Vyhynutie akva...



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Vyhynutie akva...

Odoslaťod Cento » 17 Nov 2017 00:21 am

Zdravim akvaristi mam otazku... Daky rok a pol mame 54L akva... Rybky sa mi relativne pekne drzali no prisla invazia slimakov ktorych som sa nesiel zbavit a chemiu som nechcel pouzit... Tak som sa rozhodol urobit akva odznova... Dal som novy strk ktory som premyl rastlinky ostali povodne aj rybky... No teraz po 3 tyzdnoch mi zacali hynut rybky... Najskor dva skalare naraz... Den na to dva prisavniky a dalsi den tiez 2 rybky... Flakate ani bodkave niesu nevyzeraju nijako choro 3 tyzdne to fungovalo pekne... Viete nejaku radu co skusit aby mi tam ostala aspon daka povodna rybka? Este filter mam klasicky co je dnu v akva... Okyslicenie ide tiez akurat som daval novy kamienok a potom to zacalo... A teplota vody cca 27-28 stupnov... Vobec neviem co to mohlo sposobit a hneva ma to lebo tie rybky uz boli pekne... :/
Cento
 
Príspevky: 6
Založený: 17 Nov 2017 00:06 am
Bydlisko: Ružomberok

Reklama

Re: Vyhynutie akva...

Odoslaťod newsted » 17 Nov 2017 01:25 am

Vykynozil si nitrifikacne bakterie, precitaj si nieco o zabehu, kazda druha tema od novacika je presne o tomto.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Vyhynutie akva...

Odoslaťod larix » 17 Nov 2017 02:27 am

Jedinou fungujúcou radou je - meň každý deň 20-30% vody. Po 10 dňoch môžeš interval postupne predlžovať tak, aby si sa po 6-8 týždňoch dostal na výmenu raz za 7-14 dní (podľa množstva rýb, rastlín a kŕmenia).
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Vyhynutie akva...

Odoslaťod marko65 » 17 Nov 2017 10:16 am

Cento:

slimaky su v akva prospesne, ak sa ti rozmnozili, robil si nieco zle, najskor si prekrmoval. Co robi skalar v tak malom akva? Podľa toho co si urobil, nemas ziadne vedomosti o akva a o zebehu akva. Vsetko zrus, akva vypusti, zacni studovat, staci na tomto webe a potom pomaly a postupne zariad nanovo akva a zabehni ho. Potom ti bude akva robit radost, co je dovod preco ho vsetci mame.

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyhynutie akva...

Odoslaťod Cento » 17 Nov 2017 11:15 am

Dobre berem vsetky tieto rady... Ale co to mohlo sposobit tak ze naraz po 3 tyzdnoch zacnu hynut tie rybky... Prvy krat som to mal tiez takto zriadene a vsetko bolo oka...
Cento
 
Príspevky: 6
Založený: 17 Nov 2017 00:06 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Vyhynutie akva...

Odoslaťod Cento » 17 Nov 2017 11:33 am

A slimaky som mal aj mam ale premnozili sa take drobne a obzieralo to vo velkom rastliny... Je mozne to nehat takto ako to je ked som to pred cca 3 tyzdnami zriadil a casom dokupit a nasadit nove rybky ci by tam uz bol nejaky problem zas a bolo by to treba robit vsetko nanonovo...
Cento
 
Príspevky: 6
Založený: 17 Nov 2017 00:06 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Vyhynutie akva...

Odoslaťod newsted » 17 Nov 2017 12:41 pm

PRECITAJ SI O ZABEHU AKVARIA.
Nezabehnute akvarium (zvysene NO2, amoniak ti zabili ryby). Komplet vycistenim si zabil vsetky bakterie, ktore toto odburavaju.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Vyhynutie akva...

Odoslaťod Cento » 17 Nov 2017 13:25 pm

A ked to neham teraz este 2-3 tyzdne bez ryb pripadne s tymi co ostali a potom nasadim nove malo by to byt ok ci treba urobit vsetko odznova a nechat to odstat daky mesiac?
Cento
 
Príspevky: 6
Založený: 17 Nov 2017 00:06 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Vyhynutie akva...

