Cichlidka ramirezova trenie



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Cichlidka ramirezova trenie

Odoslaťod AnnaS » 12 Aug 2017 22:02 pm

Dobrý deň, ak zakladám tému, ktorá už existuje, tak ma prosím presmerujte, ale nenašla som nič podobné. V 240 l akváriu, ktoré mám 2 mesiace, mám okrem iného aj dve cichlidky ramirezky, ktoré tam mám asi mesiac. Teraz sa mi vytreli na dračiu skalu. Okrem ramireziek tam mam aj macmasterove cichlidky. Ramirezka samička tak intenzívne bráni ikry, že pri súboji so samičkou cichlidky macmasterovej sa jej spravila na hlavičke taká rana, že kúsok kože jej plápolá vo vode. Nechcem sa snažiť o odchov ramiréziek, aj tak možno ešte ikry aj sami požerú. Problém sú práve tie boje. Bojím sa že takto skôr dostane na tú ranu nejakú infekciu a nerozdýcha to. Nebolo by lepšie keby som tie ikry odstránila aby sa zbytočne nestresovali súbojmi? Ešte otázka, dá sa nejako rybke pomôcť aby nedostala infekciu?
AnnaS
 
Príspevky: 1
Obrázky: 0
Založený: 06 Aug 2017 09:00 am

Reklama

Re: Cichlidka ramirezova trenie

Odoslaťod Pavligin66 » 13 Aug 2017 09:07 am

Ja by som im tie ikry nechal ale akvárium by som optický rozdelíl na parcely nech si brania len svoje územie alebo by som oddelil tie ploblemove macmasterove cichlidy napríklad sieťkou
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: Cichlidka ramirezova trenie

Odoslaťod kvietik » 14 Aug 2017 20:15 pm

ramirezky sa ti budu triet kazdu chvilu, takze ako pise kolega skusit prerobit akvarko, ktore teda nevieme ake je velke....
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Cichlidka ramirezova trenie

Odoslaťod Pavligin66 » 15 Aug 2017 08:07 am

:) ale pán kolega je to tam spomenuté 240 litrov vody.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm



Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.