Čierny povlak na rastlinách



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod akvarko166 » 04 Dec 2017 23:50 pm

Ty si vygoogli biogenne odvapnenie, zjavne si ho nikdy v zivote nevidel.
akvarko166
 
Príspevky: 28
Založený: 11 Jún 2017 10:25 am

Reklama

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod patizon » 04 Dec 2017 23:56 pm

Skús si zmerať no3,myslím že bude veľmi nízko potom pridaj kno3 a ak mas tvrdu vodu skus pouziť vodu sRO/koli co2,aj to som zvysil/,toto vsetko mi dlhodobým skusaním pomohlo,momentálne som s no3 az na 40mg/l,riešil som to vyse roka.Ono to totiz/aspon umna vyzera že ta riasa/je to druh roduchy-myslím/besní pri po4.Niekto moze namietat,ale: napr.vieme že sinica ide pri vyssom po4 resp ked je no3 ku po4 nízko,no a to som si vsimol,že ked sa objaví sinica ihned na to ide aj tato čierna prisadlá háveď.Toť moje skusenosti.
Obrázok používateľa
patizon
 
Príspevky: 106
Obrázky: 23
Založený: 07 Nov 2015 21:58 pm
Bydlisko: PN

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod I.P. Pavlov » 05 Dec 2017 15:45 pm

Pred tým však spraviť základné hygienické úkony. Výmena tretiny vody (častejšie ako doteraz) a poriešiť filtráciu
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod akvarko166 » 05 Dec 2017 18:41 pm

Uz si s tym neviem dat rady. Teraz 5 dni do zadu som menil osvetlenie. Namiesto 15w t8 som dal dve 24W T5. Tak uvidim ci sa to este nebude zhorsovat. Akvarium ma 54 litrov.
akvarko166
 
Príspevky: 28
Založený: 11 Jún 2017 10:25 am

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod Hora » 05 Dec 2017 20:15 pm

akvarko166 napísal:Uz si s tym neviem dat rady. Teraz 5 dni do zadu som menil osvetlenie. Namiesto 15w t8 som dal dve 24W T5. Tak uvidim ci sa to este nebude zhorsovat. Akvarium ma 54 litrov.

Čierne riasa je problém nie vo svetle ale živiny vo vode,silnejšia cirkulácia,prehnojené,prerybnené akvárium s malými a dlhšími výmenami časti vody.
Ak máš viac rýb,máš aj viac odpadových látok,záleží na počte a druhu rastlín,Anubias a jemu podobné pomalé v raste ich nevyužijú.Je to ťažko,keď si nenapísal konkrétne údaje o akváriu.V snahe robiť poctivo odkaľovanie rozrývaním dna je tiež možnosť úniku živín do vodného stlpca buď rozkladajúceho detritu alebo z výživného substrátu,ak máš.Nie je problém chytiť riasu akúkoľvek podľa stavu akvária,ťažšie je ich držať pod kontrolou.
S tým pridaním svetla zlá voľba,viem,že skúšať treba zmeny,no nemožeš isť do extrémov a neprisposobiť ostatné veci ku sile svetla.Keď nemáš nároky na náročnejšie rastliny,s tou 15W trubkou si si vystačil lepšie,než teraz s približným výkonom 0,8W/l.Nepúšťaj obidve T5,stačí jedna a to bohato,aj keby si pridával CO2.Tieto čierne mi rástli,či bolo alebo nebolo v pomere NO3-PO4.Čierna riasa je boj na dlhšiu niekoľkomesačnú dobu,ak použiješ chemické prípravky a podarí sa ti ju odpratať,bude otázka času,kedy znova začne prospievať.Musíš zmeniť nejaké podmienky,len neviem aké,lebo si nedal opis akva :pivo:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod akvarko166 » 05 Dec 2017 23:15 pm

