Lepenia akvaria priesvitnym silikonom



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod strbino » 06 Jan 2007 21:41 pm

thomas, nepochopil si ma, ja sa nebojim moc toho ci to vydrzi, ide mi o to ci to zarasta riasou alebo je to stale pekne priesvitne :)
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod lukáš » 06 Jan 2007 21:43 pm

Na akva do 100 l je jedno aky (farebne) sa pouzije. Na vacsie nadrze je lepsi cierny kvoli zmienenemu prerastaniu spojov a vyssiemu tlaku vody.
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod atiles » 06 Jan 2007 21:51 pm

neviem, ale ja som ešte ADA akvárium nevidel naživo, ale je aj tá možnosť že to nie je lepené silikonom možno niečím takýmto http://www.sklomat.sk/?id=146 lebo ten spoj je úplne transparentný a pri malom obsahu by to malo vydržať
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod luboss14 » 06 Jan 2007 22:35 pm

Dobre tak to vyskušaj a my sa zvezieme ......................
Nas potom poučíš......................
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod nanuska » 06 Jan 2007 22:58 pm

jim napísal:Btw som počul že tie liate akvárka (elementky) sú dosť náchylné ... že sa ľahko vedia rozbiť. Neviem, nikdy som také nemal. Máte niekto skúsenosti s elementkami?

::s elementkami s ktorymi som sa zatial stretla nebol problem. boli z hrubeho skla, nejakeho "specialnejsieho", ktore. vydrzi aj vysoke teploty,...
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod luboss14 » 06 Jan 2007 23:04 pm

###eLeMeNtKy SU ZVäčšA NEROZPADNUTELNE######.......
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod zvejk » 06 Jan 2007 23:10 pm

Strbino: promin za prepis, mam tu nejake male pismo a blbe na to vidim...
Prorustani se neboj, spoj bude porad pekne transparentni. Moderni silikony by nemeli prorustat zadne. Pokud je dobre odmasteno a slepeno. Jinak prorustat muze teoreticky i cerny, jen to nebude videt, coz je jeste nebezpecnejsi, protoze clovek netusi, ze se neco deje. Stejne to tou rasou vzdy prorusta podel skla a ne uvnitr silikonu a podel skla je svetlo at je silikon treba cerveny :)
Takze pokud se ti lini transparent,klidne si ho kup, nebude problem a kdyby to nekdy, treba za 5-10let zacalo zlobit, neni myslim, vzhledem k objemu problem slepit nove :) (Osobne si myslim, ze to slobit nebude)
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod arowana » 06 Jan 2007 23:16 pm

Lepidlá, ktoré vytvrdzujú pomocou UV žiarenia, sa používajú len na lepenie nábytkových komponentov, vitrín a výrobkov zo skla. Majú síce abnomálnu pevnosť v spoji a patria medzi tzv. kontaktné lepidlá. Kedysi ich dodávala fy.DuPont pod označením Conloc. Majú však jeden závažný nedostatok, že v trvalom styku s vodou nabobtnávajú a sú rozoberateľné. Čiže teoreticky by sa akva dali s ním zlepiť, ale museli by sa vnútorné rohové spoje akvária celoplošne vytmeliť silikónom, aby sa zamedzilo styku s vodou.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod strbino » 06 Jan 2007 23:41 pm

ok, dakujem moc pekne za uzitocne rady ;)
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod atiles » 06 Jan 2007 23:49 pm

arowana napísal:Lepidlá, ktoré vytvrdzujú pomocou UV žiarenia, sa používajú len na lepenie nábytkových komponentov, vitrín a výrobkov zo skla. Majú síce abnomálnu pevnosť v spoji a patria medzi tzv. kontaktné lepidlá. Kedysi ich dodávala fy.DuPont pod označením Conloc. Majú však jeden závažný nedostatok, že v trvalom styku s vodou nabobtnávajú a sú rozoberateľné. Čiže teoreticky by sa akva dali s ním zlepiť, ale museli by sa vnútorné rohové spoje akvária celoplošne vytmeliť silikónom, aby sa zamedzilo styku s vodou.

http://www.sklomat.sk/?id=146 ten zelený B-690-0 ten by to mal vydržať
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod martin_s » 07 Jan 2007 00:00 am

Ja mam jedno 7l akva zlepene transparentnym silikonom a nemam s nim ziadny problem. Jedine ze ten silikon ostal trochu mliecny ale to bolo kratko po lepeni. Problem som mal trochu ale pri lepeni, kedze to bolo prve akva ktore som lepil (no jedno som predtym opravoval ale len jednu tabulu skla), pretoze som poriadne nevidel kde mam silikon a ci tam mam bublinky alebo nie.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod masla » 07 Jan 2007 00:05 am

no ja som mal akva zlepene transparentnym a az po 8 rokoch prerastlo riasov. a bolo to 100l takze tvoje 12l aj keby prerastlo tak nebude taky tlak aby ti vytieklo. (ale ponuka na cierny trva)
Obrázok používateľa
masla
 
Príspevky: 92
Obrázky: 25
Založený: 21 Feb 2006 20:50 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod arowana » 07 Jan 2007 00:09 am

Atiles : Bohle je len obchodná fy. takže by bolo vhodné zistiť, kto je výrobca daných lepidiel. Veľmi by som osobne nevsádzal na tú poznámku od predajcu. Máš aj nejaké ceny , alebo techn. info. ? Neviem ako teraz ale kedysi boli sakramentsky drahé, aj keď je pravda že na spoj ide iba kvapôčka a výdatnosť je veľká. No a ešte vytvrdzovacia UV lampa.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod STH » 07 Jan 2007 02:02 am

jede znamy dost vuziva silikony vo firme a vela typov,teda silikony nakupuje priamo od vyrobcu a konzultuje osobne s predajcom o vlastnostiach kazdeho silikonu,ktory potrebuje....a vo firmach ktore lepia akvaria pouzivaju cierny hlavne kvoli tomu aby lepsie videli pripadne zvysky lepidla na skle co s transparentym je vidno velmi tazko...
ja pouzivam vyhradne transparentny silikon pretoze pri zalepeni akva vidim vsetky mozne vady v spojoch akva.napr. ked je tam vela bubliniek to znamena,ze to miesto je oslabene a moze to tam neskor povolit,ale ked mate cierny tak ziadne bublinky neuvidite iba tie co sa dotykaju priamo skla,takze to je najvecsia vyhoda transparentneho silikonu.
cierny sa pouziva len preto co som spominal vyssie...cize pre urychlenie a ulahcenie vyroby vo velkom 8)
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod zvejk » 07 Jan 2007 12:28 pm

Otazka jestli ty UV silikony nejsou nejak toxicke. Precijen nejsou pro styk s pitnou vodou.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Lepenia akvaria priesvitnym silikonom

Odoslaťod arowana » 07 Jan 2007 12:31 pm

Lepidlá na báze vytvrdzovania UV žiarením nie sú silikóny.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.