54 l (iwagumi pokus)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 26 Sep 2017 20:39 pm

Dal som to takto vpravo - mam dojem ze kedze tam je ten kopcek tak sa to viac strati ako keby to bolo v doline vlavo.
Navyse obyvacka je vlavo takze vy som si pokazil bocny vyhlad a navyse diera na hadice aj filter su v pravej casti komody (ten posledny argument berte ako srandu)
Vytok z filtra je zatial fajn - kolobeh vody po akva sa mi zda super a vidno to najma ked sa zapne ten Chihiros doctor ako si to pekne obide cele akva dookola.
Cuduj sa svete (nechcem zakriknut ale) mam pocit ze to s CO2 nie je az take zle ako som sa obaval - prvykrat vlastne skusam pauzu pri svieteni a asi to ma zmysel - v dropcheckeri je po pauze odo dneska celkom zelena farba aj ked nie jasna a rastlinky mi pred ocami vyrabali kyslik (a neboli to pozostatky bubliniek zo vcera myslim)
Nejdem podla tohto navodu - vodu idem menit zajtra t.j. 2. den a zatial som pridal len EL carbo 1ml a uvidim este ako s tym draslikom zrejme zajtra po vymene vody a po kazdej vymene asi
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 26 Sep 2017 20:50 pm

Neviem,či svetelná prestávka trochu obmedzuje riasy ale má význam v opatovnom naakumulovaní CO2,kedy majú rastliny znova dostatok uhlíka po rozsvietení. Sa mi nechce veriť,že tvoj zvon rozpustí toľko plynu a DC reaguje zmenou. Ak to funguje ,paráda.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 26 Sep 2017 21:08 pm

Pridavam nejake fotografie, osobne sa mi to zatial az neuveritelne paci....
Prílohy
IMG_1717.JPG
Pohlad vecer spredu
IMG_1720.JPG
Vecerny pohlad
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 26 Sep 2017 21:12 pm

este 2
Prílohy
IMG_1728.JPG
Osvetlenie skoro na minime...zhasiname
IMG_1723.JPG
Vyzera to celkom dobre...snad O2
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 04 Okt 2017 21:48 pm

Akva bezi cca 9 dni a medzitym sa konali 3-4 vymeny asi 50% vody.
Dnes som spozoroval ze sa vzadu a vpredu pri stene na hladine hromadia bublinky do nieco co by sme mohli nazvat aj pena.
Netusim aka by mohla byt pricina - dodavam ken easy carbo cca <1ml denne...
Temy o penach som si presiel aj tu aj na cz strankach - nic co vy pasovalo pre moje akva som sa nedozvedel.
Moze byt ze sa len nejakym sposobom nahromadili bublinky a zacali sa jedna s druhou spajat a ostali na hladine - ludia pisu ze sa vacsinou jedna o nejaku spinu - ale o ziadnej neviem, filter ide 9 dni, a neverim, ze by to mohlo byt z obycajneho prachu v miestnosti, ktoreho nie je vela....
Nejake napady?
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 04 Okt 2017 21:53 pm

Servitkou som to pozbieral a je to uplne ciste - nemoze to byt tym ze vypust filtra je blizko pri hladine a nejak to viac zviril pripadne nastal rychlejsi odpar vody a preto sa to nejak viac a nedobre premiesava.?
Zajtra menim vodu, monentalne cisto pozberane
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 05 Okt 2017 14:07 pm

v inej teme som nasiel toto:
prasan: A tak isto pena sa vo väčšine prípadov robí pri nezabehnutom akva.Hlavne ak je použitý celkom nový substrát.

