iba dočasne kým sa neotelí potom pôjdu do skleníka a následne na dvor), 2 ancistrusov. Neviem či to mám aj nejak riešiť alebo dať tomu čas.
Prílohy
IMG_20190310_154119.jpg
Srdo
 
Príspevky: 72
Obrázky: 5
Založený: 07 Máj 2017 09:25 am

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod Srdo » 17 Mar 2019 19:27 pm

Rybu som dnes našiel mŕtvu. Ďakujem vám všetkým za rady, veľmi ste mi pomohli!
Srdo
 
Príspevky: 72
Obrázky: 5
Založený: 07 Máj 2017 09:25 am

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod matte » 17 Mar 2019 22:05 pm

asi tazko radit, ked mas funkcne prosperujuce akvarko, kde sa ostatnym rybkam dari, asi jej uz nieco bolo
10 otikov ti zavidim, mne odisli vsetci 5 ktorych som kupil
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod abbies » 31 Máj 2019 14:24 pm

Ahojte, akvárium 65l máme už tri roky, v podstate sa rybkám darí dobre, občas nejaká uhynie, asi vekom, keďže máme všetky od začiatku. Filter beží nonstop, vodu obmieňam cca tretinu raz za týždeň, za dva, mám aj ohrievač. Ale posledný mesiac nám začali rybky umierať postupne. Príznak je vždy rovnaký, rybka sa začne menej hýbať, drží sa len pri dne (Zebričky), prípadne plávajú dolu hlavou (živorodky). Potom postupne hynú. Ostali mi už len jedna neónka, dve zebričky a malý prísavník (ten zas pláva k hladine). Teraz som si všimla, že Zebričky sa tak správajú len keď je zapnuté osvetlenie. Akonáhle ho vypnem, ožijú a normálne plávajú. Žiarovky mám priamo z obchodu s rybkami a už dlhšiu dobu rovnaké... táto posledná je tam pár mesiacov. Vie mi niekto poradiť, ako to riešiť? Vďaka.
abbies
 
Príspevky: 2
Založený: 31 Máj 2019 14:08 pm

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod matte » 31 Máj 2019 15:37 pm

bez fotky ti nikto neporadi..
okrem novej ziarovky, ziadne ine zmeny v poslednom obdobi?
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Jún 2019 16:45 pm

Je potreba urobiť testy vody, prípadne dna. Nečítam nič o rastlinách
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod abbies » 02 Jún 2019 22:03 pm

Ziadne nove zmeny. Ani zradlo nove, ani filter, vodu obmienam stale rovnako. Rastlinky boli, ale zozral ich prisavnik. Ale kedze dorastol na uctihodnu velkost, siel do vacsieho akvarka. Rastlinky sa chystam dokupit. Rybky maju nieco cez 3 roky.
abbies
 
Príspevky: 2
Založený: 31 Máj 2019 14:08 pm

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod matte » 04 Jún 2019 11:35 am

tou zmenou moze byt aj to, ze boli rastliny a uz nie su, moze byt menej kyslika, viac no2, no3
skus dat fotku
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Rybka mi lezi na dne

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Jún 2019 13:26 pm

matte napísal:tou zmenou moze byt aj to, ze boli rastliny a uz nie su, moze byt menej kyslika, viac no2, no3
skus dat fotku

veru tak :pivo:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.