Moja "Venezuela - system Rio Apure"



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod globalradar » 19 Júl 2018 02:44 am

Predstavujem vam prve zo svojich akvarii. Takto funguje priblizne 5 mesiacov. Bolo presunute z akvaria klasickeho tvaru - to bolo 50 litrove. Vzhladom k osadke, ktora zije v plytkych vodach som si nechal urobit akvarium specifickych rozmerov 45x45x22 cm (vyska je 22) - co robi cca 45 litrov - je tak nizke s velkou plochou dna.

Filtrujem vnutornym filtrom (vykon 350l/h), mam neustale pripravene vacsie mnozstvo odstatej vody a tak sa meni 10% 2x tyzdenne.

Rastlinstvo: zatial je tam 3 x Echinodorus, ktory mi bol predany ako "amazonicus", ale myslim, ze amazonicus to nie je (nicmenej, rastie pekne). Rastliny sa este budu pridavat, nemohol som prelozit z predchodcu tohto akvaria, kedze tie boli dost vysoke.

Osadka:
Mikrogeophagus ramirezi - 1 x M, 3 x F - Druha varka - prvi (v rovnakom pomere teda jeden samcek, dve samicky) sa mi dozili od 2,5 do 3 rokov (so 4-mi uspesnymi odchovmi a par obdarovanymi ludmi) tak dufam, ze to s tymito bude podobne (samcek je z mojho odchovu, samicky su kupene). Samcek je stary 6 mesiacov, samicky som kupoval pred 2 mesiacmi, mali by byt priblizne rovnako stare.

Corydoras aeneus (cierna forma) 6x
Corydoras paleatus 6x

Co sa tyka panciernickov, rad by som casom zohnal nejakych priamo z oblasti, kde sa vyskytuju Ramirezky, tychto by som potom presunul do inych nadrzi, ale zatial aspon tak. Ti cierny aspon vyzeraju podobne ako cierna forma Corydoras venezuelanus, ti sa vsak zial nedovazaju.

Jo a je tam jeden malicky ancistrus, ktory ale pojde prec ked sa zabehne jedno akvarium, ktore pripravujem pre jednu kamaratku.
Prílohy
Venezuela01small.jpg
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Reklama

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod kvietik » 19 Júl 2018 08:24 am

Pekné akva aj ryby...aj ked ja radšej klasicku formu, než zavojovú 8)
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod globalradar » 19 Júl 2018 08:42 am

@kvietik - Dakujem pekne. Tak mne sa pacia v podstate vsetky formy (okrem "Albino" - tej som nejak neprisiel na chut). Ja ked som si ten ich chov zakladal pred tymi 3 a nieco rokmi tak mali tieto zavojnate a "Electric blue". Electric Blue tu vtedy boli extremne drahe, jedna vychadzala v prepocte na nejakych 14 Eur (teraz uz stoja len okolo 6 Eur) a nemal som skusenosti s ich chovom (a recenzie su vacsinou pri Ramirezkach odstrasujuce :D ). No a tak som vtedy zobral zavojnate a chcem pokracovat s tym mojim samcekom tak som pri nich ostal :)

@All - Venujem sa akvaristike pomerne dost dlho, ale uprimne priznavam, ze som nikdy nebol nejaky expert na rastlinky a preto s radostou prijmem odporucania, ake rastlinky by som tam mohol pridat. Bolo by dobre keby boli aspon priblizne z tej oblasti a vyska vodneho srlpca je 22 cm.
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod globalradar » 19 Júl 2018 22:49 pm

Pridavam zopar fotiek zo zivota osadenstva
Prílohy
Ramirezi02 (Large).jpg
Mikrogeophagus ramirezi (jedna zo samiciek) a spoza kamena vytrcajuci Corydoras paleatus
Aeneus01 (Large).jpg
Corydoras aeneus (cierna forma)
Paleatus03 (Large).jpg
3x Corydoras paleatus
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod matte » 20 Júl 2018 13:02 pm

zaujimave to mas, a ten strk aky cisty, to ako robis?
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod globalradar » 20 Júl 2018 16:17 pm

matte - tak na to fakt nemam ziaden specialny trik. Ked som to akvariumn presuval, tak som pouzil, neviem, zhruba 70% strku z povodneho akaria a zhruba 30% je novy, ktory isiel na vrch a 5 mesiacov nie je az tak vela. Dalsia vec je, ze menim cast vody 2x do tyzdna a pritom vzdy ciastocne odkalujem - no a na to odkalenie tam toho ani moc nebyva, tieto rybky nevylucuju vela exkrementov no a nejake zvysky jedla pripadne organickeho odpadu z rastlin pri 12 panciernickoch moc nehrozia. To je vsetko, nijako ten strk necistim, alebo nieco.
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod matus.galan » 22 Júl 2018 18:45 pm

Velmi pekne, mam rad biotop :)
Vies hodit aj foto celeho akva?


