Spojenie hadic pre dva filtre



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Spojenie hadic pre dva filtre

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Máj 2016 22:49 pm

Chlapi dobre mu radíte, palec hore!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Reklama

Re: Spojenie hadic pre dva filtre

Odoslaťod patizon » 12 Okt 2017 15:00 pm

Síce neskoro,ale inú novú tému o spjení dvoch filtrov som nenašiel.
akva je 200l hrubý objem.
Takže mám v pláne po prerábke použiť 2 filtre jbl e700 a aqua nova 1000,Premýšlam nad výrobou vlastnej rampy a tou spojiť výtoky oboch filtrov.Zaujíma ma Váš názor,rampa by bola po celej zadnej stene,nasávanie každé z jednej strany akva,len neviem či to bude ok,či sa nebude tlačiť ten silnejší do toho slabšieho a či pri poruchejeden nebude tlačiť do druhého a vtokom pretlačí bordel z filtra do akva,alebo im len rampy predĺžiť a nechať samostatne?
Dík.
Obrázok používateľa
patizon
 
Príspevky: 106
Obrázky: 23
Založený: 07 Nov 2015 21:58 pm
Bydlisko: PN

Re: Spojenie hadic pre dva filtre

Odoslaťod matus.galan » 12 Okt 2017 15:11 pm

Ja by som to takto neriesil.
Ak mas dva filtre nechaj ich bezat dva samostatne a tym padom dve rampy vedla seba ak checs rampu alebo druha moznost je jeden na pravu, druhy na lavu stranu ale nie oproti sebe. tym padom vytvoris v akva prud vody ktory bude kolovat a tym by si zabezpecil to, ze nebudes mat hluche miest a tiez pohyb zivin v akva.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Spojenie hadic pre dva filtre

Odoslaťod patizon » 12 Okt 2017 16:33 pm

Aha takže myslíš rampy zbytočne nepredlžovať koli tomu aby sa neznižovala sila prúdu?Dať jedno nasávanie do lav rohu a tiež rampu na zadnú stenu a z druhého na pravú? Nevznikne v strede hluché miesto? ide mi o to že atomitér bude iba na jedom výtoku čiže jedna rampa a co sa potom nedostane na druhú stranu akva.Alebo nie?

**píšem jak tatar
Obrázok používateľa
patizon
 
Príspevky: 106
Obrázky: 23
Založený: 07 Nov 2015 21:58 pm
Bydlisko: PN

Re: Spojenie hadic pre dva filtre

Odoslaťod Luker13 » 12 Okt 2017 22:10 pm

ja osobne to mam s dvoma filtrami vyriesene takto:

pre orientaciu, pohlad je z vrchu a sipky su vytoky z hadic a smer vody, pravy filter ma atomizer a je pusteny smerom po zadnej stene. tento filter je slabsi preto som ho dal na zadnu stenu aby bublinky s CO2 prisli k silnejsiemu, ktory je nasmerovany na prednu stenu a silou prudu dokaze dostat bublinky CO2 az do druheho rohu a k filtru odkial ide CO2.

samozrejme zalezi aj na tom ako mas osadene akvarium a ako mas miesto pri akvariu, osobne by som to riesil asi tak, ze jeden filter dam na pravy zadny roh a druhy na lavy predny alebo opacne aby ten prud vody dokola tocilo. ale mam vyskusane aj toto a musim povedat, ze nemam s tym problem.

kazdopadne je uplne jedno ako ti voda v akvariu rotuje, dolezite je nemat hluche miesta bez CO2.
Prílohy
akva.png
akva.png (4.05 KiB) Zobrazená 3019 krát
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.