krmivo aqaMLS



Všetko okolo akvarijných rýb

krmivo aqaMLS

Odoslaťod Milos Gnida » 08 Feb 2006 00:04 am

zdravim damy a panov akvaristov , nie som moc skuseny clovek v tychto veciach a rybycky krmim kade cim. Ale z odstupom casu prichadzam na to , ze asi robim chybu, tak by som chcel vyuzit vasu pritomnost a znalosti , a chcel by som sa spytat na nazor tohoto krmiva. cena sa mi zda za celkove balenie celkom slusna , podla toho co pise vyrobca aj obsah vyzera celkom plnohodnotny. ak by si niekto nasiel cas a ma znalosti , vedel by mi popisat co je na co dobre ? urcite sa to zide viacerým a nie len mne . dakujem
zlozenie : Rybia múčka, obilný lepek, vitamíny, rybí tuk, hrach, aminokyseliny, vitamíny A1, D3, E, C, nenasytené mastné kyseliny, Omega 3, Omega 6, L-lysin, DL-methionin, Cystine.
Naposledy upravil Milos Gnida dňa 12 Feb 2006 09:46 am, celkovo upravené 1 krát.
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Reklama

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod barky » 08 Feb 2006 10:18 am

Je to klasicke granulatove krmivo, ktore patri do tej istej skupiny ako SAK, ALMA, TROUVIT a podobne a urcite nebude o nic lepsie ani o nic horsie.
Dalsia podstatna informacia je ze firma, ktora toto krmivo predava (pretoze pochybujem ze by ho vyrabala) je na pokraji krachu... Tuto informaciu mam od chovatelov, ktori tejto firme dodavali ryby, zial vo vela pripadoch za ryby peniaze nedostali. Sumarne dlzi tato firma chovatelov vraj uz viac ako 5 milionov.Tato firma stoji aj za casopisom ATF a tak sa vraj v blizkom case da ocakavat aj koniec tohto casopisu.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod Milos Gnida » 08 Feb 2006 10:40 am

barky a vies mi to aj porovnat cenovo ? Cena sa mne ako laikovi zda dobra ohladne na mnozstvo dik
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod barky » 08 Feb 2006 12:20 pm

Cena je podla mna velmi dobra, pozrel som sa na ten link az teraz a rozmyslam, ze by som tiez nieco vyskusal... hlavne ma zaujali tie tablety...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod jim » 09 Feb 2006 18:30 pm

No ak je to, ako barky hovorí, podobné krmivo ako SAK tak cena/množstvo - určite sa oplatí. Len neviem, či tu je možnosť výberu veľkosti krmiva a pod. ako pri Sak-u. Používal som už kopu rôznych značiek krmív (aj no name thajské, aj značkové ako JBL ...) ale SAK je najlepšie, a lacné.
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod catfish » 09 Feb 2006 19:03 pm

Dnes jsem vyzkoušela vzorky: nejmenší zrnitost a 2 největší velikosti s následujícím výsledkem:

Malé zrnitosti:

gupky a neonky - nejdřív po tom vyjely a pak to zase vyplivnuly a nechaly ležet

3-5 cm potěr pancéřníčků kropenatých (trinidadských) a dospělci - jedli to bez problémů

ancistrusi - jedli to ale nijak nadšeně se na to netvářili, spíš s nedůvěrou

Velké zrnitosti - skaláry to ignorovaly, rájovci do toho zobali, těžko říct s jakým úspěchem, botia to odmítli stejně jako dospělí péřovci a velcí krunýřovci gibbicepsi.

Velké granule skončily nahrnuté v rohu akvária a tam je nakonec sežraly ampulárie.
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod barky » 10 Feb 2006 09:02 am

rostratus napísal:Pozeral som aj artemiu AqaARTEM a čo som bol prekvapený predáva sa už vyliahnutá, čiže ju stačí len hodiť rybkám a je to. Takže žiadne liahnutie. Ušetríme čas. Ani som nevedel, že sa také niečo predáva.


V tomto pripade nejde o vyliahnutu artemiu, ale o vajicka artemie zbavene skrupinky - preto sa aj v cestine nazyva odskorapkovana alebo odsloupkovana. Inak je to velmi dobre krmivo - ja ho pouzivam uz asi dva roky.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod rostratus » 10 Feb 2006 18:53 pm

Aha a ja som si myslel, že ju už netreba liahnuť a je pripravená priamo na konzumáciu. Či netreba ju liahnuť? Stačí je len hodiť rybám a je to ?
Obrázok používateľa
rostratus
 
Príspevky: 316
Obrázky: 54
Založený: 30 Mar 2005 18:59 pm

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod rostratus » 11 Feb 2006 22:00 pm

