Aké trubice používate a ako ste s nimi spokojní?



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod salik » 20 Jan 2004 22:44 pm

roox napísal:Mám v plánu vyrobit kryt na 2x 15W. Stávající je 1x 15W na 60l vody, zářivka je Aqua-Glo.

Teď otázka: jakou zvolit kombinaci?? Stávající Agua-Glo asi zůstane, co k ní mám přikoupit za 15W zářivku ? (15W = malej výběr) Nejjednodušší mi připadá (na shánění):

Agua-Glo 15W + Agua-Glo 15W
Agua-Glo 15W + Sun-Glo 15W

Co je lepší, resp. je jiná možnost??

ak chces mat novy kryt, sprav si ho na standartnu dlzku neonov - 15W/44-45cm, ... Agua-Glo/Sun-Glo a im podobne tam nedavaj, ved to vobec nesvieti, prskni si tam philipsku alebo osramku a uvidis ten obrovsky rozdiel
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Reklama

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod mireno » 21 Jan 2004 00:18 am

Ja mam na 100 litrov teraz 2 ks TUNGSRAM F29 tepla biela a v predu 1 TUNGSRAM F33 chladna biela. Teda spolu nejakych 54 W. Rastliny (Ludwigia repens, Hygrophilie, Sagittaria ...) rastu celkom slusne. Zvazoval som pridat este jednu trubicu, ale neviem ci by sa neobjavila zelena riasa, ktora je teraz pod kontrolou. Aj ked je fakt ze trubica sa da kedykolvek vypnut.
mireno
 
Príspevky: 11
Obrázky: 12
Založený: 18 Aug 2003 23:15 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod tonket » 21 Jan 2004 15:43 pm

salik napísal: ... Agua-Glo/Sun-Glo a im podobne tam nedavaj, ved to vobec nesvieti, prskni si tam philipsku alebo osramku a uvidis ten obrovsky rozdiel


Co odporucas ako nahradu od philips alebo osram. Ake typy/kombinacie?
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod nino_q » 21 Jan 2004 15:47 pm

salik napísal:Agua-Glo/Sun-Glo a im podobne tam nedavaj, ved to vobec nesvieti
nemas celkom pravdu salik, nam kombinacia Sylvania Aquastar+Grolux funguje vynikajuco...
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod salik » 21 Jan 2004 22:49 pm

..mam skusenost s Hagen Agua-Glo/Hagen Sun-Glo a Narva Agua-Glo, "Glo" su dobre na vyfarbenie ryb, "Sun" mi svieti v malom 25L akva, nic pod nim poriadne nerastie (25L/15W)

..ak nino tie Sylvania Aquastar+Grolux das von, a prsknes tam napr. philips 950/965, vecer v izbe nebudes musiet svietit, moj odhad je takych +30%
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod nino_q » 22 Jan 2004 08:53 am

netvrdim ze to nebude svietit silnejsie...

ale silnejsie svetlo neznamena, ze to je lepsie aj pre rastlinky
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod majko » 22 Jan 2004 23:22 pm

salik napísal:..mam skusenost s Hagen Agua-Glo/Hagen Sun-Glo a Narva Agua-Glo, "Glo" su dobre na vyfarbenie ryb, "Sun" mi svieti v malom 25L akva, nic pod nim poriadne nerastie (25L/15W)

..ak nino tie Sylvania Aquastar+Grolux das von, a prsknes tam napr. philips 950/965, vecer v izbe nebudes musiet svietit, moj odhad je takych +30%

Ja mam tiez skusenost s Sun-Glo. A podla mna v svietivosti v nicom nezaostavaju. Ja mam 3x20W na 144l a rastie mi pod nimi vsetko perfektne....
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod salik » 23 Jan 2004 18:25 pm

majko napísal:Ja mam tiez skusenost s Sun-Glo. A podla mna v svietivosti v nicom nezaostavaju. Ja mam 3x20W na 144l a rastie mi pod nimi vsetko perfektne....

mmm, tak u mna to neplati, ale o tom je akvaristika
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod salik » 13 Jan 2005 10:18 am

cca po roku pouzivania narva oceanic natur :|

Obrázok
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Papagaj » 13 Jan 2005 12:23 pm

salik napísal:ak budem mat nahodou cestu do brna, kupim si asi zase tie Philipsky


Ked budes mat cestu do BA a hocikoho s zivn. listom pozri sa do petrzalky Galik a vesely elektroinstalacny material (pri zrkadlovom haji)
tam maju vela trubic za velkoobchodne ceny aj vsetko co stym suvisi (tmivky atd...)
Registracia trva asi 3 minuty priamo na mieste, ja som tam nakupil vsetko ked som robil svetlo.
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Phantom » 15 Jan 2005 20:01 pm

Mam 240litrove akva(cisty objem 200 lit.) a svietim tam so SUN-GLO,NARVA OCEANIC NATURE,FLORA GLO,NARVA OCEANIC LIGHT zatial nesvietim na plno lebo dva dni som svietil so vsetkymi stirmy a mal som hned vlasocnice:( takze zvisujem svetlo len postupne a zistujem spravne hnojenie a pridavanie co2:)
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Jan?ula » 16 Jan 2005 15:15 pm

marlo napísal:Dva roky som pouzival Philips TLD 950,965

Momentalne testujem kombinaciu Narva Ocean light,Philips 840, sylvania Gro-lux ...ktora ale svieti dost do ruzova ..tak som ju zamenil za TLD 950
..

