HELP S AQUA CLAY GROUND



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Sorrymate » 12 Jan 2007 19:22 pm

thomas111 napísal:mam skusenost s vacsim mnozstvom ratajovho AC, cca. 80l strku a mozem povedat ze urcite po case straca privlastok ultra lahky...nie zeby bol nejak extra tazky ale urcite naberie vacsiu hmotnost po case

Priklanam sa k thomasovi, ja tiez badam, ze po case nabera na vahe.
Tak ako povedal Richard, je to vsetko suhra roznych faktorov...

Kubo napísal:K comu ten AC ? Podla mna obycajny strk a AC ziaden rozdiel.Ked si myslite ze vam to pomoze pri rastlinach tak podla mna kravina jak traky.My mozte tu rozpravat niekto ze AC ma neviem ake vlastnosti a plochu a dristy okolo toho nic v akvariu nezmenite ci budete mat AC alebo strk.Mozno koli farbe kazdeho laka ale podla mna celkovo farba nieje prirodzena a ked vam ho zarastu rastliny tak farbu uz neuvidite

No by si sa divil... :D
Kubo napísal:Akurat ja AC idem pouzit ako filtracny material kedze je dost lacny.Supnem do filra 20litrov a nech tam je.

A preco ho ides teda davat do filtra, ked je to obycajny strk, ako vravis?
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Reklama

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Sorrymate » 12 Jan 2007 19:24 pm

janko napísal:skizuzu, daj pozor , niekto si ťa tu nebezpečne rozoberá, nenechaj sa krucinál odr..vať, vari nie si hlúpa!
Trochu rozmýšľaj , čo píšeš a čo čítaš.
Sorry musel som ťa upozorniť , nechceš nechať zo seba urobiť hus,však?
hav,hav,

Janko, vy spolu chodite? :roll:
A aky som ti ja niekto... 8)
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod caloghero » 12 Jan 2007 22:31 pm

Sorrymate napísal:
Kubo napísal:Akurat ja AC idem pouzit ako filtracny material kedze je dost lacny.Supnem do filra 20litrov a nech tam je.

A preco ho ides teda davat do filtra, ked je to obycajny strk, ako vravis?


tak toto bolo dost dobre :lol:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod strbino » 13 Jan 2007 00:07 am

jj :D:D
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod strbino » 13 Jan 2007 00:36 am

tak kubo naco potom nekto kupuje napr nejake specialne substraty? napr ADA soil? sak to si moze kupit za tu cenu 100 krat viac strku :? :D
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 13 Jan 2007 11:17 am

Preco ho asi idem dat do filtra ? Lebo nevidim funkciu v tom davat ho ako strk do akvaria.Podla mna je to lacny filtracny a dobry material a lepsie sa uplatni vo filtri ako nejake smiesne dno.Cize vy ho beriete ako substrat a ja ho beriem ako filtracny material. :wink: Chapete nie ? Ked nie tak musite zapracovat z mozockom :lol:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 13 Jan 2007 11:25 am

strbino napísal:tak kubo naco potom nekto kupuje napr nejake specialne substraty? napr ADA soil? sak to si moze kupit za tu cenu 100 krat viac strku :? :D
Neviem preco kupuju ADA soil.Asi preto ze nemaju kde davat peniaze a myslia si ,ze ked to ma Amano a ma neviem ake pekne akvaria ,tak budu ich mat aj oni.Podla mna Amano vsetkymi tymi akvariami a substratmi,vodickami a neviem cim vsetkym si robi iba reklamu ako aj niektory ludia tu na akve a na Slovensku.Vidime priklad Phantoma kupil od ADA "hovadinky" za 20 000 alebo neviem kolko mozno aj viac a akvarium mu vyzera ako ked drbla atomovka v Cernobyle.No keby mne sa to stalo tak neviem co by som asi robil ,by som si odtrhol asi hlavu , 20k dovzduchu. To akoze teraz nevravim ze tie Amanove vyrobky su zle ale treba aj vediet ze ako ich pouzit a kedy. No neviem je to tak :roll:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod strbino » 13 Jan 2007 12:28 pm

preboha, to je jasne. Ved nestaci nahadzat znackove veci do akva a cakat ze bude z neho same odseba amano akva
hovorim o tom ze rozdiel urcite v strku a nejakych kavalitnych substratoch je.
To nemozes tvrdit. aky si mal substrat ked tvrdis ze su neucinne?
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 13 Jan 2007 14:12 pm

strbino napísal:preboha, to je jasne. Ved nestaci nahadzat znackove veci do akva a cakat ze bude z neho same odseba amano akva
hovorim o tom ze rozdiel urcite v strku a nejakych kavalitnych substratoch je.
To nemozes tvrdit. aky si mal substrat ked tvrdis ze su neucinne?

