Gurama krpatá [Colisa lalia] - odchov



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Silvester Valentin » 08 Jan 2006 13:50 pm

wild napísal:kris:nehovorim,ze vysoka teplota je zla,mam na mysli,ze zmena teploty hore ci dolu je pre labyrintky nebezpecna...cize sa snaz v tom obdobi od 2 tyzdnov dodrzovat stabilne podmienky v akvariu...ale na chybach sa naucis :D
ved mne sa kedysi 3 tyzdnov dozili az cez 1000 mladych a potom behom tyzdna vykapali az na par kusov,ale teraz nemam problem odchovat stovky kusov guram cosby,ktore momentalne chovam.


vysoka teplota ma na svedomi odparovanie vody a teda aj vysoku vlhkost nad hladinou co je dost dolezite pre labyrintky. inac pomocne dychanie u koliz som sledoval az po 50-60 dnoch od vyliahnutia. ked mozes sleduj hodnoty vody hlavne no3 ten nobil fluid dokaze s nou zazraky.
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Kris_ » 10 Jan 2006 14:07 pm

Ahoj,mám další dotaz ohledně krmení.Potěr krásně roste,tak jsme začali přidávat víc nobil fluidu,a dnes jsme poprvé zkusili i Micron.
Jenže se nám od toho pěkně začala špinit voda,tedy víc než se špinila předtím.Nevíme jestli to může bý i tím Micronem.
A napadlo nás tedy odchovat nějaké Artimerie,jenže vajíčka se mi nechce kupovat,asi budou dost drahé.
Takže stačí jen nakapat Nobil fluid do flašky a počkat? jak asi dlouho?
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Miloš » 10 Jan 2006 14:50 pm

pochybujem ze sa z nobil fluidu vyliahnu artemie ale vajicka sa daju kupit aj lacne napriklad tu: www.akvashop.sk/product_info.php?cPath= ... ts_id=1799
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Silvester Valentin » 10 Jan 2006 20:11 pm

Kris_ napísal:A napadlo nás tedy odchovat nějaké Artimerie,jenže vajíčka se mi nechce kupovat,asi budou dost drahé.
Takže stačí jen nakapat Nobil fluid do flašky a počkat? jak asi dlouho?


Tak odchovas len nalevnika. Ten je uz pre ne nedostatocny tak ja sa prihovaram za artemiu. Neviem vsak ake su velke. Nalevnik je vhodny najma do 3 tyzdnov. Netvrdim ze ho nezjedia ale artemia hlavne mlada ma vacsiu vyzivnu hodnotu. Pocitaj vsak ze snou musis krmit aspon 2x denne. Z NF ziskas nalevnikov v dostatocnom mnozstve az za 7 dni a artemie mas do 24 hod
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Kris_ » 11 Jan 2006 08:51 am

No jo,jenže já koukal kolik stojí vajíčka Artemie,našel jsem jen od Sery a ty mají 0,5 kg a stojí 2600 Kč :-(
když koukám na ten odkaz tak tohle jsem u nás v CZ nenašel

Jinak včera jsem koukal do akvaria,a opět se mi to hemží u plovoucí rostlinky malým potěrem.
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Kris_ » 11 Jan 2006 08:58 am

Jinak te jsem našel toto: Sera FD Artemia Shrimps 100ml
Myslíte že by se tohle dalo použít a vylíhnout z toho artemie?
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod wild » 11 Jan 2006 09:19 am

kris:vies aky objem je 0,5kg? :lol:
Ked kupis 0.5kg tak ti to vystaci do smrti :roll:
0,5kg je balenie pre akvaristu,ktory ma doma najmenej 10 akvarii s poterom...
Tebe staci jedno balenie na par mesiacov,ktore moze mat asi 10 gramov :D
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Kris_ » 11 Jan 2006 09:33 am

jo půl kila je opravdu moc :-D
jenže já jiné vajíčka nenašel na netu,zkusím se zeptat v obchodě.
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Miloš » 11 Jan 2006 10:12 am

Kris co tak ten link co som ti dal vissie? artemia na 500ml za 45
a z toho Sera FD nic nvyliahnes su tam lyofilizovane dospele artemie teda nemas tam vajicka a aj keby tam boli po tejto uprave by boli mrtve a na krmenie poteru niesu vhodne lebo dospele jedince nemaju taku vyzivnu hodnotu
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Kris_ » 11 Jan 2006 10:41 am

Jo to by bylo super,jenže nikde na netu v Čechách jsem to nenašel,a ani SERA to nemá na oficiálních stránkách :-(

tak jsem koukal na stránky a artemia-mix je jako novinka,tak se optám ve zverimexu
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Miloš » 11 Jan 2006 11:54 am

kris ale akvashop ma pobocku aj pre cesko daj www.akvashop.cz
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Silvester Valentin » 15 Jan 2006 12:58 pm

Kris moj prvy poter som krmil NF 3 mesiace. Vies si predstavit ako to akvarko vyzeralo? Potom som s nim krmil len 3 tyzdne a vlastne hned ako sa dalo som presiel na artemiu.To by si mal vidiet ako ti mlade potom priam rastu pred ocami!!!! S tym prvym poterom sa potom nedali ani porovnat. A nehovor mi ze u vas sa nedaju zohnat vajicka artemii. Ja viem ze mas pracu a ine starosti ale ak si ich kupis 2-3 balenia mas aspon na rok vystarane. Tak trpezlivost, niekto tu pisal ze vraj rybky prinasa a je to pravda :lol:
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Kris_ » 15 Jan 2006 23:14 pm

v pátek jsem obvolal zverimexy a v jednom měli 50 ml vajíček za 180 Kč,tak tam asi zajdu si je koupit.
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Kris_ » 16 Jan 2006 13:38 pm

