otocinclus affinis



Všetko okolo akvarijných rýb

otocinclus affinis

Odoslaťod andy » 29 Dec 2002 21:18 pm

nazdarte akvaristi!

chcel by som vediet, ake mate skusenosti s otikmi, hlavne co sa tyka ich zivotnosti. na cistenie rastliniek a skiel su perfektni, ale dozili sa mi maximalne 4 mesiace v mojom malom akvariu a potom postupne, zjavne bez dovodu odchadzali... :( vo vacsej nadrzi spociatku veselo cistili kazdy kutik, ale teraz uz len visia na skle a rastlinach a len obcas plavaju alebo cistia.
andy
 

Reklama

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod salik » 30 Dec 2002 08:21 am

v septembri som kupil na skusku dvoch, po mesiaci jeden "odisiel", nenapadna sikovna rybka, mozno keby som ich mal 20 tak uvidim aj vysledky ale pri jednej na 160L akvarium...kazdopadne nieco pocisti lebo umelu potravu ignoruje, problem je ze ich mavaju v predaji len ojedinele-urcite by som ich par prikupil
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod minky » 31 Dec 2002 08:22 am

Ja mam tych mojich 3 asi pol roka a zatial nic tomu nenasvedcuje, ze by chceli "odist". Teda dufam ze nie :) Aj ja mam podobnu skusenost: nazaciatku boli hodne usilovny a cistili cele akvarko. Teraz su vacsinou skovany vzadu za korenom a vylezu sem tam (jeden cas som si myslel ze mam uz len dvoch lebo treti bol neustale tak zasity ze som ho nebol ani v tom mojom malom akvarku schopny najst). Ale co je zaujimave, vzdy vylezu ked davam susenu alebo mrazenu potravu :shock: Vtedy behaju po strku a hladaju (a asi aj zeru). Ze by mali malo svojej prirodzenej potravy :?:
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod andy » 03 Jan 2003 21:07 pm

minky napísal: Ale co je zaujimave, vzdy vylezu ked davam susenu alebo mrazenu potravu :shock: Vtedy behaju po strku a hladaju (a asi aj zeru). Ze by mali malo svojej prirodzenej potravy :?:

to je sranda, lebo ja ked mojim hodim napr. tabletku rovno pod nos, ani si ju nevsimnu, na druhej strane, prirodzenej potravy u mna maju dostatok, na sklach sa riasy tvoria stale, aj ich cistia, ale uz zdaleka nie tak usilovne...
andy
 

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod minky » 08 Jan 2003 12:14 pm

To ze maju asi malo potravy bolo myslene ironicky. Riasy mam :cry: , ale nie zelene na sklach. Mam problemy s tmavou riasou. Vyzera ako tmava trava. Vyrasta hlavne na anubiasoch a plochych kamenoch. Aj drevo je cele nou porastene, blee. Neviem, ale mam pocit ze otovia takuto riasu nepozieraju a skor sa orientuju na mensie druhy. Tak je celkom mozne ze fakt maju malo potravy a preto zeru aj to co im ja ponukam.
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod nazir » 08 Jan 2003 19:47 pm

neviem ci som to pochopil spravne ale asi ide o prisavnikov :? , mozno sa mylim ale ty moji makaju ako dabli na zaciatku som mal len jedneho ale ten na moju 350 nestihal je to sice macek ale nestihal :( tak som prikupil parik a teraz mam po probleme skoro ziadne zelene riasi a este sa opytam ake to mas tie riasy hnede? mne sa nic take neurodilo , niezeby som po tom tak tuzil ale som rad ze to ty moji borci tak zvledaju , vydel som take male rybky mali pasiky a makali ako dive, zobrali kamienok pocmulali :lol: a bol cisty :lol: super len jedna stala 280 sk smola nekdy priste :D cafte
Obrázok používateľa
nazir
 
Príspevky: 80
Založený: 12 Okt 2002 13:12 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod andy » 08 Jan 2003 20:43 pm

sevi nazir,

otocinclus je v podstate zmenseny prisavnik (resp. ancistrus), patri do tej istej velkej rodiny *loricariidae*. dorasta asi tak cca. do 4-5 cm, na rozdiel od ancistrusov, ktori po case prerastu mensie akvaria a sustredia sa hlavne na zvysky potravy a rastliny :( .

tu rybku co si videl v predaji za 280, nevies nahodou, ze co to bolo zac? bolo to u teba v banskej?
andy
 

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod salik » 08 Jan 2003 20:51 pm

