Stavba akvária - lepenie



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod dusan konicek » 12 Apr 2003 18:59 pm

Mám možnosť si zohnať sklo na akvárium, vie mi niekto poradiť ako ho zlepiť? Eventuálne je niečo o tom na webe?Aký tmel mám použiť? :?: Díky.
dusan konicek
 
Príspevky: 11
Založený: 25 Mar 2003 17:27 pm
Bydlisko: TrenTrenčínín

Reklama

Re: Stavba akvária

Odoslaťod jojko » 13 Apr 2003 20:45 pm

takze ak mas sklo narezane na rzmery, odihlis hrany teda ich zrazis, dobra odmastnis lepene plochy. najlepsie je ked ste dvaja polozis dno na rovny podklad, na spodok prednej steny nanesies lep a polozis ju na miesto. potom das bocnu nanesies lep na spodok a predny spoj a polozis. tak isto aj duhy bok. nakoniec prilepis aj zadnu stenu. Aby sa ti to nerozislo pouzi na stiahnutie gumu alebo lepiacu pasku. ked lepidlo prischne zoberies ziletku a vytlaceny lep odrezes. ale nie na druhy den ide to tazko. no ak treba potom nalepis vyhstuhy .... tot vse v skratke :wink:
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod Ludo » 08 Jún 2003 15:47 pm

lepidlo dostať v obchode s farbami, lakmi, a tmelmi :)
Obrázok používateľa
Ludo
 
Príspevky: 182
Obrázky: 33
Založený: 26 Máj 2003 20:32 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod milan » 08 Jún 2003 16:46 pm

no pozor na to zrazenie hran ako tvrdi jojko aby ti neprasklo ked to nemas od sklenara zabrusene to to rob opatrne a jemnim kamienkom ktori musis mat stale mokri stale :!: inac ti velmi lahko pukne sklo alebo sa ti odstiepi a kupuj len akvaristicky silikon urceny na lepenie skla stoji asi 180sk dostat bezne vo farby laky a snaz sa nezasrat sklo ide to dost blbo dole hodne stastia 8)
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod yansen » 25 Dec 2003 21:08 pm

kedy je treba davat vysuhu, a kde sa to vlepuje?
poradte prosim
dik
Obrázok používateľa
yansen
 
Príspevky: 25
Obrázky: 2
Založený: 23 Dec 2003 21:34 pm
Bydlisko: obec

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod jojko » 25 Dec 2003 22:12 pm

vystuhy do akvarka mozu byt pozdlzne tie su pod hornym okrajom akvaria cca 1cm, potom mozu byt aj priecne tie sa davaju na kraje a do stredu akva, pouziva sa aj spodna ta sa lepi na celne sklo a dno - sluzi proti odstrihnutiu lepidla pri prehybe..... ale vsetko zalezi na rozmeroch akva a hrubke skla.
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod yansen » 29 Dec 2003 22:56 pm

existuju nejake tab podla ktorych sa da urcit kolko vystuh, kde a ake?
pozdlzne vystuhy - to mam chapat ako zdvojenie hrubky skla po obvode akva?

dik
Obrázok používateľa
yansen
 
Príspevky: 25
Obrázky: 2
Založený: 23 Dec 2003 21:34 pm
Bydlisko: obec

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod joko » 30 Dec 2003 09:02 am

Tiez by ma zaujimalo, kde sa daju zohnat tie tabulky!
Kto viete ?
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod jojko » 31 Dec 2003 18:36 pm

pozri sem malo by ti stacit http://sweb.cz/mvai/zac.htm
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod dudy » 08 Jan 2007 10:54 am

Ozivim tuto temu :o
Je podla vas dolezite ako su usporiadane skla pri lepeni?
Zistil som totiz,ze mozu byt rozne...Ja mam 16 rocnu 200 l,svetly silikon ciastocne uz chyteny riasou :x a tak sa obzeram po novych akvariach.
Zistil som,ze zatial co moje akva je lepene stylom bocne steny vlepene medzi prednu a zadnu a cele toto potom prilepene k ku dnu akvaria,tak v Hornbachu je akvarium o rovnakych rozmeroch lepene tak,ze bocne steny su zlepene s prednou a zadnou rovnako ako u mna ,ale dno je vlastne vlepene medzi ne,cize u mna je sklo dna prilepene s bocnymi stenami na svojej hornej strane,tak Hornbachacke akva ma sklo dna prilepene k bocnym stenam akva bocnymi hranami dna.Asi to nie je prilis zrozumitelne :wink: ,ale co si o tom myslite,akymi hranami by mali byt skla pospajane aby to bolo najpevnejsie resp. najbezpecnejsie.
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod masla » 08 Jan 2007 11:42 am

Niesom odbornik ale, ked je akva vacsich rozmerov tak by boli dobre aj vystuze a ked das spodnu vystuze tak sa ty s toho vyplinie ze musis prednu a zadnu stenu nalepis z boku spodnej.. takze ako maju v hornbachu ako si pisal. (co mam akva aj tie co som si sam lepil mam tymto sposobom.)
Obrázok používateľa
masla
 
Príspevky: 92
Obrázky: 25
Založený: 21 Feb 2006 20:50 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod Mesjacique » 08 Jan 2007 14:04 pm

Hmm.. akvarii mam zopar.. ale takmer vsetky su lepene tak, ze bocne (aj predna a zadna) steny su lepene na dne (zhora).. nie zboku.. zboku mam len jedno.. a to uz stihlo 2x vytiect cez spoj pri dne.. (neskor bola dolepena vystuha na dno a uz je to oka) pri akva dlhych meter a viac rozhodne odporucam vystuhy pod hornym okrajom

yansen napísal:pozdlzne vystuhy - to mam chapat ako zdvojenie hrubky skla po obvode akva?
dik


Dole ano.. (tam vlepujes vystuhy v podstate ako druhe dno) ale hore ich lep kolmo na stenu.

