The Old Tree Trunk



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 11 Jún 2017 22:59 pm

Tak a je to tu! 8) O víkendu prebehla akcia "guľový blesk".

- v piatok pripraviť dočasné akvárium (vďaka bohu, že som mal v pivnici Dennerle Nano Cube 10)
- preloviť (neviete si predstaviť akú fušku mi dalo odloviť 10 neoniek a 4 tetry ohnivé, cca 45min)
- zrušiť Roots & Stones (všetko vyloviť, vytrhať, vyčistit, cca 4hodiny)
- zaloziť nové (pohoda, 45min)
- v sobotu nahádzať "botanicals" (vyvarené a 2 týždne máčané vo vode s aktívnym uhlím)
- a dnes pridať rybičky a slimáky (objavil som tam aj 2 krevetky, netuším ako sa tam dostali :shock: )

Dnes Vám konečne možem predstaviť The Old Tree Trunk :pivo:

Biotop
Južná Amerika
v pláne nemám žiadny presný biotop

Akvárium
60x30x30 objemovo 54L
Optiwhite - AV Aquarium Goods

Podložka
ADA Garden Mat 60x30 (nikdy som tak fajnovú podložku nevidel)

Pozadie
Čierna fólia MACal 8300 PRO

Filtrácia
TetraTec EX600plus (náplne mám trochu upravené voči originálu)
Eheim Skim350

Osvetlenie
Chihiros LED A-Series 27W
programovateľný stmievač TC420

Dno
Kremičitý piesok biely 0.3 - 0.8mm
Kremičitý piesok prírodný 0.3 - 0.8mm
Kremičitý piesok prírodný 0.5 - 1.2mm
v pomere 1:1:1

Dekorácia
ADA SlimWood XL
"botanicals" (v prípade zájmu zašlem odkazy)

Rybičky
1x Krunýřovec jednopruhý (Otocinclus affinis)
10x Neonka modrá (Paracheirodon simulans)
4x Tetra ohnivá (Hyphessobrycon amandae)
časom pribudnú
Pancéřníček malý (Corydoras pygmaeus)
Tetra ohnivá (Hyphessobrycon amandae)

Rastliny
Vallisneria spiralis
časom možno ešte niečo pridám, rád uvítám nejaký tip

Chémia
Dennerle BactoClean Bio (pri založení, filter bol sice zabehnutý, ale istota je istota)
Black Forest humus
Torben
Profiplants Tannins Extract

Hnojenie
Profiplants Complete (zatiaľ nie)

Krmenie
Hikari Algae Wafers + Hikari Micro Pellets + Sera Vipagran + Sera San
mražený Cyklop + Nitenky
živé vždy to čo majú v ZOO Braník

Zatiaľ mám z akvária skvelý pocit! Tetry a Neonky neuveriteľne ožili, je vidieť že im táto nádrž vyhovuje. 8) A mne sa strašne páči. Presne takto som si to predstavoval... :angel: :wink:

Nebudem Vás naťahovať a pridám fotky...

http://www.tomasmegis.cz/Akvaria/TheOld ... -KZwB542/A
http://www.tomasmegis.cz/Akvaria/TheOld ... -KSz929G/A
http://www.tomasmegis.cz/Akvaria/TheOld ... -CVsrf7X/A
http://www.tomasmegis.cz/Akvaria/TheOld ... -GRD4qwh/A
http://www.tomasmegis.cz/Akvaria/TheOld ... -Lpw7ncf/A

Prepáčte za horšiu kvalitu. Nejako som nepočítal s tým, že ešte v 20hod. bude vonku veľa svetla. Tak som musel čakať kvôli odleskom. Ale bohužiaľ po 21hod. už nemám nastavené osvetlenie na väčší výkon a zabudol som si urobiť profily pre fotenie v stmievači. Budem musieť vymontovať a pripojiť k PC aby som zadal... Takže všetky fotky sú na vysoké ISO...
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Reklama

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod lev_ica » 12 Jún 2017 07:00 am

Tak to už hej! :pivo: Akvárium vyzerá úžasne, poslednou dobou sa mi ´black water´ veľmi páči. Bola som zvedavá ako tam budú vyzerať tie ´sušené veci´, ale celkom to tam sedí. Paráda ešte raz...
A tebou avizovanú horšiu kvalitu fotiek by som chcela mať. :mrgreen: Také čisté a ostré fotky sa len tak nevidia. :lol:
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod Pštros » 12 Jún 2017 10:07 am

Joup, suhlas.
Akva paradne, koren krasne dominuje, daco zelene by som prihodil, nie vela...mozno nejaka Bucephalandra...
Rybky vynikaju. Na tu ovocie-zeleninu si lahko zvyknem. Aj na "nekvalitne" fotky.

