Riasy...

Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Riasy...

Odoslaťod Luker13 » 12 Sep 2017 14:06 pm

tieto slimaky su dobry ukazovatel nadbytku potravy v akvariu. tiez som ich maval velmi vela ale ako som zacal krmit striedmo, tak slimakov rapidne ubudlo. cize podla toho vie clovek aj krmit. a to ze zahrabnes aj do dna, znamena ze sa mozu uvolnit aj odtial urcite latky, ktore vedia spravit neplechu v akvariu.
Obrázok používateľa
Luker13

Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm

Reklama

Odoslaťod kellee » 12 Sep 2017 14:27 pm

tak to robit nemam? nezahrabavat do dna? dobre pokusim sa menej krmit,aj ked to bude problem
dakujem za rady
Obrázok používateľa
kellee

Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm

Odoslaťod matus.galan » 13 Sep 2017 01:49 am

Ak nevies krmit pravidelne rovnako tak si kup automaticke krmitko a vybavene :) mne sa tak ci tak zda,ze problem je vela svetla. Podla mna bohate 8hod, pripadne rozdelit na 2x 4 hod aby si si akva uzila ked si doma. Mas tam rozne rastliny, nieco menej nieco viac narocne, trochu mix vsetkeho.

Dno netreba prehrabavat ale ak mas sifon na cistenie tak jemne zastrcit do substratu a odsat ale nie prehrabavat aby spine nezacala lietat kade tade.

Ak rybam nedas jest den dva, nic sa nedej, aj tyzden bez jedla budu v pohode. Radsej pravidelne a menej ako jednorazovo rozne a vela. Nezabudni,ze zivorodky budu jest kym budes sypat takze s mierou ;)

Riasu ocisti a sleduj co sa bude diat. Daj tomu par tyzdnov a uvidis ci sa nieco zmeni. To, ze mas v akva riasu neznamena,ze je nieco zle. Riasy su beznou sucastou kazdeho vodneho ekosystemu, to len vacsina chce mat cisto ciste sklo a krystalovo cistu vodu ;)

Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan

Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm

Odoslaťod kellee » 13 Sep 2017 10:48 am

riasy mi nevadia, len sa skor bojim, ze sa bude na tom skle rozsirovat, az to sklo bude cele nou zakryte, lebo sa objavuje na roznych miestach pri dne akvaria, takze myslim ze rastie
Obrázok používateľa
kellee

Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm

Odoslaťod cafedelmar7 » 22 Sep 2017 09:10 am

servuste!!sudruhovia a sudruzky,chcem sa vas spitat,ako ste vy porazili prachovu riasu!!?surne odpovede poprosim!!!vdaka!!!!!;);)
cafedelmar7

Založený: 15 Sep 2015 21:12 pm

Odoslaťod Hora » 23 Sep 2017 13:14 pm

nevšímavosť naozaj zaberá,čo potvrdili ľudia tu na fóre,no záleží na tvojej trpezlivosti a neviem,či vydržíš tých pár týždňov pri tvojom peknom akváriu ju tolerovať
https://www.rostlinna-akvaria.cz/zelena ... sa-gda--71
Obrázok používateľa
Hora

Obrázky: 19
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm

Odoslaťod I.P. Pavlov » 23 Sep 2017 16:19 pm

ale aj tu má napísané o nej veľa, len súdruh je pohodlný a ešte k tomu vedúci, že "súrne odpovede"?!? Keby len tušil, že odpovede tu má už dávno a ešte pred tým než položil otázku

Česť práci!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov

Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Odoslaťod cafedelmar7 » 23 Sep 2017 18:26 pm

vdaka za odpovede;)Pavlov mylis sa ze som si tu neprecital vsetko!!;)aj tvoje odpovede ze makro prvky davat 10:1 alebo pridavat viac fosfatu,vsetko som precital ale to co ste pisali to bolo pred par rokmi a mozna ze zatie roky to uz niekto presne vie ze kvoli comu sa objavila a ako sa ho zbavit.napr som cital aj to ze vypustit tolko vody kolko sa da a z peroxidom postriekat sklo a zotriet riasu a nasledne pridavat dovody;)ale inac vazim si vase odpovede!!
cafedelmar7

Odoslaťod I.P. Pavlov » 23 Sep 2017 19:42 pm

Bol si len v tejto téme? Vážim si tvoj druhý vstup, ten prvý bol.....no necháme to tak. Prvá pomoc je častejšia výmena 30% vody v akváriu
uspesny-boj-s-riasami-t15256.html
post327569.html
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov

Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Odoslaťod cafedelmar7 » 23 Sep 2017 19:57 pm

tie caste vymeni uz mam zasebou;)jofrov horcik uz tiez,teraz vyskusam pockat tie 3tyzdne pridam peroxid a uvidim!!ako vidim bude to dlhi boj;)ale vojnu ajtak vyhram!!!!!mam taky dojem ze by som mal prestat pridavat shade!!
cafedelmar7

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.