Corydoras panda-choroba



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Corydoras panda-choroba

Odoslaťod cmeliak » 14 Jan 2007 16:52 pm

Asi pred mesiacom som kupil týchto pekných pancierničkou, žerú su aj aktívne ale stale chcradnu, chudnú a jeden po druhom padajú, nemôžu mat nejakeho vnutorného parazita?
Obrázok používateľa
cmeliak
 
Príspevky: 29
Obrázky: 31
Založený: 10 Dec 2006 20:57 pm
Bydlisko: Slovensko-Partizánske

Reklama

Re: Corydoras panda-choroba

Odoslaťod olinka74 » 14 Jan 2007 16:57 pm

mám presne ten istý problém pokaždé asi 8 krát som sa už pokúšala mať ich v akvárku prežili asi 2-3 mesiace papkali boli čulí a ráno som ich našla záhadne uhynutých samozrejme bez zjavnej vonkajšej príčiny je to nanajvýš čudné ostatné ryby mám dodnes ???????? :x je to na šľak trafenie lebo aj mne sa veľmi páčia
Obrázok používateľa
olinka74
 
Príspevky: 12
Obrázky: 19
Založený: 29 Máj 2006 19:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Corydoras panda-choroba

Odoslaťod cmeliak » 14 Jan 2007 17:04 pm

ja mam snimi spolu aj corydoras aneus. a tým nic nieje, a určite sa im ujde dostatok potravy
Obrázok používateľa
cmeliak
 
Príspevky: 29
Obrázky: 31
Založený: 10 Dec 2006 20:57 pm
Bydlisko: Slovensko-Partizánske

Re: Corydoras panda-choroba

Odoslaťod olinka74 » 14 Jan 2007 17:15 pm

ja som s nimi mala panciernika zlatopáseho či ako sa volá a presne s nimi nič nebolo teraz sa o to znova pokúšam v inom akvárku a tam sú s panciernikom škvrnitým uvidíme ako to dopadne sú tam len asi dva týždne neviem čo to môže byť pýtala som sa aj v Biotope tam mi tiež nevedeli povedať. Hovorili len tak všeobecne, že môžu mať špecifické vnútorné parazity, ale ako hovorím mala som ich asi 8 krát a pokaždé z iného zdroja tak to mije záhada ??????????
Obrázok používateľa
olinka74
 
Príspevky: 12
Obrázky: 19
Založený: 29 Máj 2006 19:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Corydoras panda-choroba

Odoslaťod Wepman » 14 Jan 2007 18:29 pm

Ja som mal podobnu skusenost. 3 tyzdne fungovali v karantennom akva bez problemov, takze som ich prelovil do spolocenskeho, kde santili spolu s Paleatusmi. No cca po dalsich 2 mesiacoch mi z 8 ostali len 3, ktore funguju doteraz, cca dalsieho pol roka. Predtym som s pandami nemal ziadny problem, ale mal som ich v 50l akva, kde boli len Pandy a uplne jemnucky strk, frakcia mozno do 0.5 cm. Su krasne ale kupovat ich a riskovat ze uhynu, to radsej nebudem. Ale planujem si zalozit jedno "polobiotopove" akvarko kde budu cisto panciernici, cca 80 litrov, jemny strk a nizsia hladina, tak pandy opat vyskusam :)
Obrázok používateľa
Wepman
 
Príspevky: 136
Obrázky: 16
Založený: 03 Nov 2005 09:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Corydoras panda-choroba

Odoslaťod marian69 » 21 Jan 2007 16:03 pm

skuste popísat cim ich chovate.
Obrázok používateľa
marian69
 
Príspevky: 29
Obrázky: 16
Založený: 11 Nov 2005 14:02 pm
Bydlisko: zvolen

Re: Corydoras panda-choroba

Odoslaťod olinka74 » 11 Feb 2007 18:32 pm

ja ich chovám takou tou sušenou potravou pre rybky žijúce pri dne a mrazená potrava nič zvláštne je pravda, že niekedy sa stane že im potrava vychádza žiabrami, ale nie je to pravidlo tak neviem nechradnu ani nič zláštne sa s nimi nedeje tie čo som kupovala naposledy cca 1 mesiac dozadu zaital sú v pohode tak uvidíme sú s panciernikmi škvrnitými a krevetkami
Obrázok používateľa
olinka74
 
Príspevky: 12
Obrázky: 19
Založený: 29 Máj 2006 19:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Corydoras panda-choroba

Odoslaťod thomas111 » 11 Feb 2007 20:21 pm

Mam ich 15 kuskov v 375l akva, su krasne vitalne. Krmim ich krmivami SAK, Spirulina, mrazene patentky, cyklop. Ale povacsine im davam tie patentky, polske, tie co kazdy zatracuje, chutia im asi najviac. Zatial som si nevsimol zeby sa spravali nejak divne. Fakt mi robia len a len radost. Dufam ze to takto pojde aj dalej. Planujem aj ich odchov, takze drzte palce. Niekde som cital ze patentky im v tom pomahaju ;) tak krmim poctivo.
Inac, mam ich cca mesiac.
Hodnoty NO3 mam tak do 30 stale. Vodu im menim stale v sobotu taku 1/5.
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Corydoras panda-choroba