Ok porozpravaj mi rozpravku o tom , ze ked mas AC v com budes lepsi ako moje akva v ktorom mam normal obycajny strk (granit 1-4mm)?To som zvedavy. :) A porozpravaj mi o tom , ze v com je ucinne AC.Rozoberal som to aj s majkom 100krat uz davnejsie tiez mi rozpraval neviem ake veci o tom ,ale povedz mi v co ma on lepsie zato ze ma AC?S majkom sa rozpravam dost casto cez icq a neboj sa nie vzdy sa mi chvali , ze ma pekne akva.Kazde akvarium raz napadne riasa alebo sinica a kadejake pliagy a AC v tom nepomoze urcite. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 13 Jan 2007 14:25 pm

A este ti porozpravam jednu rozpravku.V nasom mestecku KE je jedna predajna , najlepsia na vychodnom slovensku a maju tam take velke akvarium cca 1000litrov.Pouzili tam AC lebo mysleli ze idu sypat diamanty do akvaria , zasadili rastliny proste vsetko tak ako ma byt pri zalozeni akvaria.Napadla im akvarium sinicka neviem preco mozno bolo vela hnojiva ale pochybujem lebo sa s tou sinicou trapili cely rok proste akvarium o nicom.Pocul som o tych blbostiach ze AC saje do seba ziviny neviem ci vo velkom mnozstve alebo malom to je jedno ale preco im ten substrat potom nepomohol pri sinici ked to je neviem aky "dobry substrat".Potom nakoniec zistili ze cele akvarium je naprd a nicomu sa nedari tak cele AC poslali dole "latrinou" a radsej teraz dali nejaky biely jemny piesok.Neviem uz dlho som tam nebol mozno robia z toho morske akvarium kedze zacali predavat morske koraly a zivocichy , mozno afriku to uz ti porozpravam nabuduce. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Sorrymate » 13 Jan 2007 15:03 pm

Kubo, uz si ho vobec vyskusal na vlastnej kozi? Mal si ho v niektorom svojom akva? Nebudem ti tu vypisovat, ake vsetky vlastnosti ma AC, to si mozes precitat hocikde na nete.
Zatial co ty das 20 litrov AC do filtra, pretoze je to lacny filtracny material, tak ja dam tych 20 litrov rovno na dno akva ako substrat a tym zabijem dve muchy jednou ranou. (ak nie aj viac...)
Bude mi plnit funkciu estetickeho substratu a navyse aj filtracnu funkciu priamo v akva. :D
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 13 Jan 2007 15:16 pm

Sorrymate napísal:Kubo, uz si ho vobec vyskusal na vlastnej kozi? Mal si ho v niektorom svojom akva? Nebudem ti tu vypisovat, ake vsetky vlastnosti ma AC, to si mozes precitat hocikde na nete.
Zatial co ty das 20 litrov AC do filtra, pretoze je to lacny filtracny material, tak ja dam tych 20 litrov rovno na dno akva ako substrat a tym zabijem dve muchy jednou ranou. (ak nie aj viac...)
Bude mi plnit funkciu estetickeho substratu a navyse aj filtracnu funkciu priamo v akva. :D
:lol: :lol: :lol: Oki sorrymate v miniakvarku sa vyuzit da tak ako vravis.Ale co vo velkom akvariu?Oplati sa mi davat 3krat vecsiu sumu do dna ked vlastne nebudem mat nic v akva lepsie?Inak celkovo do akvaria by som ho asi nedal mne sa farba nepaci :wink: V praxi ho nemam odskusane ale podla vasej praxi nemate nic v akvariu lepsie ako ja preto ,ze mate AC. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Sorrymate » 13 Jan 2007 15:21 pm

Kubo napísal:Oki sorrymate v miniakvarku sa vyuzit da tak ako vravis.V praxi ho nemam odskusane ale podla vasej praxi nemate nic v akvariu lepsie ako ja preto ,ze mate AC. :wink:

Preco len v miniakvarku?
Asi aj preto mame v akva prave AC, lebo je cenovo vyhodny a dostupny z tych lepsich substratov.
Nerozumiem, preco suhlasis, ze v miniakva to je vyhodne, ale do velkeho sa to neoplati...?
Kvoli vyssej cene? Ale vseobecne na vacsie akva su aj vacsie naklady.
Dost som nepochopil tvoj posledny komentar.
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 13 Jan 2007 15:35 pm

Sorrymate napísal:
Kubo napísal:Oki sorrymate v miniakvarku sa vyuzit da tak ako vravis.V praxi ho nemam odskusane ale podla vasej praxi nemate nic v akvariu lepsie ako ja preto ,ze mate AC. :wink:

Preco len v miniakvarku?
Asi aj preto mame v akva prave AC, lebo je cenovo vyhodny a dostupny z tych lepsich substratov.
Nerozumiem, preco suhlasis, ze v miniakva to je vyhodne, ale do velkeho sa to neoplati...?
Kvoli vyssej cene? Ale vseobecne na vacsie akva su aj vacsie naklady.
Dost som nepochopil tvoj posledny komentar.
Akoze si nepochopil?Samozrejme ze vo velkom akvariu sa mi neoplati davat drahsi substrat ako obycajny strk ked vlastne nic tym AC neziskam. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Sorrymate » 13 Jan 2007 15:39 pm

