Vypínanie filtra na noc



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod forward331 » 08 Máj 2017 08:54 am

Dobrý deň, Aký je Váš názor na vypínanie filtra na noc. Ja mám 25L akvárium s vnútorným filtrom aquael asap filter 300. Zatiaľ mám v akváriu iba rastliny a chcem vedieť čo bude pre rybičky vhodné. Filter vypínam na noc preto, lebo by som sa ináč nevyspal... :( Predom ďakujem za odpovede.
forward331
 
Príspevky: 3
Založený: 08 Máj 2017 08:38 am

Reklama

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod matus.galan » 08 Máj 2017 10:14 am

Ahoj, toto tu je riesene v niekolkych temach, stacilo dat vyhladat prislusnu otazku, kombinaciu slov.

Nasledne by si nemusel pisat tuto otazku a skor by si riesil novy filter ktory ta v noci rusit nebude. Nie filter netreba vypinat inac sposobujes odumrrtie nitrifikacnych bakterii ktore ti pomahaju rozkladat skodlive latky vo vode. Tie potrebuju na svoje fungovanie fnkcny filter.

Skus si prejst prispevky.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Máj 2017 22:31 pm

forward, v dnešnej dobe už nonstop filtrácia musí byť samozrejmosťou. Mne je vždy ľúto, keď niekto takto ešte funguje. Akékoľvek zdôvodňovanie vypínania na noc neobstojí. Takže filtruj nonstop
musi-filter-bezat-nonstop-t2013.html
ako-dlho-maju-byt-zapnute-zariadenia-v-akva-no2-no3-t609.html
Pozri už v roku 2003 to bolo jasné
http://www.akvarium.sk/index.asp?id=for ... &nastrane=
https://rybicky.net/forum/1580-vypinani ... noc?od=101
No a prv si vyhľadaj tému, každá duplicitná téma škodí tejto stránke
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod radorado » 08 Máj 2017 23:47 pm

Pokial ti nejde o biologicku filtraciu,tak ho s cistym svedomim na noc vypinaj. Ved filter moze sluzit na ine veci. Prudenie vody v akva a s tym spojene okyslicovanie. Zber hrubeho bordelu... Pokial filter vypinas od zaciatku,tak sa ti tam nestihli vytvorit nitrif. bakterie,tak mozes byt v klude pri vypnuti filtra.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod Jozef I. » 09 Máj 2017 10:58 am

Rado podľa mňa keď ti bude filter zbierať bordel z akva a ten tam bude počas noci kvasiť, lebo filter nepôjde ako má, tak to bude robiť len problém s riasou. To už radšej nemať žiadny filter ako mať a vypinať ho na noc.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod Loki12 » 09 Máj 2017 11:46 am

Keďže tu nemáme funkciu "Like" / "Páčik" / "Súhlasím", tak:
Jozef I. napísal:Rado podľa mňa keď ti bude filter zbierať bordel z akva a ten tam bude počas noci kvasiť, lebo filter nepôjde ako má, tak to bude robiť len problém s riasou. To už radšej nemať žiadny filter ako mať a vypinať ho na noc.

Like +1
:idea: :angel: :wink:
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod radorado » 09 Máj 2017 12:56 pm

Moze byt, ale zalezi jak velky molitam ma, v jakom stave sa nachadza celkova cistota akvarka. Ale je fakt, ze v takomto pripade by som pouzil iba cerpadlo na prudenie vody :) ale osobne by som nepouzil ziadny filter,alebo kupil taky co ma nebude budit v noci svojim hlukom. Takych je dnes myslim dost na trhu.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod Sumeček » 09 Máj 2017 15:23 pm

Rozhodně nevypínat! Já jsem takto přišel v jednom akva o všechny krevetky :-(.
Sumeček
 
Príspevky: 6
Založený: 24 Apr 2017 14:51 pm

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod I.P. Pavlov » 09 Máj 2017 21:15 pm

@radorado
nemyslíš vážne?
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod radorado » 09 Máj 2017 23:31 pm

Myslim.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod Loki12 » 10 Máj 2017 08:46 am

Zdar fešáci,

pokiaľ budeme stále "mäkkýšmi" a budeme odpovedať v duplicitnej téme (ja už som si tiež dal jednu otcovskú) iné ako len linka na témy + linka na vyhľadávanie, tak to nemá zmysel udržiavať v kontexte pravidiel.

