smrad v akvariu



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

smrad v akvariu

Odoslaťod jednotka » 28 Mar 2007 20:09 pm

Ahojte všetci, potrebovala by som poradiť ohľadom jednej veci.Kúpila som nové akva a pekne som ho zaodela do štrku a rastliniek, rybky šťastne plávajú, filtracia funguje na plné obrátky....ale je tu problém!filtračná špongia by už mala mať dosť baktérií a dnes večer som zistila,že moje akva hrozne smrdí.Ráno ešte nevykazovalo žiadne podobné stavy.Akva má vrchný kryt umelý a odokrývam ho len ked krmim a sem tam cez den.Filter ale bol dnes celý deň vypnutý a ked som ho večer zapla, tak celé akva smrdelo ako ďas ak niekto vie čo tým myslím.Proste ako keď sa malé decko usero do plienky.čo s tým je?Kde som spravila chybu aby sa mi to viac neopakovalo.Akva má dákych 54l a ryby sú zatiaľ v pohode.Viete mi prosím niekto poradiť?Alebo ma odporučiť na dáke odkazy?
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Reklama

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod STH » 28 Mar 2007 20:33 pm

Filter ale bol dnes celý deň vypnutý a ked som ho večer zapla, tak celé akva smrdelo ako ďas


toto bola ta chyba....tym ze si ho vypla si zabila bakterie..nasledne ti to tam zacalo pekne hnit,kvasit a ja neviem co este....a potom rano si pekne tento "burciak" pustila do akvaria,cize teraz ti hnije/kvasi cele akvo...rybky su zatial v pohode,ale je mozne ze sa rano zobudis a budu chcipnute....zalezi podla toho v akom stave bol filter a aky mas pocet ryb.
na odkazy je uz neskoro...ked si kupis filter tak si precitaj na co ten filter aj je a ako funguje :)
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod Lipka » 28 Mar 2007 20:34 pm

Filter sa nesmie vypinat.A ak krmis vlockami a tie ti ostali prilepene niekde na skle alebo na vytoku filtra alebo na vystuzovacej lište tak tie tiež zapachaju.
Lipka
 
Príspevky: 43
Založený: 24 Feb 2007 18:16 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod milosh » 28 Mar 2007 20:37 pm

Ahoj,

1. smrad v akvarku mas pravdepodobne aj kvoli tomu ze striedavo vypinas filter. Filter ma bezat non-stop !!!!.
Vymen cca polovicu vody, nechaj bezat filter, normalne sviet a smrad by mal ustupit.
Smrad je znakom ze tam mas urcite zle hodnoty NO3, NO2 a vsetkych tych somarin. proste je to znakom "choreho" stavu.

Vymen vodu a uvidis...
Obrázok používateľa
milosh
 
Príspevky: 40
Obrázky: 8
Založený: 02 Jan 2004 12:05 pm
Bydlisko: BA

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod martin_s » 28 Mar 2007 20:39 pm

Vypinala si filter? V tom pripade ta sklamem, ale bakterie v tom molitane urcite nemas. Teda nie tie dobre. Najskor to bude tym, ze ked si necistila nejaku dlhu dobu ten filter tak sa v nom spustili rozkladne procesy pricom vznika NH3 pripadne sa spustili anaerobne rozkladne procesy pricom vznika H2S, ktory smrdi po pokazenych vajciach. Poriadne vycisti filter a vymen vodu! Filtraciu nechavaj bezat non-stop.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod jednotka » 28 Mar 2007 21:35 pm

no vodu som vymenila asi tak 1/3 a vyčistila som filter.zajtra chcem kúpiť niečo proti chlorovej vode a vypustiť väčšinu akva a dodať novú.bude to riešenie.filter mi teraz po prečistení beží nonstop.stačí zatiaľ tak?nie som si istá.no a čakám a dúfam,že sa mi voda nezabieli lebo to by bol koniec asi. ach jaj.ryby zatiaľ plávajú normálne to je ešte celkom dobre nie?ozaj si myslíte že už je neskoro niečo zachraňovať? :cry:
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod martin_s » 28 Mar 2007 21:50 pm

Nikdy nie je neskoro. Vymenil by som asi aj viac ako len 1/3 vody. S chlorom vo vode by som si take starosti nerobil v tomto pripade, ale zavisi na tom ake mas velke akva a ake v nom mas ryby
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod emkac » 28 Mar 2007 21:51 pm

Nic proti chloru nekupuj. Ani ziadnu inu chemiu. Kym sa ti neukludni stav, vymienaj kazdy tyzden 1/3 vody. A za mesiac dva uz budes mat relativnu rovnovahu.
Samozrejme filter nechaj bezat nonstop.

emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod jednotka » 28 Mar 2007 21:55 pm

a zajtra mám vymeniť tú väčšinu tej vody alebo nie?
radia mi niektorí,že nemusím.proste mám čakať.je tak? :?:
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod martin_s » 28 Mar 2007 22:03 pm

No teraz ked je toho tam priliz vela by som vymenil tak 1/2 aspon a potom kazdy tyzden 1/3
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod jednotka » 28 Mar 2007 22:06 pm

ok budem pokračovať v čistení, snád to pomôže.ak nie tak to porieši kladivo alebo budem chovať len rastliny ked rybky zdochnú čo dúfam neurobia. :o
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod martin_s » 28 Mar 2007 22:09 pm

No aj keby mali zahynut (co sa myslim nestane, mozno tak nejaky ten kus) tak sa nevzdavaj. Poucila si sa a nabuduce sa ti to uz nestane.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod Jurec » 28 Mar 2007 22:11 pm

ahoj jednotka neboj sa spolu sa s tym dako popasujeme a hlavne kupime normylny filter ktory tam pojde non stop za uplneho ticha a uvidis ze uspechy sa dostavia myslim ze nic este nie je stratene
Jurko 8)
Obrázok používateľa
Jurec
 
Príspevky: 18
Obrázky: 6
Založený: 13 Nov 2006 23:45 pm
Bydlisko: Nová Bana

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod jednotka » 28 Mar 2007 22:12 pm

inak fakt vdaka za pomoc,lebo takto rýchlo mi tu ešte nik neodpísal na tému.niekedy to dosť rýchlo potrebujem a teraz to super pomohlo.vdaka :roll:
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod martin_s » 28 Mar 2007 22:15 pm

No nemozes cakat ze niekto okamzite zareaguje. Treba aj trpezlivost. Ten cas kym niekto zareaguje mozes vyuzit vyhladavanim na fore a mozno najdes odpovede na svoje otazky.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod jednotka » 28 Mar 2007 22:20 pm

ja viem,ale dnes tu boli asi správny ľudia a to je super.možno vdaka tomu mi tie rybky prežijú dlhú dobu.dúfam.
no aj tak,mala by som ešte dačo vedieť čo sa týka tejto témy.že sa pýtam iste áno.
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod martin_s » 28 Mar 2007 22:25 pm

Skus si precitat nieco o kolobehu dusika, filtracii a podobnych veciach, ktore s tymto problemom, ktory ti vznikol velmi uzko suvisia.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: smrad v akvariu

Odoslaťod jednotka » 28 Mar 2007 22:35 pm

trebars klub akva,bol tam teraz taký dáky článok?nie som istá. :?:
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.