A lev_ica... prave Ty mas neuveritelne krasne fotky... ale to isto vies.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod matus.galan » 12 Jún 2017 20:05 pm

Tomas ten koren je super :) velmi pekne si to vyskladal az mi je luto,ze take pekne nemam ja :D

Fakt nadherne sa na to pozera. Asi je na case hodit aj na moje cierne pozadie ako tak pozeram.

Nech to len krasne ide a nic neumiera.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod michellebebe » 13 Jún 2017 12:20 pm

Krásne. A všetky tie botanicals vyzerajú super. A používajú ich rybky aj ako úkryty? Zaliezajú do nich niekedy?
Neonky modré vyzerajú zaujímavo, ako keby tam svietili :)
A ako dávaš torben, profiplants tannin extract a black forest humus? Myslím tým že koľko? A ako často?
Inak "horšia" kvalita fotiek mi nepríde horšia :lol:
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod MajoX » 14 Jún 2017 14:52 pm

Krasne akva, drzim palce nech sa dari.
Tie botanicals veru vyzeraju ovela zaujimavejsie ako ked su na dne listy..
Nechas dno aj zaspinit alebo planujes odkalovat nech ostane take ciste svetle?
Jedina vec co mne trosku bije do oci su "odrezane" konce korena pri hladine.. Nerozmyslal si tam dat nejaku plavajucu rastlinku co to zakryje? Ja mam na vrchu v BW ricciu (a kedze nemam filter tak tam drzi) a pekne to vyzera.
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod matus.galan » 14 Jún 2017 14:56 pm

Ono sa to vsetko postupne aj tak zacne rozpadat,listy ak sa pridaju tiez. Ja odkalujem dno,co to prehadzem a znova preukladam ale velky zmysel to nema :) ono hlavne pandy to popresuvaju cele kam chcu a konieckoncov uolne ciste ako trraz to nebude uz takze casom to dostane ten klasicky look,zarastie,pride riasa a bude fajn :)

Ja sim dnes pridal dalsie botanicals a tiez dve lodicky velke aby sa dalo kam schovat :)

Odoslané z D5803 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod Jozef I. » 14 Jún 2017 16:01 pm

Parádne akvarečko, len čo je pravda... :) len aj mne tam trošku chýbajú plávajúce rastlinky... :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 14 Jún 2017 22:43 pm

@levica, ďakujem. BW je fakt super, hlavne je vidieť, že to rybkám maximálně vyhovuje. Priestor, voda, prostredie. Nikdy som takto akčné tetry nemal... 8)

Čo sa fotiek týka, tak to je easy... Fakt nekecám... :) V čom upravuješ fotky? Na tu "ostrosť" mám špeciálne akcie v PS, možem poslať. Čo sa týka samotnej úpravy, tam mám vytvorené profily. A iba pri importe do LR aplikujem. Skoro nič iné nerobím. Kľudne pošlem screenshot z LR aby si mala predstavu ako hýbem šúpatkami... :wink:

Inak ono to je o tom osobitom štýle, každý ma svoj "rukopis". Mne zase strašne páčia tvoje fotky, jak farebne tak kompozíciou. Máš ich super, já mať fotky ako ty, som nadmieru spokojný... :pivo:

@pštros tiež ďakujem. Ano, trochu zelenej by to ešte chcelo. A aj pridám. Len musím zohnať nejaké pidi Anubiasy, možno Sagitáriu alebo nízky Echináč.

@matúš, tvoje AQ je tiež super. Nemáš sa za čo hambiť. V porovnaní s tým čo je na CZ/SK scéne si tažký nadpriemer... :pivo: Čiernu foliu určite zkus. Hlavne pri BW ti všetko čo je AQ neuveriteľne vynikne. Nehovorím o tom, že i po fotografickej stránke je to lepšie, pretože neprichadzáš o kontrast ako keď je pozadie svetlé...

@Michelle, vieš čo, paru krát som videl neonky ako boli v tom veľkom plode. Ale že by to využívali ako úkryty to nie. Čo sa pridávania týka, tak iba po výmene vody. A iba len tak ľahko. Dnes som písal Matušovi cez Messangera, že ani nebudem pridávať nič, lebo tie plody toho půšťaju sami o sebe celkom veľa.

Neonky sú bomba. Neuveriteľne tam svietia... :angel:

@Majo, díky. Ono su tam aj listy, je tam Cattapa, banán, Guava, potom ešte nejaké exotické ale netuším čo to je. Na stránkách kde som kupoval je to "Peru Nature Leaves" a na TanninAquatics majú tiež nejaký vymyslený názov pre nich. Odkaľovať asi trochu budem, AQ je v obyvačke, dosť na očiach tak by som ho chcel nechať aspoň +/- v "clean" stave... :) Mal som tam zo začiatku Pistiu, ale veľmi sa mi tam nepáčila. Možno časom niečo pridám, ale nič z dlhými koreňmi...