Ale chcel by som tam nejako pridat stvrtu ziarivku upne dopredu Sylvania GroLux..pre krajsie sfarbenie rybiciek..
Ale mam problem akvarium ma sirku 30cm a ziarivka sa mi tam proste nezmesti aj zo svojou konstrukciou..
Skusal som dat iba ziarivku a patice a vsetko ostatne som dal mimo akva..ale ta ziarivka nedrzala v tych paticiach ..lebo tie patice sa nemali o co zapriet a ziarivka vypadavala a to som nechcel riskovat tak som to zrusil a teraz rozmyslam nad dalsou nejakou inou moznostou :twisted:
Takto ako píšeš že si mal v akva len petice so žiarivkami a ti to nedržalo to mám riešené aj ja ale dal som tam petice vodotesné ktore maju oproti obyčajným taký kružok s tesnenim a závitom keď to zakrutiš tak sa tá trubica ani nepohne a maš tam ušetrené miesto
Obrázok používateľa
Jan?ula
 
Príspevky: 26
Obrázky: 1
Založený: 18 Máj 2004 21:34 pm
Bydlisko: Slov.Ves

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod roox » 16 Jan 2005 15:38 pm

marlo: jančula určitě myslel takovyhle vlhkotesny patice. (http://aquarko.webpark.cz/projects/kryt/13.jpg). ja je koupil od firmy Farao za 73,50 Kč/ks.

jinak kdysi jsem psal o planu svitit kombinaci zarivek -Glo. Naštěstí mne tu od toho mnozí odradili a já si koupil v Hornbachu zářivky T8 GE F15W/33 Cool White, 850 Lumen; 2ks á 69Kč. Už je mám rok, rostlinky rostou jako divý. Ale asi je teď vyměním za nový pár. Pak uvidíme, jaký bude rozdím mezi novou a starou vysvícenou :)
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod marlo » 21 Jan 2005 21:38 pm

radotower napísal:ehm, ja viem že to bude blbá otázka, ale potrebujem odpoveď.
Čo je to ten preradník? viem že treba trubicu, štartér a úchytky. Ale načo preradník???



to co si napisal je spravne ale k tomu aby ti to cele svietilo ti chyba uz len
predradnik alebo tlmivka.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod jacik » 22 Jan 2005 20:06 pm

hmmm, a ako taky preradnik vyzera a kde sa nachadza? Tlmivka je naozaj nutná alebo je tam len nato aby sa to pomaly rozsvietilo a pomaly zhasinalo?

www.akva.sk/viewtopic.php?t=553
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Lienka » 13 Máj 2005 14:14 pm

Neviete nahodou poradit, kde v Bratislave sa da zohnat ziarivkova trubica Phillips (najlepsie TDL 15W/830) dlzka 45 cm, alebo podobna teplobiela od osramu?

V hornabu maju osram, ale iba standardne dlzky (60,90...). V predajniach svietidiel ich bud nemaju, alebo objednaju a predaju cele balenie ...teda 25 kusov....


Mam momentalne Aqua Glo, ale to svetlo je malo intenzivne... (mam kryt na 15W trubicu...dalsia sa tam neda dat, iba urobit novy kryt, ale mam to oblepene zrkadlovou tapetou...) Myslite ze by pomohla vymena za SunGlo ?
Lienka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 2
Založený: 12 Máj 2005 12:29 pm

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod salik » 13 Máj 2005 16:07 pm

45ka sa zhana veru tazko, sam som musel tusim kupovat v biotope a to som pochodil 1/2 bratislavy...za nie prave dobru cenu, o vybere farebnej teploty som mohol len snivat , mali len jednu neznamich parametrov ale aj za nu som bol vdacny :?
Aqua Glo/SunGlo...s kaluze do blata
p.s. 830 je velmi zlta, neodporucam, minimalne 840 a viac
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Josko » 13 Máj 2005 16:23 pm

A co tak typ 827? Ten uz je dost podobny 830-ke a bezne on zakopavam v hypermarketoch, tusim aj v baumaxe som videl. Kvalitu spektra tychto trubic ale neviem posudit, mozno to bude nejaky "lacny kancelarsky odpad, len nech svieti".

Sam som sa dost natrapil pri hladani kratkych trubic, zakotvil som pri SunGlo (baumax 199,-) viac menej z nudze.
V mojich rodnych Leviciach som namatkovo objavil Tungsram 45cm 4000K (EL-KO cca 70,-), tak som ju zobral pokusne. Vyzera pouzitelne, a ta cena ...

