pomoc pri výbere filtra

Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod snajprik » 20 Dec 2017 10:20 am

Mne osobne sa toto nepáči, napríklad mam 2 filtre v tom istom akva. Jeden vnútorný, objem 0,3L a druhy externý 7L, ten interný po 2 mesiacoch mi pustil dve špinavé vedra vody (hnedý sajrajt), pri čistení externého zopár chĺpkov jemne mi sfarbil 3 litre vody pri premývaní. To znamená, že ten interný minimálne 10x lepšie mi čisti vodu v akva ako ten externý honič vody. Nič v zlom ale okamžitá prerábka vnútra, kompletne von filtračná hmota a nasadená nová jemnejšia špongia. Keď chcem honiť vodu v akvarku, tak si kúpim čerpadlo, po filtri chcem kryštálovo čistú nezávadnú vodu! :) U mňa keby po 4 mesiacoch nebol upchaný filter, tak ho vyhodím :D
Obrázok používateľa
snajprik

Obrázky: 34
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Reklama

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Dec 2017 10:33 am

@snajprík to, že je vnútorný filter viac zanesený je dôkazom toho, že pracuje nesprávne a ten sajrajt ti kysne v akváriu, to sa nehanbíš tu napísať???
Vo vonkajšom pracujú baktérie, ktoré menia odpad na živiny pre rastliny a to, že je menej zanesený je dôkazom, že externý filter pracuje správne a plní si svoju úlohu. Tým sa rovnako dosiahne to, že ho nemusíme čistiť tak často ako interný a nemusíme pchať svoje paprče do akvária.
Už to pochop a nepíš tu hlúposti a ak si to nevieš naštudovať sám, tak vyhľadaj niekoho, kto ti s tým pomôže.
Zavádzaš a zbytočne strašíš!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov

Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Odoslaťod Dzumigar » 20 Dec 2017 22:02 pm

No, ten kto prečíta celé vlákno a potom napíše snajperik take porovnanie. Poteš pánboh ľudí. Ach jaj... Ľudia toto je forum preto prosím overte si tvrdenia. Aj z iných zdrojov alebo od iných ludi. Kým urobíte zásadnú "chybu."
Dzumigar

Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Dec 2017 22:13 pm

Budem priamy, netreba VYKAŤ, pretože to môže byť myslené na všetkých, kľudne mu tykaj, on má averziu voči ext. filtrom. Prečo?
To už vie on sám
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov

Odoslaťod snajprik » 21 Dec 2017 00:24 am

Je pravda že mam averziu na tie externe a možno som nepochopil princíp ich fungovania :) Podľa mňa by mal externi filter špinu zachytiť, rozložiť, živiny vrátiť do akvária a sajrajt udržať v sebe, ktorý sa pri čistení odstráni.
Hold tie moje externe špinu nezachytili, nerozložili a vodu nevyčistili. Proste kutil s.r.o. a musel som upraviť na svoj požadovaný efekt.
Ako nehádam sa, možno že máš pravdu, keď špina preletí cez tvoj filter za 20s tak už bude biologicky spracovaná :) Moja špina ma smolu cez môj filter neprejde a bude tam čakať i 4 mesiace kým filter nevyčistím a možno že za ten čas nejaká baktéria bude vo filtri hladná :D
Obrázok používateľa
snajprik

Obrázky: 34
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Odoslaťod Hora » 21 Dec 2017 00:35 am

je smiešne porovnávať 0,3 a 7l objem náplní a ak je bordel vo vode,tak ten malý nechať 2 mesiace nečistený,podstata mi uniká,no ty si improvizátor ako vždy :mrgreen:
Obrázok používateľa
Hora

Obrázky: 8
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm

Odoslaťod I.P. Pavlov » 21 Dec 2017 22:02 pm

snajprik napísal:Je pravda že mam averziu na tie externe a možno som nepochopil princíp ich fungovania :) Podľa mňa by mal externi filter špinu zachytiť, rozložiť, živiny vrátiť do akvária a sajrajt udržať v sebe, ktorý sa pri čistení odstráni.
Hold tie moje externe špinu nezachytili, nerozložili a vodu nevyčistili. Proste kutil s.r.o. a musel som upraviť na svoj požadovaný efekt.
Ako nehádam sa, možno že máš pravdu, keď špina preletí cez tvoj filter za 20s tak už bude biologicky spracovaná :) Moja špina ma smolu cez môj filter neprejde a bude tam čakať i 4 mesiace kým filter nevyčistím a možno že za ten čas nejaká baktéria bude vo filtri hladná :D

Nechápeš, škoda reči. No pripadá mi to i tak, že to ovládaš, ale nechceš, tvoj problém, len prosím, nepíš tu voloviny
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.