Platy



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Platy

Odoslaťod Hora » 12 Okt 2017 20:30 pm

precitaj si na rybickach,ci to je naozaj bezny postup hoci to jeho vyrobca pise a co to robi s nitrifikaciou
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Platy

Odoslaťod Hora » 12 Okt 2017 20:49 pm

Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Platy

Odoslaťod I.P. Pavlov » 13 Okt 2017 14:59 pm

Hora napísal:Aj tu uz existuje tema
preventin-a-bakterie-t6438-24.html

Áno, presne tu pokračuj Srdo :pivo:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Platy

Odoslaťod Srdo » 23 Jan 2018 20:11 pm

Ahojte!
Po dlhm čase kedy bolo v akváriu všetko (čo sa týka zdravotného stavu rýb) v poriadku sa opäť niečo pokazilo. Asi pred mesiacom som si všimol, že jedna plata mala doničenú papuľu a po týždni skapala. Takto mi skapalo za posledný už šesť plát (ani gupkám ani black molly nič nieje). 2 z nich mali aj zakalené oči. Tak som pridal soľ a zvýšil teplotu, ale nepomohlo.
Do akvária som nič nové nepridával, iba trochu ubudli rastliny po boji s riasou, ale plánujem ich dokúpiť. Vodu mením každý týždeň cca 40%.
Prosím poraďte, neviem čo mám robiť. Ďakujem.
Srdo
 
Príspevky: 72
Obrázky: 5
Založený: 07 Máj 2017 09:25 am

Re: Platy

Odoslaťod Seraph » 23 Jan 2018 20:20 pm

Mozno vy nebolo zle vediet objem akva, aby sme vedeli co je tych 40%
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Platy

Odoslaťod Srdo » 23 Jan 2018 20:23 pm

Je to to isté, o ktorom som písal na 1. strane tejto témy, čiže 112l.
Srdo
 
Príspevky: 72
Obrázky: 5
Založený: 07 Máj 2017 09:25 am

Re: Platy

Odoslaťod Seraph » 23 Jan 2018 20:38 pm

Prepac myslel som ze tema nie je tvoja, do chorob sa nevyznam len ma zaujimalo ci nahodou 40%na vymena nie je vela (preto som chcel vediet objem), mozno ze by stacilo 30% aby to bolo stabilnejsie, ci? Ale to zrejme s chorobou nesuvisi
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Platy

Odoslaťod I.P. Pavlov » 23 Jan 2018 23:05 pm

Božie mlyny melú pomaly ale ...................
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 23 Jan 2018 23:30 pm

Seraph napísal:Mozno vy nebolo zle vediet objem akva, aby sme vedeli co je tych 40%

Nechcem zbytočne provokovať, no opäť duchaplná konverzácia v tejto téme. 40 % z 10 l je podľa mňa presne rovnaký podiel, ako 40 % z 1 000 000 l. Ale však ty si vysokoškolský pedagóg, ja iba stredoškolský. Navrhujem administrátorovi v záujme zachovania úrovne svojej, aj úrovne týchto stránok, niečo konečne urobiť. Ale ak to tu celé slúži len na osobnú sebarealizáciu a hladkanie ega vybraným jednotlivcom, ospravedlňujem sa za vyslovenie názoru.
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

Re: Platy

Odoslaťod I.P. Pavlov » 23 Jan 2018 23:40 pm

Určite nechcem provokovať ani ja, ver mi. Tu je totiž veľmi dôležité koľko %, slovom percent, sa mení. Tu nejde o množstvo vody, ale práve tá jedna tretina,( teda 30% objemu) je veľmi podstatná a dôležitá. Bavíme sa totiž o biologickej filtrácií, o pozitívnych baktériach. Ide o rovnováhu v akváriu . Výmenou väčšieho objemu vody (spomínaných 40%) môže spomínanú rovnováhu narušiť:
Dodám len, že ak by sa odpustená voda z akvária menila za čerstvú, chlórovanú, tak to by tých 40% narobilo..poviem to ľudovo..riadnu prietrž
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 23 Jan 2018 23:57 pm

Ááá, trafená hus sa ozvala. Aké nečakané... Ďakujem, že si vysvetlil, čo nebolo treba a že s nami, laikmi, hovoríš "ľudovo", aby sme ťa pochopili, ale ja som reagoval na Sepaph(a).
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 24 Jan 2018 00:02 am

Keby si si totiž pozorne prečítal môj príspevok, zistil by si, že hovoríme presne to isté. Trošku pokory, empatie a ochoty uznať aj názory iných by si sa mal naučiť.
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

Re: Platy

Odoslaťod Seraph » 24 Jan 2018 00:14 am

phasian napísal:Ááá, trafená hus sa ozvala. Aké nečakané... Ďakujem, že si vysvetlil, čo nebolo treba a že s nami, laikmi, hovoríš "ľudovo", aby sme ťa pochopili, ale ja som reagoval na Sepaph(a).

