Plexisklo



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Plexisklo

Odoslaťod Atilla » 08 Okt 2003 15:19 pm

neviete mi poradit kde sa da kupit alebo kde mi narezu plexisklo ?
130x50x5 (mozno)
budem potrebovat aj nove krycie sklo a zda sa mi ze plexisklo je na to vhodnejsie ako sklo (lepsia manipulacia nerozbije sa atd...)
niekde pobliz BA
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Reklama

Re: Plexisklo

Odoslaťod barky » 08 Okt 2003 15:28 pm

Atilla zabudni na krycie sklo z plexiskla, poprve je pomerne drahe, potom velmi lahko sa poskriabe, takze zanedlho by z neho bolo akoby mliecne sklo, cez ktore by len tazko prechadzalo svetlo, vplyvom tepla pracuje, takze pod ziarivkami by sa ti mohlo ohnut, co urcite nepotrebujes.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Plexisklo

Odoslaťod majko » 08 Okt 2003 15:58 pm

barky napísal:Atilla zabudni na krycie sklo z plexiskla, poprve je pomerne drahe, potom velmi lahko sa poskriabe, takze zanedlho by z neho bolo akoby mliecne sklo, cez ktore by len tazko prechadzalo svetlo, vplyvom tepla pracuje, takze pod ziarivkami by sa ti mohlo ohnut, co urcite nepotrebujes.

Suhlas. A este moze byt problem kupit to v malom mnozstve. Obycajne sa predavaju velke tabule.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Plexisklo

Odoslaťod tom » 09 Okt 2003 08:35 am

Kupit sa da aj v malom ... Napriklad Baumax :-) Cena tak okolo 500-600 Sk za tabulu 120x50, normalny obchod bohuzial neviem ... Ale radsej daj naozaj normalne (ved ked sa ti spravi vodny kamen a budes to chciet cistit, tak by si to plexisklo lahko doskriabal). Potom si ho sprav z 3 kusov, nechach po stranach dve mensie (na krmenie), mozu mat tak 15x50 cm a do stredu daj ten zvysok (130-2*15-1)x50 ... Ten stredny velky potom vyberas iba ked potrebujes robit udrzbu. Ked to spravis s jedneho kusu, bude sa ti s tym blbo manipulovat :idea:
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: Plexisklo

Odoslaťod JoLi » 09 Okt 2003 13:53 pm

Moja reč a trpká skúsenisť. Práve vyhadzujem plexisklo lebo po 3 rokoch bolo mliečne, doškrabané, popukané a vjednom kuse sa konce vplyvom tepla prehýňali do vrchu. Tomas ti dobre radí aj ja to idem spraviť sklom z viacerých kusov.

Okukal som to prave u Tomaša :P
JoLi
 
Príspevky: 90
Obrázky: 21
Založený: 07 Aug 2003 17:01 pm
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Plexisklo

Odoslaťod KOKOS » 09 Okt 2003 20:35 pm

Myslím že jediný možný způsob použití plexiskla v akváriu je jako podklad pro pozadí. Na něj je možno nanést PU pěnu a celé to přilepit do akvária.
Obrázok používateľa
KOKOS
 
Príspevky: 21
Založený: 02 Okt 2003 20:13 pm

Re: Plexisklo

Odoslaťod marian » 10 Okt 2003 06:17 am

Plexi je lahke , nerozbitne a ak s nim mudro zaobchadzas, tak sa az tak neposkriabe. ALE !!!!! AK CHCES BYT SPOKOJNY, TAK HO AKO KRYCIE SKLO NEPOUZI. Zo spodu ho chladi vyparujuca sa voda a zhora hreje svetlo. Zacne sa krutit vplyvom prehybania sa .Meni svoj tvar.

Aby som uviedol na pravu mieru, priehyb sa da merat na centimetre. Ver bude to vyzerat otrasne. A to ked este predelis na dve polovice... no zbohom.
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Re: Plexisklo

Odoslaťod Atilla » 14 Okt 2003 10:12 am

ok uz mam sklenene krycie sklo
toto malo mat skor iba informativny charakter
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.