Aký filter? piranha AQ



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Aký filter? piranha AQ

Odoslaťod caloghero » 13 Jan 2006 21:06 pm

HI
som absolútne nový a toto je môj najprvší príspevok...

mám novozaložené AQ 80x40x50, chystám sa na odchov piraní a chcem poradiť s typom filtra, je tam zhruba 130l vody, ešte slabo zarastený s menším počtom rastlín, teraz v prevádzke 2. deň a mám tam filter Fluval 4 Plus - s prietokom max. 1000l, no aj tak je uškrtený na minimálny prietok a robí mi menší bordel s rastlinkami, trošku ľutujem, že som ho kúpil no nič lepšie mi nemali čo ponúknuť a tvrdia, že slabší nebude stačiť a výber je celý na tri bodky, ... nebol by lepší nejaký vonkajší???

Keď má niekto dobré info alebo vie poradiť, prosím pomôžte.
Díki

piranha :angel:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Reklama

Re: Aký filter? piranha AQ

Odoslaťod Watchman » 18 Jan 2006 17:55 pm

Nazdar

Určite by som odporučil externý filter, nakoľko chov piranhas znamená
veľa kŕmenia živou či mrazenou potravou a to sa samozrejme odrazí
na znečistení vody.

Odporúčam pozrieť v Akvashope.
Obrázok používateľa
Watchman
 
Príspevky: 27
Založený: 18 Jún 2004 11:22 am
Bydlisko: Stara Tura

Re: Aký filter? piranha AQ

Odoslaťod Dexter » 18 Jan 2006 17:59 pm

piranha napísal:HI
som absolútne nový a toto je môj najprvší príspevok...

mám novozaložené AQ 80x40x50, chystám sa na odchov piraní a chcem poradiť s typom filtra, je tam zhruba 130l vody, ešte slabo zarastený s menším počtom rastlín, teraz v prevádzke 2. deň a mám tam filter Fluval 4 Plus - s prietokom max. 1000l, no aj tak je uškrtený na minimálny prietok a robí mi menší bordel s rastlinkami, trošku ľutujem, že som ho kúpil no nič lepšie mi nemali čo ponúknuť a tvrdia, že slabší nebude stačiť a výber je celý na tri bodky, ... nebol by lepší nejaký vonkajší???

Keď má niekto dobré info alebo vie poradiť, prosím pomôžte.
Díki

piranha :angel:


130 l akva je na ODCHOV pirani urcite malo. To chces akoze predavat? nerozumiem, ale v 130 litroch tam tych ryb moc mat nemozes a urcite to nie su idealne podmienky pre pirane. Chcelo by to akvarium radovo v stovkach litrov. Mozno 3-4,5 nasobok toho co mas.
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Aký filter? piranha AQ

Odoslaťod emkac » 18 Jan 2006 21:45 pm

Kedysi som mal (1 den :-) ) 200l akva s 2 piranami. Bolo im to tak akurat. Mensie akva ani na chov 2 ks, nieto este pre viac.

emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Aký filter? piranha AQ

Odoslaťod caloghero » 19 Jan 2006 00:53 am

to AQ chcem pouzit ako liahen, zopar mladych kusov 2-4 este neviem, no krmit ich masom budem len zriedka, tzn. raz za tyzden, lebo im to moc zatazuje travenie, budu mat stravu od JBL a AQ budem pouzivat len kym nebudu mat menej ako 12 cm, potom ich caka prestahovanie do poriadnej klietky, s filtrom som to uz vybavil, kupil som Fluval 3 Plus, v celku v pohode, taky akurat, ja a aby som este nezabudol mam zopar drobnych rybiciek pre ne ako "uvitacie jednohubky"...

inac diki za odpovede, fakt
kludne mozete posielat vase postrehy dalej - tema neni mrtva :)

piranha :)
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Aký filter? piranha AQ

Odoslaťod snake » 29 Jan 2006 15:00 pm

Pirane som choval niekolko rokov.Mal som 15-20 Ks. Ta nadrz je vhodna tak na jednu rybu.Ja to velka a energicka ryba a potrebuje kopec priestoru na plavanie.Ja som ich mal v cca 720l nadrzi, ale doprial by som im aj viac,keby bolo kde.Co sa tyka krmenia, zrali vsetko masite, ale prilis hovedzieho srdca im nerobilo dobre a casto to vyvrhovali. Najlepsie sa mi osvedcili mrazene rybie filety z obchodu a doplnal som to velkymi granulami, ktore sa pouzivaju na odchov pstruhov.
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.