@Jožko, ďakujem. Jak som písal Majovi, uvidím časom možno niečo pridám, možno Salviniau aj keď sa tam veľmi nehodí, keďže je to skor do Asie...

Čo ty, kedy sa pochváliš novou nádržou? :wink: :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 26 Jún 2017 15:40 pm

Jeden malý update... :wink:

Včera jsem navštívil burzu na Pankráci. Mal som v plánu kúpiť nejaké zvieractvo do "kocky". No bohužiaľ som bol z mojej prvej návštevy sklamaný... :| Čakal som väčší výber rybičiek... ale iba klasika, skalare, gubky, mečovky, neonky... Nič exotické... Ale priniesol som si Anubias barteri 'Coffeefolia'. Šupol som ho do Amazonky na koreň. Večer hodím nejakú fotku...

Ale v priebehu týždňa som v ZOO Braník kúpil dvoch (dúfam, že pár) krásavcov... Dicrossus filamentosus... :wink: Je mi jasné, že by väčšia nádrž bola pre nich lepšia. Ale čo som rozprával s Pavlom Zikou z ZOO Braník, tak že vraj pre pár dno 60x30 bude stačiť, že to čo uvádzajú na rybičkách je značne prestrelené... Tak som zvedavý... :roll:

Prihodím aj nejaké fotky. Sice staršie, ale absolútne nemám vôbec čas poslednou dobou... :( Večer sa posnažím vyfotiť a nahrať nové... 8)

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod Jozef I. » 26 Jún 2017 17:01 pm

Dicrossus filamentosus som jeden čas dosť zháňal aj ja a ty ju máš... Juuuu... tichá závisť :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 26 Jún 2017 22:48 pm

Jožko, já som sa po nich tiež pozeral. A objavil som ich úplně náhodou v ZOO Braník, keď som si bol kúpiť Panciernička malého. Ale nemali ich, tak som riešil čo do nádrže... :) Musím povedať, že sú to krásne rybky. Stále aktívne, stále niečo hľadajú... :D

Tu ich máš v plnej paráde... :pivo:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Ta posledná nie je úplne podarená, ale jediná na ktorej sú oba... :mrgreen:

A nová "zelenina"... Anubias barteri 'Coffeefolia'

Obrázok

No a fotky celej nádrže...

Obrázok

Obrázok

Dobrú noc... 8)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod Jozef I. » 27 Jún 2017 21:47 pm

Sú nádherne... :) Gratulujem... uvidím čo zoženiem ja do akva a čo vlastne zistím, že chcem , hehe
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 13 Aug 2017 22:37 pm

Keď už som updatoval "mini áziu" tak nesmiem zabudnúť ani na túto nádrž... 8)

Zmien tu je niekoľko. Tak ako niektorý predpovedali, tak sa aj stalo. Vačšina plodov začala hniť. A to že festovne. Keď som menil vodu, tak to bolo cítiť. No a keď som pričuchol k plodom tak išli hneď vonku. Jediné ktoré som nechal sú "Savu Pods" a "Curly Pods". No a potom "Guava leaves" a "Loquat leaves". No a klasika šišky olše. Dnes som ešte objednával Guavu, ktorá je super a vydrží viac ako mesiac v dokonalom stave. Než ju teda nezožerú slimáky a postupne krevetky. Ktoré sa mi objavili v nádrží... :shock: Boli vo filtru a dostali sa do akvária. Už ich tam mám 5. Vo filtry ich žilo 12! tak išli do Ázie, tam ubúdajú... :roll:

Rozmýšľam, že by som ešte dokúpil Pygmejákov... :) "Šachovnice" sa chovajú vzorne. Iba sem tam samček preženie samičku. A videl som už aj videa kde majú pygmejákov s Dicrossusami.

Tiež mi začali chýbať rastlinky, tak som kúpil košíček Echinodorus Tropica a Echinodorus Tenellum... :angel: A ešte aj prihodil nejaké riečne kamene.

Tak aktuálne fotky... 8)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Inak pohoda, jazz... 8) :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod Pavligin66 » 14 Aug 2017 09:51 am

:D davam tomuto akváriu palec hore dobrá práca.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 15 Aug 2017 10:50 am

Tak včera som do akvária pridal 6 "pygmejakov"... :) :pivo:

A natočil som malú video ochutnávku, keďže sa chystám natočiť video prezentáciu. Natáčané na telefón, tak sorry za kvalitu... 8)

https://www.youtube.com/watch?v=DH_i4BXzmsA
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod lev_ica » 15 Aug 2017 11:16 am

Krása, krása.
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 15 Aug 2017 13:08 pm

lev_ica napísal:Krása, krása.
Ďakujem, ďakujem!

