Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 07 Dec 2017 07:59 am

No ale jedine kam by som ich mohla dať do karantény je akvárko ktoré je zarastené a sú tam úkryty a to by som ich potom už odtiaľ nevylovila :(
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Reklama

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod johny350 » 07 Dec 2017 12:31 pm

no ja by som to bez karantény neriskol, najmä keď má betta zníženú inunitu, ale to už je na tebe ;) navyše je skutočne pravda že pangia skoro nie sú vidieť, niekedy vylezú za potravou na chvílku a znovu sa schovajú, z obyvateľov dna sú lepšie viditeľní pancierničkovia. Ale je to skutočne na tebe, prajem veľa zdaru :)
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Jirka Scobak » 07 Dec 2017 17:34 pm

Nechal bych akvárium Amosovi. Jednak, protože bych netoužil po tom, aby některá ryba něco chytla, jednak, protože momentálně máš s ním stabilizovanou situaci a po změně to z různých důvodů může odnést on.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 07 Dec 2017 18:42 pm

Tak nechám Amosa len s krevetkami :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 08 Dec 2017 09:27 am

Inak pred nejakým časom som u Amosa a aj u razboriek objavila Utriculariu gibba. Netuším ako sa mi do akvárok dostala (už dlho som nič nové do akvárok nepridávala), ale veľmi ma to potešilo :D A aj sa rozrastá. Ak budem mať šťastie, tak by mohla aj kvitnúť. Teda našla som na internete že keď rastie pri hladine, tak môže vykvitnúť.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 09 Dec 2017 15:54 pm

No vidíš! Niekedy i ja mám česť a mám rovnakú radosť, vždy sa niečo s niečím do akvária prinesie
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod chuanvaldes » 09 Dec 2017 21:40 pm

Michelle, uz niekoľko krát som o Pangiach čítal, že keď bude na substráte dostatočné množstvo listov, tak bude aktívny aj cez deň. Všetko je o tom, aby sa cítili bezpečne... Zkusím nájsť video čo som videl na YT...

Inak úplne chápem vašu radosť z toho keď nájdete v nádrži niečo, čo tam nebolo. Ja som včera objavil 2 malé Helenky... Helenku tam mám, ale iba jednu, teda myslel som si že je iba jedna a druhá v druhom AQ... Ale evidentne sú obe v Ázii...

Odesláno z mého SM-A320FL pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 12 Jan 2018 12:52 pm

Takže dnes som prišla o Amosa :( Posledné dva dni bol menej aktívny a viac polehával na rastlinách a včera už veľmi nejedol a ani ho krevetky už nezaujímali a tak som si hovorila že to je už asi jeho konečná a že ukončím jeho trápenie. No a dnes som ho našla už mŕtveho :( No ale tak žil navyše 2 mesiace kedy si plával po akvárku a naháňal krevetky.
Takže teraz budú v pláne pangia, ale nie hneď. Asi až vo februári. Ešte im chcem dať do akvárka viac dreva, aby mali dosť úkrytov a trochu sa musím zmieriť s tým že Amos umrel.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 21 Jan 2018 14:22 pm

Spravila som viac úkrytov, ale potom som sa zamýšlala, že či naozaj chcem rybky ktoré budú väčšinu času zalezené. A tak som zmenila plán na corydoras panda v počte cca 10. Pandičky sa mi už dlhšiu dobu páčili. Ale trochu budem musieť znížiť teplotu vody. Ak je teda ich maximálna teplota 25 stupňov.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Jirka Scobak » 22 Jan 2018 10:27 am

A co takhle elegansky?
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 22 Jan 2018 23:41 pm

No ja mám pangia, ale vôbec neviem, že ich mám :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 27 Jan 2018 15:08 pm

