"Eheim Classic 2215" za 2999,-



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

"Eheim Classic 2215" za 2999,-

Odoslaťod jumo » 23 Nov 2006 16:46 pm

Kupil som si 350 litrove akvarko vcera na inzerat a samozrejme by som do neho chcel dat nejaky externy filter. Presiel som tu vsetky prispevky, ale nenasiel som odpovede na moje otazky. takze:
1. V Hornbachu (BA) ho maju za 2999,- je to dobra cena?
2. Studoval som si tam navod, ale nejak mi to nie je jasne - ak chcem filter vycistit t.j. odpojit ho od hadic, tak ako zabezpecim aby mi z tych hadic netiekla voda? Su k tomu nejake ventily ktore sa montuju na hadice?
3. Su v tom nejake 3 kolieska filtracnej hmoty cca 1cm hrube. Predpokladam ze to je malo a budem si musiet do toho dokupit este nejaku hmotu vsak?
4. Ako sa tam prichytavaju tie hadice? Na filtry je iba taka trubka na ktoru sa ma hadica nastrcit, ale na tej trubke som nevidel ziadny protizub, cize mam strach ci to tam bude drzat. Sice je tam taka "matka" ktorou sa to ma dotiahnut, ale nejak sa mi ten system nevidi. To akoze pri kazdom cisteni budem musiet tie hadice z tych trubiek davat dole?
Obrázok používateľa
jumo
 
Príspevky: 68
Obrázky: 12
Založený: 16 Dec 2004 13:51 pm

Reklama

Re: "Eheim Classic 2215" za 2999,-

Odoslaťod nino_q » 24 Nov 2006 00:44 am

Zdar,

cenu neviem posudit, ostatne:

2. su tam kohutiky ktorymi to zavries
3. mari sa mi ze je tam pomerne dost tych molitanov, ale je lepsie tam dat nieco priepustnejsie (keramicke trubicky a tak), inak sa pomerne rychlo zanesie
4. iba sa nasunu, ale nemusis sa bat, drzi to fest
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: "Eheim Classic 2215" za 2999,-

Odoslaťod Richard Tokušev » 24 Nov 2006 14:41 pm

Daný filter za 2999,-?
Je to filter, ktorý na slovensko dováža iba Hornbach prastredníctvom českého predajcu. viac vo fóre akva obchody - téma Eheim aquatics - fascinujúce akvárium.

Hovoríte o filtri 2215010, ktorý neobsahuje filtračné hmoty a ani praktické dvojité kohúty k odpojeniu hadíc, aby sa filter dal vyčistiť.
Cenovo zvýhodnená verzia filtra je 2215020 s filtračnými vložkami a dvojitými kohútmi
Richard Tokušev
 

Re: "Eheim Classic 2215" za 2999,-

Odoslaťod Richard Tokušev » 24 Nov 2006 14:43 pm

jumo napísal:Kupil som si 350 litrove akvarko vcera na inzerat a samozrejme by som do neho chcel dat nejaky externy filter. Presiel som tu vsetky prispevky, ale nenasiel som odpovede na moje otazky. takze:
1. V Hornbachu (BA) ho maju za 2999,- je to dobra cena?
2. Studoval som si tam navod, ale nejak mi to nie je jasne - ak chcem filter vycistit t.j. odpojit ho od hadic, tak ako zabezpecim aby mi z tych hadic netiekla voda? Su k tomu nejake ventily ktore sa montuju na hadice?
3. Su v tom nejake 3 kolieska filtracnej hmoty cca 1cm hrube. Predpokladam ze to je malo a budem si musiet do toho dokupit este nejaku hmotu vsak?
4. Ako sa tam prichytavaju tie hadice? Na filtry je iba taka trubka na ktoru sa ma hadica nastrcit, ale na tej trubke som nevidel ziadny protizub, cize mam strach ci to tam bude drzat. Sice je tam taka "matka" ktorou sa to ma dotiahnut, ale nejak sa mi ten system nevidi. To akoze pri kazdom cisteni budem musiet tie hadice z tych trubiek davat dole?


Všetko je presne tak. Pokiaľ si nekúpil verziu 2215020 tak všetko ostatné treba dokúpiť.
Richard Tokušev
 


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.