Nerozumiem co sa tu navazas do niekoho, kto chcel polozit zmysluplnu otazku, aby sme vedeli kolko litrov bude tych 40% kedze som si nepozrel prvu stranu temy....narazal som presne na to, co pise Pavlov.....nechapem, ze Ti to nedoslo.....mozno som to napisal "hlupo" ale ak teda vsetci vedia, co som mal na mysli, o akej sebarealizacii sa tu bavime....vobec nerozumiem co si tu chces tymto vystupom dokazat...ale budiz....

Pytal som sa preto, pretoze pri 112l akva je tyzdenna vymena 40% vody povedzme "riskantnejsia" ako pri akva, ktore by malo litrov 500 - pokial ma moje doteraz za tie 2-3 roky nazbierane skusenosti neklamu, rovnovaha sa lahsie udrziava vo vacsom akva ako v mensom....

clovek chce poradit a stretne sa tu s niekym, kto ocividne vyhorel...
allright
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 24 Jan 2018 00:32 am

Neviem, či ťa klamú skúsenosti, ale trvám na svojom. Je predsa úplne jedno, o koľko litrov ide, 40 % je vždy rovnaká časť vymenenej vody. Mimochodom, aj 112 l môže byť stabillnejšie akva ako 500 l. Záleží to od takého množstva okolností, ktoré by sme tu vypisovali do rána. Ale vy, čo máte 3 roky skúseností viete všetko vyriešiť z prvej, na Vás profíkov sa ja nechytám.... Vy určite viete aj koľko rokov skúseností mám ja!
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

Re: Platy

Odoslaťod Srdo » 24 Jan 2018 08:36 am

Takže myslíte si, že ryby kapú preto lebo vymieňam moc veľa vody?
A prosím nehádajte sa. V tejto téme už raz hádla bola a k ničomu to neviedlo. Ďakujem.
Srdo
 
Príspevky: 72
Obrázky: 5
Založený: 07 Máj 2017 09:25 am

Re: Platy

Odoslaťod Miloš » 24 Jan 2018 09:47 am

phasian napísal:
Seraph napísal:Mozno vy nebolo zle vediet objem akva, aby sme vedeli co je tych 40%

Nechcem zbytočne provokovať, no opäť duchaplná konverzácia v tejto téme. 40 % z 10 l je podľa mňa presne rovnaký podiel, ako 40 % z 1 000 000 l. Ale však ty si vysokoškolský pedagóg, ja iba stredoškolský. Navrhujem administrátorovi v záujme zachovania úrovne svojej, aj úrovne týchto stránok, niečo konečne urobiť. Ale ak to tu celé slúži len na osobnú sebarealizáciu a hladkanie ega vybraným jednotlivcom, ospravedlňujem sa za vyslovenie názoru.

No tak aby to nebolo take jednoduche tak ano 40% je vzdy 40%, ale 10l akvárium ma horsiu schopnost vyrovnat sa so zmenou ako akvárium ktorem ma 1000000l. A teda aj ked spravis rovnaku percentualnu zmenu tak vacsie akvárium sa s nou lahsie vyrovna. Jednoducho akasi samoregulacna schopnost systemu je tiez dvolezita vec a cim vacsi system tym stabilnejsi.
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Platy

Odoslaťod marko65 » 24 Jan 2018 16:42 pm

phasian: pises tu riadne nezmysly, radsej sa zdrz komentarov. Este ze kolegovia to dali na spravnu mieru

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 24 Jan 2018 17:31 pm

Vidíte ako sa vám rozprúdila krv v žilách....
Toto ma naozaj baví....
Žiadne nesúhlasné stanovisko som tu nezaujal, nechápem o čom sa ma tu snažíte presviedčať.

