Fufalka akva



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Farba osvetlenia

Odoslaťod wild » 05 Jan 2006 15:31 pm

fufalka:poslal som ti SS to je tam hore na liste....to preto aby si sa nebala,ze ti posielam domov nejakych e-S e-S-akov :roll:
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Farba osvetlenia

Odoslaťod gabriela » 05 Jan 2006 15:35 pm

Rastlinky z kelimka vyber, tu vatu opatrne odstran a zpichaj normalne do strku aby mohli zakorenit a rozrastat sa, podla tvaru rastliny a jej korenov dalej vedla seba, alebo po mensich skupinkach. Strk by bol skutocne asi lepsi obycajny kremicity.
Zo zaciatku si vyber nejake menej narocne rastlinky: bezne cryptocoriny, anubias, valisneria, plavajuce ceratophylum alebo egeria. Pokial sa ti rastlinkove akvarium zapaci, mozes skusit aj narocnejsie, ale potom budete musiet trosku zmenit svetlo a hnojenie rastlin. Ale ide to aj bez toho.
Stare dno nieje nutne, staci skutocne kremicity piesok.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Farba osvetlenia

Odoslaťod luboss14 » 05 Jan 2006 16:32 pm

Aj ja mam jedno 25litrove akvarium . A chovam tam bojovnice . Ma prevzdušňovanie a filter , živú rastlinku . A v tychto podmienkach sa mi aj rozmnožili.
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Farba osvetlenia

Odoslaťod Fufalka » 05 Jan 2006 17:59 pm

luboss14: mohol by si mi to aq odfotiti prosim? Velmi rada by som videla ako to tam mas zariadene...

gabriela a e1: dakujem za rady. Stym dnom nieco urobit musim, no a dufam ze aj to vybratie z toho kelimka pomoze. To nam ten trupik v akvaristike povedal, ze to tam mozme normalne mat ...

Je to zvlastne, ale velakrat sa stretavam s tym, ze niekomu prosperuje aq aj bez vacsej namahy, a my sa snazime a nic :( Asi sa musime menej snazit a nehat tomu volny priebeh :)
Obrázok používateľa
Fufalka
 
Príspevky: 18
Založený: 04 Jan 2006 22:24 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Farba osvetlenia

Odoslaťod jacik » 05 Jan 2006 19:43 pm

Fufalka napísal:A hovoris ze nemame pouzivat ziadne upravovace vody? A co s rastlinkami? Ako ich tam nasadit? Teraz ich mame v tom malom kelimku ako ich predavaju v akvaristike, len zahrabane do piesku ... Treba to spravit tak ako vsade pisu? Ze tam dat viacej vrstiev podlazia aj s raselinou?

pokial das lubovolnu chemiu do akva a nemas dokonaly prehlad co tam davas, kolko toho davas a co to sposobi, tak si myslim, ze umele zasahy nie su vhodne a je lepsie to nechat na prirodu.
rastlinky z akvaristiky treba uplne vybrat z kelimkov, a oddelit aj vatu do ktorej su balene. sadit treba len uplne ocistene rastliny. korene zostrihat nemusis.
do takeho maleho akva sa ti robenie viacerych podlazi neoplati. mas tam prilis malo miesta a po prvom pretrhani akva mas tie vrstvy zmiesane :). takze ja by som dal len jednu jedinu vrstvu prirodneho strku. zo 4-5cm vysoku.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Fufalka akva

Odoslaťod jim » 06 Jan 2006 00:21 am

Tak Fufalka:

1. s výmenou štrku neváhaj ani sekundu! taký istý mi kedysi dávno kúpila mama že aby som ho dal ako "dekoráciu" do akvárka...teraz slúži ako dekorácia vo váze s bambusom :D
Kúp v akvaristike klasický štrk prírodnej farby zrnitosti 2-4 mm, dobré bude to Nové dno od Rataja.

2. tú skalu tiež určite vyhoď, obsahuje vápenec. Znova ako štrk, tak aj takúto skalu mám doma, tuto na poličke :)

3. ako už viacerí spomínali - veľa rastlín! Keďže tam máš naozaj hodne rýb tak rastlín tam musí byť ešte viac aby sa tam vytvorila rovnováha (ale až za niekoľko týdňov resp. mesiacov)
Najlepšie by bolo, keby sa v Žiline našiel niekto kto by ti podaroval (alebo predal) trochu rastliniek. Tie sú určite kvalitnejšie a lepšie sa ti uchytia ako tie z obchodu... najlepšie nejaké "buriny" - rýchlorastúce.
Takže, dúfam že Žilinčania nesklamú :roll:

4. Skús rybky naučiť aj na iné krmivo ako na mrazené...postupne im dávaj trochu mrazeného a trochu iného (odporúčam krmivo SAK http://www.akvashop.sk/product_info.php ... ts_id=1851 )

5. Filter by som dal na menší výkon a aktívne uhlie nahradil klasickým modrým filtračným molitanom. A ked tam už budeš mať veľa rastliniek tak vypni vzduchovanie.

