BRIDLICA-pomôžte (ZA a BB kraj)



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

BRIDLICA-pomôžte (ZA a BB kraj)

Odoslaťod Joshua » 15 Jan 2007 17:32 pm

BRIDLICA -pomôžte (ZA a BB kraj)
AHOJTE ŠETCI. Ak by nahodou niekto vedel kde v ZA a BB kraji zohnat prirodnu bridlicu, dajte mi prosim vediet. Som zufaly... Dnes som navstivil takmer vsetky stavebniny v MT a vsade maju len umelo vytvorene imitacie... Nejake prirodne zdroje??? Miesto kde by som ju mohol zohnat... Pripadne aj kupim, ak niekto ponukne za rozumnu cenu...
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: BRIDLICA-pomôžte

Odoslaťod jumo » 15 Jan 2007 19:24 pm

Viem o dobrom naleyisku pri hrade Likava, respektive cca 7 km od neho. Pokial to pre Teba nie je daleko, moyem Ti dat presne info ako sa tam dostanes.
Obrázok používateľa
jumo
 
Príspevky: 68
Obrázky: 12
Založený: 16 Dec 2004 13:51 pm

Re: BRIDLICA-pomôžte

Odoslaťod Joshua » 15 Jan 2007 19:58 pm

Jumo, ak by so mohol, tak mi to prosim ta opis... nieje to daleko...dik

Ma napadlo, ak sa nemylim, tak bridlica je len forma horniny, tak len dufam, ze ta bridlica neobsahuje vapenec. Viem ze moze byt aj pieskovca, rozna proste...
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: BRIDLICA-pomôžte

Odoslaťod D.. » 15 Jan 2007 20:40 pm

Tychto si skusal?
http://www.polyglass.sk/bridcelok.htm

Alebo skus sa spytat, ci tito nemaju nejakeho odberatela u vas v okoli: http://www.kam-on.sk/
D..
 
Príspevky: 49
Obrázky: 8
Založený: 26 Júl 2004 12:42 pm

Re: BRIDLICA-pomôžte

Odoslaťod caloghero » 15 Jan 2007 23:25 pm

Joshua napísal:Ma napadlo, ak sa nemylim, tak bridlica je len forma horniny, tak len dufam, ze ta bridlica neobsahuje vapenec. Viem ze moze byt aj pieskovca, rozna proste...


bridlica je uplne bezproblemov
spolu s lavou, cadicom.... :wink:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: BRIDLICA-pomôžte

Odoslaťod guppy » 16 Jan 2007 07:06 am

bacha,

niektoré bridlice sú aj vápnité
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Re: BRIDLICA-pomôžte

Odoslaťod STH » 16 Jan 2007 07:29 am

Joschua:poznam jedno miesto v ZA kde sa nachadza cierna bridlica,bohuzial je tam jediny hacik,ze sa neda "vydolovat" nejaky vacsi kus,prevazne dajmetomu do max 20x20cm,ale na tej bridlici je nieco co stoji za to...ak mas zaujem posli ss a ja ti poslem podrobne info o mieste...
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: BRIDLICA-pomôžte

Odoslaťod krto » 16 Jan 2007 08:17 am

Bridlicu nájdeš v riečke Kysuca, zo Žiliny smerom na Čadcu ešte pred Brodnom po ľavej strane. Je to plytké, max do pol stehien, niekde je na povrchu. S bratom som tam bol po tri roky na povolenie "ťažiť" bridlicu vo veľkom (do záhrad na suché múriky). Akurát neviem či by som si ju dal do AQ, nakoľko ten humus čo tam pláva - ale keď ju v soli vyvaríš - niekoľkokrát - tak prečo nie. Kusy sú veľké až obrovské, ale s kladivom si ich upravíš priamo na mieste.
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: BRIDLICA-pomôžte

Odoslaťod STH » 16 Jan 2007 08:54 am

ktro:lenze skoda,ze v kysuci ta bridlica nema az taku peknu ciernu farbu :x
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: BRIDLICA-pomôžte

Odoslaťod krto » 16 Jan 2007 09:47 am

to STH: ... tá "čierna" lokalita je niekde v jaskyni alebo kde? Teda ak to nie je príliš tajné tak aspoň zhruba povedz kde. :-))
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: BRIDLICA-pomôžte