Hm, no živorodkové rybky veľmi nechcem, lebo by som sa bála že sa premnožia. A neviem čo by som potom robila ak by sa stále množili.
Takže plán sú corydoras panda a asi trichogaster chuna. Akože chcela by som zostať pri betách, ale no neviem. Takže asi skúsim trichogastera,aj tí sú pekní.
Maminin Rambo sa zatiaľ drží. Len trošku prišiel o kúsok plutvy, ale za to si mohol sám a už mu dorástla. S tou jeho plutvou to bolo tak, že mamina má v akvárku aj mrenky machové. No chcela beťáka, lenže mrenky machové majú povesť že radi ošklbávajú dlhoplutvé ryby. Ale mamina povedala že keď jej mrenky ignorujú jej mollyny, tak ani s beťákom nebudú mať problém a keby niečo, tak ja som mala prázdne jedno akvárko (bolo zabehnuté). No a tak si mamina doniesla z burzy Ramba. Prvý týždeň bol rambo vystrašený a každému sa vyhýbal. Mrenky a ostatné rybky ho ignorovali. No a po týždni Rambo dostal odvahu a začal robiť to že prišiel k mrenkám a začal sa na ne naparovať a útočiť, a to sa mrenkám nepáčilo, tak mu to vrátili a trochu mu odhryzli z plutiev. Inak ho mrenky ignorovali. No a Rambo sa poučil, že mrenky netreba provokovať. Takže teraz Rambo mrenky ignoruje, plutvy mu už dorástli a mrenky ignorujú Ramba.
No takže zatiaľ do môjho akvárka prídu "panďáci". A do druhého kde sú razborky (už 4 a pol mesiaca živé a zdravé :D to je u mňa úspech) pribudne bojovnica samička.
No a akvárko teraz :)
Obrázok
Vallisnerii sa dosť darí, cryptocoryny mi už neodhnívajú. Krevetky žijú a malé Helenky rastú :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Hora » 02 Feb 2018 11:23 am

Ahoj,práve som čítal článok na českej akvaristickej stránke(nie Rybičky),kde je tvoje akvárium ukázané ako príklad :) ,že bez CO2 a správne vybratými rastlinami sa dá dosiahnúť krásne zarastená nádrž.Je tam aj postupný obrázkový vývoj,ktorý si už tu prezentovala.
Na začiatku si mala plány s CO2,hnojením Estimative index a si úplne inde,jednoduchšie,so super výsledkom,aj keď ani teba neobišli problémy s rybkami,čo bolo nepochopiteľné v takých podmienkách.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 05 Feb 2018 16:56 pm

No hej, na začiatku boli plány s CO2 :lol: A aj keď som potom nemala CO2, tak aj tak som hnojila a chcela som mať rastliny presne rozostavané. A teraz nechávam rastliny rásť ako sa im zachce, nehnojím. Microsorum ani nemám priviazané, ale len pohodené voľne v akvárku. Ani sklá už nečistím každý týždeň. Kým cez ne vidím tak ich nechávam tak, krevetky tam chodia jesť riasu, tak im ju tam nechávam. Teraz nechávam akvárka žiť vlastným životom (vodu mením). No za ten rok čo som sa začala venovať akvaristike sa môj prístup k akvárkam zmenil :lol:
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Loki12 » 05 Feb 2018 17:06 pm

:D :roll: :angel: :pivo:
pokojne sem budem odkazovat nováčikov.
až na pár zblúdení a bludných prispevkov iných používateľov je toto veľmi pekný - ChangeLog :-)
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 06 Feb 2018 13:51 pm

michellebebe napísal: Ani sklá už nečistím každý týždeň. Kým cez ne vidím tak ich nechávam tak, krevetky tam chodia jesť riasu, tak im ju tam nechávam. Teraz nechávam akvárka žiť vlastným životom (vodu mením). No za ten rok čo som sa začala venovať akvaristike sa môj prístup k akvárkam zmenil :lol:

:pivo:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 11 Feb 2018 12:23 pm

No tak do akvárka pribudlo 10x corydoras panda a 1 beťák Bob/Bobík. Keď vidím ako sa darí razborkám, tak to skúsim znovu s bettami. Bob bol v akvárku len 10 minút a už sa stihol zahryznúť do jednej neocaridiny. Ale všeobecne neocaridín v akvárko veľa nie je, lebo Amos udržiaval ich nízky počet. Corydorasovia sú porozliezaní po akvárku. Myslela som že keď ich bude viac, tak sa viac budú držať v skupinke. Ďalšia vec je, že teraz rozvirujú špinu na dne, lebo doteraz keď som odkalovala, tak som to robila tak že som povysávala vždy len nejakú časť akvárka a pri ďalšej výmene som zas inú časť povysávala. Takže teraz budem musieť vždy každú.
Skúsim spraviť aj nejaké fotky corydorasov a Boba.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 11 Feb 2018 13:32 pm

