Pracovne akvarko 126L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Pracovne akvarko 126L

Odoslaťod djwiktor » 05 Dec 2017 09:18 am

Tak s kolegom sme sa rozhodli spravit si v praci akvarko, take zaciatocnicke. Oprasili sme starsie akva, ktore sme v praci pouzivali ako testovaciu vlhkostnu komoru (robime totiz meteosenzory). Vzhladom na to, ze sme nevedeli, ako stare uz je, a zaroven prezilo poziar v nasej vyrobe pred 3 rokmi, rozhodli sme sa ze ho cele rozoberieme a zalepime nanovo. Kupili sme silikon cierny akvaristicky, vsetko rozobrali, ocistili, odmastnili a zlepili nanovo. Po tyzdni schnutia sme ho napustili a boli stastny ze vsetko je ako ma byt.

Medzitym sme uz davali dohromady na stole dekor z kamenov ktore kolega nakupil.
Zatial neviem co v akva bude, pravdepodobne nejake drobne rybky par ks a krevety, plus prisavnik.

Substrat:
Aquabasis Plus na dne
Cierny piesok na vrchu.

Technika:
Filter Eheim biopower 150 ( casom mozno vymena za externy)
Ohrievac Jager 150W
Svetlo - LED pasy 24V/24W/m - zatial 2x70cm. Mozno pridame este. Vrchna platna je hlinik, na ktorom su zaroven led pasy nalepene a prelakovane.

Planovane je este CO2 s vecami okolo toho + pridanie svetla. Ale to ma cas este.

Aktualne je akva v zabehu, este pridame rastliny ( objednane vcera v aqua-daho). Momentalne je tam par rastlin ktore nam podaroval Jirka Scobak, za co mu velmi pekne dakujeme. Je tam jeden Echinodorus, trochu machu, ceratophylum, bacopa, hydrocotyle, monosolenium.
Dalsie rastliny snad pridu do konca tyzdna, objednalo sa asi 8 kosikov roznych druhov, uvidime comu sa tam bude darit. Vsetko sme vyberali nenarocne veci, aby sa uchytili. Experimenty budu casom az sa to rozbehne a stabilizuje.

Momentalne je tam uz jedna Physa, aj s vajickami, zatial ju tam nechame.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Reklama

Re: Pracovne akvarko 126L

Odoslaťod djwiktor » 06 Dec 2017 21:51 pm

Aktualny stav :
Obrázok

Pribudli dake echinodory, egeria, bacopa a nejake stonkovky. Uvidime co sa uchyti a co nie. Svetlo asi este pridame, zda sa na to predsa len malo cca 30W LED na 100L vody. Kolega uz medzitym riesi CO2 flasu s vecami okolo toho.
Valisneria, hygrophila, Glosostigma a cryptocoryna sa zatial iba aklimatizuju, tie pojdu do ineho akvarka, ale este nie je spravene.
Do popredia este pojde nejaka trava ale ta nam neponahla, skusime ju dopestovat zo semien z ebay ( osobne som to tak robil davnejsie, doma sa jej v krcahu s vodou dari uz vyse roka, tiez bola zo semien z aliexpresu).

Inak spokojnost s rastlinkami od Aqua-Daho - objednane v pondelok vecer, dnes zasadene. Ceny si myslim ze super a vela rastlin skladom. Sice maju aj nejake, ktore su absolutne neni akvariove, vedene ako akva rastliny, ale co uz :)
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Re: Pracovne akvarko 126L

Odoslaťod djwiktor » 09 Dec 2017 18:49 pm

Kratky update: rastlinky zscinaju pracovat, valisneria aj echinodory pustaju uz nejaku tu bublinku. Na hydrocotyle vyrazili nove listky a ceratophylum podrastlo asi o pol centimetra. Stve ma egeria, okrem dvoch kusov su ostatne uplne zohnute do 90° uhla. Netusim preco. Monosoleniu sa prilis nedari zatial, vyzera ze skor asi pojde prec. Co ma vsak tesi je mach od Jirku, vyhnal nove listocky. Len si nepametam ktory presne to bol druh machu, ak Jirka vie, prosim dopis mi to. Vdaka.
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.