Utesnenie akva - slzí dno



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Utesnenie akva - slzí dno

Odoslaťod svato » 23 Dec 2005 11:09 am

Tak sme s priatelkou vcera dostali pod stroncek " pekneho Jeziska " - zistila totiz , ze jej 300 L akvarko zacalo niekde na dne prepustat vodu - este ze bola doma , inak by sme asi mali potopu :o - akvarko ma cca 6 rokov , nic neni prasknute - vcera som ho cele rozobral / inak vybrat z neho bridlicove pozadie o vahe cca 43 kg tiez nebola ziadna sranda /a vycistil , sklo sa zda OK a na spojoch neni nic vidiet . Chcel som si dat poradit , ze ci staci spoje odmastit a pretret akva silikonom , alebo dat sele akva rozlepit a znova zlepit u sklenara . Uvazoval som aj nad tym , ze na dno si dam vyrezat v podstate este jedno dno a to prilepim o povodne zvnutra - bol by som rad , ze ked to spravim , tak uz s tym bude pokoj a nebudeme sa musiet bat , ze to znova niekde povoli - o susedov nemam strach , byvame na prizemi :D , pod nami su len pivnice .
svato
 
Príspevky: 185
Obrázky: 7
Založený: 14 Nov 2005 18:16 pm
Bydlisko: Trencin

Reklama

Re: Utesnenie akva - slzí dno

Odoslaťod barky » 23 Dec 2005 11:41 am

Myslim ze bu uplne stacilo spoje odmastit a zvnutra pretriet silikonom - ja som to tak robil a vsetky akvarka drzia
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Utesnenie akva - slzí dno

Odoslaťod svato » 23 Dec 2005 11:50 am

barky napísal:Myslim ze bu uplne stacilo spoje odmastit a zvnutra pretriet silikonom - ja som to tak robil a vsetky akvarka drzia


Dufam , ze mas pravdu a ze to bude stacit - priznam sa , ze podobny horor by som uz nerad :o . Dik za odpoved - pekne vianoce a vodu len v akvarku a nie v baraku :o .
svato
 
Príspevky: 185
Obrázky: 7
Založený: 14 Nov 2005 18:16 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Utesnenie akva - slzí dno

Odoslaťod tiger » 23 Dec 2005 20:43 pm

aj ja uz s tym mam skusenosti....bude to uplne stacit zvnutra prebehnut silikonom
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec

Re: Utesnenie akva - slzí dno

Odoslaťod xitanaf » 23 Dec 2005 22:35 pm

Ja by som radšej pátral po mieste kde to presakuje a hlavne čo to spôsobilo. Nie je bežné aby silikonom lepené akvarká začali aj po 20r. tiesť. Nechcem strašiť ale ak došlo k porušeniu celistvosti silikonu a to ako píšeš došlo, môže jedného dna povoliť ovela vačšia časť lepidla a... vieme si predstaviť. To pozadie z bridlice máš lepené tiež silikonom ale inak? Niekde som totiž čítal, že bolo zistene, že pri použití cementu ako spojiva pri výrobe pozadia dochádza rokmi k porušeniu silikonoveho lepidla.
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: Utesnenie akva - slzí dno

Odoslaťod Dexter » 25 Dec 2005 16:50 pm

Ja by som sa na tvojom mieste nespokojil s prelepenim silkonom... moze sa ti stat, ze ta trhlina v skle sa po zalepeni bude dalej rozsirovat a budes tam kde si bol alebo este horsie. Bud vybrat a nahradit druhym, co mi pripada sice najnarocnejsie ale aj najistejsie, alebo teda podlepit dalsim, ale ked sa ti medzi ne dostane voda, tak to bude zasa rovanka paseka... :wink:
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Utesnenie akva - slzí dno

Odoslaťod jojko » 26 Dec 2005 23:55 pm

ja by som na tvojom mieste dal narezat listy a vlepil ich na spoje okolo dna.
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Utesnenie akva - slzí dno

Odoslaťod svato » 27 Dec 2005 12:15 pm

xitanaf napísal:Ja by som radšej pátral po mieste kde to presakuje a hlavne čo to spôsobilo. Nie je bežné aby silikonom lepené akvarká začali aj po 20r. tiesť. Nechcem strašiť ale ak došlo k porušeniu celistvosti silikonu a to ako píšeš došlo, môže jedného dna povoliť ovela vačšia časť lepidla a... vieme si predstaviť. To pozadie z bridlice máš lepené tiež silikonom ale inak? Niekde som totiž čítal, že bolo zistene, že pri použití cementu ako spojiva pri výrobe pozadia dochádza rokmi k porušeniu silikonoveho lepidla.