CatFish: ako vidím máš zlé skúsnosti s týmto krmivom. Neviem síce čím si kŕmila predtým, ale ja osobne mám takéto skúsenosti. Zo začiatku som rybky kŕmil iba vločkami rôznych značiek a nikdy som nekŕmil granulkami. Potom som chcel vyskúšať aj granule pre ryby, bolo mi jedno akej značky. Bol som prekvapený a tiež mi to nechceli žrať. Keďže krmivo som nechcel vyhodiť, začal som po troške k vločkám aj pridávať granulky aby si zvykli. Zo začiatku si to väčšinu všímali len Ancistrusy, ale postupne som dával menej vločiek a viac granulí a rybky sa mi na to naučili. Teraz som si zakúpil granulky a bezproblémov mi ich žerú.

Na záver: nepoznám ťa, takže neviem či si niekedy skúšala kŕmiť granulkami, ale ak nie myslím si, že dôvod prečo ti to nechcú žrať je ten, že sú neni naň zvyknuté :D Je to len môj názor.
Obrázok používateľa
rostratus
 
Príspevky: 316
Obrázky: 54
Založený: 30 Mar 2005 18:59 pm

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod catfish » 11 Feb 2006 23:02 pm

Moje ryby jsou zvyklé na krmení různými granulemi: JBL, Tropical Spirulina Granulat, Perla, SAK55, Trouvit, minigranule pro závojnatky a další. Zatím všechny druhy hned a v pohodě přijímaly.

Zkusila jsem včera ještě tu prostřední velikost a dopadlo to stejně. Nic se neděje, když je nechtějí, nutít jim je nebudu. Stejně to byly reklamní vzorky, horší by bylo kdybych jim koupila celé balení a pak zjistila, že to nebudou jíst.
Naposledy upravil catfish dňa 11 Feb 2006 23:06 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod rostratus » 11 Feb 2006 23:05 pm

CatFish: a ako si teda vysvetľuješ, že práve toto krmivo ti nežerú. Keby to bol hnus, tak to ani moje nežerú. Je to čudné...
Obrázok používateľa
rostratus
 
Príspevky: 316
Obrázky: 54
Založený: 30 Mar 2005 18:59 pm

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod catfish » 11 Feb 2006 23:09 pm

Rostratus: Nemám ponětí. Moje ryby žraly i rozdrobené granule pro psy a kočky, ale tohle jim prostě nechutná.
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod rostratus » 11 Feb 2006 23:11 pm

Catfish: treba ich vycvičiť :o Možno nemali svoj deň :lol:
Obrázok používateľa
rostratus
 
Príspevky: 316
Obrázky: 54
Založený: 30 Mar 2005 18:59 pm

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod catfish » 11 Feb 2006 23:19 pm

Kdepak, já ryby kvůli tomu trápit nebudu. Mám pro ně dost jiného krmení, které jim chutná i bez hladovky. :-)
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod rostratus » 11 Feb 2006 23:52 pm

Ok. Ja som s ním spokojný. Len mi stále nejde do hlavy prečo ti ich nežerú.
Obrázok používateľa
rostratus
 
Príspevky: 316
Obrázky: 54
Založený: 30 Mar 2005 18:59 pm

Re: krmivo aquaMLS

Odoslaťod barky » 13 Feb 2006 10:34 am

rostratus napísal:Aha a ja som si myslel, že ju už netreba liahnuť a je pripravená priamo na konzumáciu. Či netreba ju liahnuť? Stačí je len hodiť rybám a je to ?


Presne tak, staci ju len hodit rybam a zeru ho - ked ho len nasypes na hladinu, tak pomerne dlho plava, takze ked napriklad niekto chce cielene krmit poter napr. ancistrusov - tak treba najprv vajicka rozmiesat vo vode aby navlhli a hned klesli na dno...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: krmivo aqaMLS

Odoslaťod Vai » 13 Feb 2006 11:01 am

S reklamním vzorkem krmiva AQAmls mám stejné zkušenosti jako Catfish. Rybky ( předtím nenakrmené !) po něm občas chňapnou, ale vždy jej dříve či později vyplivnou. Navíc se mi zdá, že pro krmení ryb v běžném okrasném akváriu je tohle krmivo naprosto nevhodné, hlavně také díky tomu, že granulky ihned rychle klesnou na dno, kde poslouží zapadlé ve štěrku akorát jako krmivo pro plže.
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Re: krmivo aqaMLS

Odoslaťod catfish » 13 Feb 2006 21:56 pm

To Vai: Taky jsem to dávala nenakrmeným rybám. To že to padá na dno mi nevadilo, sumci mi berou potravu hlavně ze dna, jenže oni to nežrali ani v akváriu co mám s holým dnem, kde to do písku nazapadávalo. :-/
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.