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod Azaza3l » 22 Júl 2018 19:48 pm

Akvárium veľmi pekné :) Na tej prvej fotke je ten echinac? Kupoval som ich niekoľko druhov a taký ktorý by sa na to podobal som nevidel. Vyzerá skôr ako microsorum. Ale ak je to echinac tak by bolo fajn vedieť že aký, lebo je fakt pekný :)

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod matus.galan » 23 Júl 2018 11:25 am

Podla mna ta rastlinka na prvej fotke vyzera ako cryprocorine balansae ale cryspatula pripadne iny druh rastuci do vysky.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Moja

Odoslaťod chuanvaldes » 23 Júl 2018 13:35 pm

matus.galan napísal:Podla mna ta rastlinka na prvej fotke vyzera ako cryprocorine balansae ale cryspatula pripadne iny druh rastuci do vysky.


Tak tak, na 100% je to Cryptocoryne Balansae... 8)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod globalradar » 23 Júl 2018 14:21 pm

@matus.galan - dakujem...skusim to nafotit nejak lepsie - problemom je tak ako pri mojom dalsom akva ktore som sem hodil velmi uzky priestor, ale nejak to vymyslim....inak na tej prvej fotke je ho dost velka cast, chyba tam nejakych 10 cm na lavej strane.

@matus.galan, chuanvaldes - dakujem za identifikaciu - tym padom to vymenim za nieco biotopove plus dodam dalsie a tieto pojdu do niektoreho z azijskych akva - bolo mi to predane ako Echinodorus "amazonicus" - nie som nejaky velky rastlinkar, ale bolo mi jasne, ze prave Echinodorus "amazonicus" to nie je, len som nevedel. co presne to je

@Azaza3l - dakujem....co sa tyka rastlinky...vid vyssie :D
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod globalradar » 26 Júl 2018 01:15 am

Takze chystane upravy, aby som docielil co najblizsie podobnost spominanemu biotopu budu:

Zivocichy:
- Corydoras paleatus - pojdu inam
- Corydoras aeneus (cierna forma) - doda sa niekolko kusov ku stavajucim

Rastlinstvo:
3ks Cryprocorine balansae predane ako Echinodorus amazanicus pojdu prec a namiesto nich (a navyse) sa do akvaria doda:

- 2x Echinodorus barthii
- 2x Echinodorus schlueteri
- 3x Hedyotis salzmannii
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod globalradar » 27 Júl 2018 22:20 pm

Po vymene rastlinstva....nakoniec tam isli z dovodu zohnatelnosti trosku ine rastliny nez bolo planovane, ale aspon su z kontinentu.
Prílohy
akva1.jpg
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod globalradar » 22 Aug 2018 20:42 pm

Doslo k miernej zmene/zmenam. Kedze narozdiel od mojich predchadzajucich chovov, kde samcekom plne vyhovoval haremovy system, tentoraz moje Ramirezky vytvorili pevny par a samceka zvysne 2 samicky absolutne nezaujimali, tak tieto samicky boli posunute jednemu kamaratovi a ostal iba parik. Dalej ako som uz spominal v jednom z predchadzajucich prispevkov som tiez presunul Corydoras paleatus (tiez k inemu chovatelovi) a pocet Corydoras aeneus (cierna forma) bol doplneny na 9 ks. Pridana bola jedna ampularia.

Cize sucasne zlozenie fauny:
2x Microgeophagus ramirezi (parik)
9x Corydoras aeneus (cierna forma)
1x Ampullaria australis

A pridavam jednu celkom peknu fotku samceka:
Prílohy
ramirezi01small.jpg
Microgeophagus ramirezi - samcek
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod matus.galan » 22 Aug 2018 23:08 pm

Mas to pekne ale nie je ten pocet 9 panciernikov vela na tu velkost akva? Ako viem,ze celkovo niesu narocne na priestor ale tak tieto zasa niesu najmensie a pocet 6+ min treba dodrzat.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod globalradar » 23 Aug 2018 05:58 am

Je to dost, ale oni tam nebudu moc dlho. Planujem to mat vyslovene ako biotopovu monokulturu a budu tam v blizkej dobe len Ramirezky (co sa tyka inej fauny, ostane tam Ampularka a mozno dodam este jednu). Dovod je, ze aj ked obidva tieto druhy ziju vo Venezuele, predsa len sa nachadzaju v trocha inych podmienkach.

