forum-informacie /neaktualne/



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: forum-informacie

Odoslaťod joko » 06 Sep 2003 14:52 pm

To by nebolo zle. s tou databazou, z niekadial ju scopcit! :-)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: forum-informacie

Odoslaťod Wampa » 08 Sep 2003 08:19 am

joko napísal:To by nebolo zle. s tou databazou, z niekadial ju scopcit! :-)


No tu by bol problem s autorskymi pravami. To by mohol niekto napadnut ale co takto postupne vytvorit novu. :lol:
Obrázok používateľa
Wampa
 
Príspevky: 228
Obrázky: 17
Založený: 03 Sep 2003 08:07 am
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: forum-informacie

Odoslaťod skala » 08 Sep 2003 09:54 am

K datam - myslim si, ze jedina konstruktivna poznamka k tejto teme je salikovi s marlom poskytnut diskovy priestor na Internete, resp. financny. Inak si myslim, ze nula bodov.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: forum-informacie

Odoslaťod Wampa » 08 Sep 2003 10:54 am

skala napísal:K datam - myslim si, ze jedina konstruktivna poznamka k tejto teme je salikovi s marlom poskytnut diskovy priestor na Internete, resp. financny. Inak si myslim, ze nula bodov.


Takze otazka na Salika a Marla. Je s tymto problem co sa tyka web priestoru a platby. Mozno by som mal riesenie let treba specifikovat problemy. :?:
Obrázok používateľa
Wampa
 
Príspevky: 228
Obrázky: 17
Založený: 03 Sep 2003 08:07 am
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: forum-informacie

Odoslaťod marlo » 08 Sep 2003 12:22 pm

je to tiez jeden s problemov....

Ale ak chces mat serioznu databazu ..tak bysi v nej mal pozuit
vlastne fotografie....nie prebrate niekde z netu aby ta potom niekto napadal ze si mu to ukradol.....

Ale myslim ze postupne casom by sa dali ziskat nejake fotografie..

Ale este som so salikom na tuto temu nehovoril..takze to berte ako moj nazor....

Ako napad je to dobry
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: forum-informacie

Odoslaťod skala » 08 Sep 2003 12:50 pm

marlo, ja som o tom uz zo salikom hovoril. preto si myslim, co si myslim a su to smutne myslienky :)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: forum-informacie

Odoslaťod Wampa » 08 Sep 2003 13:19 pm

skala napísal:marlo, ja som o tom uz zo salikom hovoril. preto si myslim, co si myslim a su to smutne myslienky :)


Povedz v com vidis problem. Ja som pisal Marlovi aj Salikovi ze v priestore na webe nevidim problem.
Obrázok používateľa
Wampa
 
Príspevky: 228
Obrázky: 17
Založený: 03 Sep 2003 08:07 am
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: forum-informacie

Odoslaťod skala » 08 Sep 2003 13:29 pm

Wampa, nehnevaj sa, ani ostatni, ale to je medzi nami. Nic na to nie je, ale spytaj sa sam.

Ja som mal len pre neho navrh.

Inak som rad, ze aj niekto iny ma podobne zmyslanie. Napokon myslim, ze aj sa sam by som vedel prilozit ruku k dielu a teraz mam na mysli priestor.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: forum-informacie

Odoslaťod Wampa » 08 Sep 2003 14:15 pm

skala napísal:Wampa, nehnevaj sa, ani ostatni, ale to je medzi nami. Nic na to nie je, ale spytaj sa sam.

Ja som mal len pre neho navrh.

Inak som rad, ze aj niekto iny ma podobne zmyslanie. Napokon myslim, ze aj sa sam by som vedel prilozit ruku k dielu a teraz mam na mysli priestor.


Ja sa nehnevam. Ak budu chciet tak sa ozvu. To je v pohode. :wink: Ja len aby vedeli ze mozem helfnut. 8)
Obrázok používateľa
Wampa
 
Príspevky: 228
Obrázky: 17
Založený: 03 Sep 2003 08:07 am
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: forum-informacie

Odoslaťod salik » 10 Sep 2003 01:51 am

Wampa napísal:Chcem sa spytat ci je vo vyhlade aj online databaza akvarijovych ryb na tomto webe samozrejme v slovencine???