A ak je akva velmi dlhe, mozes vlepit na pozdlzne vystuhy hore este jednu priecne v strede..
Neviem, ci som to napisal zrozumitelne.. ked sa pozries zhora na akva, vyzera to, ako pismeno H v ramceku (ramcek je okraj akva, H su vystuze). Mam to tak na 375l akva s hrubkou skla 8mm a dlzkou 150cm a drzi bez problemov.
Obrázok používateľa
Mesjacique
 
Príspevky: 144
Obrázky: 17
Založený: 13 Aug 2006 16:30 pm
Bydlisko: Presov

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod mig07 » 08 Jan 2007 14:15 pm

Ja mam 2,5m dlhé a mám tam 2 priečne a 2 pozdlžné výstuhy. Dole mam výstuhy dookola.

A čo sa týka lepenia tak ja mám prednú a zadnú lepenú z boka dna a bočné na dne akvaria.
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod thomas111 » 08 Jan 2007 14:16 pm

Ja mam original akva od AuaEll, dlhe 150cm a to je lepene tak ako pise Masla...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod Swablik » 07 Aug 2007 23:48 pm

caute..chcel by som sa spytat co pouzivate na lepenie akvarii..je na to dake lepidlo nezavadne alebo silikon???

ide o to ze mam zahradne ajzierko..s rybami aj korytnackou..a korytnacka mi ztale zhadzuje kamene kedze je dost velka tak by som ich chcel prilepit..aby to nezhadzovala..takze potrebujem lepidlo co chyti na foliu..

diki..
Swablik
 
Príspevky: 12
Založený: 23 Júl 2007 16:37 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod krto » 08 Aug 2007 06:25 am

... akvaristický silikón, predáva sa v klasických kartušiach ale aj v malých tubách, farba čierna alebo transparentná - odporúčam čiernu :wink:
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod Swablik » 08 Aug 2007 09:08 am

hmm..ale mam zelenu foliu.. :) no nic.. :) daco vydumem.. :)

a bude to drzat na folii dobre?
Swablik
 
Príspevky: 12
Založený: 23 Júl 2007 16:37 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod kustro » 08 Aug 2007 10:08 am

skus sekundove lepidlo :D ...ale nie :) tym silikonom by to aj mohlo drzat ale treba tu foliu poriadne ocistit odmastit nech to lepsie drzi,alebo sa pokukat v obchodoch po nejakej inej moznosti. rozmyslam ci by to nedrzalo keby to lepis lepiacou pistolou,ak su tie kamene neni teda moc velke.
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod ?uro » 08 Aug 2007 21:17 pm

Silikon na folii asi moc drzat nebude. Aj kartusa v ktorej sa predava
je splastu a na nej nedrzi.
Obrázok používateľa
?uro
 
Príspevky: 72
Obrázky: 19
Založený: 27 Feb 2006 21:47 pm
Bydlisko: L.M. Bodice

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod Swablik » 08 Aug 2007 21:26 pm

kustro: myslis tou co sa poziva aj na ranzovanie???

Duri: na kastulku sa neprilepi preto ze tam nieje vzduc a nie pre to ze to je plast.. :)
Swablik
 
Príspevky: 12
Založený: 23 Júl 2007 16:37 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod remus1 » 08 Aug 2007 23:08 pm

Nemohli by ste sem prosim hodit dake foto s tymi vystuhami ?
Idem si lepit akWa, a nie celkom tomu tu chapem.
Obrázok používateľa
remus1
 
Príspevky: 82
Obrázky: 15
Založený: 16 Jún 2007 20:59 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod kustro » 09 Aug 2007 00:11 am

to Swablik hej hej taku som myslel ved tou sa tiez kadejake kamienky lepia o vsetko mozne ale na 100% neviem ci pomoze
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod ?uro » 09 Aug 2007 07:03 am

Vidím že spouzivanim silikonovych lepov a tmelov mate velmi male skusenosti. Silikon drzi na hladkych a nesavych povrchoch ako je kov, sklo, kamen. Menej vhodny je na neupravene drevo. Na lepenie plastov je nevhodny. Uvediem dva priklady. Pri lepeni akvarii pouzivam ako podlozku pod lepene akvarium prave igelit, aby sa mi akvarium neprilepilo na stol a zaschnuty lep v kartusi, alebo v spici kartuse sa da uplne vpohode vytiahnut. Prilepenie skaliek k folii pomocou kysleho silikonu su zbytocne vyhodene penaze.
Obrázok používateľa
?uro
 
Príspevky: 72
Obrázky: 19
Založený: 27 Feb 2006 21:47 pm
Bydlisko: L.M. Bodice

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod krto » 09 Aug 2007 09:21 am

... ak máš tie skaly pod vodou a naukladané vedľa seba na fólii, tak by som skaly navzájom zlepil akvasilikónom (odpustíš hladinu aby boli nad vodou) a neexistuje, že by ti ich korytnačka odvalila (skalný monolitický blok na ploche) ak ovšem nemá cez 5 kíl :) , a ak ich máš nad vodou tak by som použil flexi stavebné lepidlo na obklady a po zatvrdutí lepidla pretrel spoje lepidla a kameňa akvasilikónom - aby sa nič nevylučovalo do vody ...
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.