30L akva a UV pri nalevnikovi



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

30L akva a UV pri nalevnikovi

Odoslaťod strbino » 15 Jan 2018 19:34 pm

Priatelia, prosím Vás.
po 100 rokoch som si opäť poriešil akvarium, a keď už vyzeralo že je fajnovo zabehnuté, objavil sa pravdepodobne nálevnik.
Viem že pred rokmi sa mi nalevnika podarilo nejakym sposobom zbaviť pomocou filtračného papiera, čo som ukradol ešte ako stredoškolák z chem. labákov.
Keďže si ten spôsob už nepamatám, prítúpil by som na odtsránenie pomocou UVčka. Nikdy som tento spôsob neriešil, a preto by som sa chcel spýtať, čo hovoríte na vnútovnú UV lampu (napr. http://www..akvaobchod.eu/akvaristika-sladkovodna/uvlampa-do-akvaria/vnutorna-uv-lampa-5w), alebo podobnú srandu. Ide totižto o malé 30L akva apri všetkých UVečkách vidím že sú od 200 litrov a pod. a bol by som nerád keby mi to urobí ešte väčšiu šarapatu jak mám teraz :?
Prikladám aj fotografie pred a po

Obrázok

Obrázok

ďakujem
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: 30L akva a UV pri nalevnikovi

Odoslaťod MaceKx » 15 Jan 2018 20:57 pm

Ako casto menis vodu ?
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: 30L akva a UV pri nalevnikovi

Odoslaťod strbino » 15 Jan 2018 21:29 pm

Menil som 1x do tyzdna, cca 6 litrov z reverznej osmozy, plus som hnojil tekutym hnojivom od Tropica, ale nemyslim ze si to bude tym. Teraz mi vymena vody uz moc nepomoze, lebo jedine vo by som dosiahol by bolo “kŕmenie” nalevnika. Skor mi teraz ide o to ako ho dat dopreč. Rozmxslal som ci by nepomohlo zapojit externy filter, ale nie som si isty, ci by to malo nejaky efekt ked uz je nalevnik dnu :-/
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.