Keby sa mi chcelo, tak by som skusil nainstalovat miesto 15W trubice iny typ - PL-L 36W/865, ktora sa da zohnat aj na slovensku. Dlzka 40cm je priazniva, akurat treba novu elektroniku vratane patice.

Josko
Josko
 
Príspevky: 21
Obrázky: 3
Založený: 01 Apr 2005 10:00 am
Bydlisko: BA

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod edo7 » 14 Máj 2005 11:59 am

ja pouzivam aqua glo + sun glo + life glo, vsetky su 90 cm/30w. Vsetky su v jednom kryte, kazda z nich je napojena na hodiny a to: Aqua glo od 9 do 21 hod, sun glo od 10 do 20 hod, life glo od 11 do 19 hod. Je to uplne perfektne..ta aqua glo velmi zvyraznuje farby ryb a rastlin, sun glo ma farbu ako slnko a life glo je reflektorovy system ktory presvieti silno az na dno cisto bielim svetlom. Taky postup vypinania a zapinania trubic mi vobec nestresuje ryby a uplne to kopiruje vychod a zapad slnka. AJ rastlinam sa o mnoho lepsie dari.
edo7
 
Príspevky: 4
Založený: 14 Máj 2005 11:35 am
Bydlisko: Hlohovec

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod glevo » 14 Máj 2005 19:28 pm

edo7 napísal:ja pouzivam aqua glo + sun glo + life glo, vsetky su 90 cm/30w. Vsetky su v jednom kryte, kazda z nich je napojena na hodiny a to: Aqua glo od 9 do 21 hod, sun glo od 10 do 20 hod, life glo od 11 do 19 hod. Je to uplne perfektne..ta aqua glo velmi zvyraznuje farby ryb a rastlin, sun glo ma farbu ako slnko a life glo je reflektorovy system ktory presvieti silno az na dno cisto bielim svetlom. Taky postup vypinania a zapinania trubic mi vobec nestresuje ryby a uplne to kopiruje vychod a zapad slnka. AJ rastlinam sa o mnoho lepsie dari.


dajak som sa nemohol dopatrat po tzch life glo..nemas dajaky link?
maju aj 75cm? a za kolko?
Obrázok používateľa
glevo
 
Príspevky: 106
Obrázky: 11
Založený: 04 Apr 2005 15:42 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod edo7 » 15 Máj 2005 05:26 am

dajak som sa nemohol dopatrat po tzch life glo..nemas dajaky link?
maju aj 75cm? a za kolko?[/quote]

najdes na originalnej stranke www.hagen.com, da sa kupit na www.akvashop.sk, alebo najlacnejsie kde sa mi podarilo na www.aqua-hobby.sk odtialto som ju kupil za 627 Sk{90cm/30w}.do konca som neplatil postovne lebo mal cestu cez Hlohovec tak som to vyuzil.

tu je link na tu tvoju http://www.akvashop.sk/product_info.php ... ts_id=1608
edo7
 
Príspevky: 4
Založený: 14 Máj 2005 11:35 am
Bydlisko: Hlohovec

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod glevo » 15 Máj 2005 12:01 pm

edo7 napísal:dajak som sa nemohol dopatrat po tzch life glo..nemas dajaky link?
maju aj 75cm? a za kolko?


najdes na originalnej stranke www.hagen.com, da sa kupit na www.akvashop.sk, alebo najlacnejsie kde sa mi podarilo na www.aqua-hobby.sk odtialto som ju kupil za 627 Sk{90cm/30w}.do konca som neplatil postovne lebo mal cestu cez Hlohovec tak som to vyuzil.

tu je link na tu tvoju http://www.akvashop.sk/product_info.php ... ts_id=1608[/quote]

dikz moc... :)
Obrázok používateľa
glevo
 
Príspevky: 106
Obrázky: 11
Založený: 04 Apr 2005 15:42 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod jacik » 15 Máj 2005 14:34 pm

glevo napísal:som ju kupil za 627 Sk{90cm/30w}.

ludia neblaznite, skoda penazi. hocijaka klasicka trubica z elektra vam posluzi rovnako dobre. ide hlavne o teplotu svetla - pytajte si 6000K ziarivku.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Ake trubice pouzivate a ako ste s nimi spokojni?

Odoslaťod Kulgan » 15 Máj 2005 14:47 pm

Pripravujem rozsiahlejsi update mojich dvoch akvarii a v ramci toho chcem prejst na ziarivky s paticou T5.
Neviete niekdo nahodou, kde sa daju samostatne kupit trubice s teplotou chromaticnosti 4000K, dlzka trubic 84,9 cm (napr. osram FH 21W/840)?
Obrázok používateľa
Kulgan
 
Príspevky: 101
Obrázky: 10
Založený: 19 Júl 2004 15:33 pm
Bydlisko: Senec

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.