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod Jozef I. » 15 Aug 2017 13:36 pm

Krása, krása veru. Tá zelena veru troxchu býbala v akva aj mne. A už mám zelene blackwaterko... haha...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 19 Aug 2017 13:03 pm

Jožko díky a kedy sa ty pochváliš s novým? :wink:

Tak video je hotové. Dalo trochu zabrať, pretože z nejakého dôvodu mi ani Adobe Premiere Clip ani PowerDirector nechcel brať súbory z foťáku... :evil: a pritom pred tým s nebol problém s formátom videa. Takže som musel všetky videa prekonvertovať a až potom zlepiť dohromady. Toto video som stríhal v PowerDirectoru od Cyberlinku na telefone. Je to super program, doporučujem!

A teraz už sľúbené video... :angel: :pivo:

Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod Jozef I. » 19 Aug 2017 19:56 pm

Tomáš hadam už čoskoro... :) Ale už to nie je taka natural divočina ako predtým :D
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 25 Okt 2017 22:58 pm

Tak a dnes prišlo na radu to väčšie... 8)

Od posledného updatu sa toho až toľko nezmenilo. Akvárium bolo v testovacom období, kde som nemenil vodu, iba dolieval a testoval hodnoty či sa nějako zásadne zmenia. No a nezmenili... :D Takže nádrž tiež prejde "transformáciou". Postupne budem pridávať viac listou a rašelinu aby som dosiahol "dirty" vzhľadu. Možno prídu aj nejaké riasy, dúfam... :?

Tiež som trochu upravil filter. Pridal som druhý diel rozstrekovacej rampy. Zväčšil dierky na 7mm aby bol prúd čo najmenší. A asi pôjdem až na 8,5mm. Tiež som z filtru vyhodil všechen molitan. V spodnom koši je Eheim MechPro, v prostrednom keramické valčeky TetraTec + Eheim SubstratPro no a vo vrchnom je iba Eheim SubstratPro. Chcem zabezpečiť čo najlepšiu biologickú filtráciu, keďže nebudem odkaľovať, iba meniť vodu.

Čo sa týka osádky, tak žiadna veľká zmena. Párik Dicrossusov sa pravidelne vytiera, no zatiaľ z toho nič nebolo. :( Myslím že aj dnes sa zase vytreli, pretože večer keď som prišiel domov a svetlo svietilo už iba na paru %, som si všimol že zase sú komplet všetky ryby na ľavej strane... :mrgreen:

Postupne prichádzam o Pygmejákov, už sú iba 3... :dead: Netuším prečo, asi sa im u mňa nepáčí... :|

A teraz fotky... 8)

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Hlavný koreň som trochu posunol do pravej strany. Pridal nějaké vetve a viac kameňov... tiež som 2/3 plastového krytu svetla prelepil čiernou tapetou, aby som dosiahol viac bodové svetlo. A asi ešte tak 2cm z každej strany zalepím... :wink:

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Z rastliniek zostali iba echináče, hydrocotyle a anubias. Ten vziať ale nesmiem, na jeden jeho list sa pravidelně vytierajú šachovnice... :angel: Valisneria, Hydrocleis nymphaeoides, Heteranthera zosterifolia ktorú som dokupil, tak po tom čo som ubral svetlo uhynuli... :cry:

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Pekný večer... 8) :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod chuanvaldes » 07 Jan 2018 23:40 pm

Čaues... Dal som si predsavzatie do nového roku, že budem updatovať témy častejšie... 8)

Dnes som sa bol po dlhej dobe pozrieť na pankráckej akva burze a priniesol som si nové korene. Ten starý layout ma už trochu nudil a tiež rozmýšľam, že by som pripravil akvárium na BADC (Biotop Aquarium Design Contest)... No a tuto je výsledok... :pivo:

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Rybičky sú extra spokojné, majú mraky miesta na plávanie a aj hneď zmenili Neonky chovanie, asi majú väčší pocit bezpečia... :angel: Pomalu ale isto si pestujem obr slimáka... :mrgreen: Je v akváriu +/- sám, iba čas od času zazriem levatku. No a už má pekných 16mm! 8)

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Šachovnice sú stále súčasťou nádrže. Len už sa prestali vytierať. Samček začal byť celkom agresivný na samičku, takže dokupím ešte jednu, dva... :) Snaď bude kľudnejší...

Obrázok
The Old Tree Trunk by Tomas Megis, on Flickr

Koniec hlásenia.

P.S. zajtra sa pokusím urobiť fotku samčeka šachovnic, je naozaj krásný... :angel: :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: The Old Tree Trunk

Odoslaťod Ondrejst » 08 Jan 2018 00:33 am

Pekne to vyzerá, mám rád priestor a jednoduchosť. Super.
Ondrejst
 
Príspevky: 58
Založený: 12 Dec 2006 23:27 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.