Je to ako so šteniatkom. Darmo mu budeme hovoriť, že na posteľ "NIE", keď potom si ho zoberiete "len na chvíľku k sebe" lebo má smutné oči.

Je vidno ze hooopy nemá taký časový fond, aby to tu operatívne čistil, mazal, zamykal. Preto by sme mu mali pomôcť aspoň v režime:
ak mám čo povedať a chcem napísať, tak v aktuálnej téme dam linku na tému v ktorej som odpovedal.
ak viem kde je to presne uvedené a som brutálny ochoťák, tak dám linku priamo na odpoveď v danej téme.
Sme vo svete hypertextu, tak to využívajme.

Želám pekný deň a so slovami na perách: "Za zdravšie a funkčnejšie fórum!" sa v tejto téme, tesne pred zamknutím, lúčim.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod Hora » 10 Máj 2017 10:29 am

Loki12 napísal:Zdar fešáci,

pokiaľ budeme stále "mäkkýšmi" a budeme odpovedať v duplicitnej téme (ja už som si tiež dal jednu otcovskú) iné ako len linka na témy + linka na vyhľadávanie, tak to nemá zmysel udržiavať v kontexte pravidiel.


no vidíš a všimol si si vôbec :shock: ,že čo som sľúbil dodržujem? ha? čo? nie?
porušil som raz ale to išlo o rybací život
je to dookola ako tu ,,mäkkýši" napomínajú a dávajú linky na iné vytvorené témy a potom ďalej rozvádzajú nastolenú otázku :!:
musím nahodiť smejúce rybky,aby som nebol útočne pochopený :wink: :wink: :wink: :o :o :o
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod I.P. Pavlov » 10 Máj 2017 22:19 pm

Ja sa tiež snažím, ak to pozorujete. Neviem či nieje lepšie ignorovať duplicitnú tému. Dotyčný bude potom určite nútený hľadať, to, čo potrebuje. Skúsme teda to.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod Loki12 » 11 Máj 2017 11:51 am

== OffTopic ON ==

http://webslovnik.zoznam.sk/synonymicky ... rova%C5%A5
nedbať, nedodržať, nesplniť, nevšímať si, opomenúť, opovrhovať, pohŕdať, prehliadať, zabudnúť, zanedbať, zanedbávať

toto nie sme predsa my.
My sme ochotní, prajní, nápomocní, priateľskí, detailisti, niekedy veľmi priami, prísni, nediplomatickí, ale zase vecní, presný, rybomilujúcí.

Navrhujem úrovne pomoci:
L1 - (zaneprázdnený rýchlopísač) - Linka na vyhľadávanie ("Sakra hľadaj, veď to tu je už tisíc-krát!")
L2 - (zaneprázdnený pomocník) - Linka na vyhľadané témy ("No kukaj sem, vyber si kam to chceš napísať!")
L3 - (ochotný neduplikovač) - Linka(y) priamo na konkrétny príspevok ("No tu to máš, a sleduj netrvalo to ani 2 minúty!")
L4 - (chápavec filantropický) - Vety pochopenia, vety povzbudenia, linka(y) na konkrétne témy a príspevky, ("Ahoj blá bla bla,... skor to rieš tu a tu... to zvládneme...tralalá... napíš mi prípadne správu....")
L5 - (moderátor) :-)

== OffTopic OFF ==
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod skala » 15 Máj 2017 14:40 pm

ak chces vypinať, naštuduj si dôvod, prečo sa filtruje. Ak ti vadi hluk, zmen koníčka, alebo postav protihlukovú barieru. Alebo potom nefiltruj vobec, ale obavam sa, ze v tvojom pripade by si z toho vytvoril stoku :-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod forward331 » 18 Máj 2017 17:47 pm

