Neonky mi kapu



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Neonky mi kapu

Odoslaťod Phantom » 11 Apr 2005 19:44 pm

A ake uv?(-A-B-C).
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

Re: Neonky mi kapu

Odoslaťod skala » 12 Apr 2005 10:05 am

fugu, UV pomaha rastlinam len tym, ze nici ich konkurentov - riasy, a pripadne inych mikroorganizmov, ktore su vo vztahu k rastlinam v nejakej ekologickej vazbe.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Neonky mi kapu

Odoslaťod fugu » 12 Apr 2005 11:24 am

skala napísal:fugu, UV pomaha rastlinam len tym, ze nici ich konkurentov - riasy, a pripadne inych mikroorganizmov, ktore su vo vztahu k rastlinam v nejakej ekologickej vazbe.


nocak ok, ale som si myslel, ze UV lampa musi byt zavreta v nejakom kryte a jej svetlom sa cisti len okolo pretekajuca voda, resp vrazdia mikroorganizmy v nej ... ale ze prazit UV lampou do akvarka a vyrabat ozon len tak do luftu navyse? to som fakt este nepocul, preto sa pytam. a ze by priamo riasy ako take takto nicila?
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Neonky mi kapu

Odoslaťod jacik » 12 Apr 2005 11:29 am

fugu napísal:ale ze prazit UV lampou do akvarka a vyrabat ozon len tak do luftu navyse? to som fakt este nepocul, preto sa pytam. a ze by priamo riasy ako take takto nicila?

http://sk.wikibooks.org/wiki/UVC_sterilizátory
Upozornenie: Je zbytočné ožarovať s UVC žiarivkou celé akvárium, pretože voda veľmi silne pohlcuje žiarenie. Navyše by ste riskovali poškodenie očnej sietnice či vznik rakoviny kože!
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Neonky mi kapu

Odoslaťod gabriela » 12 Apr 2005 11:36 am

Nepoplette sa, nieje UV ziarenie ako UV ziarene.
Urcite sa deli aspon na UV-A, UV-B a UV-C.
Z toho len UV-C je silne sterilizacne a pre zive organizmy smrtelne.
UV-B a UV-A ziarenie je prospesne pre zivocichy, ktore ho portebuju na vyrobu vytaminov.
Tieto sa bezne pouzivaju do terarii, teda mali by sa, ak nieje moznost priameho slnecneho svetla.
Naposledy upravil gabriela dňa 12 Apr 2005 11:45 am, celkovo upravené 2 krát.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Neonky mi kapu

Odoslaťod fugu » 12 Apr 2005 11:39 am

gabriela napísal:Nepoplette sa, nieje UV ziarenie ako UV ziarene.
Urcite sa deli aspon na UV-A, UV-B a UV-C.
Z toho len UV-C je silne sterilizacne a pre zive organizmy smrtelne.


rovnako ako nie trubica ako trubica na svietenie do akvarka [g]
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Neonky mi kapu

Odoslaťod Baloghi » 15 Apr 2005 16:04 pm

Tak tak nie je UV ako UV

Phantom mala by to byt A-ckova
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Neonky mi kapu

Odoslaťod Raviolka » 15 Apr 2005 16:22 pm

Baloghi psal jsi původně UV-C...? Ale to je úplně jedno, jak se daří rybám? :-(
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Neonky mi kapu

Odoslaťod Baloghi » 15 Apr 2005 16:28 pm

Ano ano ospravedlnujem sa.

Rybam sa dary nastastie uz dobre aj rastliny sa vzchopili neviem cim to bolo ale hlavne je ze to uz je v poriadku.

Dakujem vsetkym za rady.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Neonky mi kapu

Odoslaťod danielt » 11 Júl 2005 18:51 pm

Mohol by mi niekto poradiť, prečo mi pomaly kapú červené neónky? Pred dvoma mesiacmi som ich kúpil 50 ks, po dvoch dňoch dostali krupičku, z ktorej sa všetky úspešne všetky vyliečili. Pomohol COSTAPUR. No v poslednej dobe aspoň raz do týždňa nájdem nejakú pred smrťou, alebo už zdochnutú. Chovám ich v spoločnej 250 l nádrži iba s 10 ks Black mollami. Parametre vody sú optimálne, NO3 do 15, teplota 25-27 st., hnojím PMDD 2ml denne, pridávam CO2 s bomby. Dnes som spozoroval jednu, čo má jedno oko trochu vyduté. Myslím, že aj niektoré čo skapali mali jedno oko trochu vyduté. Čo by to mohlo byť? Potravu všetky príjmajú ako zdivené, aj tá s tým vypuklým okom. Krmim iba vločkami, príp. rozpustené granule. Z tých pôvodných 50 ks mi ostalo len okolo 40.
Obrázok používateľa
danielt
 