Myslite ze to je tym......
Uz ked tam tie bublinky su a spusti sa chihiros doctor (ktory rozklada H2o na H a O2), tak pocut ako to sumi....tie mini bublinky sa nejakym sposobom potom zachytavaju na tych velkych a ich mnosztvo sa zvacsuje....idem menit 50% vody, polozim na to novinovy papier, nech to vytaha vsetko prec....a skusim dat aj trosku viac vody....kedze tomu moze dopomahat aj vypust filtra, ktory je asi 1,5 cm pod hladinou....nizsie ale nejde - kedze sa jedna o nemenne kolienko....jedine trosku viac vody mozem dat....ale to uz bude tesnotka...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 05 Okt 2017 15:24 pm

čo tak dať výpust filtra rovno s hladinou, čerenie bude bublinky rozbíjať :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 05 Okt 2017 16:40 pm

I.P. Pavlov napísal:čo tak dať výpust filtra rovno s hladinou, čerenie bude bublinky rozbíjať :)

Takto ma to nenapadlo, uvidime co spravi moj pokus a ak sa to bude vytvarat tak skusime tvoj napad : a ak tak stredova os kopiruje hladinu alebo vrchna cast trubice kopiruje hladinu?
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 05 Okt 2017 20:42 pm

V podstate to je jedno, nastav tak, aby to čerilo hladinu a máš. Ja tak mám vo všetkých akváriach a už roky
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 07 Okt 2017 16:54 pm

Zaujimal by ma Vas nazor, zacal som pridavat co2 burciak - mozem narobit viac skody alebo si len pomozem?
Precital som vela - nazory su rozne, zaujimali by ma nejake
Denne davam 1ml easy carbo a mam ten zvon ktory co2 rozpusta...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Luker13 » 07 Okt 2017 17:52 pm

vseobecne sa vravi, ze kvasnice su nestabilne a kolisajuce ph vie tiez narobit neplechu. navyse je to kvasnicovanie doat pracna zalezitost.
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 07 Okt 2017 19:13 pm

Kym nemas rybky,burciakuj,potom by som ho zrusil.Radsej menej okyslicena voda a stabilnejsie pH ako im robit vykyvy.Taktiez stetinka by sa mohla objavit.Napln v prvych dnoch silna,postupne slabne dodavanie plynu,podla mnozstva cukru,asi dva tyzdne.Radsej ale menej sladit,ako maximalizovat reakciu,tam je potom dolezita tesnost spojov vrchnak,hadicka,difuzor,nech ti neosprica napln stenu pri povoleni niekde.Mas to aspon prepojene cez cistiacu druhu flasu,ci napriamo z jednej?
Ked ti DC reagoval bez burciaku,trebalo ti viac znizovat pH?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 07 Okt 2017 20:11 pm

Reagoval ale po case som zistil ze reagoval po vymene vody trosku a potom najviac co dokazal byt bol svetlo modry.
Preto som sa rozhodol pre burciak trosku a dnes po jednom dni aplikacie je zeleny.
Na noc dam pre istotu prec - mam tam jedneho otika a jedneho gold ancistrusa....
Idem napriamo....zle? Nebezpecenstvo nejakych latok?
Stetinka - vacsia sanca s co2 ako bez? Tak to hned zrusim - mam s nou skusenosti a uz nechcem...
Explodovat by to nemalo - pekne pomaly si to pusta male bublinky....riadil som sa jednym clankom, asi ho vsetci poznate: https://rybicky.net/clanky/588-idealni- ... asinkovace
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 07 Okt 2017 20:21 pm

Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 07 Okt 2017 20:58 pm

Takze zvonovy system je o nicom,to bublinkovanie koberca je vytvoreny kyslik rastlinami alebo prichytene bublinky doctora?Skus ho zajtra vypnut a uvidis,ci ku veceru rastliny bublinkuju.
Druha flasa je precistovacia.Plyn je uz precisteny v druhej nadobe s vodou od vzdusnych necistot,do difuzora ide naozaj cisty.Napriamo je moznost zanesenia keramickej tablety zvnutra a omedzenie priepustnosti,kde je prave ta moznost pomaleho zablendovania a povolenia bud spoja alebo flase,ked sa tlak nema kde dostatocne odvadzat.Nie je to casovo a financne narocne prerobit na dve a istota spolahlivosti podstatne stupne.
Ja som burciakoval nonstop,nevyberal na noc,nikdy nemali ryby rano problemy,lenze mal som inu masu rastlin,nez tvoj golfovy travnik.
O stetinke si vygoogli priciny.Na akvazahrade su dobre clanky.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 07 Okt 2017 21:38 pm