Kubo napísal:Samozrejme ze vo velkom akvariu sa mi neoplati davat drahsi substrat ako obycajny strk ked vlastne nic tym AC neziskam. :wink:

Akoze nie? Ziskas presne to iste co aj v malom, nie?
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 13 Jan 2007 15:47 pm

Sorrymate napísal:
Kubo napísal:Samozrejme ze vo velkom akvariu sa mi neoplati davat drahsi substrat ako obycajny strk ked vlastne nic tym AC neziskam. :wink:

Akoze nie? Ziskas presne to iste co aj v malom, nie?
Povedz co konkretne. Co ziskam? :) Mozes mi ukazat fotku akvaria aby som ti povedal co tam mas lepsie?
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod strbino » 13 Jan 2007 16:11 pm

Kubo napísal:A este ti porozpravam jednu rozpravku.V nasom mestecku KE je jedna predajna , najlepsia na vychodnom slovensku a maju tam take velke akvarium cca 1000litrov.Pouzili tam AC lebo mysleli ze idu sypat diamanty do akvaria , zasadili rastliny proste vsetko tak ako ma byt pri zalozeni akvaria.Napadla im akvarium sinicka neviem preco mozno bolo vela hnojiva ale pochybujem lebo sa s tou sinicou trapili cely rok proste akvarium o nicom.Pocul som o tych blbostiach ze AC saje do seba ziviny neviem ci vo velkom mnozstve alebo malom to je jedno ale preco im ten substrat potom nepomohol pri sinici ked to je neviem aky "dobry substrat".Potom nakoniec zistili ze cele akvarium je naprd a nicomu sa nedari tak cele AC poslali dole "latrinou" a radsej teraz dali nejaky biely jemny piesok.Neviem uz dlho som tam nebol mozno robia z toho morske akvarium kedze zacali predavat morske koraly a zivocichy , mozno afriku to uz ti porozpravam nabuduce. :)

:lol: :lol: :lol: , aha, ty teda tvrdis ze substratom sa bojuje proti sinici ? :lol:
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 13 Jan 2007 16:18 pm

strbino napísal:
Kubo napísal:A este ti porozpravam jednu rozpravku.V nasom mestecku KE je jedna predajna , najlepsia na vychodnom slovensku a maju tam take velke akvarium cca 1000litrov.Pouzili tam AC lebo mysleli ze idu sypat diamanty do akvaria , zasadili rastliny proste vsetko tak ako ma byt pri zalozeni akvaria.Napadla im akvarium sinicka neviem preco mozno bolo vela hnojiva ale pochybujem lebo sa s tou sinicou trapili cely rok proste akvarium o nicom.Pocul som o tych blbostiach ze AC saje do seba ziviny neviem ci vo velkom mnozstve alebo malom to je jedno ale preco im ten substrat potom nepomohol pri sinici ked to je neviem aky "dobry substrat".Potom nakoniec zistili ze cele akvarium je naprd a nicomu sa nedari tak cele AC poslali dole "latrinou" a radsej teraz dali nejaky biely jemny piesok.Neviem uz dlho som tam nebol mozno robia z toho morske akvarium kedze zacali predavat morske koraly a zivocichy , mozno afriku to uz ti porozpravam nabuduce. :)

:lol: :lol: :lol: , aha, ty teda tvrdis ze substratom sa bojuje proti sinici ? :lol:
Nic som take nepovedal.A este mi nikto z vas neodpovedal ze v com je lepsie AC.Mna nikto neodrbe recickami.Mate AC a ani neviete ci to vo vasich akvariach nieco robi akoze je to dost smiesne a trapne. :wink:
Naposledy upravil Kubo dňa 13 Jan 2007 16:21 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod strbino » 13 Jan 2007 16:20 pm

Kubo napísal: ale preco im ten substrat potom nepomohol pri sinici ked to je neviem aky "dobry substrat".

:?: :?:
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 13 Jan 2007 16:22 pm

strbino napísal:
Kubo napísal: ale preco im ten substrat potom nepomohol pri sinici ked to je neviem aky "dobry substrat".

:?: :?:
To bol priklad ze preco im napr.pri tomto nepomohol ked saje do seba ziviny podla teorie kedze sinica znamena nadbitok zivin. :wink:
Naposledy upravil Kubo dňa 13 Jan 2007 16:22 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod atiles » 13 Jan 2007 16:22 pm

kubko kubko, zase sa blamuješ, citujem: ale preco im ten substrat potom nepomohol pri sinici ked to je neviem aky "dobry substrat"
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod atiles » 13 Jan 2007 16:23 pm

sorry ale reagovali sme spolu v jednom čase
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 13 Jan 2007 16:25 pm

atiles napísal:kubko kubko, zase sa blamuješ, citujem: ale preco im ten substrat potom nepomohol pri sinici ked to je neviem aky "dobry substrat"
Citaj a potom pis asi posledne prispevky necitas co?
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: HELP S AQUA CLAY GROUND

Odoslaťod Kubo » 13 Jan 2007 16:26 pm

Ok :D
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.