Odoslaťod olinka74 » 15 Feb 2007 13:44 pm

to je ten problem ja som ich mala bez problemov cca 3 mesiace neviem to už presne bez problemov fungovali a potom zrazu uhynuli bez príčiny teda bez zjavnej príčiny teraz ich mam druhy mesiac tak uvidíme. držím palce s odchovom potom napíš ako si dopadol.
Obrázok používateľa
olinka74
 
Príspevky: 12
Obrázky: 19
Založený: 29 Máj 2006 19:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Corydoras panda-choroba

Odoslaťod thomas111 » 15 Feb 2007 13:48 pm

Olinka, pri akych hodnotach vody ich chovas?
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Corydoras panda-choroba

Odoslaťod olinka74 » 18 Feb 2007 18:47 pm

priznám sa hodnoty NO teraz už moc nemerám teplota okolo 25-27, ale nemám pocit že to s tým súvisí tento problém mám už asi pri 4 pokuse 1 pokus 6kusov zhruba po troch mesiacoch uhynuli žiadna zjavná príčina ostatné ryby OK, 2 pokus 4 kusy opakovalo sa to isté zhruba po tom istom čase, 3 pokus iné akvárko to isté ale tento krát nevydržali ani 3 mesiace, momentálne je to 4 pokus iné akvárko spolubývajúci len krevety a panciernici škvrnitý tentokrát len dva kusy spokujne žijú zatial je to druhy mesiac jediný problém ktorý pozorujem pri krmení patentkami sa občas stane, že im vychádzajú žiabrami, ale nie vždy tak nebiem uvidím či sa mi to tentokrát podarí
Obrázok používateľa
olinka74
 
Príspevky: 12
Obrázky: 19
Založený: 29 Máj 2006 19:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Corydoras panda-choroba

Odoslaťod thomas111 » 18 Feb 2007 19:49 pm

Myslim, ze to, ze im vychadza krmivo ziabrami nieje ziaden problem. Mne to robia tiez...
Ale fakt som zvedavy ci mi vydrzia dlhsie, ale tak dufam ze ano. Neviem preco by nemali. Meriam im hodnoty vody, stale v normale, takze neviem co sa u teba mohlo stat. Mozno im bolo smutno ze ich bolo len tolko malo :). Alebo ich obmadzovali nejake ine ryby. Fakt netusim...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Corydoras panda-choroba

Odoslaťod olinka74 » 18 Feb 2007 22:59 pm

to teda netuším ani ja a nikto na to nevie dať odpoved mala som ich so skalármi alebo so zlatými rybkami a teraz sú s krevetkami nikto ich nikdy neotravoval nejak nenormálne keby to tak bolo prelovím ich mám tri akvárka skrátka je to veľká záhada????????????????????????????? :?: a dosť ma to .................... trápi
Obrázok používateľa
olinka74
 
Príspevky: 12
Obrázky: 19
Založený: 29 Máj 2006 19:55 pm
Bydlisko: Bratislava

corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod brandzi » 12 Jún 2017 17:29 pm

Dobrý deň.
Problém s mojimi pancierničkami spočíva v tom, že plávu, ako keby nevedeli udržať rovnováhu, rotujú, otáčajú sa hore bruchom, potom klesajú a ležia na dne pár minút. Popísané správanie dokladám videom https://youtu.be/mF4WU0Qoj6k a fotkami v prílohe. Prvý krát som toto správanie pozoroval po zmene dekorácii a rastlín v akváriu viz obrázky.
Obrázok Obrázok
Spočiatku som toto správanie pozoroval len u jednej pandy, takže som si myslel že som mu náhodou poškodil plynový mechúr pri prelovení, avšak po pár dňoch toto správanie pozorujem už u 3 zo 4 pancierničkov, ktoré momentálne mám v nádrži.

Jedia normálne čo im dám zožerú (kŕmim ich s T...a pro algae, H....i sinking wafers, tabletami s prídavkom kôrovcov, občas lyofilizované nitenky). Mením týždenne 25% vody za 1 deň odstátu. Hnojím s N-P-K namiešané svojpomocne + sea... iron a flourish všetko v menších dávkach.

Akvárium 140l bližšie : http://www.akva.sk/akvarium-140l-juzna-amerika-t16855.html
V Akváriu sú momentálne 4ks otocinclus affinis, 2ks Nerita čierna, 12ks neonka modrá a 4ks spomínané corydoras panda
Parametre vody no3 - cca 25 mg/l , no2 - 0; KH v rozmedzí 6-10 presnejšie neviem zmerať, fosfáty podľa tesu jbl v norme.; Ph 7,2+
Používam co2 z fľaše na úrovni približne 20mg /l (tamvozelená farba co2 indikátora).