Takze akva ma 54 litrov, zalozene asi 6 mesiacov. Mam 2 prisavnikov, 2 panciernickov, 3 mrenky siamske este malicke a 15 tetier neonovych. Viem ze je prerybnene ale myslim si ze toto tam nehra velku rolu, nei je rybka ako rybka, tetry su cistotne. Tie rastlinky mam oshadom 4 mesiace avyskytlo sa to zo zaciatku iba na jednom anubiase len ten neviem ako sa vola, potom to preslo na anuviasy barrteri nana ci ako sa volaju. Teplota vosy sa pohybuje 25 26 stupnov, filter je eheim do 60 litrov vnutorny. Svetlo zapinam od rana do vecera cca 10 hodin som svietil so starym osvetlenim T8 15 wattov. Teraz tam mam asi piaty dren dve 24 wattove T5. Takze nove osvetlenie za to nemoze lebo sa to stalo este ked tam bolo stare cca skoro 4 mesiace. Nove osvetlenie za 5 dni ziadna zmena. Hnojim ratajom co2 a to hnojivo od rataja univerzalne neviem nazov teraz. Skoro kazdy den ked som doma tak dam aj toho aj toho jeden vstrek cizre 1 mililiter. Moj nazor jre ten ze za to moze bud filter ktory sa mi zda dost silny, alebo to ze nedavam kazdy den co2 a hnojivo zre to tam skace, hodnoty myslim. A este jedna vec, netvrdil by som ze jw to riasa, cu to take bodky alwbo povlak, ktore ani necitit palcom ked prejdete po liste.
akvarko166
 
Príspevky: 28
Založený: 11 Jún 2017 10:25 am

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod Hora » 06 Dec 2017 02:46 am

Nehovorím,že za to može svetlo,ale teraz si si pohoršil s podmienkami s novým,silnejším a čakaj ďalšie následky,keď neodstavíš jednu trubicu.Pod 50l na ten počet rýb je vody málo.Nemierim na nevhodné druhy,ale na množstvo vyprodukovaných výkalov a je to tvoje utešovanie,že Tetry sú menej zaťažujúce pre vodu.Ešte prihnojuješ hotovým prípravkom.Nepíšeš o viac rastlinách a ak máš len Anubiasy,je to zbytočné hnojenie,tekuté cočkovanie,silné svietenie.Ak sa jedná čierny povlak-riasa,ako prvé sú chytené listy pomalyrastúcich rastlín a čakaj štetinku v tých podmienkách.Nechcem strašiť,máš ideálne prostredie pre jej vývoj.Silnejšiu cirkuláciu,hnojíš rastlinám,ktoré nepotrebujú,hnojíš aj nepravidelne,ryby prihnoja po svojom,hodnoty vody nepoznáš,no bezhlavo dávkuješ hnojivo,lebo to robí vačšina.
Reagoval si v tejto téme na poslednú fotku predpokladám,čierny povlak to nie je.Ak ide odstrániť prstom ľahko,bude to povlak,no pri silnejšom prichytení začína tvoja čierna nočná mora na dlhú dobu :? Anubias je v nevýhode oproti rýchlorastúcim rastlinám v pomalosti a je napadaný ako prvý.Možeš ho umyť v roztoku Sava,aby si neodstraňoval napadnuté listy stále a dorastajú pomaly.
Bez ohľadu,povlak-riasa musíš robiť niečo.Je na tebe,či zredukuješ osádku,počítaj s následkami v tomto počte,filter sa dá stlmiť natlačením viac molitanu do vnútra,hnojenie stačí z odpadu rýb,určite dolož viac rastlín,dobrú službu urobí Ceratophylum a zatieni trochu svetlo z trubice,zvlášť silnejšej T5,vyťahá množstvo nevyužitých živín.Alebo niečo iné rýchlorastúce.6mesačné už má za sebou dobu,kedy sa vyskytujú riasy všetkych druhov,má dostatočne vyzreté dno pre koreňové rastliny a odpadu z rýb. Mrenka siamská nie je zázrak na riasu,musíš zmeniť iné veci,ako ratovať rybami žerúce riasy.Ak podrastie,máš problém naviac.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod I.P. Pavlov » 06 Dec 2017 17:23 pm