Veľa úspechov želám :wink: :)
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: Fufalka akva

Odoslaťod wild » 06 Jan 2006 10:02 am

jim:uz je to vybavene,dokonca som zistil,ze fufalka byva asi 50m odomna :o
dam jej cryptocoryne petchi,ricciu,javsky mach a zo 2-3 rastlinky sagitarie subulatta,ktorej mam sam malo,ale 2-3 rastlinky ma nezabiju :roll:
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Fufalka akva

Odoslaťod Fufalka » 09 Jan 2006 21:03 pm

Prave dnes sme kupili Stare a Nove dno od Tatrapetu v Baumaxe ;) Uz nam chybaju len rastlinky od Wilda a mozme prerobit cele aq:) Uz sa na to nevieme dockat, skoro sme dnes kupili aj nove vacsie (63l) aq ale potom sme sa na to (po mojom popremyslani) vykaslali, lebo chceme vacsie az neskor ked bude novy vlastny byt.
Obrázok používateľa
Fufalka
 
Príspevky: 18
Založený: 04 Jan 2006 22:24 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Fufalka akva

Odoslaťod jim » 09 Jan 2006 23:41 pm

Fufalka: tak dobre ste spravili :wink: možno to staré dno do tak malého akva nebolo ani treba, ale osobne s ním nemám skúsenosti....tak ako keby som nič nepovedal :o

A dobre že ste nekúpili to 60L akva, lebo potom zistíš že tých 60L je málo...a budeš mať viac skúseností a by si potom ľutovala že načo som kúpila to akvárko a ten filter taký oničom...a to svetlo by som inak spravila....
Chápeš, po čase sama zistíš čo je dobré čo sa ti páči a ako má tvoje akva vyzerať. Nechaj tomu čas...keď budeš spokojná s týmto malým akvom, začni premýšľať o novom (samozrejme ak budeš chcieť a ak ťa to bude baviť) a popremýšľaj dobre. No nejak som sa rozpísal...ja len tak aby si sa zhurta hneď nerozhodla v obchode a potom neľutovala svoju kúpu... :wink: :D

ok, toť ist all
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: Fufalka akva

Odoslaťod Ceco » 10 Jan 2006 10:13 am

Fufalka, popis spravanie ryb pred uhynom.
Poznas/merias hodnoty NO2 a NO3?.
Hlavne NO2 by ma zaujimalo, pripadne amoniak.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Fufalka akva

Odoslaťod Fufalka » 10 Jan 2006 22:04 pm

V knizke sme sa docitali, ze to ako sa spravali suvisi so zlym chemizmom vody... Boli take malatne, stracali farbu a nezrali. Len sa tak tackali a ledva plavali... Okrem toho mali aj take velke brucha. A to meranie No2 a No3 to nemeriame. Ved z coho by tam bol nepomer? Tieto testy a upravovace su aj dost drahe... A na take male akva to kupovat sme moc nechceli...
Obrázok používateľa
Fufalka
 
Príspevky: 18
Založený: 04 Jan 2006 22:24 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Fufalka akva

Odoslaťod Miloš » 10 Jan 2006 22:15 pm

No2 a No3 je problem ked prekrmujes alebo ked mas vela ryb a malo rastlin a vysoke hodnoty budes mat skor v malom akvariu vacsina chovatelov ( hlavne zaciatocnikov) sa snazit napchat co najviac ryb do akvarka a casto sa to prezenie takze meranie ma vyznam skor prave v tych malych akvariach ale mas pravdu v tom ze ak akvarium pozorujes vsetko sa da aj bez testov
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fufalka akva

Odoslaťod fugu » 10 Jan 2006 22:30 pm

Fufalka napísal:V knizke sme sa docitali, ze to ako sa spravali suvisi so zlym chemizmom vody... A to meranie No2 a No3 to nemeriame. Ved z coho by tam bol nepomer? Tieto testy a upravovace su aj dost drahe... A na take male akva to kupovat sme moc nechceli...


sama si najskor odpovedas a nasledne aj protirecis - docitali ste sa (asi) spravne, ale kedze ste nemerali, tak nemas ako overit, ci ozaj ... a prave v malych akvarkach s vela rybkami ti ten problem s chemizmom vody (a.k.a. zvysene hladiny no2 a no3) vznikne najskor, pretoze sa to nema kde a ako odburavat a spracuvat na latky priaznive pre zvysok akvaria ;)
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Fufalka akva

