54 l (iwagumi pokus)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 27 Máj 2018 20:00 pm

update
stav ryb a akva popisany o jeden prispevok skor...
Prílohy
IMG_3047.JPG
IMG_3050.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 06 Jún 2018 12:05 pm

Sice instagram filter, ale pochvalim sa:
Fotku som nazval: Evening harmony and peace :angel:

(inak OK, easy carbo som uplne prestal davkovat, a ten Chihiros doctor cistim cca kazdych 7-8 dni...rozmyslam co by sa stalo kebyze ho prestanem pouzivat.....uvidim
Prílohy
IMG_3108.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod pouva » 07 Jún 2018 17:47 pm

Skvostné
Obrázok používateľa
pouva
 
Príspevky: 34
Založený: 25 Máj 2018 14:53 pm
Bydlisko: Košice

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 07 Jún 2018 18:09 pm

pouva napísal:Skvostné

dakujem, tesi ma to....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 29 Sep 2018 19:16 pm

takze akva ma rok od zalozenia dry start metodou, hlasim niekolko postrehov:
Monte carlo zarastlo takmer celu plochu (uf ale to trvalo) - idem uplne bez CO2, bez akehokolvek pridavania hnojiv, skratka nic, dokonca uz tam asi 2 mesiace nie je ani chihiros doctor (ten je teraz s novou membranouv 30 l aquael)
Momentalna osadka:
asi 16 ks microrasobora kubotai (celkom lacne a predajca mi vie u nas v superzoo objednat za cca 1,50eur)
10 ks tetra ohniva
? (tipujem asi 12-15)ks boraras boraras urophthalmoides
6 ks boraras merah
4 ks corydoras pygmaeus
2ks otocinclus
? ks yellow neon krevetky

jediny problem ktory pozorujem je hneda riasa na skalach, ktora mi nejak extra nevadila, ale minule som to zacal suchat tvrdou zubnou kefkou a zapacil sa mi povodny vyzor seyiru stone...akurat kebyze to mam takto suchat dole vsetko, tak to nespravim asi ani do Vianoc....neviete o nejakom sposobe ako to dat dole (tu tvrdu zubnu kefku radil aj juri j. ale fakt na dlho a ide to dole strasne zle a pomaly)

prikladam aj foto aj tych kamenov aj celeho akva rano (teraz na jesen je slniecko nizko tak rano trosku svieti) i vecer
Prílohy
IMG_3662.JPG
IMG_3663.JPG
IMG_3639.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 30 Sep 2018 10:11 am

myslite si ze armada dajme tomu 5 clithonov by dokazala trosku vyriesit tento mensi problem...?
nevyliezli by mi z akva? pripadne viem hranu akva nejak zabezpecit aby sa tak nestalo?
diky za nazory...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 30 Sep 2018 15:03 pm

Cau, ja mam teraz 6 cluthonov v akva, som dokupil minuly tyzden, voda od hrany akva je 1cm a nestalo sa aby vysli von. Max dojdu trosku nad vodu a idu spat.

Rovnako to vidim pri vymene vody. Akonahle zacne voda klesat pod clithona zacne padit smerom dole :) takze by som sa toho neobaval a rovnako este ani po rurkach k filtru nic. Takze uz rok pohodka.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod DrSlamastika » 12 Okt 2018 03:49 am

Velmi pekne, neda sa nasadit nejaky slimak na tu riasu?
Obrázok používateľa
DrSlamastika
 
Príspevky: 302
Založený: 11 Okt 2018 12:54 pm

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 12 Okt 2018 12:54 pm

Neviem, kupil som 5 clithonov su malicky, ale tej riasy z kamenov nejak neubuda - ono to zrejme cele prepuklo ked som z toho akva vybral chihiros doctor a velmi pomaly ten hnedy povlak vznikol - asi mi neostava nic ine ako to urputne kefkou suchat dole po mikrometroch :) inac aplikoval som na to uhlik priamo a zplne to zbelelo ale ani tak to nejde lahsie dole ... :)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 12 Okt 2018 23:41 pm

Daj im cas, potrebuju sa aj troska aklimatizovat a ked nebudu mat inu potravu ako granule tak to spasu postupne :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 10 Dec 2018 14:11 pm

Nadsenci iwagumi a akvaristiky, dajte mi nejaku radu:
Je nejaka moznost sa zbavit toho povlaku na skalach co mam - ak by som teoreticky chcel aby kamene vyzerali ako povodne?
Suchat to nema zmysel.....
rozmyslam ci nedokupim otikov - mam dvoch a ti su stale na skle...na skale som ich nevidel este nikdy...

any help?
ak nie, tak som zmienereny...nevyzera to zle, ale predsa...
Prílohy
IMG_3900.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matte » 10 Dec 2018 15:09 pm

2 clithony? ale podla mna to vyzera paradne aj takto
a zda sa mi to, ci mas povlak na hladine?
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 10 Dec 2018 15:31 pm

hej ono to nevyzera uplne zle a uz som pomaly rezignoval, ze by sa mi podarilo niekedy nejak ocistit tie kamene...
clithonov mam 5 malickych a myslim, ze skaly absolutne neriesia, tiez su stale na skle skoro ako otikovia....

povlak as mi robi pravidelne, netusim preco a moze byt aj vypust filtra nastaveny aby ceril hladinu, stale tam je.....takze na 5 min pustim skimmer a je po nom.....(sranda je ze v 30l aquael kocke ho nemam vobec)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matte » 10 Dec 2018 16:01 pm

a nemas to akva blizko kuchyne a to druhe dalej?
ja tiez v malom mam dokonale cistu hladinu, ale tam nekrmim a je daleko od kuchyne
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 10 Dec 2018 18:00 pm

Obidva akva su v rovnakej vzdialenosti od kuchyne, ale zrejme to bude mnozstvom krmiva....v malom je jeden betak, ktory vela nepoje, za to do iwagumi toho davam podstatne viac (i ked sa snazim neprekrmovat samozrejme)....