Obrázok otocinclus affinis Obrázok "tmava riasa" - mas na mysli tuto? , okrem inych ju mam aj ja, u mna ma rada drevo+anubias (ten ju asi pritahuje), tuto riasu nezerie asi nic, ancistrusi ju obchadzaju, otocinclus affinis detto, crossocheilus siamensis so slimakom len tak jemne prejdu konceky na ktorych sa asi zachytavaju zvysky potravy, tu pomoze len "manualna" praca alebo prevencia-menej virit vodu (utlmit filtre)-menej krmit (NO2/3,PO), pekne popisane je to napr. tu [url]planta.aquariana.cz/rasy_01.htm[/url]
Naposledy upravil salik dňa 16 Feb 2003 21:46 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod nazir » 08 Jan 2003 22:52 pm

caf andy
podla obrazku sa to moc nepodoba na prisavnika :shock: a na tu rybku sa opytam lebo pojdem asi kupovat nejake tercovce 8) ano bolo to v BB
Obrázok používateľa
nazir
 
Príspevky: 80
Založený: 12 Okt 2002 13:12 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod marlo » 09 Jan 2003 08:16 am

co sa tyka tejto stetinkovej riasy ..moje skusenosti su ze ak ma hlad tak Black molly ich okusuje a aj Mecune...ale uplne ju pravdepodobne neznicia...
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod andy » 10 Jan 2003 00:16 am

tak s touto riasou si poradi tak akurat amanova krevetka caridina japonica, dokaze riasu *osklbat* uplne nakratko, takze vyzera ako dva dni po holeni, u mna vsak rastie len zriedka a pomaly, takze nie je problem raz za cas rucne chumacik odtrhnut...
andy
 

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod minky » 10 Jan 2003 17:33 pm

Ano, mal som na mysly tu riasu co je na obrazku. A tak ako tebe aj mne oblubuje drevo a anubiasy. A robi sa aj na liste kryptokoryny. Dokonca aj na vacsich kamienkoch. Jeden cas sa mi podarilo zastavit jej rast. Ale potom sa mi premnozili slimaky a tie asi vela "kadia" :lol: tak mi zas zacala rast :cry: Krmit nekrmi vela takze tym to nebude. Filter je na minime.
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod salik » 10 Jan 2003 20:16 pm

minky napísal:Ale potom sa mi premnozili slimaky

mal som aj ten "problem", po kupe pariku botia modesta po 14 dnoch nebudes vediet co je to slimak .. :wink:
s tou riasou ti viac nepomozem, treba skusat :roll:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod salik » 16 Feb 2003 21:58 pm

Obrázok
na prvom obrazku je kupovany novy otocinclus affinis v symbioze, na druhom obrazku uz starsi otocinclus affinis kupovany v lete v poluse, lisia sa vyzorovo aj spravanim, pravdepodobne sa sem dovaza viacero poddruhov, o chove v zajati som zatial nepocul
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod azet » 17 Feb 2003 18:31 pm

sevi, tak ja mam tych druhych, s tou spicatejsou papulkou. zial, behom mesiaca mi odisli 3 exemplare, zjavne bez dovodu, parametre vody boli koser, takze fakt neviem :cry: , inac klobuk dolu za pekny report z viedne
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod minky » 17 Feb 2003 18:52 pm

Ja podla tych fotiek neviem povedat ktory druh mam, ale vcera vecer predtym ako sa malo vypnut svetlo mi obidvaja vyliezli z ukrytu a boli prisaty jeden blizko druheho na prednom skle. V tedy som si vsimol, ze jeden ma napadne zvacsene brusko. Neviem ako to vyzera ked je oto "tehotny" :D ale hento sa na to napadne podobalo. Co mam robit ak su to ozaj ikry v bruchu a chysta sa ich niekam naklast :?: Chcel by som nejake zachranit... Help me somebody ...
Obrázok používateľa
minky
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 08 Júl 2002 10:21 am
Bydlisko: Prievidza

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod salik » 17 Feb 2003 21:52 pm

Otocinclus Paulinus (Prisavnicek mramorovy)
Rozmnozovanie: ..nezname, ale je mozne pozorovat samice plne ikier...

Otocinclus Affinis (Prisavnicek smaragdovy)
Rozmnozovanie: ..kladie ikry na listy rastlin, odchov plodika moze byt problematicky...

