www.akva.sk



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: www.akva.sk

Odoslaťod skala » 08 Feb 2005 17:08 pm

niekedy sa pozriem. ale ty jacik, iste pochopis, ze skor by som chcel byt ten, co pride neskor. cosi vytvorit chce dost namahy. aj preto, ze nieco take mam. co nemam, to vacsinou neovladam. takze, zatial to necham na druhych.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: www.akva.sk

Odoslaťod skala » 08 Feb 2005 17:13 pm

jacik, mas moje velke uznanie. pozrel som sa, aj som tam doplnil tusim 3 slova. trochu ma zaraziali vyhody a nevyhody, je to v pohode, ale akosi cudne to na mna posobilo, akoby bola akvaristika daka uchylka ;-) no, ale to je mozno prvy dojem.

inak, ak okolo vecnych zalezitosti vznikne polemika prostrednictvom wikipedie, bude to skvele. nic ine lepsie interaktivne si neviem v diani okolo akva nadialku neviem predstavit.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: www.akva.sk

Odoslaťod jacik » 08 Feb 2005 18:50 pm

skala napísal:trochu ma zaraziali vyhody a nevyhody, je to v pohode, ale akosi cudne to na mna posobilo, akoby bola akvaristika daka uchylka ;-) no, ale to je mozno prvy dojem.
mozno casom najdeme vystiznejsie slova :)

skala napísal:jacik, pokial dobre viem, akvarium.sk sa ide zlucit s akvaria.sk.
Zatial viem len o Heriho snahe a nemyslim si ze toto bude pre akvarium.sk dobra volba. akvaria.sk navstevuje podla poctu a kvality prispevkov velmi malo akvaristov a skor zacina byt zaujimava pre teraristov.

skala napísal:ale ty jacik, iste pochopis, ze skor by som chcel byt ten, co pride neskor. cosi vytvorit chce dost namahy. aj preto, ze nieco take mam. co nemam, to vacsinou neovladam. takze, zatial to necham na druhych.
prave preto som ta oslovil ako prveho :), lebo sa mi zda ze tvoje clanky maju tri vyhody:
1. nie su zatazene copyrightom ktory by branil ich volnemu zverejneniu pretoze obsah wikipedie je pod GNU Free Documentation License http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html
2. su pisane zrozumitelnym stylom
3. a pokryvaju prakticky vsetky zakladne
oblasti akvaristiky, takze mozme relativne lahko a rychlo vytvorit zaklad-kostru celej akva sekcie

postupne budu samozrejme pribudat aj dalsie clanky, casom sa to mozno stane otazkou osobnej prestize :). kto vie. ale myslim si ze toto je dobra cesta. je nas tu na fore vela a myslim ze uz aj vieme o akvaristike dost vela. tak preco to nezosumarizovat?
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: www.akva.sk

Odoslaťod Atilla » 09 Feb 2005 00:16 am

jacik teba bavi vozit drevo do lesa ?
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: www.akva.sk

Odoslaťod Ceco » 09 Feb 2005 09:41 am

Jacik, to akoze wikipedia funguje tak, ze hocikto kto tam pride moze menit obsah clankov a nemusi byt ani autor? Nemusi sa prihlasit? Nechapem trosku princip a nemam cas to studovat na Inete. Objasni mi to prosim par slovami. Vdaka.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: www.akva.sk

Odoslaťod jacik » 09 Feb 2005 10:27 am

Ceco napísal:Jacik, to akoze wikipedia funguje tak, ze hocikto kto tam pride moze menit obsah clankov a nemusi byt ani autor? Nemusi sa prihlasit? Nechapem trosku princip a nemam cas to studovat na Inete. Objasni mi to prosim par slovami. Vdaka.


