Oahu paludárium

spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 02 Apr 2018 13:36 pm

Trosku som pokrocil, popri sviatkoch a detoch sa viac ani nedalo, este kym to schlo atd, akurat riesim jeden problem:
poradite ako najlepsie dostat vodu na bocne steny (material je ponoreny len spodnou castou, hore sa voda nedostane okrem zadnej steny....resp. aspon jednu stenu bocnu kebyze dostanem vodu, tak to budem situovat celu dzunglu na pravu stranu....ale ako? mate nejake super technicke riesenie?
mam vyrezat na konci rampy otvor, predlzit ju kolienkom a dat este jednu na spravu stranu?....(tym zaroven si pomozem a znizim este ten prietok viac, kedze filter bude zrejme Tetra EX 600 co bude asi dost sila tipujem)
ono realne sa ta rastlinka po tom potiahne ak bude zasobovana vodou niekde inde (jej korene)
zatial to vyzera takto, nechal som aj miesto pre tu policku co mam....este rozmyslam co a ako na tu policku, lebo tam vody nebude vela....mozno ju ani nepouzijem.....
Prílohy
IMG_2673.JPG
IMG_2674.JPG
IMG_2675.JPG
Obrázok používateľa
Seraph

Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm

Reklama

Odoslaťod Andrejamazonia » 02 Apr 2018 17:12 pm

Jasne urobil by som take učko z rampy najjednoduchšie asi.
Andrejamazonia

Obrázky: 3
Založený: 22 Dec 2015 16:12 pm

Odoslaťod Andrejamazonia » 11 Apr 2018 18:40 pm

Zdarec.No ako pokračuješ dari sa? Čakam nove fotky a nič stale :)
Andrejamazonia

Odoslaťod Seraph » 11 Apr 2018 21:01 pm

Nazdar,
Momentalne som sa zastavil, riesil som novy nabytok do izby, a este neviem kam presne paludarko pojde, mam strasne malo casu, takze to bude dlhodoby projekt :)
Ty si to vsetko krasne rychlo zbuchal a ja to moje len vymyslam ako sa vyhnut chybam, ktore sa potom nebudu dat napravit, sam neviem kedy to zalozim, kedze o mesiac idem s malym na 3 tyzdnove liecenie a nechcem to zakladat predtym...uvidim este...mozno
Momentalne sa teda hram s tym nabytkom - to je tiez riadne lego...
Idem pozriet tvoju temu ci si nepridal nejake nove foto/video....a pozeram ze nie...mna by zaujimali zvuky, ci ti to tam kvapka apod.
Obrázok používateľa
Seraph

Odoslaťod Andrejamazonia » 11 Apr 2018 23:57 pm

Zvuky žiadne tiško to steka po stenach prud je rozdeleny na pravu a lavu stranu no neda sa to nazvat ani prud ide to aj cez rozne prekažky lavova drť mach tak to tlmi takže zvuky žiadne :) ak si čakal nejaky čapot.Soleirolia sa chytila neviem či ju mam strihat ci čo mach vyzera sviežo dokonca z jedneho trsu rastie nejaka rastlina čo v nom bola som zvedavy čo to je za burina :) zatial to vyzera ze všetko žije no.Ale budem davat asi daždovu vodu len.Ešte si musim naštudovat hnojenie.
Andrejamazonia

Odoslaťod Seraph » 17 Apr 2018 15:59 pm

Svetlo som dnes objednal, je to to ktore ma uchvatilo ked som ho videl nazivo: http://www.akva-tera.sk/28686-blau-lamp ... cerna.html
Kedze som dlhsie nemal cas nic realizovat, tak som aspon premyslal,
Rampu uz mam "predlzenu" a uvedomil som si ze ak by som bral filter Tetra EX 600, tak by to na moje mini paludarko s 20l vody bola sila a silno by to striekalo....viem o moznosti priskrtit filter, ale z dlhodobeho hladiska asi nezmysel....preto zrejme pojdem do Tetra EX 400 a dosiahnem slaby prud, ktory som povodne zamyslal,
rampu este natriem na cierno, aby nespatila...
Prílohy
IMG_2772.JPG
Obrázok používateľa
Seraph

Odoslaťod Andrejamazonia » 17 Apr 2018 16:27 pm

Ahoj.Ja že tu rampu predlžis aj oproti aby si mal vodu všade a na tych hačikoch ju maš dočasne či?Lepšie je ju dať na prisavky.Svetlo vyzera fajne ja som do mojho investoval 15 eur a rastie to ako dive už musim strihat soleiroliu aj mach sa taha a Ficus pumila tiež čo je mimochodom original terariova rastlina :) všetko je zatial zelene pekne.Filter ti bude určite stačit.
Andrejamazonia

Odoslaťod ranko » 10 Máj 2018 18:44 pm

Niezeby som bol zvedavy :D ale ako pokracuje projekt?
Obrázok používateľa
ranko

Obrázky: 8
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm

Odoslaťod Seraph » 10 Máj 2018 22:25 pm

na ziadny posun nebol cas, projekt je teda v stadiu "pauza"
Mam uz odkomunikovany filter s eshopom - pojdem do EX 400,
Nemal som takmer vobec cas popri praci a detoch to spustit, navyse to odkladam kedze onedlho pojdem na dlhsie prec a nechcem to zakladat predtym....
Jednym z dalsich problemov je, ze zatial som pren vlastne v byte nenasiel ani vhodne miesto, musim teda pockat....v pracovni na novom nabytku zrejme nebudem riskovat kedze komoda na ktoru by to rozmerovo pasovalo by to zrejme dlhodobo neudrzala https://www.temponabytok.sk/spalna/komo ... -135121955
samozrejme budem informovat....len to potrva...tiez ma to mrzi
Obrázok používateľa
Seraph

Odoslaťod ranko » 11 Máj 2018 17:09 pm

jj, v pohode, nic netreba unahlit, o to krajsi potom byva vysledok, vela zdaru.
Obrázok používateľa
ranko

Obrázky: 8
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm

Odoslaťod Seraph » 11 Máj 2018 22:34 pm

Sice to je minimalny update ale predsa,
ide o 3 rozne fotky, pozri popis k fotkam
este zapasim ako dam koren, ale zrejme cca takto ako je na fotkach a tie konariky hore zastrcim do materialu aby po nich voda stekala.
Prílohy
IMG_2902.JPG
svietia len 4 biele LED a 2 cervene LED
IMG_2901.JPG
svietia biele LED diody naplno a k nim este 4 biele a 2 cervene LED naplno
IMG_2900.JPG
svietia len biele LED diody naplno
Obrázok používateľa
Seraph

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.