Odoslaťod Joshua » 16 Jan 2007 10:38 am

STH: neviem ci mi odoslalo postu pre teba, ale bol by som rad, keby si mi to miesto blizsie opisal... dik
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: BRIDLICA-pomôžte (ZA a BB kraj)

Odoslaťod sniper.jo » 11 Mar 2007 21:54 pm

ahojte no tak v sobotu 10. marca som bol obzriet ten sútok Váhu a Kysuce čo sa tu tak diskutuje a aj som to teda nafotil, (a tym že som v rozoznávaní čerstvo dolovaných kameňov úplný amatér, samozrejme od zlata a striebra, alebo keby tak diamantov :o ) obrázky sú pomenované prvé druhé a tretie dolovanie, a aj sú na dalšom obrázku sútok nakreslené ako som to kde našiel . Tým by som poprosil o radu že čo stoho je bridlica vhodná do akva, (na obrázku z tretieho dolovana :? uff), si myslím že to je bridlica určite keďže tam bol taky menší lom v tvare poukladaných kameňou na seba ale sú strašne malé tie šutríky, ak by niekto chcel blyžšie stači ss alebo aj sem nejaké info
sniper.jo
 
Príspevky: 89
Obrázky: 55
Založený: 14 Dec 2006 22:27 pm
Bydlisko: Kremnica - Zilina

Re: BRIDLICA-pomôžte (ZA a BB kraj)

Odoslaťod sniper.jo » 11 Mar 2007 21:57 pm

sniper.jo
 
Príspevky: 89
Obrázky: 55
Založený: 14 Dec 2006 22:27 pm
Bydlisko: Kremnica - Zilina

Re: BRIDLICA-pomôžte (ZA a BB kraj)

Odoslaťod STH » 11 Mar 2007 22:04 pm

noo pozeral som tie fotky...ked chces velky suter tak musis fakt dolovat,pretoze na povrchu je ta bridlica uz dost zvetrala a lahko sa lame :(
co som to tak sondoval tak mi to pride na usadeninu ilu a piesku/morske/riecne dno/....podla toho v ktorej vrstve....ta najtmavsia co som tam nasiel je urcite morska usadenina,sudim podla druhu skamenelin,ktore sa v tej vrstve nachadzaju.....tie ostatne bridlice vyzeraju dost mlado,pretoze niektore vrstvy este nie su uplne skamenelene,cize tie budu najskor dielom vahu a kysuce z dob ked este behali mamuty po hlinkovom namesti :lol:

p.s. niekedy v blizkej dobe sa tam chystam priamo na skameneliny,samozrejme foto pridam na akva.sk :wink:
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: BRIDLICA-pomôžte (ZA a BB kraj)

Odoslaťod STH » 13 Mar 2007 04:59 am

Obrázok

tak tuto to je :)
za sebou aj pod sebou je to miesto kde sa da ta bridlica nazbierat 8)
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: BRIDLICA-pomôžte (ZA a BB kraj)

Odoslaťod Roman » 13 Mar 2007 09:56 am

kusok od ZA konkretne za Terchovou je bridlice tolko ze by si ju mohol na nakladakoch odvazat
konkretne obec Stefanova, mas to po ceste ked si budes robit zdravotnu vychadzku na Janosikove diery. Vezmi manzelku/frajerku/deti/rodicov (koho chces) , velky ruksak s proviantom a ked proviant niekde na Rozsutci spasiete tak na spiatocnej ceste naloz bridlicu
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: BRIDLICA-pomôžte (ZA a BB kraj)

Odoslaťod Polo » 13 Mar 2007 10:26 am

od BB smerom na ZV je dedinka Badín kde je lom na bridlicu
Obrázok používateľa
Polo
 
Príspevky: 38
Obrázky: 11
Založený: 22 Jan 2007 22:27 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: BRIDLICA-pomôžte (ZA a BB kraj)

Odoslaťod STH » 13 Mar 2007 10:27 am

no v Terchovej najdes vselico zaujimave nielen bridlicu :o ale neviem ci ta bridlica nebude obsahovat vela Ca,neviem nepoznam Terchovu po geologickej stranke :) toto miesto je dostupnejsie pre ludi zo ZA ako sa trepat do Terchovej,ale v podstate mas pravdu rodinku vytiahnut vonku za ucelom vyletu a pritom hlavny ucel je ist na sutre :o ja tak hladam huby,ze viac si vsimam po zemi samorasty a kamene ako huby :lol:
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.