Odoslaťod wild » 12 Jan 2006 01:17 am

Noo fufalka uz odomna dostala rastlinky este nech si zozenie nejake do pozadia a to akvarko by malo byt tak akurat zarastene 8)
len mam obavy co urobi ten filter s niektorimi rastlinami....
ricia bude lietat asi po celom akvariu a javsky mach bude prisany na filtry :?
snad sa jej to podari nejako tam ukotvit :)
som zvedavy na prve foto :roll:
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Fufalka akva

Odoslaťod Fufalka » 16 Jan 2006 20:06 pm

Ahojte. Tak sme si zariadili akvarium s rastlinkami od wilda. Posielame vam nejake fotky, aby ste ho mohli zhodnotit.Zatial mame trochu zltu vodu z korenov, snad sa to rychlo upravi.

http://myst.host.sk/foto/akva_2006-01-16/1.JPG
http://myst.host.sk/foto/akva_2006-01-16/2.JPG
http://myst.host.sk/foto/akva_2006-01-16/3.JPG
http://myst.host.sk/foto/akva_2006-01-16/4.JPG
http://myst.host.sk/foto/akva_2006-01-16/5.JPG
Obrázok používateľa
Fufalka
 
Príspevky: 18
Založený: 04 Jan 2006 22:24 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Fufalka akva

Odoslaťod wild » 16 Jan 2006 22:42 pm

No je to omnoho lepsie :)
Aj ked mne osobne ten cerveny strk kazi dojem celeho akvaria,ale paci sa mi snaha zakryt filter tym korenom.
Myslel som si,ze tie crypt. nebudes mat kde dat,ale ako vidim este by sa ti ich par zislo...Mozes urobit este jednu vec,ale to uz necham na tebe...ja by som tie sagitarie dal do jedneho trsu,ale zas na druhej strane ak ich mas len tri tak kym sa ti nerozrastu tak aj taketo rozmiestnenie je ok.Ale ked ich budes mat uz viac tak tam bude trosku chaos :D
Este pochvala za umiestnenie riccie 8)
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Fufalka akva

Odoslaťod Benulo » 17 Jan 2006 09:09 am

fluvalka na tie fotky ma nepusti - hlasi mi to chybu HTTP Error 403 - Forbidden You are not authorized to view this page
rad by som si tvoje akvarko pozrel
Benulo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 50
Založený: 25 Apr 2005 12:55 pm
Bydlisko: Košice

Re: Fufalka akva

Odoslaťod wild » 17 Jan 2006 09:11 am

benulo:musis si ten odkaz zkopirovat do prehliadaca a dat enter :)
ked len nanho kliknes tak to nefunguje :(
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Fufalka akva

Odoslaťod Benulo » 17 Jan 2006 09:21 am

Ako ste pripevnili ricciu na temn koren silonom? nelieta po akvarku,
Pytams a lebo sa chystam na vyuzitie riccie ako koberceka v novo zakladanom mini akva.
Benulo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 50
Založený: 25 Apr 2005 12:55 pm
Bydlisko: Košice

Re: Fufalka akva

Odoslaťod wild » 17 Jan 2006 09:43 am

Staci silonom,ale musis mat pre pripevnenim taky pevne zrasteny kobercek,lebo ak mas ricciu len tak na haldine tak ju budes mat problem upevnit...inac ak ju budes davat pod hladinu tak potrebuje silne svetlo inac sa ti rozpadne...

Fufalka:
mam nove rastlinky....
cabomba-caroliniana
nesaea-pedicellata
polygonum-sp
echinodorus-lena
echinodorus-major
ked sa trosku rozrastu,tak ti nejake donesiem :wink:
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Fufalka akva

Odoslaťod Benulo » 17 Jan 2006 10:03 am

wild napísal:...inac ak ju budes davat pod hladinu tak potrebuje silne svetlo inac sa ti rozpadne...

co povazujes za silne svetlo?
pri 19 l akvarku 11 W staci?
Benulo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 50
Založený: 25 Apr 2005 12:55 pm
Bydlisko: Košice

Re: Fufalka akva

Odoslaťod wild » 17 Jan 2006 10:10 am

Neviem sam som sa nedavno pytal ake osvetlenie je pre moje akvarko akuratne,takze nechcem tu moc spekulovat :?
ale podla mna 11w bude stacit.
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Fufalka akva

Odoslaťod Fufalka » 17 Jan 2006 18:31 pm

Wild ja neviem ako tie raslinky vyzeraju, nepoznam tie nazvy. Ale ak by sa mi zmestili do akva, tak by to bolo fajn. Skoda, ze nemam vacsie akva. A kde by som nasla fotky tych rastlin? ;)
Obrázok používateľa
Fufalka
 
Príspevky: 18
Založený: 04 Jan 2006 22:24 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Fufalka akva

Odoslaťod wild » 17 Jan 2006 23:13 pm

www.rataj-spk.cz
od neho vlastne tie rastlinky pochadzaju,najdes tam vela rad co sa tyka rastlin.
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.