Za to nemôže ani svetlo a možno ani filter. Ovplyvniť to môže nesprávna filtrácia a a nesprávne svietenie. Skráť dobu svietenia zo začiatku na 6 hodín, hnoj polovičnou dávkou z doterajšej. No hlavne meň tretinu vody obdeň kým sa to neupraví, to je základ.
Filter ak má malú filtračnú plochu, tak nemôže plniť funkciu biologickej filtrácie
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod akvarko166 » 06 Dec 2017 23:57 pm

Ked tak nad tym rozmyslam tak svetlo za to nemohlo, 15 wattov je nic. Takze bud to hnojenie alebo filter. A filter cistim kazdy druhy tyzden, to moze mat na to nejaky vplyv? Asi teda dam na vas a prestanem hnojit. A k tym rastlinam. Mam este althernatheru reinecka tri stonky zasadene ktore mi rastu rychlo a krasne sa rozrastaju ale su take zelene malo svetla na nich. Potom mam este echinodorus uruguays ale tomu sa nedari ma kratke lidty a derave a takmer uz nerastie a v obchode bol nadherny. Tak vyskusam kupit nejake rastliny. Ktore by ste mi este odporucili?
akvarko166
 
Príspevky: 28
Založený: 11 Jún 2017 10:25 am

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod Hora » 07 Dec 2017 13:12 pm

akvarko166 napísal:Takze bud to hnojenie alebo filter.

Filter môže za čo,že nestíha zvýšené odpadové látky meniť na dusičnany?Aj keď je vnútorný a má menší objem filtračnej náplne,ale baktérie máš v tvojom 1/2ročnom akváriu dostatočne osídlené všade.Z rýb by bolo najvhodnejšie nechať len Tetry a pancierníkov+aspoň ešte dvoch k nim dokúpiť.To čistenie vnútorného filtra je ok,len pred vyťahovaním naňho navleč mikrotenový sáčok,nech sa chytený bodrel nedostane späť do vody.Silný prúd porieš,ako som písal,silnejšie nie je dokonalejšie.

Svetlo predtým ani teraz 48W na 54l akvárium tiež nemá vinu,no čakaj rôzne zelené riasy pri takom prehnanom pražení.

Hnojením si škodíš,nechcem znova opakovať,že tvoj rastlinný výber nepotrebuje pri tom počte rýb doping a ani si neuvedomuješ,čoho koľko dávaš denne a do akých hodnôt sa jednotlivé prvky navyšujú a či sú vôbec pri tvojom chemizme vody využívané rastlinami podľa zloženia prvkov v kúpenom prípravku.Aký používaš?
akvarko166 napísal:Ktore by ste mi este odporucili?