Našiel som záznam o podobnom správaní aj na zahraničných fórach, ale nikde priamu odpoveď, čo to môže spôsobovať. Prosím o pomoc. Ďakujem
Prílohy
20170612_161738.jpg
20170612_161712.jpg
20170612_161604.jpg
brandzi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 03 Dec 2016 22:37 pm

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod marko65 » 12 Jún 2017 18:52 pm

cim si meral hodnoty? Mne to vychadza na poskodeny plynovy mechur v doslesku kvality vody. Ale nechcem davat milne info, to je iba moj nazor.
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod matus.galan » 12 Jún 2017 19:58 pm

Ja mam jednu otazku, v tvojej teme k akva mas napisane 6x panda...dnes uz len 4x. Kde su tie dalsie dve?


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod brandzi » 12 Jún 2017 20:05 pm

Ďakujem za odpovede.
k prvej odpovedi .... 6 ich tam malo byť (taký bol plán) bohužial v akvaristike mali len 4 (viem že by ich malo byť trošku viac) ale odvtedy som na nich v akvaristike nenarazil.
k druhej ... phosfáty som meral kvapkovym testom od J*L.., na meranie PH mám trvaly indikator od f. Sea..., zvysok len cez pasiky J*L.
K tej kvalite vody, úroveň čoho by mohla toto spôsobiť s ohľadom na to že všetkých 12 neoniek aj otocinclusi sú čulé a bez problémov?
brandzi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 03 Dec 2016 22:37 pm

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod marko65 » 12 Jún 2017 21:24 pm

neonky mozu byt v pohode, corydoras su citlivejsie na kvalitu vody hlavne no2 a no3. Zahada je otik, ten je z tvojich ryb najcitlivejsi podla mojich skusenosti.
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod brandzi » 12 Jún 2017 21:44 pm

našiel som ešte test na amoniak tiež mi ukazal 0, to no2 a no3 som meral len pasikmi no2 ukazalo uplne biely štvorček (0) a no3 jemne ružové medzi 10-25 (ale priklonil som sa k vyššej hodnote) viem že pasiky nie sú najpresnejšie, ale žeby triafali až tak mimo? Ešte mi napadá, nemôžu byť tie ryby nafúkané z potravy? Alebo už neviem, nerád vidím ich trápiť sa. Čítal som, že pri problémoch s plynovým mechúrom možno podať rybám ošúpaný potlačený hrach, ale to som čítal na jednom anglickom fóre a neboli tam moc presné inštrukcie.
brandzi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 03 Dec 2016 22:37 pm

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod marko65 » 12 Jún 2017 21:56 pm

ja mam info z roznych zdrojov, ze pri problemoch s mechurom uz nepomoze nic, len utratit. Ale to sa bavime v teoretickej rovine, lebo nevieme ci tvoje ryby naozaj maju tento problem. Ako som pisal vyssie, pri zlej kvalite vody, by mali mat problem najskor otici.
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod Hora » 12 Jún 2017 22:05 pm

Jednoznacne stres s oslabenim imunity.
Choroby rybiek mozu prepuknut aj z pre nas banalnych ukonov a pri dobrej kvalite vody.
V prvom rade nemaju ziadne ukryty,bez hustejsieho zarastenia rastlinami,prerabky,prelovovania,caste zmeny vo vnutri,prekrmovanie a moze byt mnoho dovodov takeho chovania,problemov s plavanim ale moze to byt aj nejaka vnutorna neviditelna choroba.
Podla tvojich opisov myslim,ze sa vela hrabes v akvariu a nikdy netrva dlho aby ti vzhlad vyhovoval a zasa prerabas.
Nabuduce tu je tema identifikacia choroby. :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod I.P. Pavlov » 12 Jún 2017 22:16 pm

Doporučujem krmiť raz za dva dni a prestaň hnojiť. Meň vodu a opakujem nepridávaj žiadné hnojivo. Netvrdím, že ho to vylieči, ale predlžíš mu život bez toho, aby sa trápil. Tu ide o to, aby to nedostali ostatné. Plynový mechúr sa poškodil prehnojením. Pandičky sú na vyššie dávky veľmi citlivé, dokonca oveľa citlivejšie ako otíci.
Vypni vzduchovanie! Ak ti akvárium zarastie potom môžeš pomaličky prihnojovať. Máš tam nadbytok fosfóru a NO3, rastlinky ho nedokážu spotrebovať.
Určite si kúp kvapkové testy na NO2, NO3 a P
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod brandzi » 12 Jún 2017 22:44 pm

Ďakujem zajtra kúpim kvapkové testy na No2 a No3 som zvedavy co ukážu. na Po4 mám kvapkový test ukazuje 0,25mg/l. Vzduchovanie nepoužívam, vodu čerí filter. S tým kŕmením sa priznám že mi možno občas ujde.
brandzi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 03 Dec 2016 22:37 pm

Re: corydoras panda - problém s rovnováhou

Odoslaťod I.P. Pavlov » 12 Jún 2017 22:51 pm

Ako vravím, tak pomeraj kvapkovými. Fosforu je tam požehnane, musíš byť pri pandách maximálne opatrný
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.