Skusal som najst to miesto , kde je to akva doporucene , ale opticky sa to vobec neda zistit , vsetko sa tvari OK , ale neni to OK :( . To pozadie mam lepene na cca 10 mm hrubom priesvitnom lexane ( je to taky plast s pozdlznymi komorkami , mozes ho vidiet na roznych strieskach napr. aj na autobus. zastavkach ) , naspodu je zohnuty do L , aby cela vaha nespocivala len na zadnom skle a cele to bolo viac-menej len bodovo prilepene o zadne sklo , aby sa to dalo niekedy vybrat ( ani ma nenapadlo , ze to bude tak skoro :D ) . Bridlicu som si nan najprv len tak jemne "pobodoval " polyuretanovym kostrukcnym rychlolepom od Den Braven ( vypenuje len asi 10 percent , a nie ako PU pena omnoho viac ) a zbytok VSETKYCH medzier som vyplnil akva silikonom tiez od Den Braven ( cierny - cca 7 tub ) , to aby nam tam moc neliezli prisavnicky a aj sa dostali von . Takze cement som tam nepouzil vobec , inak to po vytvrdnuti drzi fak fest .
Inak , ked sme to vsetko vybrali von z akva , tak som zistil , ze ked sme prazdne akva polozili naspat do stojana , tak rohy boli cca 5 mm v "lufte " , takze mam podozrenie , ze akvarium nebolo celkom v rovine a ze tam zrejme vzniklo dake pnutie , ktore zapricinilo to , ze ten silikon to nevydrzal , ale uz som dal vyrobit poriadne hrubu ( a hlavne rovnu )dosku pod akva , bachnem tam karimatku alebo polystiren , zrejme dam narezat zo skla take listy , ako mi radil jojko ( dufam , ze rozmer 8x50 mm bude stacit ) , riadne ich tam zalepim ( naplocho ) a snad bude pokoj .
svato
 
Príspevky: 185
Obrázky: 7
Založený: 14 Nov 2005 18:16 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Utesnenie akva - slzí dno

Odoslaťod svato » 27 Dec 2005 12:34 pm

Dexter napísal:Ja by som sa na tvojom mieste nespokojil s prelepenim silkonom... moze sa ti stat, ze ta trhlina v skle sa po zalepeni bude dalej rozsirovat a budes tam kde si bol alebo este horsie. Bud vybrat a nahradit druhym, co mi pripada sice najnarocnejsie ale aj najistejsie, alebo teda podlepit dalsim, ale ked sa ti medzi ne dostane voda, tak to bude zasa rovanka paseka... :wink:

Asi som to zle napisal , ale na sle nemam ziadnu trhlinu alebo presklinu , mne povolil lepeny spoj. Mas 100 perc. pravdu , najradsej by som dal cele akva rozlepit a znova zlepit , bolo by to najlepsie , len sa bojim , ze cena za robotu by bola dost blizka cene noveho akva :( .
svato
 
Príspevky: 185
Obrázky: 7
Založený: 14 Nov 2005 18:16 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Utesnenie akva - slzí dno

Odoslaťod Dexter » 27 Dec 2005 18:01 pm

Aha... inak pochopil som z ostatnych prispevkov, ze to nie je tak ako som si to ja predstavoval... mam znameho sklara, mozem sa spytat, kolko by zobral za taku opravu, resp. za zlepenie noveho akva, aby si bol v obraze... :?
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Utesnenie akva - slzí dno

Odoslaťod svato » 28 Dec 2005 11:16 am

Dexter napísal:
svato napísal:
Dexter napísal:Ja by som sa na tvojom mieste nespokojil s prelepenim silkonom... moze sa ti stat, ze ta trhlina v skle sa po zalepeni bude dalej rozsirovat a budes tam kde si bol alebo este horsie. Bud vybrat a nahradit druhym, co mi pripada sice najnarocnejsie ale aj najistejsie, alebo teda podlepit dalsim, ale ked sa ti medzi ne dostane voda, tak to bude zasa rovanka paseka... :wink:

Asi som to zle napisal , ale na sle nemam ziadnu trhlinu alebo presklinu , mne povolil lepeny spoj. Mas 100 perc. pravdu , najradsej by som dal cele akva rozlepit a znova zlepit , bolo by to najlepsie , len sa bojim , ze cena za robotu by bola dost blizka cene noveho akva :( .


Aha... inak pochopil som z ostatnych prispevkov, ze to nie je tak ako som si to ja predstavoval... mam znameho sklara, mozem sa spytat, kolko by zobral za taku opravu, resp. za zlepenie noveho akva, aby si bol v obraze... :?


Dik moc , to by bolo super , myslim si , ze by takato informacia mohla zaujmat aj inych , aj ked na taketo nieco nikto radsej nechce mysliet :) . Inak , dal som si narezat listy 8x40 mm na a chcem zpevnit cely obvod dna , poradil mi to chlapik v akvaristike v TN a este vraj mam nalepit zvrchu pod listy , kde sa kladie krycie sklo taku rozperku aby sa spevnilo akva aj hore - zajtra idem na to , potom to skusobne napustim a snad to nebude tiect . Pls , ak to bude OK , kolko to mam nechat napustene na skusku ?
svato
 
Príspevky: 185
Obrázky: 7
Založený: 14 Nov 2005 18:16 pm
Bydlisko: Trencin


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.