najlepsie bude ked si precitas tento clanok http://www.zive.cz/h/Uzivatel/Ar.asp?AR ... 1&CAI=

ale v strucnosti.
1. ano kazdy moze menit obsah clankov a nemusi byt ani autor a nemusi byt ani prihlaseny.
2. princip je v tom ze kazda zmena je ukladana a teda aj po chybnej oprave ci dokonca vandalizme je mozne par kliknutiami overit zmeny voci skorsim verziam a rychlo to navratit do povodneho stavu. Pokial je to naozaj nutne tak niektore stranky mozu byt docasne aj zamknute pre editaciu.
3. kedze je statisticky viac ludi ochotnych prispiet na dobru vec nez burat hotove veci a navyse je tak jednoduche to po nich opravit tak konecny efekt je taky ze wikipedia sa rychlo rozrasta.
4. cela wikipedia je pod klonom GPL licencie GFDL. to znamena ze vase prispevky su chranene a nikto si uz na ne nemoze robit vlastnicke naroky (napr. vydat knihu s copyrightom inym ako GFDL). vsetky prispevky si uz od okamihu pridania mozu citat, kopirovat a upravovat vsetci. su slobodne. a preto sa to vola slobodna encyklopedia :)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: www.akva.sk

Odoslaťod jacik » 14 Feb 2005 13:56 pm

jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: www.akva.sk

Odoslaťod MatoM » 29 Jún 2006 15:58 pm

hmmm...myslim, ze som velmi rad, ze som sa sem dostal...je to super...hlavne, ked potrebujem v robote mierne vypnut
Obrázok používateľa
MatoM
 
Príspevky: 16
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2006 07:23 am
Bydlisko: ša?a

Re: www.akva.sk

Odoslaťod Wepman » 29 Jún 2006 16:27 pm

Pozeram, ze akva.sk sa dostalo do klasickeho problemu, ktorym si musi prejst skor ci neskor kazde forum. OFFTOPIC diskusia tam kde by nemala byt sa zakonite musi objavit po vycerpani vsetkych moznych tem a coraz castejsie sa opakujucich odpovediach pre zelenacov: "toto sa tu X krat preberalo, pozuzi funkciu hladaj" a pod... Tieto odpovede su samozrejme opodstatnene, druha vec je ked sa temy zvrhavaju do inej roviny... tazko nutit ludi aby sa bavili o beznych veciach v nejakych offtopic temach a o specifickych problemoch pisali len specificke komentare. Takto ludia stratia pocit internetovej slobody a vyseru sa casom na cele forum.

Ja osobne som o akvaristike tiez nevedel vela, ked som prvykrat nacrel na toto forum, sice som radsej viac hladal a cital dalsie externe zdroje a az potom zacal pisat otazky, nie kazdy ma tolko trpezlivosti. Je fajn ze sa stale najdu ludia, ktori zaciatocnikom hodia v odpovedi priamo linky na konkretne temy, ktore by si mali prestudovat. Idealne by bolo spravit nejaky odkaz pre zaciatocnikov, kde by bolo zhrnute vsetko na jednom mieste, cim by sa minimalne zabezpecilo ze by sa do fora zapajali trosku hodnotnejsimi prispevkami na zaciatok.

Rozsirit a zveladit akva.sk sa da podla mna len tak, ze sa z neho spravi skor akvaristicky portal, kde budu na titulnej stranke novinky a zaujimave info z oblasti akvaristiky, veci preberane z inych zahranicnych zdrojov, upozornovania na novinky, co sa kde objavilo, atd... k jednotlivym clankom bude mozne pridavat komentare a portal bude zit stale niecim novym. a forum si bude viest svoj zivot. Offtopic diskusia vsak patri do kazdej temy. Problem je v tom kto by robil zdarma redaktorov, nadsenie ludi netrva vecne a v dnesnej dobe uzivit takyto portal z reklamy nie je jednoduche, (aj ked nie nemozne)...

Alebo ak chcete mat iba forum, tak to nechajte plavat tak ako to je, ono si najde svoju cestu.
Obrázok používateľa
Wepman
 
Príspevky: 136
Obrázky: 16
Založený: 03 Nov 2005 09:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: www.akva.sk

Odoslaťod skala » 29 Jún 2006 19:15 pm

wepman ja si mysli to iste a uz hoooodne dlho. ale cesta k tomu je uplne zafukana. ale mozno je svetlo tam kdesi a pride aj nova kvalita.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: www.akva.sk

Odoslaťod marlo » 29 Jún 2006 20:27 pm

[quote="Wepman"][/quote]

ano mas pravdu .
Ale ver tomu ze keby sa tu aj spravil nejaky sumar pre zaciatocnikov tak tie otazky by sa objavovali stale.
Ver tomu ze na min 70% otazok sa odpovie...a zbytok ostane neodpovedany alebo pride odpoved "Search" pretoze naozaj tie zakladne problemi sa tu preberali snad 100x

co sa tyka portalu a noviniek...napad je to dobry ale sam musis uznat ze na to je potrebne mat cas , na redaktorov peniaze /tie nie su/ a ludi ochotnych spolupracovat.
Tento portal nezije dokonca ani z reklamy ..este nebol ani 1 rok aby sme nemuseli doplacat z vlastneho vrecka.