samostatna databaza akv. ryb zatial nie je v plane, ak bude viac priestoru, nieco sa moze pospekulovat, mne osobne sa to zda zbytocne, ak si chcem pozriet naku fotecku, najdem si nieco cez google.com -> "Vyhľadávanie v obrázkoch", popripade tu vo fotoalbume v sekcii ryby (zatial je to obmedzene na 50foto na osobu), informacie ku kazdej rybe - pH, KH atd... riadi sa podla toho niekto? vacsina aj tak tu rybku da do "spolocenskej" nadrze a neupravuje podmienky specialne len pre nu, ak chcem viac informacii napr. o chove a pod., to v databazach vacsinou nenajdem a informacie hladam na konkretnych strankach akvaristov, kde pisu svoje skusenosti
cize ak, som skor za prepracovanie foto albumu a v jeho vyuziti napr. aj na databazu akvariovych ryb
Dakujeme Wampa za pomoc, priestor mimo nas web nam na tuto konkretnu vec nepomoze, skusim zistit ake su moznosti u nasho poskytovatela priestoru
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: forum-informacie

Odoslaťod Wampa » 10 Sep 2003 08:38 am

Salik: OK. Musim s tebou súhlasiť. Asi maš pravdu. Ale ak by ste fakt potrebovali helfnut som tu. Aj ked co sa tyka priestoru mimo vas web by to mohlo pomoct lebo ak som si dobre vsimol je tato stranka robena cez frejmy. Cize ak by bol v hlavicke stranky odkaz na nejaky modul ten by nemusel byt na vasom servery ale mohol by sa odkazovat inam a nikto by si to nemusel vsimnut. No neviem cele to je na dlhsiu uvahu. Ak by ste potrebovali helfnut ozvite sa.
Obrázok používateľa
Wampa
 
Príspevky: 228
Obrázky: 17
Založený: 03 Sep 2003 08:07 am
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: forum-informacie

Odoslaťod dusko » 10 Sep 2003 10:43 am

Wampa napísal:Salik: OK. Musim s tebou súhlasiť. Asi maš pravdu. Ale ak by ste fakt potrebovali helfnut som tu. Aj ked co sa tyka priestoru mimo vas web by to mohlo pomoct lebo ak som si dobre vsimol je tato stranka robena cez frejmy. Cize ak by bol v hlavicke stranky odkaz na nejaky modul ten by nemusel byt na vasom servery ale mohol by sa odkazovat inam a nikto by si to nemusel vsimnut. No neviem cele to je na dlhsiu uvahu. Ak by ste potrebovali helfnut ozvite sa.


Na co frejmy? Ak pouzivas php, je uplne jedno, kde mas databazu, pripadne aj obycajne obrazky. Alebo sa snad mylim? :-)
dusko
Obrázok používateľa
dusko
 
Príspevky: 82
Založený: 18 Máj 2003 16:23 pm
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: forum-informacie

Odoslaťod Wampa » 10 Sep 2003 10:53 am

Na co frejmy? Ak pouzivas php, je uplne jedno, kde mas databazu, pripadne aj obycajne obrazky. Alebo sa snad mylim? :-)
dusko


No ale tu je to spravene cez framy. Vsimni si ze uplne horne menu sa nemeni a v URL sa ti nezobrazuje kde sa nachadzas. Takze kludne moze bit odkaz na externy server a nik si to nevsimne. Klikni pravym tlacitkom na Home a daj OPEN IN NEW WINDOW a otovri sa ti stranka bez horneho menu. Takze je to robene cez framy.
Obrázok používateľa
Wampa
 
Príspevky: 228
Obrázky: 17
Založený: 03 Sep 2003 08:07 am
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: forum-informacie

Odoslaťod dusko » 10 Sep 2003 11:20 am

Ja viem, ze je to cez framy. Ale to je irelevantne. Problem je inde. Prilis vela prace a prilis malo vyuzitia. Viem to, lebo som sam robil databazu, ale z astronomie.
Obrázok používateľa
dusko
 
Príspevky: 82
Založený: 18 Máj 2003 16:23 pm
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: forum-informacie

Odoslaťod salik » 20 Sep 2003 09:10 am

:arrow: navod ako vkladat do prispevkov "klikacie" fotografie alebo odkazi

priklad na odkaz s obrazkom:
Kód: Vybrať všetko
[url=http://www.akva.sk/showpage.php?pic_id=285][img]http://www.akva.sk/album_thumbnail.php?pic_id=285[/img][/url]


do prvej casti odkazu -
Kód: Vybrať všetko
[url=http://www.akva.sk/showpage.php?pic_id=285]

-pisete link prislusnej stranky/velky obrazok atd.

v druhej casti kodu
Kód: Vybrať všetko
[img]http://www.akva.sk/album_thumbnail.php?pic_id=285[/img][/url]

