Znicena spodna plutva, lapanie po dychu



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Znicena spodna plutva, lapanie po dychu

Odoslaťod emkac » 12 Jan 2018 18:37 pm

Ahojte,

vsimol som si, ze skalar ma znicene plutvy, spodna mu akokeby chybala dokonca, zvysne su rozstrapkane.
Lapa po dychu a nevie plavat, je klesnuty na dno.
Vcera bol este viac v kolmej polohe k hladine, ustami hore, ale to sa drzal v strednej vyske akva.

Presiel som si choroby, na bakterialny rozpad plutiev to nevyzera, nema biele miesta. Resp. sa to tazko urcuje, kedze je cely taky flakaty. Mam pocit, ako keby mal prekrvene ziabre, ale opat to moze byt len sfarbenie.

Akva je 200l, neprerybnene, starostlivost minimalna, zije si svojim vlastnym zivotom a nesnazim sa do neho zasahovat (iba pretrhanie nadbytocnych rastlin). Nove rybky neboli kupovane mesiace, chorobu som dovliect nemohol.
Vcera vymenena 1/3 vody za novu, nemam pocit, ze by comukolvek pomohlo.

Skuste ma prosim nasmerovat, dakujem

Foto:
IMG_2296.JPG

IMG_2298.JPG


Par dodatocnych info:
akva ma par rokov, filtracia externym filtrom nonstop
vymena vody vynimocne, skor iba dolievam, ked robim udrzbu rastlin
povedzme ze raz za pol roka vacsie cistenie s vymenou vody
akva zarastene viac nez dost, rybiek nie je vela
krmenie raz denne, 95% vlocky, 5% mrazene (v poslednej dobe iba vlocky)
testy som samozrejme nerobil, uz davno pradavno som sa posunul z akvaristu lvl. "chemik" do lvl. "zi a nechaj zit"
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Reklama

Re: Znicena spodna plutva, lapanie po dychu

Odoslaťod newsted » 12 Jan 2018 19:43 pm

Tak sa posun naspat k akvaristovi, bo zit a nechaj zit nebude fungovat ako vidis.
Skalar ma cervene ziabre kvoli NO3 (mozno aj amoniaku, ale to by si musel otestovat vodu).
Proste zanedbane akva, verim, ze test na NO3 by bol mimo stupnice nad 100mg/l.
Teraz vymienaj denne 20percent vody kym sa nedostanes na priatelnu hodnotu NO3.
Dolievanie vody nezbavuje vodu odpadovych latok.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Znicena spodna plutva, lapanie po dychu

Odoslaťod marko65 » 13 Jan 2018 11:25 am

ten skalar to uz nerozchodi, humanne ho utrat. Ako tu bolo pisane casta vymena vody znizi no3. A do buducnosti, je treba robit tyzdennu alebo aspon raz za 2 tyzdne udrzbu s vymenou 1/3 vody. Skus si doma polroka nevyvetrat? Proste je to potrebne ak chces mat prosperujúce ryby.

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Znicena spodna plutva, lapanie po dychu

Odoslaťod I.P. Pavlov » 14 Jan 2018 23:08 pm

emkac
veď tu nie si nový, tak neviem načo ďaľšia duplicitná téma, ak chce ešte niečo, tak sa presuň tu:
identifikacia-choroby-t1708.html
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Znicena spodna plutva, lapanie po dychu

Odoslaťod emkac » 19 Jan 2018 19:48 pm

skalar sa po par dnoch zacal ukladat bokom na dno, takze som ho (snad humanne - v lade) utratil

akva je inac zarastene, navyse na hladine plava zelena pliaga, ktora by NO3 mala snad likvidovat, celkovo nemam pocit, ze je zanedbane.....

IMG_2346.JPG


ale! prinutil som sa kupit si testy papierikove, NO2 mam na 0, NO3 je nedefinovatelne, nieco medzi 50-100
papierikov mam este kopec, budem priebezne sledovat a skusim sa prinutit vodu menit castejsie

ad chemik vs. salamista - prve akva som mal 13 r dozadu, vtedy som aj zalozil temu ako znizit no2 a no3, to som bol aktivny chemik.... par rokov na to som presiel na 240l, teraz mam 200l, a prax salamistu a bezudrzboveho akva sa ukazala ako lepsi dlhodoby pristup... sme ale OT a toto je skor na filozofovanie

ad samostatna tema vs. spolocna tema.... ako moderator ineho (stavebneho) fora som na taketo veci haklivy, takze ako prve som precital prispevok akvarijne-ryby-choroby-ako-postupovat-ke-chcem-radu-t14331.html od martin_s a riadil som sa nim :D
a uprimne, osobne povazujem take spolocne temy za viac skodiace ako pomahajuce, pokial teda existuju samostatne temy s vypovedajucim nazvom (najma z pohladu dodatocneho vyhladavania a hladania podobneho problemu)
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Znicena spodna plutva, lapanie po dychu

Odoslaťod newsted » 20 Jan 2018 02:36 am

Bezudrzbove akva neexistuje, mozno Triton, ale to je morske. Vymenou vody sa nezbavujes len NO3 (papierove testy su nahouno). Zbytocne tu zakladas temu na pomoc rybe ak mas v pazi akva.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Znicena spodna plutva, lapanie po dychu

Odoslaťod marko65 » 20 Jan 2018 12:10 pm

rastlin mas dost, ale vymena vody je aj tak nevyhnutna. Inac ako pozerám na foto, ten skalar tam bol sam. To tiez neprispelo k je zdravotnemu stavu. Akvarium sa mi celkovo paci, jednoduche, vela rastlin, ak budes dodrziavat udrzbu, urcite bude prosperovat.

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Znicena spodna plutva, lapanie po dychu

Odoslaťod Srdo » 20 Jan 2018 13:49 pm

Marko65: v pravom dolnom rohu je ešte jeden skalár.
Srdo
 
Príspevky: 72
Obrázky: 5
Založený: 07 Máj 2017 09:25 am

Re: Znicena spodna plutva, lapanie po dychu

Odoslaťod marko65 » 21 Jan 2018 20:08 pm

sorry, pozeram cez mobil. nevsimol som si

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.