osvetlenie 1 m hlbokeho akva



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

osvetlenie 1 m hlbokeho akva

Odoslaťod iljusa » 13 Nov 2005 14:09 pm

Dobry den, potrebujem poradit ako osvetlit takto hlboku nadrz. Na nete som hladal, ale nic konkretne tam neni. Akvarium bude 80x40x100cm velke. Nasiel som nejake hql svetla na www.akvashop.sk ale su dost drahe. Ak mate najake linky na stranky s takto atipickymi akvariami napiste ich sem.
Dakujem

Toto by sa nedalo pouzit?
http://www.conrad-sk.com/cgi/websale6.c ... 6%2fmd5%7d
Naposledy upravil iljusa dňa 13 Nov 2005 15:14 pm, celkovo upravené 1 krát.
iljusa
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Apr 2004 09:29 am
Bydlisko: Tren?ín

Reklama

Re: osvetlenie 1 m hlbokeho akva

Odoslaťod Kulko » 13 Nov 2005 14:28 pm

nechcem byt vulgarny, ale z hovna bic neupletes. vodny stlpec nad 90cm podla mna dostatocne presvieti iba HQI vybojka a ta je hold draha. zmier sa s tym, alebo sprav to akva nizsie.
Kulko
 
Príspevky: 83
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2005 18:49 pm
Bydlisko: IŽA

Re: osvetlenie 1 m hlbokeho akva

Odoslaťod Roman » 13 Nov 2005 23:16 pm

1m vyska pri podoryse 80x40 ????? to myslis vazne ??? take akva je neudrziavatelne, jednoducho nedociahnes na dno , taku ruku nemas :) nezasadis tam nic , a tym padom ho ani nemusis osvetlovat....
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: osvetlenie 1 m hlbokeho akva

Odoslaťod jocai » 14 Nov 2005 10:09 am

Iljusa,
ja má vodný stĺpec tiež 100 cm a akva má pôdorys 5 uholníka, je to naozaj náročné na výsadbu. Mám naštastie dlhé ruky a dá sa pomôcť aj s pinzetami. Ak ešte môžež daj si znížiť výšku na takých /no optimálnych je tak do 50 cm/, ale to záleží na tebe. Ináč čo sa týka výzoru tohto akva, tak takéto vysoké akva nádrže majú niečo do seba, je to taká svietiaca veža, pekné. No a čo sa týka osvetlenia, tak mám obavu, že bez HQI alebo HQL sa neobídeš. Ja mám osobne HQI 125 W a ešte svietim aj 2x20 W trubice. Ale zas na druhú stranu, zainvestuješ, čo viem, tak okolo 5.000,-Sk ťa vyjde kompletné osvetlenie. Ja som mal štastie a v Symbioze v BA som kúpil za 2.000,-Sk kompletné, už bolo použité na najekaj výstave, tak preto. Ale bez svetla to nepôjde, ver mi, vlastná skúsenosť, ja som tak 4-5 mesiacov živoril a po nasadení HQI už som musel rastliny aj preriedovať. Ale aj tak nemôžem pestovať druhy, ktoré sú veľmi náročné na svetlo, ale to mi až tak nevadí. Takže buď to znížiš alebo zacvakáš. Môžeš tam dať aj Čínsku ružu a chovať chamelóna /aj takúto radu som dostal, keď som si tiež zháňal informácie/. Je tu ale možnosť mať také akvárium, že máš vysokú nádrž, ale vodný stĺpec tam bude tak okolo 40 cm a dekorácia koteň alebo skala bude trčať von z vody a na tom budú rásť rastliny, pod vodou ryby, je to taká imitácia morského útesu, je to pekné, niekde som to na nete už videl, ale neviem ako sa to presne volá.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: osvetlenie 1 m hlbokeho akva

Odoslaťod Ceco » 14 Nov 2005 14:11 pm

jocai napísal:...niekde som to na nete už videl, ale neviem ako sa to presne volá.


Vola sa to paludarium.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.