Pre panciernickov chystam tiez monokulturu - robi sa mi akvarium 100x30x30 (90l), kde by som chcel napodobnit vyslovene ich prostredie, cize piesok, zopar kamenov, mrte konarov a nejake to listie - bez rastlin, kedze oni moc neziju v prostredi kde je podvodna vegetacia. Planujem ich tam dat nejakych 12.

Inak co sa tyka velkosti su pre mna tito panciernicci trosku zahada. Pocul som len o dvoch druhoch ciernych panciernickov a to Corydoras venezuelanus a Corydoras aeneus. Podla toho co som precital sa Corydoras venezuelanus nikdy nevyviezli a aj ked ich pod tym nazvom casto predavaju udajne ide vzdy o ciernu formu Corydoras aeneus. No a tu nastava ta zahada, Corydoras aeneus by mali dorastat do velkosti 6 - 8 cm - no, ale z tych mojich maju ti prvi 6-ti ktorych som mal uz v predoslom akva zhruba rok a pol, pomerne dlhu dobu uz nerastu a ich velkost je cca 4 cm a rozhodne si nemyslim, ze este zacnu rast. Cize bud cierna forma nedosahuje velkosti klasickej formy, alebo je to nejaky iny druh, lenze ktory iny druh ak sa venezuelanus nedovaza a o inych ciernych som v zivote nepocul?
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod matus.galan » 24 Aug 2018 15:51 pm

Tak potom fajn :) skoda, ze nevies dat foto celeho akva.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod globalradar » 29 Aug 2018 05:37 am

Update 29/08/2018

Tu doslo k relativne dramatickym zmenam, ako uz som pisal pri inom svojom akvarku. Bol som nieco cez tyzden mimo domu a znamy sa mi staral o akvaria - no ani nie o akvaria, skor som len potreboval, aby chodil vypinat a zapinat klimatizaciu, aby sa mi rybky neuvarili. Prvy den tam bol so svojou priatelkou a chcel jej ukazat akvaria a tri su na celkom tmavom mieste tak odpojil casovanie no a zabudol to zapojit naspat (a nenapadlo mu to pri dalsich navstevach), cize tie tri mali nepretrzite svetlo nejakych 8 dni. Nastala mi tam po tomto epidemia sinic a toto bolo jedno z tych troch postihnutych akva a prave toto bolo postihnute dost. Po upraveni osvetlenia na normalnu uroven zmizli sinice do troch dni sami, potom som odkalil samozrejme. Zial tuto epidemiu nerozchodila samicka Ramirezky a kedze nikde na okoli v tejto chvili nie su dostupne (okrem modrych) daroval som svojho samceka predvcerom kamaratovi, ktory ma vacsiu chovnu skupinu. A tym som teda docasne prerusil chov Ramireziek.

Akvarium ostava Venezuela. Urobil som ciastocnu zmenu layoutu. Pri tej prilezitosti som vybral panciernickov a dal ich do zalozneho akva, kde budu cakat na svoj novy domov a rozhodol sa pre novu venezuelsku posadku.

Flora:
-ostava to iste cize
2x Echinodorus "Ozelot"

Fauna:
1x Nannacara anomala (modra forma) - bude to monokultura pre tieto akarky, budem tam mat parik, ale v akvaristike, ktoru prevadzkuje jeden kamarat, zatial mali este velmi male, kde sa nedalo rozoznat pohlavie a tak som zobral len jednu ktoru neskor doplnim este jednou opacneho pohlavia
1x Ampullaria australis

Okrem pariku akariek tam ziadne ine rybky nebudu.

A zopar fotiek:
Prílohy
akarka03.jpg
Nannacara anomala - zatial nezname pohlavie
akarka02.jpg
Nannacara anomala - zatial nezname pohlavie
venznewsmall.jpg
Akvarium po ciastocnej zmene layoutu
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod globalradar » 30 Aug 2018 20:58 pm

Pridavam zopar detailov z akva
Prílohy
Akvadetail03 (Large).jpg
Akvadetail02 (Large).jpg
Akvadetail01 (Large).jpg
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Moja "Venezuela - system Rio Apure"

Odoslaťod globalradar » 30 Aug 2018 20:59 pm

A zopar fotiek noveho obyvatela/obyvatelky
Prílohy
NannacaraaAnomala04 (Large).jpg
NannacaraaAnomala03 (Large).jpg
NannacaraaAnomala01 (Large).jpg
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.