Ale ako myslienka z tvojej strany to nebolo zle a je nad cim pouvazovat...len bohuzial toho casu je malo ...

Ja dufam ze sa stale budeme zlepsovat a nie naopak zhorsovat :)
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: www.akva.sk

Odoslaťod svato » 30 Jún 2006 09:22 am

to marlo - co sa tyka penazi , tak na niektorych forach to riesia napr. takto http://www.mojehobby.cz/diskuze/donate.php a ver tomu , ze vela ludi prachy posle , pretoze ked chcu , aby forum zilo , tak musia na to prispet aj oni , nikto to z vlastnych penazi nebude tahat donekonecna ( samozrejme , ze model financovania sa moze vymyslet hoci aky , toto je len navrh )
svato
 
Príspevky: 185
Obrázky: 7
Založený: 14 Nov 2005 18:16 pm
Bydlisko: Trencin

Re: www.akva.sk

Odoslaťod bettina » 30 Jún 2006 11:22 am

myslim, ze do toho financovania, by sa zapojilo dost ludi, ved ked sa kazdy zamysli, kolko cennych informacii na tomto fore ziskal, co vsetko sa naucil a nemusel investovat do ziadnej literatury!

Myslim, ze vacsina z nas si to uvedomuje a urcite by kazdy nieco poslal - v ramci svojich moznosti.
Len otazne je, ci by sa peniaze pouzivali na ten spravny ucel, a casom by nevzniklo niekoho obohacovanie.... Ale dufam, ze by sa vymyslel system, ktory by taketo myslienky hned vyvratil!

Co sa tyka disk. fora a vsetkych novych uzivatelov (prakticky tam patrim aj ja), neviem, ci by to bolo mozne, ale moj navrh na minimalizovanie vela zbytocnych tem, ktore sa zakladaju znie:

Pravo zalozit novu temu, by mal mat uzivatel, ktory je aspon 1 rok registrovany. Za ten rok, ak ho bude akvaristika aj nadalej zaujimat, sa docita a nauci velmi vela, a nakoniec zisti, ze temu, ktoru by zalozil na zaciatku registracie, uz po roku nikdy nezalozi.

Tolko moj nazor.
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: www.akva.sk

Odoslaťod Dexter » 30 Jún 2006 12:41 pm

bettina napísal:myslim, ze do toho financovania, by sa zapojilo dost ludi, ved ked sa kazdy zamysli, kolko cennych informacii na tomto fore ziskal, co vsetko sa naucil a nemusel investovat do ziadnej literatury!...

Bettinna... zdaleka nie kazdy, kto sa tu registruje je akvarista zaciatocnik... Rok nemoct zalozit temu? To je dost huste a deskriminacne. Nemyslis? To som este na niejakom fore ani nevidel takuto podmienku a ver, ze prispievam na vela z nich... Vacsinou byva nieco take, ze novi uzivatelia maju pristup iba do nejakych zakladnych sekcii a ty co maju viac ako 50 prispevkov, mozu ist uz do vsetkych. Ale neviem, ci by bola najrozumnejsia podmienka upravit to tak, ze az po 50 prispevkoch mozes zalozit vlastny topic... Pamatam si, ze ked som cca pred rokom prisiel na toto forum ako novacik, tak som zalozil temu o chladeni akvarii, ktora mala myslim 3 alebo 4 strany relevantnych prispevkov, kde sa riesili ci uz ceny profesionalnych vyrobkov alebo moznost zostavenia podobneho zariadenia "na kolene". Urcite by som sa touto cestou nevybral...

