Akvarko-povolil spoj



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Akvarko-povolil spoj

Odoslaťod l_laco » 18 Aug 2003 10:31 am

Obavam sa, ze na odstranenie stareho silikonu ti lieh nepomoze. Najskor ho co najviac oskrab zo skla, aby ti tam zostalo co najmenej a potom pouzi bud toulen, alebo aceton, pripadne niake ine rozpustadlo. Lieh ti urcite nepomoze.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Reklama

Re: Akvarko-povolil spoj

Odoslaťod Atilla » 18 Aug 2003 10:53 am

par krat som silikonoval kuchynsky dres, sprchovaci kut a podobne ale jediny sposob ako sa zbavit silikonu je mechanicky ho odskrabavat
poradili mi aj rozpustadlo na silikon ale nepomohlo (nazov uz neviem)
bezne rozpustadla neucinkuju lieh rozhodne nie (vylejes vodku na kuchunsky dres a povolia ti spoje ;) )
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Akvarko-povolil spoj

Odoslaťod fero » 19 Aug 2003 06:28 am

Tak teda priatelia,
vcera som rozoberal akva a cistil ho od prebytocneho silikonu. Steny som vyrezal ziletkou, slo to celkom dobre az na jeden porezany prst.
A ako som cistil prebytocny silikon ? Najprv som ho nahrubo orezal ziletkou a potom som na uplne vycisteie pouzil drotenku na riad z makkeho kovu. Islo to super, aj celkom rychlo a po starom silikone ani stopa.
Obrázok používateľa
fero
 
Príspevky: 196
Obrázky: 25
Založený: 09 Apr 2003 13:04 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Akvarko-povolil spoj

Odoslaťod jacik » 19 Aug 2003 07:24 am

cital som ze na odstranovanie silikonu je vraj dobra aj vrtacka s vlnenym alebo papierovym kotucom
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Akvarko-povolil spoj

Odoslaťod salik » 19 Aug 2003 08:30 am

jacik napísal:cital som ze na odstranovanie silikonu je vraj dobra aj vrtacka s vlnenym alebo papierovym kotucom

Martin na stretnuti spominal, ze super je nejaky sprej na odmastovanie, pouziva sa v auto-servisoch :idea:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Akvarko-povolil spoj

Odoslaťod Ludo » 20 Aug 2003 20:19 pm

Mne sa to čo salikovy stalo viackrát. Vien čo je to keď sa zobudíš a v akvarku je voda do poli. Bolo to zlým podkladom pod akvarium. Sklenáry to vyriešili rak, že dali ešte jedno sklo na dno a poriadne zalepili silikónom. Dodnes drží, a ja môžem kľudne spať. V tvojom prípade by som si dal narezať úzke plátky skla a polepil by som ich z vnútra obvodom dna.
Obrázok používateľa
Ludo
 
Príspevky: 182
Obrázky: 33
Založený: 26 Máj 2003 20:32 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Akvarko-povolil spoj

Odoslaťod fero » 21 Aug 2003 06:35 am

Viktor napísal:Nemusel by si nič rozrábať

Povodne som to chcel urobit tak ako to mas nakreslene na obrazku, ale ked som pozorne prezrel vsetky spoje pod lupou a pri silnom svetle, tak som si to rozmyslel. Zdalo sa mi to ako casovana bomba. Bud vyrobca pouzil nekvalitny silikon, alebo to odflakol.
Tu vystuz zo skleneneho pasika tam dam aj tak, pre istotu.
Pod akva som mal polystyren hruby 2 cm, tak v mojom pripade by podklad nemal byt pricinou povolenia spoja.
Obrázok používateľa
fero
 
Príspevky: 196
Obrázky: 25
Založený: 09 Apr 2003 13:04 pm
Bydlisko: Poprad

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.