Presun rýb zo zanedbaného akvária medzi zdravé ryby



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Presun rýb zo zanedbaného akvária medzi zdravé ryby

Odoslaťod david.svk » 24 Jan 2018 00:10 am

Pozdravujem. Mám k dispozícii asi 4-5 rýb (plata), ktoré žili dlho v úplne zanedbanom nefiltrovanom akváriu (20-25l), ktoré je totálne zakalené, zariasene, nie je v ňom takmer nič vidieť a chyba v ňom takmer polovica vody. Rybyčky chcem dat do svojho 63l akvária, v ktorom chovám gupky, čisté, všetko OK. Prosím Vás o radu, či mám podniknúť nejaké špeciálne opatrenia, či už pokiaľ ide o aklimatizaciu rýb do nového prostredia, ale aj pokiaľ ide o ochranu gupiek v tomto akváriu pred možnou nakazou nejakým ochorením od plat, chovaných v katastrofalnych podmienkach? Vopred ďakujem za rady
david.svk
 
Príspevky: 2
Založený: 23 Jan 2018 23:56 pm

Reklama

Re: Presun rýb zo zanedbaného akvária medzi zdravé ryby

Odoslaťod ranko » 24 Jan 2018 12:29 pm

Nazdar,Osobne by som to urcite riesil cez karantenku do ktorej by som napustil vodu zo svojho akva.Dalej by som postupoval standardne ako ked prinesies nove ryby.Tj. aj zo sackom do akva a pomaly prilievas vodu z akva.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Presun rýb zo zanedbaného akvária medzi zdravé ryby

Odoslaťod david.svk » 24 Jan 2018 12:35 pm

A ako dlho by mali byť v tej karantene? Na takýto účel mám k dispozícii len väčšiu zavaraninovu fľašu...
david.svk
 
Príspevky: 2
Založený: 23 Jan 2018 23:56 pm

Re: Presun rýb zo zanedbaného akvária medzi zdravé ryby

Odoslaťod ranko » 24 Jan 2018 13:37 pm

Tych par dni (tyzden) by mali zvladnut aj vo vedre. Vzduchuj. Horsie ako tam kde su, im tam nebude... a ak budu o.k. mozes dat do akva.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Presun rýb zo zanedbaného akvária medzi zdravé ryby

Odoslaťod newsted » 24 Jan 2018 17:33 pm

Nie, nemozes ich presunut z hentoho akvaria do cistej vody. Musia sa aklimatizovat. Tak ako mozu byt ryby sokovane prenosom z akvaristiky do domaceho akva s vysokym NO3 (nastup krupicky a pod a obvinovania akvaristiky z predaja chorych ryb) tak mozu byt ryby sokovane presunom z akvaria s vysokym NO3 do akvaria s nizkym NO3.
Takze aklimatizovat. Zachovat povodnu vody a menit denne 20% kym sa dostanes na prijatelne hodnoty.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Presun rýb zo zanedbaného akvária medzi zdravé ryby

Odoslaťod I.P. Pavlov » 24 Jan 2018 23:55 pm

Ak sú rybky v takom prostredí a sú v pohode, tak by som povedal, že práve oni sú o.k.. Píšem to ako otázku, nemyslíte?
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Presun rýb zo zanedbaného akvária medzi zdravé ryby

Odoslaťod ranko » 25 Jan 2018 18:04 pm

Suhlasim s newsted-om,takze pokial je moznost ovplyvnit chod daneho akva, postupuj dla jeho navodu.Ja som vychadzal z predpokladu, ze dane akva je u niekoho bud v rodine,alebo sused,ktoreho to zjavne prestalo bavit.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.