Treba toto fórum premenovať na "Akvaristika pre materské školy " tam dietky tiež nechápu pojem % a tiež sú vzdorovité, keď sa dospelí dotknú ich ega...
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 24 Jan 2018 17:38 pm

Alebo si môžeme podať ruky, sľúbiť si, že už to nikdy nerobíme a administrátor nám rozdá lízatká!
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

Re: Platy

Odoslaťod I.P. Pavlov » 24 Jan 2018 22:37 pm

phasian napísal:Ááá, trafená hus sa ozvala. Aké nečakané... Ďakujem, že si vysvetlil, čo nebolo treba a že s nami, laikmi, hovoríš "ľudovo", aby sme ťa pochopili, ale ja som reagoval na Sepaph(a).

Prečítal som si všetky tvoje príspevky a vychádza mi, že tá trafená hus si ty, bez urážky
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Platy

Odoslaťod I.P. Pavlov » 24 Jan 2018 22:39 pm

phasian napísal:Vidíte ako sa vám rozprúdila krv v žilách....
Toto ma naozaj baví....
Žiadne nesúhlasné stanovisko som tu nezaujal, nechápem o čom sa ma tu snažíte presviedčať.

Treba toto fórum premenovať na "Akvaristika pre materské školy " tam dietky tiež nechápu pojem % a tiež sú vzdorovité, keď sa dospelí dotknú ich ega...

Nechápem prečo tu chodíš, máš možnosť vybrať si zo širokej ponuky stránok a pokecov, tu sa bavíme o akvaristike
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Platy

Odoslaťod I.P. Pavlov » 24 Jan 2018 22:52 pm

Srdo napísal:Takže myslíte si, že ryby kapú preto lebo vymieňam moc veľa vody?
A prosím nehádajte sa. V tejto téme už raz hádla bola a k ničomu to neviedlo. Ďakujem.

Áno je to jedna z možností.
Poďme teda k veci: Odporúčanie meniť 30% vody, ale bavme sa radšej o 1/3 obsahu vody v akváriu, je ideálne. Tu vyššie sa spomína, že čím menšie akvárium, tým citlivejšia reakcia. Zároveň je dobré poznamenať, že rovnako záleží na "veku" akvária.
Čím dlhšie je akvárium zabehnuté, tým viac je odolnejšia rovnováha v ňom. Hovorím o akváriach 1 rok a viac.
Takže bude lepšie meniť tú 1/3 vody obsahu akvária. Ak sa voda mení priamo z vodovodu, tak radšej menej.
Príčinou úhynu rýb môže byť prerybnenie, prekrmovanie, častá výmena osádky. Podľa druhu rýb i tvrdá voda. Hnijúce rastliny.....
Na koniec som si nechal poslednú príčinu a tou je príbuzenská plemenitba. Znamená to, že ak dochádza ku kríženiu príbuzenstva, tak rovnako dochádza k častému úhynu. Toto sa však časom upraví, živorodé rybky túto schopnosť majú. Viem to z vlastných skúseností, týmto mi prechádzali endlérky (úspešne :D )
Momentálne sa venujem platam (koral), prešli si tým, množia sa ako "divé" a veľkosťou dobiehajú mečúňov :pivo:
Tak skús vysledovať, čo z toho by mohlo byť príčinou
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 25 Jan 2018 07:27 am

Nechápeš oveľa viac vecí, ale to je ľahko vysvetliteľné. Podľa mena a fotografie si očividne svoje najlepšie roky prežil v inom storočí.....
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

Re: Platy

Odoslaťod phasian » 25 Jan 2018 09:42 am

"Na koniec som si nechal poslednú príčinu a tou je príbuzenská plemenitba. Znamená to, že ak dochádza ku kríženiu príbuzenstva, tak rovnako dochádza k častému úhynu. Toto sa však časom upraví, živorodé rybky túto schopnosť majú."

Zase teória hodná týchto stránok ....
Skutočný I.P. Pavlov sa musí v hrobe obracať ....

Jediný spôsob eliminovania inbreeding depresie v populácii je osvieženie alebo priliatie krvi. Ešte raz - v populácii.
Pre "postihnuté" jedince je to už pasé ....
Ak to potrebuješ "ľudovo": Ak budeš na vozíku a s Downovým syndrómom, ťažko sa vyrovnáš s tým, že tvoj otec je mamin brat!

Keď si urobíš štátnicu so všeobecnej a populačnej genetiky, môžme sa o tom pobaviť podrobnejšie.
phasian
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Aug 2015 10:22 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.