Musí mat akvarium umele osvetlenie?



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Musí mat akvarium umele osvetlenie?

Odoslaťod ban » 17 Mar 2006 23:04 pm

Mozno blba otazka, ale musi mat akvarium umele osvetlenie? v obchode mi tvrdili, ze ak je akvarium na svetlom mieste, tak to staci a umele svetlo nepotrebuje. je to tak? :?:
ban
 
Príspevky: 7
Založený: 17 Mar 2006 22:54 pm

Reklama

Re: Musí mat akvarium umele osvetlenie?

Odoslaťod jacik » 17 Mar 2006 23:20 pm

zalezi od toho, co v nom chces chovat/pestovat

ps: pohladaj na fore akva.sk a na www.google.com
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Musí mat akvarium umele osvetlenie?

Odoslaťod michal_ » 17 Mar 2006 23:25 pm

hm...no kryptokoriny .. valisnerie...a tak...to setko ide v poho aj bez svetla..
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Musí mat akvarium umele osvetlenie?

Odoslaťod ban » 18 Mar 2006 00:15 am

nuz chovat chcem rybky - mecune, gupky, skalare a podobne.
ban
 
Príspevky: 7
Založený: 17 Mar 2006 22:54 pm

Re: Musí mat akvarium umele osvetlenie?

Odoslaťod michal_ » 18 Mar 2006 02:22 am

hm..rybkam uplne staci denne svetlo ;) podla mna... mozno njekdo povie njeco ine..
michal_
 
Príspevky: 125
Obrázky: 1
Založený: 19 Jan 2006 12:49 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Musí mat akvarium umele osvetlenie?

Odoslaťod fugu » 18 Mar 2006 10:26 am

jasne, ze nemusis mat osvetlenie , rovnako ako nepotrebujes rastliny, strk, kamene alebo koren. to su uz len take panske huncutstva. uplne staci nadrz s vodou, vykonny filter, vzduchovanie a pravidelna vymena casti vody. nieco podobne maju v tesco, v oddeleni zivych ryb.
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Musí mat akvarium umele osvetlenie?

Odoslaťod jacik » 18 Mar 2006 11:56 am

fugu napísal:uplne staci nadrz s vodou, vykonny filter, vzduchovanie a pravidelna vymena casti vody.

ani vykonny filter, vzduchovanie a pravidelnu vymenu casti vody nepotrebujes :)
http://www.altwasser-aquarium.de

jedine co potrebujes je voda :)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Musí mat akvarium umele osvetlenie?

Odoslaťod votrelec » 18 Mar 2006 13:01 pm

jacik napísal:ani vykonny filter, vzduchovanie a pravidelnu vymenu casti vody nepotrebujes :) www.altwasser-aquarium.de jedine co potrebujes je voda :)

ta stranka je v dakej divnej der die das reci, to we dont understand

Kód: Vybrať všetko
Haló návštìvník,
já provozuji od pøes 10 letech úspìšnì mrtvé rameno-akvaristika. Kdo si také za to zajímá se, nebo také již provádí, je zde pøesnì správnì.
S tím výstavbou má prezence, zaèal to s tím Bilderscript, rád by nabízet já nyní variantou, speciální na téma pøistoupím. Je jistì dostateèný Foren se s akvaristikou se zabývá, já mám tu také žádnou emoci s kterými v konkurenci kráèet, spíše vidím já zde doplnìk nabídky, tu já žádný speciální mrtvé rameno-diskuse u kulatého stolunìkde nalézt.

Do normální Foren zdá se co to znamená ? dráždivé téma být kde èlovìk postupnì skoro všichni odpovìdi zná tu na pøijít. Mì narušilo zde, že èasto, když nìkdo rovná zøídka výmìna vody dìlá krát problém má, èlovìk na to stìží vejít ale to vždy stejnì se jmenuje: Dìlej výmìna vody. Úhrnné - odpovìdi se nelíbí mi snadno
. ;- )
Teï rozhlížet vám krát ve vší tichosti zde . Dívá se krát do mých obrazù od AQ, dle protokolu o mìøení a do diskuse u kulatého stolu. Tam je taktéž kniha hostù. Když její otázky máte, tip nebo podnìtù jste v diskusi u kulatého stolu správnì.
Já bych tìšil se, když vám líbí se.
Pozdrav
Axel
votrelec
 
Príspevky: 109
Obrázky: 31
Založený: 24 Júl 2005 09:48 am
Bydlisko: bratislava

Re: Musí mat akvarium umele osvetlenie?

Odoslaťod fugu » 18 Mar 2006 13:36 pm

jacik napísal:
fugu napísal:uplne staci nadrz s vodou, vykonny filter, vzduchovanie a pravidelna vymena casti vody.

ani vykonny filter, vzduchovanie a pravidelnu vymenu casti vody nepotrebujes :)
http://www.altwasser-aquarium.de

jedine co potrebujes je voda :)


no neviem, je to sice v reci naroda robotov, ale zvladol som preklikat niekde k meienealtwasserakvariumbucheundsuche :wink: a tam som videl nejake eheimy a podobne veci na filtrovanie, osmozu a pod :]
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Musí mat akvarium umele osvetlenie?

Odoslaťod jocai » 18 Mar 2006 13:40 pm

No ono osvetlenie aj pri rybkách má význam, spravne nasvetlené akva zvýrazní farbu rýb.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Musí mat akvarium umele osvetlenie?

Odoslaťod Peter » 19 Mar 2006 07:40 am

Osobne si myslim, ze osvetlenie nemusi byt, teda pokial su splnene urcite podmienky. Momentalne ma napada dostatok denneho osvetlenia (hmmm riasy) a mozno aj osadenstvo, aj ked si myslim, ze rybam je to jedno, dokonca by sa im viac pacilo, keby neboli zvyraznovane ich farby :wink: . S rastlinami moze byt problem. Poznal som jedneho amatera, ktory mal taketo akvarium a vobec nechapal naco by mal mat osvetlenie, nemal ani filter... Osobne si myslim, ze bola len zhoda nahod, ze mu to akvarium islo... ale preto si myslim, ze sa to da. Ak si pozriete stare filmy kde sa nahodou vyskytuje akvarko, alebo sa bavite so starymi akvaristami, tak zistite, ze volakedy nepoznali problemy ani so spravnym osvetlenim, ani s filtrami a pod. Ja si to tak pre seba nazyvam, ze Natural akvarko. Mozno existuju akvaristi, ktori sa takymto aqua venuju. Ak nie, mohol by to bolo niekto skusit... je to predsa prirodzene prostredie.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.