Neriesme ale mastnu hladinu, s tou som sa nateraz zmieril....
riesme moj povlak na kamenoch (vlastne ani netusim co to je.....ani by som to nenazval ze riasa....miesta, ktore som suchal kefkou uz su opat s tym povlakom.....ono mozem hodit aj detailnejsiu fotku.....ale ako hneda riasa mi to nepripada......asi dokupim armadu otikov malych a uvidi sa....ti davaj co tam mam uz rok su stale pri nasavani filtra na skle a nic nerobia....na rovnakom mieste uz rok su :D.......nechapem z coho ziju...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matte » 10 Dec 2018 22:37 pm

:o aj na fotke su tam
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod matus.galan » 11 Dec 2018 00:17 am

S otikmi je to take vselijake. Predavaju sa ako pozieraci riasi ale podla mna ju maju totalne na haku ak maju dost inej potravy. Taktiez ichpocet by mal by ovela vacsi ak chces aby to zilo. U mna ani 5x nie je nic moc a vacsinu casu su aj tak schovany kade tade.

Mam pocit, ze to potrebuje aspon 10x aby fakt makali a plavali kade tade.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 11 Dec 2018 00:37 am

hej rozmyslam o tom, ale nebude to na moju 60x30x30 trosku vela.....myslim ci to pre nich nebude male akva.....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod pouva » 11 Dec 2018 12:35 pm

Ja som mal podobný problém s riasami. Dal som raz! doporučenú dávku do akvária, prečistil som poriadne filter, hadice aby bol čo najlepší prietok vody a trošku som prestavil svetlo - čas kedy je aktívne svetlo / cez obed nesvietim cca 2 hodiny, v miestnosti je dostatok svetla, takže žiadna tragédia /. Ako mávnutím kúzelného prútika riasa zmizla. Inak som neupustil resp. nezmenil som moje dávkovanie CO2 a iných zaužívaných micro a macro zložiek potrebných pre rastliny. Osádka - krevetky bez újmy.
Išlo o prípravok ALGEXIT od EasyLife.
Obrázok používateľa
pouva
 
Príspevky: 34
Založený: 25 Máj 2018 14:53 pm
Bydlisko: Košice

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Hora » 11 Dec 2018 13:07 pm

Seraph napísal:rozmyslam ci nedokupim otikov - mam dvoch a ti su stale na skle...na skale som ich nevidel este nikdy...

Kúpiš lenivcov a si tam,kde teraz,len s viac rybami.Radšej prekefuj zanesenú výpustnú trubku a vyžmýkaj molitany.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod pouva » 11 Dec 2018 14:15 pm

Prečítal som si ešte raz ako si písal v jednom príspevku že si prestal dávať "uhlík". Možno bude problém v tom, že rastliny prestali tak rásť že ich "neboostuješ" COčkom. Nebolo by od veci sa vrátiť späť k zaužívanému keď sa akvárku darilo. Údržba, hnojenie, strihanie a pod. Ak rastliny rastú tak riasa nemá veľa šancí, nie v takom objeme. Nezbaví sa nikto rias, ale dá ju udržiavať v kontrolovaných medziach. Moja skúsenosť
Obrázok používateľa
pouva
 
Príspevky: 34
Založený: 25 Máj 2018 14:53 pm
Bydlisko: Košice

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 11 Dec 2018 14:42 pm

Hora - otikov nedokupim, viem, ze zrejme by to bolo na nic...
pouva - diky za nazor, uvazujeme podobne, a na zaklade toho som v sobotu urobil paradny zastrih, a zacal znova davat denne easy carbo - a zacnem aj raz za tyzden kalium (draslik)
Mam vsak pocit/obavy, ze sa amazonia light po vyse roku asi "vycerpala"....
Uvidime o mesiac, budem denne davat uhlik a uvidime....kazdopadne vecer mam ako tak peknu fotosyntezu. ked mi mini bublinky vyplavuje na povrch......
Ono do istej miery za to mozno moze aj to, ze som vybral chihiros doctor a dal ho inam....uvidime, vdaka za nazor zatial, budem robit co sa da a prihlasim sa :D
Vdaka
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Robo1 » 11 Dec 2018 15:31 pm

Seraph namiesto ručnej kefky by som asi skúsil elektrickú zubnú kefku ktorá funguje pod vodou. Kamarát ňou čistí kamene a nevie si to vynachváliť. Možno použiť aj trochu peroxidu? A potom to tak vydrhnúť?
Robo1
 
Príspevky: 180
Založený: 28 Sep 2015 19:44 pm
Bydlisko: Horný Bar

Re: 54 l (iwagumi pokus)

Odoslaťod Seraph » 11 Dec 2018 16:32 pm

Robo1 napísal:Seraph namiesto ručnej kefky by som asi skúsil elektrickú zubnú kefku ktorá funguje pod vodou. Kamarát ňou čistí kamene a nevie si to vynachváliť. Možno použiť aj trochu peroxidu? A potom to tak vydrhnúť?

Mame doma taku z LIDLU za 8 eur...zeby som skusil? ale nie....no skoda ze taku nemam, ale teraz asi nebudem investovat do zubnej kefky, i ked napad to je dobry, otacky to ma - skusim tu co mame len na tej skale ktoru mam najvyssie a ponorim len tu hlavicu co sa toci a dam vediet.....

zatial skusam easy carbo a musim zohnat algexit mozno na skusku a po prvykrat sa odhodlat vycistit aj hadice...:D
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.