(Velka obrazova encyklopedia akvariovych ryb-Gina Sandfordova)
------------------------------------------------------------------
Otocinclus Maculipinnis (Obrnenec skvrnitoplutvy)
Rozmnozovanie: ..samica kladie male ikry na rastliny alebo na steny akvaria, plodik sa liahne pri teplote 20c po 2-3 dnoch

Otocinclus Affinis (Obrnenec jednopruhy)
Rozmnozovanie: ..neresi sa podobne ako panciernicky, ikry ma male a lepi ich jednotlivo na vsetko-rastliny, kamen, steny akvaria, plodik sa liahne za 3-dni

Okrem spominaneho obrnenca skvrnitoplutveho a jednopruheho sa chovaju : Otocinclus Flexilis, Otocinclus Nigricauda a Otocinclus Vittatus

(Sladkovodna akvaristika-Stanislav Frank)
--------------------------------------------------------------------

-tak tych druhov mame viacej a zda sa ze je v tom "trochu" bordel..., s tym odchovom ti neporadim a rady "ako na to" v knihach nie su, su tam len zakladne informacie, ostatne je na tebe :idea:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod Stuka » 11 Jún 2004 09:57 am

Neviem ake su vase skusenosti, ale tie moje affinisi cely den nic nerobia. Iba su prisate na skle alebo lezia na listoch rastlin. Len dufam ze to nebude niaka choroba lebo som sposoroval ze maju oblast okolo tlamy taku cervenu niektore viac ine zas menej, ale maju to vsetky. Ked som ich doniesol tak to nemali chuderki snad im neni teplo v tychto dnoch ma voda skoro 27 C
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod Peter » 11 Jún 2004 21:58 pm

Stuka napísal:Neviem ake su vase skusenosti, ale tie moje affinisi cely den nic nerobia. Iba su prisate na skle alebo lezia na listoch rastlin.

No neviem teda co ine by mali robit. Mojich 5 ks tiez nerobi nic ine. Podla mna ked su rozlezene po listoch ( a stale na inych rastlinkach) alebo prisate na skle (niekedy vsetkych pet na jednej kope, asi si musia objasnit nejake veci :) ), ale stale sa hybu, tak je vsetko OK a urcite pri tom lozeni ozieraju riasu. Pokial su pohyblive, neapaticke, myslim, ze sa nemusis obavat. Ja mam jedneho otocincla takeho hrckaveho, uz asi rok, zije normalne s ostatnymi a neviem preco ma tie hrcky. Nevie niekto co mozu znamenat hrcky na tele ryby? :?: Isty cas dost obtazovali ostatne ryby, dokonca guramy, furt sa chceli na nich prisavat. Zda sa mi ze to robia aj teraz, ale uz menej, ryby sa naucili na nich reagovat, ale vtedy bola gurama evidentne z nich nervozna. Kym sa otocila aby ho zahnala uz bol na inom mieste, potvora.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod Stuka » 11 Jún 2004 22:36 pm

hehe moje affinisi sa zase stale prisavaju na prisavnikov skutocne mila rybka. S tych co mam urcite moja najoblubenejsia :roll:
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod andy.betta » 12 Jún 2004 10:51 am

Nemôže prisatím ublížiť rybe? Marí sa mi, že som to niekde počul.
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod Stuka » 12 Jún 2004 14:42 pm

bohuzial dneska v noci mi jeden affinisik zomrel :oops: :angel:
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod affinis » 13 Jún 2004 09:01 am

Podla tych dvoch fotiek, ktore tu ma Salik budem mat asi tych na lavo, neviem ako sa lisia v spravani, ale ja ich mam tiez zo symbiozy a este som ich v klude nevidel, nepocitam ked v noci rozsvietim v izbe :-) vtedy su aj otici kludny, inak cele dni sa nahanaju to prisavanie na druhe rybky som spozoroval raz a to sa jeden otik vozil asi 5 sekund na samicke black molly. Obcas si zmyslia, ze su SAE a plavaju s nimi v hufe :-) musia byt vzdy pri vsetkom, ked sa nieco deje v akvariu...hlavne pri vymene vody - prisaju sa na odkalovaci zvon a neboja sa aj ked sa ich clovek dotkne...

TO Salik: ako sa spravaju tie druhe co mas doma z Polusu?
affinis
 
Príspevky: 212
Obrázky: 6
Založený: 12 Feb 2004 17:48 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod Peter » 13 Jún 2004 14:50 pm

andy.betta napísal:Nemôže prisatím ublížiť rybe? Marí sa mi, že som to niekde počul.
Teoreticky by asi mohli narusit slizovu vrstvu, ale tie moje sa len pokusaju prisat, nalepene na inej rybe som ich este nevidel... proste otravuju, ale ryby sa tomu brania
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.