No rýchlorastúce nezmary.Ale aj medzi jednotlivými rastlinami s prvým názvom nájdeš náročnejšie alebo do tvojho akvária nevhodné druhy kvôli jeho výške a ostatným podmienkám.Mne pri 0,3W/l,bez hnojenia(1xtyžden dám K) ale pH stabilné 6,9-7 Valisnéria spiralis,Sagitária subulata,Microsorum pteropus,Hygrophila corymbosa,Hydrocotyle leucocephala,už spomínané Ceratophyllum demersum ako plávajúca a tieniaca,svetlo prepustí dosť,alebo si pohľadaj vhodné do tvojho akva.
nenarocna-rastlina-t6656-72.html
Ak znížiš svetlo na jednu T5 stále bude cca 0,44W/l,čo bohato :!: stačí,než svietiť raz tak silnejšie a nepridávať plynné CO2,hnojiť bez vedomosti množstva prvkov vo vode.Tvoj systém dlho nevydrží ,ostatné rastliny,ktoré nepotrebujú tie extra vymoženosti hnojivo nevyužijú.Koľko vôbec meníš vodu a ako často?
Ak budeš svietiť oboma T5 na tvoj objem kvôli udržaniu Alternathery ,dodávať len tekuté CO2,hnojiť doterajším spôsobom,tak nikdy nebudeš mať pekné rastliny.
Len inšpiračne si pozri Larixové(snáď nevadí,že ho tu linknem) novozaložené akvárium,kde nehnojí,bez CO2 a svetlom pod 0,3W/l a ide to aj červené sú červené,hoci menej ako dopované svetlom,živinami a dostatočným uhlíkom,no je reálne neprekračovať vyššie hranice Hightech akvaristiky.Čítaj od 13.7 vývoj.
old-timer-t13912-456.html
Osobne som červené skúšal,no mne nesedel ich stav a máločervenosť,preto ma po pár pokusoch prešli tieto chúťky veľmi skoro.Naopak,tie čo sa im darilo mali listy ako taniere a v tvojom by boli nevhodné.
Ešte napíšem,že substrát je dôležitý,jeho zrnitosť a výška pre korene,aj z toho môžu byť negatívne následky na výzor rastliny a ty si nedal fotku ako to máš :wink:Už tu ale riešime nevhodné veci,ktoré sem nepatria,sorry :oops:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod akvarko166 » 07 Dec 2017 17:12 pm

Dal by som tu fotku ale maju velku velkost, nechce mi to dovolit ich sem dat. Vodu menim kazdy druhy tyzden skoro polovicu. Sem tam sa stane ze aj kazdy tyzden ale to malokedy. Vysku substratu mam 6 cm. Ale svetlo uz pocitujem ze sa mi robia zelene bodky na skle dost velke a dost rychlo rastu. Svetlo zatial necham a uvidim ako sa bude darit rastlinam ak to bude zle tak dam jednu trubicu prec. Uz nehnojim a nedavam tekute co2 druhy den tak som zvedavy ako to bude pokracovat.
akvarko166
 
Príspevky: 28
Založený: 11 Jún 2017 10:25 am

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod Hora » 07 Dec 2017 20:16 pm

akvarko166 napísal:Dal by som tu fotku ale maju velku velkost, nechce mi to dovolit ich sem dat.

obrázok na ploche
klikni pravým
daj upraviť
zmeniť veľkosť
pixely nastav na 1500
zavri úpravu a ulož
na ploche máš obrázok vo vhodnej veľkosti na odoslanie
akvarko166 napísal:Svetlo zatial necham a uvidim ako sa bude darit rastlinam ak to bude zle tak dam jednu trubicu prec. Uz nehnojim a nedavam tekute co2.

Neuvedomuješ si následky :? . Čím silnejšie svetlo,tým rýchlejšia fotosyntéza,rýchlejšie využitie uhlíka vyprodukovaného rybami,ktorý ak rastliny využijú skôr a svieti sa stále,rastlina stagnuje,nerastie a môžeš aj reflektory z auta dať,no ak zastavíš rast rastliny,ako by si tam mal len kamene,živiny z premeneného detritu využije riasa a hromadia sa dusičnany.Fakt sa vykašli na tri stonky Alternathery,lebo Echinodorus a Anubias bude rásť,neviem,prečo si väčšina myslí,že čím silnejšie,tým lepšie,opak je pravdou.Prejdi si tento článok a rob ako myslíš sám,
https://www.rostlinna-akvaria.cz/zaklad ... ani-co2-98
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod I.P. Pavlov » 09 Dec 2017 15:51 pm

@akvarko166

čistiť filter raz za dva dni v poriadku nieje, ja mám pri bojovniciach pidi filtriky a čistím ich raz za mesiac. Takto ti slúži ako mechanická filtrácia a nie biologická. Nikde som sa nedozvedel aký filter to vlastne máš?