Dneska nám 3 mladý umřely,ale nevíme proč,je tam pár kousků,kteří jsou pořád stejně malý,a jakoby nerostly.Jestli mají nějakou vadu,a proto nerostou a pak umírají,či co.NO jen doufám že alespoň něco odchováme.
Teplota je pořád stabilní,24°C,voda relativně čistá,1x týdně čistíme.Krmíme 4x denně NF a minulý týden jsme přidali Micron.
Když se jim začíná tvořit labyrint,musí být vzduch nad hladinou hodně vlhký?Akváýrko máme stále přikrytéí sklem,odkrýváme akorát na cca 20s při krmení a to jen kousek.
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Silvester Valentin » 17 Jan 2006 22:22 pm

[quote="Kris_"]Dneska nám 3 mladý umřely,ale nevíme proč,je tam pár kousků,kteří jsou pořád stejně malý,a jakoby nerostly.Jestli mají nějakou vadu,a proto nerostou a pak umírají,či co.NO jen doufám že alespoň něco odchováme.[quote]

To je ten problem aspon aj u mna. kapu a neviem preco :x a tie mensie hm to je ako v prirode. maju sa menej k svetu tie vacsie im uchmatnu co mozu ale nechal som si takeho krpateho co ho nikto nechcel a teraz je najvacsi z mojho terajsieho osadenstva. trvalo mu to skratka dlhsie. mozno je to sposobene aj dominaciou vacsich jedincov, neviem...
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Kris_ » 19 Jan 2006 09:28 am

No pořád umírají ti malý.už jich umřelo celkem tak 10,napadlo mně jestli třeba nemají nějakou vadu a proto nerostou.I když asi je spíš pravda to že hold jsou menší a nestačí si nacpat bříška :-)
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Silvester Valentin » 28 Jan 2006 01:05 am

Kris nevesaj hlavu. Aj ked ich odchovas len par stoji to za to a o to viac si ich budes vazit. Ja stale verim v Tvoj uspech :D
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod luboss14 » 28 Jan 2006 10:19 am

Najlepšie je chovať párik a po potere sa ryby premiestnia do 2 akvaria . Mam s takým sposobom rozmnožené velké množstvo razboriek.
Krmim ich kvapaľnou potravou z roztreľovača.Najlepšie je chovať párik a po potere sa ryby premiestnia do 2 akvaria . Mam s takým sposobom rozmnožené velké množstvo razboriek.
Krmim ich kvapaľnou potravou z roztreľovača.
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Kris_ » 30 Jan 2006 15:22 pm

Tak už se počet ustálil je jich přibližně 17.Pomlau to začíná být v tom akváriu vidět :-)
Chtěl jsem se zeptat v jaké době se dá rozeznat samička a sameček?Zatím nám to připadá že máme samé samičky :-)
A bohužel dneska mi umřel jejich táta :-(

V týdnu zase přidám nějaké foto jak rostou
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Silvester Valentin » 31 Jan 2006 19:45 pm

Kris_ napísal:Tak už se počet ustálil je jich přibližně 17.Pomlau to začíná být v tom akváriu vidět :-)
Chtěl jsem se zeptat v jaké době se dá rozeznat samička a sameček?Zatím nám to připadá že máme samé samičky :-)

pozri sem- http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=4645
maju 3 mesiace a ten vacsi v popredi je samcek. samcekom sa na tele vytvoria najprv cierne pruzky a samicky ostanu stale rovnake. ovsem mam skusenosti len s klasikou. pravda su krizene takze odcjhovavam aj orange no len na samcoch to poznat. velmi dlho im trva kym im prejdu tie pruzky do suvislej kresby cca 10 mesiacov. klasika je vyfarbena do 5 tich (samozrejme tie najvacsie kusy)
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Kris_ » 01 Feb 2006 13:09 pm

Já taky nemám klasiku,ale mám takového do hnědo-oranžova.Asi ty samé co máš ty.
Ty moje mají ted přibližne měsíc.
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Silvester Valentin » 01 Feb 2006 23:29 pm

Heh ja sa orange snazim zbavit co najskor. nie su skarede ale klasika je klasika. 3 generacia vyzera uz dobre na moju smolu vsak nemam v nej samicky a teraz este musim kupit novy parik :( . a ten tvoj mrtvy samcek - to iste sa stalo aj mne :cry: asi sa utrel k smrti. hned ako podrastu do nezozratelnej velkosti supni ich do vacsieho akvarka nech nezakrpateju.
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Kris_ » 07 Feb 2006 09:30 am

Přidal jsem zase nějaké foto.
a opět umírají :cry:
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Čichavec zakrslý - odchov potěru

Odoslaťod Kris_ » 07 Feb 2006 23:28 pm

Ještě jsem se chtěl zeptat.Když jsem teď odchoval Artemie,jak je mám přelovit a dát rybkám?Nebude problém s tím že jsou ze slané vody?Toho se právě obávám
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.