gupky skoro nehybne



Akvarijné ryby - choroby, liečba

gupky skoro nehybne

Odoslaťod cukyi358 » 15 Jan 2007 22:49 pm

ahojte som zaciatocnicka, rybky mam od vianoc. Mam 50 litrove akva, v nom jedneho smaceka bojovnice, 4 razbory klinoskvrnne, 3 prisavniky a mala som vela gupiek, no v poslednej dobe mi zadahne zdochinaju. Najprv plavu pri hladine a myslim ze zrychlene dychaju. Potom im akoby znehybneju vsetky plutvy okrem bocnych cize ,,plavu" len tak pri dne. Neviem cim to je a prosim vas o radu. Problem iba z gupkami. Teplotu tam mam okolo 23 stupnov a vzduchovanie im pustam tiez viackrat za den. Som zufala. :cry:
Hej a niektore maju aj take male cervene bodky pri ziabrach a na chvostovej plutve.
Obrázok používateľa
cukyi358
 
Príspevky: 8
Založený: 15 Jan 2007 21:41 pm
Bydlisko: Krompachy

Reklama

Re: gupky skoro nehybne

Odoslaťod Kat » 15 Jan 2007 23:58 pm

no teplotu by som zvysil aspon tak na 25-26stupnov.
neviem kolko tam mas tych gupiek teraz ale ak si ich predtym mala vela tak aj to je mozna pricina uhynu :cry:

tie cervene bodky pri ziabrach bude nejaka infekcia
mas tam nejaky filter?
aky?
Obrázok používateľa
Kat
 
Príspevky: 75
Obrázky: 27
Založený: 04 Dec 2006 16:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: gupky skoro nehybne

Odoslaťod cukyi358 » 16 Jan 2007 15:54 pm

No zas az tak vela som ich tam nemala. Inac opravim sa mam 60 nie 50 litrove akva. A nemohlo sa stat zeby zomierali napr. od stresu? Ja som tam totiz mala asi tri dni 4 tetry krvave. V akvaristike mi vraveli ze gupky s nimi mozu byt, ibaze hlavne v noci im nieco ohryzalo plutvy. Tetry mam zatial vo flaske kym ich nepredam.
No a ten filter ... Fluval 2 plus
Vcera som skusila vymenit vodu, ale aj tak do rana 2 dalsie posli. Uz je ich tam cca 5, ktore su vsetky okrem jednej vzdy pri hladine. Ta jedna je mensia a normalne plava.
Obrázok používateľa
cukyi358
 
Príspevky: 8
Založený: 15 Jan 2007 21:41 pm
Bydlisko: Krompachy

Re: gupky skoro nehybne

Odoslaťod Kat » 16 Jan 2007 16:58 pm

pravda je ze rybky neumieraju od stresu.
ked su vystavene stresu tak su nachylnejsie na rozne ochorenia.
no tak teraz tam tych rybiek vela nemas.
otazka je ze ci im spravne odkalujes nadrz a vymienas iba cast cca 10% vody (!nikdy nie vsetku!) a ci ten filter spravne cistis v tej vode ktoru stiahnes z akva (!nikdy nie v chlorovanej priamo z vodovodu!)
Obrázok používateľa
Kat
 
Príspevky: 75
Obrázky: 27
Založený: 04 Dec 2006 16:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: gupky skoro nehybne

Odoslaťod martin_s » 16 Jan 2007 17:02 pm

Dobre by bolo upresnit ci filter nechavas pusteny non-stop. Niektorí filter vypinaju na noc, cim zastavia pristup kyslika pre bakterie vo vnutri filtra a tie mozu nasledne uhynut.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: gupky skoro nehybne

Odoslaťod cukyi358 » 16 Jan 2007 20:30 pm

no vodu som vcera vymienala skoro tretinu, filter som od vianoc este necistila. ako casto treba?? a ake by malo byt spravne odkalovanie?? mam taku divnu hadicku co sme kupili. filter je v noci vypnuty, cez den je zapnuty skoro stale. sem-tam na chvilu vypnem.
Obrázok používateľa
cukyi358
 
Príspevky: 8
Založený: 15 Jan 2007 21:41 pm
Bydlisko: Krompachy

Re: gupky skoro nehybne

Odoslaťod martin_s » 16 Jan 2007 22:27 pm

Ak filter vypinas na noc tak ti najskor plni iba funkciu mechanickej filtracie. Skus si zmerat hodnoty NO2 a NH4.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: gupky skoro nehybne

Odoslaťod zvejk » 16 Jan 2007 23:14 pm

jestli jsi od vanoc filtr necistila a vypinas, ho tak v nem hniji veci a kazi vodu.
Doporucuju filtr poradne vycistit, treba i ve vodovodni vode, myslim, ze je to nyni jedno a pak hlavne nevypinat a nechat jen tak. Pokud ho vypinat chces, tak ho ale musis kazdy den vycistit aby v nem nic nehnilo, ale nebude ti odbouravat skodlive latky z vody a jen mechanicky filtrovat necistoty.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: gupky skoro nehybne

Odoslaťod Kat » 17 Jan 2007 10:17 am

takze ked na noc filter vypinas a od vianoc si ho necistila tak je to uplne jasne.
rybky sa ti na 100% otravili :cry:
moja rada znie:
okamzite vycistit filter a noc ho v ziadnom pripade nevypinat a vymenit aspon 1/3 vody a malo by sa to dostat do normalu.
Obrázok používateľa
Kat
 
Príspevky: 75
Obrázky: 27
Založený: 04 Dec 2006 16:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: gupky skoro nehybne

Odoslaťod cukyi358 » 17 Jan 2007 14:01 pm

Hej o par hodin ho vycistim, ale pomohlo mi aj predvcerajsie zvysenie teploty na 25 stupnov, poriadne odkalenie aj vymena vody. Rybky uz skoro normalne plavu a roztiahli sa im plutvy. Uz len ten filter.
Dakujem za vsetky vase rady :wink:
Zaciatky su hrozne :lol:
Obrázok používateľa
cukyi358
 
Príspevky: 8
Založený: 15 Jan 2007 21:41 pm
Bydlisko: Krompachy


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.