@Hora, ak by mal dostatočne osídlené celé akvárium bakteriami, tak by tieto problémy nemal. Tu bude pes "zakopaný" nedostatok baktérií, čiže skoro nulová biologická filtrácia
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod Hora » 09 Dec 2017 17:38 pm

I.P. Pavlov napísal:@akvarko166

čistiť filter raz za dva dni v poriadku nieje, ja mám pri bojovniciach pidi filtriky a čistím ich raz za mesiac. Takto ti slúži ako mechanická filtrácia a nie biologická. Nikde som sa nedozvedel aký filter to vlastne máš?

@Hora, ak by mal dostatočne osídlené celé akvárium bakteriami, tak by tieto problémy nemal. Tu bude pes "zakopaný" nedostatok baktérií, čiže skoro nulová biologická filtrácia

Rýchlo čítaš,čistí ho čo dva týždne,nie dva dni a u vnútorného to je normálne.Malý molitan sa rýchlo zanáša a stráca sa cirkulácia.Vyžmýkaním molitanu v akvarijnej vode určite chybu v tom intervale nerobí,baktérie tam ostanú a domnožia sa rýchlo,ale potrebujú dostatočný prietok okysličenej vody k životu.
I.P. Pavlov napísal:Filter ak má malú filtračnú plochu, tak nemôže plniť funkciu biologickej filtrácie

preto je to dvojtýždňové prepláchnutie nutne práve u malých náplniach a toľkých rýb,u polročného akvária nedostatok baktérii alebo ,,nulová biofiltrácia",no tvoj názor,
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod I.P. Pavlov » 10 Dec 2017 19:44 pm

Počkajme na filter, aký to vlastne má, to je najpodstatnejšie. Tie dva týždne to som naozaj zle prečítal, pravda.
Tak počkajme, myslím si tiež, že pchať ruka do akvária zakaždým tiež tomu nepomáha
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod akvarko166 » 17 Dec 2017 18:21 pm

Hora dik za tie info o zmene velkosti fotiek. Je tam vidiet cele akvarium. Aj tie cierne bodky su tam pekne viditelne. Co som zmenil osvetlenie tak nie je vidiiet ziadna vyrazna zmena, akorat sa robia zelene bodky na skle a este mal som na anubiase biogenne odvapnenie trochu este so starym svetlom a teraz samizda to tiez akjosi prosperuje, neviem ci zmenou svetla alebo tym ze som prestal pouzivat tekute CO2. Uvidim co dalej, jedinej reastôine ktorej sa dari je Althernatera reinecka sa a krasne sa sfarbuje do cervena ako mam silnejsie svetlo.
Prílohy
IMG_20171216_162744.jpg
2.jpg
1.jpg
akvarko166
 
Príspevky: 28
Založený: 11 Jún 2017 10:25 am

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod matus.galan » 17 Dec 2017 22:01 pm

Anubias ma zelwnu riasu podla vsetkeho zo svetla, je ho vela a anubias ho potrebuje malo. Podla mna asi trosku vela svetla ale tazko z foto na 100% povedat ale o problem je ze svietis vela na to co tam mas.

V tom akva je fakt malo rastlin a hlavne si tam dal bud velmi pomale alebo narocne.

Taktiez nemas tam ziadny kamen vacsi alebo koren. Neviem ci nieco ides pridat. Chce to zmenu.