Odoslaťod Hora » 17 Nov 2017 14:33 pm

Cento napísal:A ked to neham teraz este 2-3 tyzdne bez ryb pripadne s tymi co ostali a potom nasadim nove malo by to byt ok ci treba urobit vsetko odznova a nechat to odstat daky mesiac?

Kým nepochopíš,čo sa deje v akváriu počas zábehu,budeš sa dookola pýtať hlúposti,sorry.
Na zníženie dusitanov rob ako písal larix,novým založením si samozrejme nepomôžeš a naozaj si prejdi požiadavky rýb na veľkosť akvária,hodnoty vody,teplotu,ryby sa nekupujú podľa toho,ktorú chceš,ale ktorej si schopný urobiť vhodné podmienky.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vyhynutie akva...

Odoslaťod Cento » 17 Nov 2017 15:28 pm

Ja berem treba rybam vytvorit podmienky bakterie atd... Len mi ide o to ci to neham tak ako to je a casom tam dam ryby alebo to spravit odznova a cakat nehat tomu vytvorit si prostredie...
Cento
 
Príspevky: 6
Založený: 17 Nov 2017 00:06 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Vyhynutie akva...

Odoslaťod Hora » 18 Nov 2017 00:20 am

Ked nevies,co robit,tak urcite uz nechaj tak.Co prezije,bude zit, hoci oslabene.Minimalizovat narast dusikatych skodlivych latok ti pomoze vymena casti vody denne,aby ryby nemali vyssie toxicke hodnoty.Bakterie sa postupne namnozia znova.Ak by si zacal nanovo uz tym rybam len pohorsi.Opat by prezivali stres narastu dusitanov.
Slimakov budes mat aj tak,postupne sa namnozia,staci jediny prehliadnuty.Urcite ako pise Marko si prekrmoval a to je zaciatok invazie.Ak zmenis sposob a mnozstvo krmiva,da sa udrzat dlhe roky v rozumnych medziach ich pocty.
Premnozenie slimakmi nikto neriesil vycistenim akvaria.Daju sa pouzit pasce,ine druhy slimakov Clea helena na kotulky,slimakozrave ryby,no tie v tvojom pripade s 54l akva nie,pripravok No planaria.
3 tyzdne je uz v novom zabehu,uz postupne nabehne nitrifikacia,ktoru vsak mozes narusit kedykolvek nevhodnym zasahom,ani si to neuvedomis.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vyhynutie akva...

Odoslaťod lubosmihula » 18 Nov 2017 08:54 am

Ja som prerabal akvarko a použil som bactoesex od firmy rataj. Vymen polovicu vody a daj ten bactoesex podla navodu.
Dusitany isli pekne dole cca z viac ako 0.25 na 0.1 v prebehu 2 dni (test rataj) ale nekrmil som ryby vôbec.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Vyhynutie akva...

Odoslaťod Cento » 18 Nov 2017 09:41 am

Dakujem za odpovede a za rady teraz uz som sa dopatral k tomu ako s tym pokracovat a tak to aj urobim :) na tie slimaky male som skusal aj mrenky aj tie slimaky co ich pozieraju ale bolo toho uz moc... Ja myslim ze sa to donieslo s nejakou rastlinou z chovproduktu... Teraz uz mam len stare nech viem co tam mam...
Cento
 
Príspevky: 6
Založený: 17 Nov 2017 00:06 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Vyhynutie akva...

Odoslaťod I.P. Pavlov » 18 Nov 2017 15:40 pm

Počuj, slimáky nie sú ani vši, ani blchy a ani paraziti. Sú to tvoji pomocníci, už tým, že sa premnožili ti dali najavo, že nesprávne kŕmiš. No a pomáhali ti s nadbytkom potravy, konzumovali ju a tým zabránili jej hnitiu, kvaseniu a rozkladu. Zdá sa ti to málo??
Slimáky nerieš, zameraj sa na čítanie, linky ti dávam tu:
https://sk.aqua-fish.net/clanky/akvariove-bakterie
https://rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
https://sk.aqua-fish.net/clanky/akvaria ... y-dusitany
Prílohy
graf.jpg
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.