Príspevky: 84
Obrázky: 27
Založený: 27 Máj 2005 19:11 pm
Bydlisko: Prešov, Trenčín

Re: Neonky mi kapu

Odoslaťod Silvester Valentin » 11 Júl 2005 21:43 pm

danielt napísal: teplota 25-27 st.,


Niekde som cital ze stala teplota nad 25 st nie je pre neonky vhodna.Sam mam tiez tak vysoku a z kupenych neoniek mi 50% skape.Mam vsak 2 ktore prezili uz rok bez problemov, tak neviem...
Gina Sandford - Akvarium
citujem : oko vystupuje z ocnej jamky a moze byt zapalene.Casto sa objavuje vychudnutie ryb.Pricina - obycajne zly chemizmus vody alebo mensie poskodenie nasledkom bezohladneho zaobchadzania alebo subojov co ma za nasledok znizenu odolnost voci infekcii.Vypulene oci spojene s vyvojom zapalenych uzlikov za ocami su zvycajne sposobene bakterialnou otravou krvi,tuberkulozou alebo (prilezitostne) parazitmi.
Liecenie-predpisanymi antibiotikami liecte otravu krvi.Tento stav pokial je sposobeny tuberkulozou alebo parazitmi je neliecitelny.Poskodene rybky odlovte a znicte.
Radsej by som vsak zacal s teplotou a vymenou vody ako vrazdenim liekmi ci drvenym ladom...
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Neonky mi kapu

Odoslaťod Jožo » 12 Júl 2005 08:26 am

Mozem sa vyjadrit len k teplote. Mam v akva 25 stupnov, teraz v lete (posledny mesiac) cca 28 stupnov. Mam 20ks neoniek pravych asi 10 mesiacov a maju sa ok. Zmizli mi sice za tu dobu 3ks, ale to pripisujem sumcom Microglanis. Krmim casto mrazenou potravou, okrem leta, kedy na druhy den pri 28 stupnoch vzdy nameram kriticke hodnoty NOx a ryby ledva dychaju. Ku krupicke: moj nazor je, ze maximalne dolezite je to, kde kupujes ryby. Samozrejme, na krupicku ma vplyv aj ich prenos, stresovanie ryb atd., ale vzdy nakupujem v akvaristike, kde osobne poznam personal. A chlapik mi otvorene povie: teraz neber, pockaj tyzden. Alebo, tie nemusis ani dat do karanteny, pokojne ich pusti do akva.
Obrázok používateľa
Jožo
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 19 Feb 2005 21:49 pm
Bydlisko: Košice

Re: Neonky mi kapu

Odoslaťod danielt » 12 Júl 2005 13:33 pm

Myslím si, že v teplote to určite nebude. Určite keď "konečne" bude vonku 30 stupňov odnesie to aj teplota v akváriu. Pred rokom v lete som nameral v nádrži 28 stupňov a ryby to zvládali. Je pravda, že vtedy som choval odolnejšie ryby ako sú Mrenky žraločie, Botie nádherné a pakistanské.
K príspevku Silvestra:
V chemizme vody to nie je. Taktiež súboje sú vylúčené, aj keď dnes som zbadal asi na dvoch neónkach odhryzený kúsok z chvostovej plutvy. Žeby nový druh neóniek pravých-dravých?
Obrázok používateľa
danielt
 
Príspevky: 84
Obrázky: 27
Založený: 27 Máj 2005 19:11 pm
Bydlisko: Prešov, Trenčín

Re: Neonky mi kapu

Odoslaťod luBBo » 12 Júl 2005 23:02 pm

teplotu 28°C by som nechcel mať , čím vyššia teplota tým viac choroboplod. baktérií ,
tiež mám stádo neoniek pravých ,spolu s gupkami pri teplote 24°C, keď som zbadal že má niektorá bielu bodku alebo nefunkčnú,zlepenú a do biela sfarbenú chrbtovú plutvu vyhodil som von (každý mesiac jeden kus), žiadne liečenie, myslím že pôvod chorôb bol veľa baktérií z nedostatočného odkalovania , keď som upravil pH vody, choroby prestaly a plutvy nemajú obtrhané,
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.