naš krasavec

spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: naš krasavec

Odoslaťod j » 08 Feb 2018 07:43 am

Ohladom doplnenia rýb - dokúp tie tetry červenoúste - väčší húfik by im mal viac svedčať.
Ohladom dizajnu - dôležité je keď sa to tebe páči, len som si povedal že keď máš tak vymakanú tú lavú stranu, tak škoda tej nesúrodej na pravo. Tá lavá - ten prechod od velkých šutrov cez menšie až po štrk vyzerá absolútne prirodzene. Neveiem sa na to vynadívať.
Koreň a riasy - ano, niektoré korene ju vedia riadne podporiť, s niektorými nie je žiaden problém. Neviem v čom je problém.
Kotúlky - tebe pri helenách dokážu nejaké prežíť?
Pozadie - ak som to správne pochopil - malo by to byť nejaké homemade 3D? Nestačila by jednofarebná tapeta? Ja mám rád čiernu.
j

Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am

Reklama

Odoslaťod Pavligin66 » 08 Feb 2018 12:54 pm

Re J, pozadie má byť jednofarebné,tiež sa mi najviac pozdáva čierne,ale keďže je nádrž pri bývalých dverách do zimnej,je tam chladnejšie,tak sme uvažovali ešte o nejakej izolácii od okienok aby vyhrievanie nebežalo nonstop . Tie tetry sú dobrý nápad. Tie heleny sú tu zatiaľ necelé 2 týždne. Pred prerábkou som mal tiež veĺa kotúliek a kúpil som 4 heleny. Do pol roka bolo po populácii. Hladné heleny som daroval zverochovu. Po prerábke som nakúpil rastliny a za nejaký čas sa objavilo množstvo slimáčikov. Redukujú riasu,ale stíhajú sa premnožovať,tak som sa rozhodol držať ich na uzde párikom helien,je to pokus,zistiť správny pomer riasy,kotúliek a helien. Čo sa týka skál,tú pravú stranu by som mohol upraviť, lebo vidím,že sa valisnéria ťažšie prediera. Mám tam za nimi kryptokorynu,pozostatok starého porastu, neviem,či ju nevytiahnem,lebo predtým mi prerástla všetky ostatné rastliny. Ďakujem, na okraj,máte pekné nádrže.
Pavligin66

Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Odoslaťod vincent van gogh » 08 Feb 2018 16:08 pm

Jedna marginálna poznámka:
Toto je presne ten typ akvária , ktoré keby sa lepšie (celé akva v jednom ostrom zábere, čierne pozadie, zakryté svetlo-myslím teleso, čisté sklá, "nepoletujúci" teplomer ... a tak podobne) nafotilo, získa hned o takých 20-30 % viac na atraktivite, aj ked akváriá si robíme hlavne pre radosť a nie pre fotky na portál.

K tej tmavej skale napravo. Ak sa to mame páči, tak nič. Ale skúsim apelovať priamo na Vás ,madam. Kebyže ju nahradíte za podobný šuter, ako je celé akva, verte ,bude to zmena k lepšiemu..... :roll: aspon kôli tej Vallisnerii....
Obrázok používateľa
vincent van gogh

Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm

Odoslaťod Pavligin66 » 08 Feb 2018 16:33 pm

Madam nemá nič proti,sama to navrhla :wink: teplomer,potvora,nechce držať, fotky na mobile vyzerajú perfektne ...
Pavligin66

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Feb 2018 23:53 pm

Tento štrk sa vyskytuje v podtatranskej oblasti, je to konkrétne batizovský štrk, tam sa ťaží. Stačí požiadať googla.
Určite voči gustu, žiaden dišputát, súdim podľa rastlín. Nieje to vhodný štrk pre väčšinu rastlín. Kryptokorínky v tom dokážu prosperovať. Mám s ním skúsenosť.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov

Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Odoslaťod Pavligin66 » 09 Feb 2018 12:52 pm

Štrk a kamene máme z riečky Belá,áno podtatranský substrát. Hygrophile, vallisnerii,anubiasu, microsoriu a jávskemu machu sa darí,kryptokorynu by sme vybrali,lebo zadržiava detrit , ťažko sa odkaľuje pod ňou a ťažšie sa drží pod kontrolou. Ešte na zníženie tvrdosti vody by som pridal nejaké jelšové šištice, ako z rieky.
Pavligin66

Odoslaťod I.P. Pavlov » 10 Feb 2018 19:25 pm

Jeľšové šištice, dubové listy, listy mandlovníka, rašelinový výluh...áno je dosť možností, škoda, že sú len dočasné
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov

Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.