Vdaka za Vase rady, pripomienky. Ospravedlnujem sa, ze som vytvoril duplicitnu temu. Zatial sa tu len orientujem a aj rybicky su mojou prvou vacsou zalubou a naozaj slova ako stoka nie su prilis povzbudzujuce. Vyspat sa musim, som 12 rocny skolak. Informacie si vyhladavam sam, pytam sa, skusam a rad by som si zachoval radost pre rybicky aj nadalej. Verim, ze tu je dost napomocnych ludi, ktorym duplicitna otazka nesposobi nespavost ako mne huciaci filter. Pekny den prajem. :D
forward331
 
Príspevky: 3
Založený: 08 Máj 2017 08:38 am

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod snajprik » 19 Máj 2017 08:15 am

Záleží čo chceš chovať, bojovnica či gupky prežijú skoro všetko. Ak 2x do mesiaca odkaľuješ, 4x do mesiaca meníš vodu cca 30% a viac, máš v akváriu väčší počet živých rastlín. Tak filter slúži na zber nečistôt a vírenie vody, alebo tam nemusí byť vôbec. Odporúčam filter čistiť 2-4x mesačne.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod I.P. Pavlov » 19 Máj 2017 21:43 pm

snajprik napísal:Záleží čo chceš chovať, bojovnica či gupky prežijú skoro všetko. Ak 2x do mesiaca odkaľuješ, 4x do mesiaca meníš vodu cca 30% a viac, máš v akváriu väčší počet živých rastlín. Tak filter slúži na zber nečistôt a vírenie vody, alebo tam nemusí byť vôbec. Odporúčam filter čistiť 2-4x mesačne.

Zase hlúposť!

@forward, tak si kúp vonkajší-externý filter a máš poriešené, tieto filtre počuť nieje. Ak budeš vypínať, tak za chvíľu ti nedá spať smrad
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod Hora » 20 Máj 2017 03:22 am

forward331 napísal:Vdaka za Vase rady, pripomienky. Ospravedlnujem sa, ze som vytvoril duplicitnu temu. Zatial sa tu len orientujem a aj rybicky su mojou prvou vacsou zalubou a naozaj slova ako stoka nie su prilis povzbudzujuce. Vyspat sa musim, som 12 rocny skolak. Informacie si vyhladavam sam, pytam sa, skusam a rad by som si zachoval radost pre rybicky aj nadalej. Verim, ze tu je dost napomocnych ludi, ktorym duplicitna otazka nesposobi nespavost ako mne huciaci filter. Pekny den prajem. :D

12 ročný? :D ty sa dáš ešte okresávať :mrgreen: Podobne si urob svoju prezentáciu tvojho akva vo vaše akvária a možno aj ten filter zrušíš podľa opisu,ktorý tam dáš,vystačíš si s jednou labirintkovou Bojovnicou,možno krevetkami,slimákmi.Zatiaľ nemáš ryby,čo je super,si jeden z mála,ktorý sa neplaší.Tak nabudúce v tvojej téme :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod vincent van gogh » 20 Máj 2017 09:39 am

I.P. Pavlov napísal:.... kúp vonkajší-externý filter a máš poriešené, tieto filtre počuť nieje.

Toto je , samozrejme, čistý nezmysel.

forward331 : Pýtaš sa ,aký je názor na vypínanie filtra na noc. Moj názor je, že je to z možností :
- filter non-stop
- bez filtra
- vypínať
ten úplne najhorší variant.

No a spánok potrebuje asi každý, či má 12 , alebo 37 rokov. :o
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Vypínanie filtra na noc

Odoslaťod hooopy » 20 Máj 2017 12:08 pm

Vitaj na akve.sk
určite si si všimol/vsimla, že tu máme nejaké pravidla.
clanky/pravidla_diskusie.php

Ich dodržiavanie pomôže každému a napomáha väčšej prehľadnosti tém a zjednodušuje vyhľadávanie.

V budúcnosti Ti veľmi pomôže tento odkaz.
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
Snažíme sa nedupľovať témy, ktoré tu sú už miliónkrát rozoberané. Áno, treba veľa čítať, ale čím viac duplicity, tým komplikovanejšie získanie informácií pre ostatných.
Ak nenájdeš odpovede na tvoje otázky, napíš do príslušnej témy, ktorá už je vytvorená.

ok. takze za predpokladu, ze tato tema je tu uz rozoberana, zadavatel otazky uz odpoved dostal. temu zaknem.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.