Takže takto vyzerá Bob:
Obrázok
Nepáči sa mu teplomer. Bol sa aj naparovať najedného corydorasa,ale inak ich ignoruje. Ak bude Bob robiť problémy tak pôjde na samotku.
Corydorasov sa mi nedarí vyfotiť, lebo väčšina je zatiaľ pozaliezaná.
Ale keď som sledovala Boba, tak som si všimla že do ohrievača sa dostala rosa :x
Obrázok
A to má len rok. Takže teraz môžem ísť kúpiť nový a stresovať rybky keď ho budem nastavovať :x
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod chuanvaldes » 11 Feb 2018 23:59 pm

Ahoj Michelle... Beťák Bob je parádny! Držím palce. 8)

Pancierničkovia sú aj u mňa "samostatný". Málo kedy vidím že by boli v húfe. Väčšinou tvoria skupinky po 3-4... Bordel na substráte by som neriešil. Vždy ti to budu víriť. Je to normál. To by si pozerala ako to vyzerá u mňa, jak začnu hrabať... :lol: Do toho samička "šachovnic" stále presúva listy na jednu hromadu. Keď už ich má všetky na jednom mieste tak za hodinu jej tu hromadku "pygmejáci" s Ancíkom aj tak prehrabú... :mrgreen: A ide sa od znova. No sranda pozerať.

Takže bordel fakt nerieš. Patrí to k akváriu. Ja som akvária nikdy neodkaľoval, iba s hadicou "povysával" bordel. Nechcem do substrátu zasahovať, nech si žije svojim životom. Väčšinou iba uvolníš všetko do vodného stĺpca...

Topítko nas*re. Čo to je za výrobca? To by sa stávať nemalo...
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 12 Feb 2018 07:02 am

Tým odkalovaním som myslela povysávať. Ale potom som si uvedomila že žiadna prehnaná starostlivosť sa konať nebude. To je ten môj zlozvyk :oops:
Ohrievač je Juwel čo bol k akvárku. Mama má tiež Juwel a ten je vporiadku.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 12 Feb 2018 23:13 pm

I ja mám niektorý ohrievač zarosený, no ide :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 13 Feb 2018 15:10 pm

Bob :D
Obrázok
Pancierničkovia sú ešte vystresovaní. Najaktívnejší sú večer a skoro ráno keď sa v akvárku ešte nesvieti. Každého pohybu pred akvárkom sa zľaknú a zalezú. Ale tak musia si zvyknúť. Takže tých zatiaľ pozorujem len z diaľky.
Zatiaľ som pancierničkom dala tabletu na dno. Ale ešte neviem čím všetkým ich budem kŕmiť. Lebo razborkám a bettám dávam lyofilizované krmivo a granulkové a to pláva na hladine. Nechcem pancierničkom dávať len jeden druh krmiva, takže budem musieť zohnať aj nejaké iné čo bude padať na dno.
No a akvárko teraz:
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod matus.galan » 15 Feb 2018 00:10 am

Pancierniky sa vzdy budu schovavat ked prides k akva, ja som im doprial najlepsie mozne prostredie a aj tak sa boja na rozdiel od ohniviek ktore sa uz neboja :) menej svetla a black water je ich raj. Takze si na to casom zvyknes :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 15 Feb 2018 14:10 pm

No dobre, tak budem pancierničkov pozorovať z diaľky :).
K tomu ohrievaču. Neviem či nie je problém s tým že je tam rosa. Akože hreje, alen echcela by som aby ryby kopol prúd alebo niečo také. Každopádne v ďalšom akvárku kde mám len krevetky som mala ohrievač nastavený na rovnakú teplotu, takže som ho vymenila s týmto. Takže stres to pre rybky asi až taký nebol, lebo som nemusela ladiť teplotu a nemali výkyvy teplôt.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.