-pisete text alebo vlozite odkaz na mensi obrazok
******************************************
tu je vysledok s obrazkom:
Obrázok

tu je priklad na pouzitie textu -
Kód: Vybrať všetko
[url=http://www.aquabotanic.com/srilankabiotope.htm]Sri Lanka Biotope Aquarium[/url]

vysledok :
Sri Lanka Biotope Aquarium

******************************************

nezapametate si pouzite znaky? - jednoducho pri pisani prispevku len zajdite mysou na prislusne "okienko" - zobrazi sa vam navod
Obrázok
Naposledy upravil salik dňa 11 Máj 2004 17:54 pm, celkovo upravené 3 krát.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: forum-informacie

Odoslaťod salik » 20 Sep 2003 09:42 am

Ak chcete niekoho upozornit na konkretny prispevok vo forume, je tu na to jedna ficurka -

Obrázok

kazdy prispevok ma svoje samostatne cislo pod ktorym je ulozene, ak kliknete na ikonku v hlavicke prispevku (otvorit stranku v novom okne), nacita sa vam konkretny prispevok, v tomto pripade prispevok pod cislom 4635 - viewtopic.php?p=4635#4635
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: forum-informacie

Odoslaťod salik » 25 Sep 2003 22:06 pm

nova pomocka:
Obrázok
ak niekto pridal do Verejneho albumu fotky - ich pocet sa Vam zobrazi v profile "Obrazky: xxx", ak ma niekto obrazky aj v personalnej galerii, zobrazi sa dalsi riadok s ich poctom "Personalna galeria xxx", v tomto pripade ma Jacik 5 fotiek a vsetky v personalnej galerii, ak by ich mal vo Verejnom albume, riadok "Personalna galeria xxx" sa nezobrazi, a este jedna mozna kombinacia - ak ma uzivatel pridanych napr. 10 obr. a z toho 5 obr. v personalnej galerii - zobrazi sa "Obrazky: 10", "Personalna galeria 5"
na dalsich zmenach v albume a personalnom albume sa pracuje
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: forum-informacie

Odoslaťod joko » 26 Sep 2003 16:09 pm

Hm :idea:

Dobrééé, lubia sa mi moznosti tohoto fora a ze admini to tusim vyuzivaju na 99%, co o inich forach ktore bezia na tomto phpBB sa neda povedat, aspon nie z mojej skusenosti a nevyuzivaju to tak rozsiahle.

:wink:
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: forum-informacie

Odoslaťod nino_q » 26 Sep 2003 16:17 pm

salik napísal:nova pomocka:..........

este sa tam pyta aby sa na to dalo aj kliknut :-)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: forum-informacie

Odoslaťod salik » 28 Sep 2003 07:42 am

nino_q napísal:este sa tam pyta aby sa na to dalo aj kliknut :-)

ani nie, odkaz "Obrazky" ti otvori Obrázok Foto Album, odkaz je hore v menu, a odkaz "Personalna galeria" - ten tu uz ties mame Obrázok, takto to staci, pre info
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: forum-informacie

Odoslaťod salik » 12 Okt 2003 13:40 pm

do fora bola pridana nova funkcia - automaticke vymazavanie registr. uzivatelov, ktori do fora nepridali ziadny prispevok, momentalne je to nastavene na 365-dni do zadu a "precese" to raz za 30-dni, po prvej kontrole je o 35 reg. uzivatelov menej :idea:
Naposledy upravil salik dňa 26 Okt 2003 16:14 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: forum-informacie

Odoslaťod Atilla » 23 Okt 2003 11:45 am

salik dufam ze sa nedozijem stavu ked pro prihlaseni na akva.sk ma privita 3MB flash od sery
inak nic proti reklamam
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: forum-informacie

Odoslaťod nino_q » 23 Okt 2003 16:41 pm

...ja som si ani nevsimol ten banner, v bookmarkoch mam totiz forum a na hlavnu stranku sa chodim pozriet len obcas...
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: forum-informacie

Odoslaťod salik » 23 Okt 2003 21:39 pm

Atilla napísal:salik dufam ze sa nedozijem stavu ked pro prihlaseni na akva.sk ma privita 3MB flash od sery
inak nic proti reklamam

...mozne je vsetko :) ...ale nie, myslim, ze takto to staci, hadam budeme vsetci spokojni

joko napísal:Inac, ved musia z niecoho zit portale !!!

...z coho zit je, "o tom potom" :wink: , ale ak vsetko dopadne ok, akva.sk pojde o stupienok vyssie, ale to uz trochu predbieham, dozviete sa v pravy cas
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.