Hora: diky za tip - precitane
Zrejme ostanem pri variante bez burciaku.....asi to je "bezpecnejsia" alternativa - ak je kolisanie co2 jednou z hlavnych pricin stetiny...ostanem len pri tom zvone, samozrejme castych vymenach vody nadalej a easy carbo denne 1ml ...doposial to vyzeralo byt OK, i ked si uvedomujem, ze to nie je plnohodnotne co2 v akva...ale mnozstvo informacii o monte carlo som videl a dokonca pestovanie bez co2 (low tech)....

(uz som aj o normal co2 sete rozmyslal, ale zatial a stale tuto mysleinku zavrhujem - taky skuseny akvarista nie som...)
inac zatial to nevyzera zle....myslite ze 2 tyzdne od napustenia je na to kratka doba?....
btw: mam u nas v PO objednane m. kubotai....9ks....bojim sa, ze naraz vela....ale po cca 10 tyzdnoch odkedy sa tvorili bakterie (uz pocas dry startu) a pri kazdej vymene vody pridavam seachem stability ....takze by to nemuselo byt naraz vela....co myslite?...bude to na hrane?
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 07 Okt 2017 21:43 pm

Nebude,prave by som kupil naraz okolo 20 minimalne,je to predsa len mini,bez ukrytov rastlinnych bojazliva,tak aspon nejaka kompenzacia vo vacsom pocte.
Hej a ten prisavnik ti vobec k tej osadke nepasuje velkostou a otocinclus jednym poctom malo.Aby si nasledkom stresu jedinca neriesil za chvilu choroby.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 07 Okt 2017 21:52 pm

diky za radu, bal som sa ze bude vela naraz...
anci je zatial malicky....ak zvacsi velkost pojde do mensieho....otikov dokupim...
moj plan je: kubotai - otik - krevetky...tot vsjo asi
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 08 Okt 2017 11:27 am

Kubotai su krasne ale plache bacha na to aby si ich nechytal okolo akva hlavne pri zapnuti svetla alebo pri rychlom pohybe pred akva.

Plavaju v strednej a hornej casti a su celkom zive.
Otikov ako uz bolo napisane je treba viac. Urcite nie jeden. Su to skupinove rybky.

Inac Hora ma pravdu, ja by som ich tam dal rovno viac. 15 alebo 20x
9x je take divne cislo :) inac v KE v aqua canis ich maju bezne k odberu.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 08 Okt 2017 12:56 pm

Matus diky, ja to ich skakanie riesim odkedy si mi o tom prvy krat napisal.
No tu do PO predajne by mi malo prist 9ks ale uz sa raz stalo, ze nedoslo (aj preto mam tetru ozdobnu v aquael 30l namiesto nich), takze kebyze nedojdu skocim KE a rovno viac
Hmmm a som zvedavy ako potom preziju moje vymeny vody alebo ako dnes prve ciastocne strihanie...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 08 Okt 2017 20:14 pm

Prosim Vas ako co najpraktickejsie strihat kobercovky - neviete o nejakom zlepsovaku?
Zbierat tie mini listky po celom akva da zabrat....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod ranko » 08 Okt 2017 21:28 pm

Niekde som tu cital, ze to rovno odsavaju, zrejme odkalovacom.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 08 Okt 2017 22:41 pm

Zalezi ci listky pojdu na hladinu alebo nie. Ak nie tak potom ako napisal Ranko a co som videl tak ked strihaju, hned aj odsavaju. Prilepis si dahicu na noznice, startnes nasavanie vody :) a strihas. Propri tom ak potrebujes tak si skrtis hadicu aby si nasaval len ked strihas.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.