Fosfaty (PO4) - ako odstranit z vody



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Fosfaty (PO4) - ako odstranit z vody

Odoslaťod amos » 30 Jún 2005 07:32 am

Nemate niekto skusenosti ako znizit hladinu fosfatov v akvariu? Mam zalozene akvarium cca 4 tyzdne a mam v nom asi 3mg/l fosfatov, merane sera PO4 test, problem vsak je ze aj vodovodna voda ktoru pouzivam ma tiez rovnaku hladinu PO4. Nemate niekto napriklad skusenost s prostriedkom Sera Phosvec? Pripadne nejkym filtracnym materialom na odburavanie PO4 alebo nejaky iny sposob :?:
vdaka
amos
 
Príspevky: 48
Obrázky: 28
Založený: 17 Jún 2005 11:48 am
Bydlisko: Zvolen

Reklama

Re: Fosfaty (PO4) - ako odstranit z vody

Odoslaťod kyslík » 30 Jún 2005 07:56 am

Účinný je Phosex od JBL , ako filtračné médium do filtra.
Používa sa aj v morskej akvaristike, mám s tým dobré skúsenosti.
V nijakom prípade neodporúčam všelijaké "vodičky" teda kvapalné prípravky na odbúranie fofsfátov z vody.
Kyslík
kyslík
 
Príspevky: 152
Obrázky: 4
Založený: 17 Jún 2003 08:32 am
Bydlisko: Partizánske

Re: Fosfaty (PO4) - ako odstranit z vody

Odoslaťod Roman » 30 Jún 2005 09:29 am

no klasicky PhosEx sa uz nevyraba ale novy PhosEx Plus je tiez dobry, okrem toho existuje Rowa Phos, Seachem PhosGuard a kopa inych. Odporucam ktorykolvek s tychto 3 menovanych , aj ked nie su lacne.

Druha vec je zamysliet sa odkial mas tolko fosfatov a riesit problem na vstupe , lebo ak budes stale kupovat pripravky proti fosfatom zachvilu skrachujes.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Fosfaty (PO4) - ako odstranit z vody

Odoslaťod amos » 30 Jún 2005 09:38 am

Vdaka asi kupim ten JBL Phos ex ultra, ake s nim mate skusenosti? Treba dat este aj filtracnu vatu aby sa nedostal do vody?
Problem je prave vo vodovodnej vode, a dovazat vodu by bolo asi este drahsie, teda ako dlho asi tak ten Phos ex vydrzi?
Akvarium je 265L a vody je tam cca 200L.
amos
 
Príspevky: 48
Obrázky: 28
Založený: 17 Jún 2005 11:48 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Fosfaty (PO4) - ako odstranit z vody

Odoslaťod luBBo » 30 Jún 2005 22:42 pm

Treba Ti plávajúcu Pistiu, môžem Ti darovať.
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: Fosfaty (PO4) - ako odstranit z vody

Odoslaťod kyslík » 01 Júl 2005 05:53 am

amos napísal:Vdaka asi kupim ten JBL Phos ex ultra, ake s nim mate skusenosti? Treba dat este aj filtracnu vatu aby sa nedostal do vody?
Problem je prave vo vodovodnej vode, a dovazat vodu by bolo asi este drahsie, teda ako dlho asi tak ten Phos ex vydrzi?
Akvarium je 265L a vody je tam cca 200L.


Filtračnú vatu dať môžeš, ja ho mám v klasickej pančuche aj to sa dá :o
do vody by sa nemal dostať.Na Tvoju otázku ako dlho vydrží je ťažká odpoved , záleží to na tom ako máš zaťažené akva, koľko rýb. a mám 300l morské, 3 ryby a mám ho už pol roka , fosfáty sú na kolorimetrickej nule / to znamená , že sú tam , ale v nízkej koncetrácii /.Bez neho som mal hnedú sinicua PO4 boli na 40mg/l , čo je u mora veľa.

Kyslík
kyslík
 
Príspevky: 152
Obrázky: 4
Založený: 17 Jún 2003 08:32 am
Bydlisko: Partizánske


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.