Skor, ak vam tie prispevky vadia, tak by sa mali moderatori starat o "cistotu" svojich sekcii a ak to nestihate, tak urobte nabor... Urcite by sa niekto zaskolil, kto ma cas :) Salik to napr. robi perfektne a vzdy poskytne linky na diskusie, ktore uz boli preberane.

Myslim ale, ze by ale mali byt vypracovane nejake pravidla fora, ktore by si novy uzivatel mal precitat pri registracii. Ako prve pravidlo by mohlo byt, skor ako zalozis novy topic, pouzi funckiu Hladat, ci tu uz take nieco nebolo preberane. Mali by obsahovat aj sankcie za spamovanie. Preco nie...

No dobre, to by stacilo... Howgh...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: www.akva.sk

Odoslaťod bettina » 30 Jún 2006 12:52 pm

viem, ze to nie je najidealnejsie riesenie - a ani som nikdy nepisala, ze kazdy novozaregistrovany je zaciatocnik. Je to aj koli tomu, aby za ten rok kazdy zistil ako funguje tato stranka.
Toto riesenie ma samozrejme aj svoje nevyhody.

Len treba si zvazit a vybrat mensie zlo.

S mazanim tem a prispevkov, sa mi zda, ze to slabo funguje. Tych tem je tu neskutocne vela, dokym vsetky precitas, stratis kopu casu, dokial nenatrafis na ozaj kvalitnu. Toto samozrejme, ze vela ludi odradza, a pre vacsinu je jednoduchsie zalozit dalsiu temu - z toho samozrejme vznika retazova reakcia - a opatovne mnozenie tem. atd. atd.

A pravidla fora - vidim, ze ani Ty si ich necital - tie tu totiz su - je to desatoro.
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: www.akva.sk

Odoslaťod matus » 30 Jún 2006 13:14 pm

Dexter napísal:Skor, ak vam tie prispevky vadia, tak by sa mali moderatori starat o "cistotu" svojich sekcii a ak to nestihate, tak urobte nabor...

na 100% suhlasim a podciarkujem dexterove slova
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: www.akva.sk

Odoslaťod Dexter » 30 Jún 2006 16:49 pm

bettina napísal:viem, ze to nie je najidealnejsie riesenie - a ani som nikdy nepisala, ze kazdy novozaregistrovany je zaciatocnik...

Cital... len hovorim, ze by mala byt podmienka precitat si ich pri registracii, nie MOZNOST precitat si ich potom...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: www.akva.sk

Odoslaťod jim » 30 Jún 2006 17:59 pm

no, nedá mi nenapísať...

Add bettinin názor: tak ako už bolo napísané, nie každý novo registrovaný je začiatočník, takže by to bolo dosť veľké obmedzovanie. A niekedy aj začiatočník má objektívny dôvod založiť tému, napr. konanie sa nejakej výstavy, burzy a pod...

Podľa mňa by nikto nemal byť nijak obmedzovaný v zakladaní tém ani žiadne limity s odoslanými príspevkami...to je blbosť...keby bol limit napr. 50 príspevkov, každý by písal kopec "oničom" príspevkov, len aby dosiahol hranicu 50 príspevkov...

Čo sa týka desatora, je asi zbytočné či bude pri registrácii podmienka alebo len možnosť si ho prečítať...však kto si to kde číta??? Každý dá "accept", "submit" alebo čo ja viem čo a je zaregistrovaný. Možno by pomohlo, ak sa dá, že pri registrácii by sa v jednom kroku objavilo na monitore desatoro na nejaký čas (napr. 1-2 minútky) a počas tohto limitu by človek nemohol dokončiť registráciu, čiže aspoň takýmto spôsobom by bol, zase len možno, ale avšak, myslím, už viac prinútený si to desatoro prečítať. Dúfam že som to napísal aspon trochu zrozumiteľne :roll:

Riešenie problému však vidím len v ľudskom faktore - a to moderátoroch...malo by byť viac moderátorov aby sa to všetko stíhalo triediť a zaraďovať. A vidím to tak, že každému moderátorovi by admin poskytol zoznam linkov na témy (tak ako to robí salik, určite má niekde tie odkazy podľa jednotlivých sekcií napísané). Takto by každý moderátor mohol presunúť daný príspevok do vhodnej témy (nie zamknúť tému a hodiť link!!! tým sa nicht nevyrieši).
Ale za dosť dôležité potom považujem oznámiť dotyčnému odosielateľovi "zlého" príspevku mailom zmenu...že bol jeho príspevok presunutý a pod. (to by sa robilo automaticky, ak sa to dá :D ) lebo určite nikoho nepoteší, ked ničo do fóra napíše a potom sa jeho príspevok "stratí". Keby sa mu to oznámilo mailom, vedel by že ho má hľadať inde a že sa nestratil, resp. že jeho príspevok bol odveci a bol zmazaný...