Odporucam ti otvorit si vlastnu temu, tam napisat vsetky info o akva ako mozes vidiet v inych temach ludi co prezentuju svoje akva a tam mozme rozoberat pripradne zmeny aby to tvje akva vyzeralo lepsie a aby sa tvojej osadke darilo.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod I.P. Pavlov » 17 Dec 2017 23:20 pm

Filter je eheim pick-up. On je výkonný to o tom, potom, ale tá špongia, čo je vo vnútri ti biologickú filtráciu nezabezpečí, alebo aspoň nie tak ľahko a nie tak skoro. Nemusíš ho určite zatracovať a nemusíš ho čistiť často, nechaj ho pracovať 3-4 týždne. Prietok sa zníži a potom ho vyčisti.
Anubiasy vytiahni zo substrátu, ich korene musia byť nad hladinou, aby sa "nedusili" oni časom zakorenia sami. Tak je to najlepší spôsob.
No a čierné bodky, samozrejme je to riasa a na anubiasy je to svetlo prisilné. Nemusíš však ani to svetlo zatracovať, je úplne v poriadku :) Oni anubiasy potrebujú "tieň", takže poradil by som ti vysadiť akvárium nenáročnými rastlinami, ktoré im vytvoria potrebný tieň. Rastliny, niečo z druhov ako hygrophyla a výborne by sa ti tam hodilo microssorum . Tak do toho! Držím palce!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod akvarko166 » 21 Dec 2017 21:33 pm

Tak kupil som CO2 set bio 60 dennerle na skusku ze co to spravi, dnes mi dosiel, tak sa chcem spytat ze ked mam na rastlinach biogenne odvapnenie pomoze mi to na ci mam tie rastliny vyhodit? A toho cierneho povlaku sa nejako zbavim ci mam vyhodit tie rastlinby? A rozmyslal som o tych rybkach tak som sa rozhodol ze si necham iba tych 2 prisavnikov, 2 panciernickov a 8 neoniek. Ostatne rybky donesiem tatkovi ten ma velke akvarium 250 a rastliny nema ani vela rybiek nema hadam desat maximum. Co vy nato? Lebo ja rozmyslam ze vyhodim vsetky rastliny a kupim nove a zacnem od zaciatku.
akvarko166
 
Príspevky: 28
Založený: 11 Jún 2017 10:25 am

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod I.P. Pavlov » 21 Dec 2017 22:19 pm

Vyskúšaj, biogenne odvápnenie pominie a rastlinky nevyhadzuj. Zostrihni tie najviac napadnuté listy tesne pri stonke.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod akvarko166 » 25 Dec 2017 21:58 pm

Caute, takze rastlinky som vyhodil vsetky prec a kupil som nove a to althernathera reinecki, cryptocoryne nevilli, bacopa monieri a cabomba aquatica. Kupil som si odkalovac a odkalil som dno a tym padom aj vymenil polovicu vody v akvariu, teda musim povedat iny bordel. Zasadil som tie rastlinky, nainstaloval som si tam CO2 bio 60 dennerle, uz bezi, potom som konecne dobre vyriesil filter a konecne som dosiahol to ze nevytvara velmi silny prud. Zatial som si nechal vsetky rybicky a uvidim co sa bude diat, zostavam svietit osem hodim denne a davam jeden milimiter hnojiva od sera. Uvidim po case ako mi bude takto fungovat akvarium. Prikladam foto.
Prílohy
akva 02.jpg
akva 01.jpg
akvarko166
 
Príspevky: 28
Založený: 11 Jún 2017 10:25 am

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod I.P. Pavlov » 25 Dec 2017 23:51 pm

Takže máš akoby na novo zábeh. Tie siamky, mno není im tam dobre
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod akvarko166 » 26 Dec 2017 15:10 pm

Ked mrenky este trochu porastu tak pojdu prec k tatkovi ten ma doma 250 litrove akvarium.
akvarko166
 
Príspevky: 28
Založený: 11 Jún 2017 10:25 am

Re: Čierny povlak na rastlinách

Odoslaťod I.P. Pavlov » 27 Dec 2017 15:49 pm

akvarko166 napísal:Ked mrenky este trochu porastu tak pojdu prec k tatkovi ten ma doma 250 litrove akvarium.

To je o čosi lepšie, no nie ideálne. Mal som ich v 300-vke a keď mali cca 20cm i to bolo tesné
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.