Tak to je môj názor na riešenie problému.
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: www.akva.sk

Odoslaťod Dexter » 30 Jún 2006 18:57 pm

Ved ja som napisal: "Ale neviem, ci by bola najrozumnejsia podmienka upravit to tak, ze az po 50 prispevkoch mozes zalozit vlastny topic..."
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: www.akva.sk

Odoslaťod jim » 30 Jún 2006 19:05 pm

to Dexter: však to nebolo adresované len tebe...to som písal všeobecne. A tých 50 príspevkov sa mi zapáčilo u teba, tak som to isté číslo použil aj ja. :wink: :D
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: www.akva.sk

Odoslaťod majko » 27 Okt 2006 10:25 am

Len pre zaujimavost urobte si svoj nazor:
Kód: Vybrať všetko
http://www.akvaria.sk/phpBB2/viewtopic.php?t=2912
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: www.akva.sk

Odoslaťod milop » 27 Okt 2006 16:34 pm

Pekne ,
davno ma nič tak neprekvapilo.........
....normalne som stratil reč .........
je toho dosť a medziiným :
som naturalizovaný blavak, všade hovorim žilinčan - 23 rokov žilina 25 rokov Ba , asi sa musím vysťahovať- veď kde sa niečo šuchne o blave tak hned nasleduje kyslý xicht - čo su už všetci natvrdo
ved ty blavaci sme mý
ja zo žiliny
skala z piešťan
roger, kdesi od prievidze
kolega blavak z martina
dzurinda - vychodniar- ozaj vráti sa domov?
všetci možní moderatori vychodniari
raviolka z prahy - ešte aj prahocentristka :wink:
- tuším, že začnem byť " hrdý bratislavčan" vďaka kvapke s menom tokušev a
ale toto naozaj nepatrí na akva.sk dám to panovi tokuševovi na link- neviem či sme sa stretli, ale určite to je zaujmavý pán a asi naSRaný, že BB nie je hlavným mestom SR- to už nejaký hlupak propagoval
.......nejde to som tam nezaregistrovaný takže možno si to prečíta tu
ozaj- anketa : priznajte sa akvablavaci kto ste odkiaľ ?
Naposledy upravil milop dňa 27 Okt 2006 23:38 pm, celkovo upravené 1 krát.
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: www.akva.sk

Odoslaťod Ceco » 27 Okt 2006 21:22 pm

Somorja a HUNland RULEZ :D
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: www.akva.sk

Odoslaťod Hájek » 27 Okt 2006 23:07 pm

Keby som mal ja vylepsit tuto stranku zameral by som:

bud na clanky, ktore by ludia poslielali adminovi, a ten by ich spracoval, upravil atd. K tomuto clanku by potom bola pridana diskusia. To znamena ze by nekdo napisal napr. clanok o CO2 setoch, pridal by tam cany za ake sa daju komponenty zohnat a aj kde. To by prinieslo zlepsenie v tom, ze ked sa chcem dozvedies neco o setoch nemusim citat 15 stran prispevkov v ktorych sa hadaju ludia ci sa to oplati alebo nie a aj po precitani celeho 15 stranoveho prispevku by som sa viac-menej nic nedozvedel.

Alebo (ako uz iny pisali) by mohli moderatori prispevky viac "smerovat" k danej teme

presne ako http://sk.wikibooks.org/wiki/Akvaristika :roll:

P.S.: Moderatori, admini .... keby ste chceli mohli by ste na reklame slusne zarobit. :D
:angel:
Obrázok používateľa
Hájek
 
Príspevky: 113
Obrázky: 21
Založený: 16 Aug 2006 18:52 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.